Prawda

Wtorek, 31 stycznia 2023 - 08:20

« Poprzedni Następny »


Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku


Khaled Abu Toameh 2022-11-27

<span> Przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA. To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Na zdjęciu: szef biura politycznego Hamasu, Ismail Hanijja (w trzecim rzędzie za Chameneim), modli się na pogrzebie Sulejmaniego. (Zdjęcie: Wikipedia)</span>
 Przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA. To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Na zdjęciu: szef biura politycznego Hamasu, Ismail Hanijja (w trzecim rzędzie za Chameneim), modli się na pogrzebie Sulejmaniego. (Zdjęcie: Wikipedia)

Niedawne spotkanie w Doha w Katarze między grupą palestyńską, Hamasem i afgańskimi talibami posłużyło jako kolejne przypomnienie podwójnej gry Kataru polegającej na udzielaniu schronienia i sponsorowaniu islamskich ekstremistów, jednocześnie udając sojusznika USA i innych krajów zachodnich.


W spotkaniu, które odbyło się 26 października, uczestniczył przywódca Hamasu, Ismail Hanijja, który wraz z kilkoma przedstawicielami tej islamistycznej grupy przeniósł się w ostatnich latach ze Strefy Gazy do Kataru.


W zeszłym roku Hanijja, obecnie mieszkający w Doha, pospieszył z telefonem do przywódców talibów, aby „pogratulować” im „porażki amerykańskiej okupacji Afganistanu”. Hanijja powiedział, że Hamas uważa wycofanie się USA z Afganistanu za wstęp do wyeliminowania „wszystkich sił walczących z niesprawiedliwością”, zwłaszcza Izraela.


Niewątpliwie każde słowo, które wychodzi z ust przywódców Hamasu, musi zostać zatwierdzone przez władców Kataru. Gdyby ci władcy nie chcieli, by przywódcy Hamasu podżegali do przemocy przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym, już dawno powiedzieliby im, żeby siedzieli cicho.


Krótko mówiąc, przywódcy Hamasu wykorzystują Katar jako bazę do nawoływania do zniszczenia Izraela. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza to władcom Kataru ani jego sojusznikom na Zachodzie, w tym USA.


To ten sam Katar, którego przywódcy twierdzą, że potępiają wszelkie akty terroryzmu i brutalnego ekstremizmu. Niedawno ambasador Kataru w Hiszpanii, Abdullah bin Ibrahim Al-Hamar, powtórzył „chęć Kataru do wykorzystania nowoczesnej wiedzy i wszelkich możliwych narzędzi do wyeliminowania plagi terroryzmu i brutalnego ekstremizmu sprzyjającego terroryzmowi”.


Zgodnie z tą podwójną grą jasne jest, że słowa ambasadora Kataru były skierowane do zagranicznych, a nie do arabskich odbiorców.


Delikatnie mówiąc, niepokojące jest to, że kraj, w którym znajduje się przywództwo grupy palestyńskiej, która przeprowadziła tysiące ataków terrorystycznych na Izrael, mówi o chęci pomocy w wyeliminowaniu terroryzmu i ekstremizmu.


Niepokojące jest również to, że Katar wpłaca pieniądze na rzecz Biura ds. Zwalczania Terroryzmu ONZ, aby zapobiegać atakom terrorystycznym, chronić wrażliwe cele i pomagać w odbudowie po atakach terrorystycznych, jednocześnie nadal przelewając miliony dolarów do Strefy Gazy, ośmielając w ten sposób Hamas, którego przywódcy i statut opowiadają się za przemocą i wzywają do zniszczenia Izraela.


Hanijja nie jest jedynym przywódcą Hamasu żyjącym pod patronatem Kataru. Kilku innych przywódców Hamasu, w tym Chaled Maszaal, Hussam Badran, Izzat al-Riszek i Sami Chater, również zostało zaproszonych do przeniesienia swoich biur i domów do tego państwa Zatoki.


Oprócz przyjmowania przywódców Hamasu i ich rodzin, Katar dostarcza miliony dolarów Palestyńczykom w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Chociaż większość funduszy trafia do zubożałych rodzin, pomoc Kataru pośrednio pomaga Hamasowi utrzymać się przy władzy. Dobroczynność Kataru zwalnia Hamas z odpowiedzialności wobec Palestyńczyków żyjących pod jego rządami w Strefie Gazy i zamiast tego pozwala grupie terrorystycznej skierować swoje zasoby i energię na budowę tuneli w celu zaatakowania Izraela oraz na produkcję broni, w tym rakiet, w ramach przygotowań do następnej wojny z próbą zniszczenia Izraela.


Palestyńczycy i inni Arabowie często krytykowali przywódców Hamasu za wygodne życie w Katarze i równoczesne wzywanie swojej ludności w Strefie Gazy do kontynuowania dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi.


Katar najwyraźniej nie dba jednak o interesy zwykłych Palestyńczyków, takie jak ożywienie ich gospodarki i poprawa warunków życia. To, na czym mu zależy, to otaczanie troską przywódców Hamasu, by Katar wydawał się Arabom i muzułmanom głównym zwolennikiem palestyńskiego „oporu” – eufemizm na „walkę zbrojną” przeciwko Izraelowi.


Obecność przywódców Hamasu w Katarze nie dziwi tych, którzy znają historię wspierania przez to państwo Zatoki Bractwa Muzułmańskiego, którego Hamas jest odgałęzieniem.


Przez kilkadziesiąt lat Katar gościł nieżyjącego już szejka Jusufa al-Karadawiego, egipskiego uczonego, który stał na czele radykalnej islamskiej organizacji Światowe Stowarzyszenie Uczonych Muzułmańskich. Poprzez tę organizację koncentrował i koordynował działalność radykalnych uczonych islamskich na całym świecie, z których wielu jest członkami Bractwa Muzułmańskiego. Według raportu Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center:

„Karadawi jest znany głównie jako kluczowa postać w kształtowaniu koncepcji brutalnego dżihadu i ten, który pozwolił na przeprowadzanie ataków terrorystycznych, w tym zamachów samobójczych, przeciwko obywatelom Izraela, przeciw siłom amerykańskim w Iraku i niektórym reżimom arabskim… Ze względu na stosunek Karadawiego do brutalnego dżihadu zakazano mu wjazdu do kilku krajów. W 1999 r. zakazano mu wjazdu do USA. W 2009 r. zakazano mu wjazdu do Wielkiej Brytanii z powodu popierania samobójczych zamachów bombowych w Izraelu. W latach 2013 -2018 został umieszczony na liście poszukiwanych Interpolu na wniosek egipskiej policji.”

Mimo publicznego poparcia Karadawiego dla terroryzmu i podżegającej retoryki, Katarczycy nadal gościli go i wielu jego zwolenników, a także przywódców Hamasu – w ten sposób zmieniając emirat w centrum szerzenia światowego dżihadu i terroryzmu.


Katarczycy są właścicielami sieci telewizyjnej Al-Dżazira, której arabski kanał od dawna jest opisywany jako platforma dla Bractwa Muzułmańskiego i jako wehikuł dla tego, czego nie da się obronić. Przez całą wojnę w Iraku „emitowano makabryczne obrazy martwych zachodnich żołnierzy. Samobójcze zamachy bombowe były opisywane przez gospodarzy kanałów jako ‘rajskie operacje’, a działania terrorystyczne były przedstawiane jako akty ‘oporu’ ”. Karadawi „nadawał kazania dla 60 milionów widzów i opisywał Holocaust jako ‘karę boską’, która, jak miał nadzieję, zostanie powtórzona”.


Podczas gdy Al Jazeera domaga się „wolności prasy”, według Achtama Sulimana, ich byłego korespondenta w Berlinie, „jest to całkowicie państwowa sieć, której ‘relacje są dokładnie dostosowane do polityki zagranicznej Kataru’ ”.


Były premier Kataru, szejk Hamad bin Jassim, podobno potwierdził, że Al-Dżazira jest kontrolowana przez Bractwo Muzułmańskie. Arabski kanał Al-Dżaziry jest również znany ze swojego wściekłego antyizraelskiego i antyamerykańskiego tonu, a także z podżegania przeciwko kilku arabskim przywódcom państw i reżimów, które od dawna uważane są za tradycyjnych i lojalnych sojuszników Ameryki w świecie arabskim.


To właśnie ta szkodliwa rola skłoniła w 2017 roku cztery kraje arabskie – Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt – do zerwania stosunków dyplomatycznych z Katarem. Te cztery kraje zakazały również wjazdu obywatelom Kataru i zamknęły wszystkie swoje granice z Katarem. Według oficjalnej saudyjskiej agencji prasowej królestwo zerwało stosunki z Katarem „w celu ochrony swojego bezpieczeństwa narodowego przed niebezpieczeństwem terroryzmu i ekstremizmu”.


Saudyjczycy oskarżyli Katar o:

„… popieranie różnych grup terrorystycznych i sekciarskich w celu destabilizacji regionu, w tym grupę Bractwa Muzułmańskiego, Daesh (ISIS) i Al-Kaidę, stale promując literaturę i plany tych grup za pośrednictwem swoich mediów, wspieranie działań finansowanych przez Iran grup terrorystycznych w prowincji Katif w Arabii Saudyjskiej i w Bahrajnie, ciągłe finansowanie, przyjmowanie i udzielanie schronienia ekstremistom, którzy dążą do podważenia stabilności i jedności w kraju i za granicą oraz wykorzystywanie mediów do podsycania wewnętrznych konfliktów”.

W tym samym roku cztery kraje arabskie umieściły 59 osób i 12 organizacji z siedzibą w Katarze lub finansowanych przez Katar na liście terrorystów. Na liście znalazł się Jusuf al-Karadawi.


Katar od dawna gości największą amerykańską bazę lotniczą na Bliskim Wschodzie; jednak Katar nie gości bazy z miłości do Amerykanów, ale jako sposób na odwrócenie uwagi od poparcia dla Bractwa Muzułmańskiego i innych grup ekstremistycznych.


Katar mógł nawet przekonać niektórych Amerykanów, że wyświadcza USA przysługę, pozwalając na obecność tam amerykańskiej bazy lotniczej. Jak wygodne musi być eksportowanie terroryzmu, mając ochronę armii USA na własnej ziemi.


Warto zauważyć, że obecność bazy wojskowej na jego ziemi nie powstrzymała Kataru przed kontynuowaniem antyizraelskiej i antyamerykańskiej retoryki oraz zachęcaniem do globalnego dżihadu i ekstremizmu.


„Podżeganie przeciwko Stanom Zjednoczonym w Al-Dżazirze przez lata nie ograniczało się do licznych przykładów dezinformacji lub mowy nienawiści, ale do bezpośrednich wezwań do terroryzmu” – wynika z raportu Middle East Media Research Institute (MEMRI).

„Kiedy Al-Dżazira w pełni relacjonowała przemówienie z 2009 r. wybitnego naukowca i polityka islamistów z Kuwejtu, dr Abdullaha Al-Nafisiego… nie tylko przedstawił krytykę polityki zagranicznej USA… ale także promował ideę terroryzmu na terenie USA albo przez wąglika, albo przez atak na elektrownie jądrowe”.

To Al-Dżazira zbudowała pozycję przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena, jako arabskiego i muzułmańskiego przywódcy. W lipcu 2001 roku gospodarz Al-Dżaziry wychwalał go jako „smukłego bin Ladena, który uczynił, że na dźwięk jego imienia zadrżała największa potęga w historii [USA]”.


Al-Dżazira stworzyła platformę dla islamskich duchownych, którzy podżegają do przemocy wobec Żydów i Amerykanów. „Podbijemy świat”, powiedział jeden z duchownych, Ahmad Al-Baghdadi, „tak, że ‘Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest Prorokiem Allaha’ zatriumfuje nad kopułami Moskwy, Waszyngtonu i Paryża ... zniszczymy Amerykę”.


W lipcu 2021 roku Departament Stanu USA wszczął dochodzenie w sprawie oskarżenia o wsparcie Kataru dla irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.


Przed mundialem w Doha Katarczycy dokonali ogromnego wysiłku, by upiększyć swój wizerunek w oczach światowej opinii publicznej i ukryć swoją wieloletnią rolę w udzielaniu schronienia terrorystom oraz zachęcaniu do terroryzmu i ekstremizmu.


Z powodu Mistrzostw Świata w Doha, Katar jest miły dla Zachodu, starając się nadal oszukiwać Amerykanów i innych, aby myśleli, że Katarczycy przyczyniają się do bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie.


Jednak Katar nie jest przyjacielem Stanów Zjednoczonych ani ich arabskich sojuszników. W rzeczywistości poparcie Kataru dla globalnego dżihadu pozostaje źródłem intensywnego niepokoju dla wielu Arabów, którzy pytają, kiedy Stany Zjednoczone się obudzą i zobaczą, jak Katarczycy wykorzystują swoje bogactwo, by obalić Amerykę, obsypując ją prezentami, w tym datkami finansowymi na rzecz amerykańskich uniwersytetów i think tanków.


Jak długo Katar będzie nadal finansował i gościł przywódców Hamasu, i będzie wykorzystywał Al-Dżazirę do zachęcania do dżihadu i ekstremizmu, jedyną prawdziwą grą, jaką prowadzi emirat, poza mistrzostwami świata, jest udana gra w oszukiwanie Amerykanów.


Qatar’s Double Game: Funding Islamists While

Gatestone Institute, 21 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk