Prawda

Czwartek, 9 lutego 2023 - 09:43

« Poprzedni Następny »


BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki


Hugh Fitzgerald 2022-11-28


Izrael i Jordania właśnie podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy rekultywacji rzeki Jordan, która przez dziesięciolecia zaniedbań jest bardzo zanieczyszczona, ucierpiała z powodu przekierowania wody z dopływów i z powodu wielu lat suszy, a wszystko to doprowadziło do utraty różnorodności biologicznej i zmniejszenia ilości wody.

 

Kto mógłby sprzeciwić się takiemu projektowi współpracy między Izraelem a Jordanią we wspólnym wysiłku ratowania rzeki przed dalszą degradacją i suszą oraz przywrócenia, jak się szacuje, połowy utraconej różnorodności biologicznej? Kto mógłby sprzeciwić się temu projektowi, który pomoże odrodzić się środowisku naturalnemu, zapewni większy dostęp do wody spragnionym Jordańczykom i stworzy atrakcyjniejsze miejsce dla turystów, w tym chrześcijańskich pielgrzymów religijnych, których wydatki będą szczególnie mile widziane przez Jordanię i Palestyńczyków?


Oczywiście ruch BDS może, ponieważ postrzega tę współpracę między Izraelem a Jordanią w projekcie środowiskowym, który będzie również wymagał współpracy Autonomii Palestyńskiej, jako złowrogi syjonistyczny spisek mający na celu naciskanie na „normalizację środowiskową” (między Izraelem a Jordanią), co BDS potępia jako „współpracę z podmiotem syjonistycznym pod pozorem poprawy środowiska, czy to poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia, recykling, zwiększenie dostępu do wody, czy odwrócenie zmian klimatu”.


„Pod pozorem poprawy stanu środowiska”? Żaden „pozór” nie jest zamierzony przez tych przebiegłych syjonistów. Ze strony Izraela istnieje po prostu bezpośrednie pragnienie poprawy stanu rzeki, której stała degradacja była zbyt długo ignorowana, rzeki, która powinna być tak samo zmartwieniem Jordanii, jak i Izraela.


EcoPeace, która pomogła w doprowadzeniu do tego porozumienia, jest wyjątkową organizacją zrzeszającą jordańskich, palestyńskich i izraelskich ekologów. Więcej na temat oświadczenia EcoPeace o porozumieniu i kwaśnej reakcji BDS na to porozumienie można znaleźć tutaj: „Progresywny BDS sprzeciwia się współpracy Izraelczyków, Jordańczyków i Palestyńczyków w celu ratowania rzeki Jordan”, Elder of Ziyon, 18 listopada 2022 r.:


Ze  strony EcoPeace:

EcoPeace Middle East to wyjątkowa organizacja zrzeszająca ekologów z Jordanii, Palestyny i Izraela.


Naszym głównym celem jest promowanie wspólnych wysiłków na rzecz ochrony naszego wspólnego dziedzictwa środowiskowego. Czyniąc to, dążymy do przyspieszenia zarówno zrównoważonego rozwoju regionalnego, jak i stworzenia warunków niezbędnych do trwałego pokoju w naszym regionie. EcoPeace ma biura w Ammanie, Ramallah i Tel-Awiwie.

W czwartek ta organizacja ogłosiła, że Izrael i Jordania podpisały porozumienie w sprawie rekultywacji rzeki Jordan, inicjatywy, która będzie wymagała również współpracy z Autonomią Palestyńską.

Rekultywacja rzeki Jordan jest niezbędnym krokiem w adaptacji do zmian klimatu, który może pomóc przywrócić 50% różnorodności biologicznej utraconej z powodu dziesięcioleci zanieczyszczenia i przekierowania słodkiej wody” – powiedziała grupa. „Ponieważ dorzecze doświadcza kolejnych lat suszy związanej z klimatem, zrekultywowana rzeka może być podstawą do stworzenia regionalnej odporności klimatycznej. Rzeka, która jest święta dla połowy ludzkości, może zapewnić bardzo potrzebne miejsca pracy poprzez turystykę i pielgrzymki, zwłaszcza społecznościom jordańskim i palestyńskim”.


Brzmi jak wygrana dla wszystkich stron, prawda? Pomaga środowisku, pomaga gospodarkom Palestyny i Jordanii, a nawet pomaga turystom i pielgrzymom, którzy chcą odwiedzić Jordanię. Kto może się sprzeciwić?


BDS może.


Jordańska gałąź ruchu BDS wydała własne oświadczenie, mówiąc, że projekt „działa na rzecz integracji młodzieży jordańskiej i palestyńskiej w programach środowiskowych i wspólnych warsztatach wraz z grupami syjonistycznymi pochodzącymi z terytoriów okupowanych”.

Cóż za złowrogi spisek syjonistów, wciągający niewinną „jordańską i palestyńską młodzież do programów środowiskowych i wspólnych warsztatów” z „grupami syjonistycznymi”. Czy syjoniści naprawdę nie cofną się przed niczym w swoich próbach osłabienia wrogości wobec nich, oferując Arabom pomoc w odbudowie środowiska naturalnego – w tym przypadku rekultywacji rzeki Jordan, co pomoże zarówno Jordańczykom, jak i Palestyńczykom?

BDS oskarżyło EcoPeace o „normalizację środowiskową”, którą definiują jako „współpracę z podmiotem syjonistycznym pod pozorem poprawy środowiska, czy to poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia, recykling, zwiększenie dostępu do wody, czy odwrócenie zmian klimatu”.


Powiedzieli, że Izrael „wykorzystuje normalizację środowiska jako środek public relations i jako sposób do ukrywania naruszeń praw człowieka i zacierania zbrodni środowiskowych przeciwko Palestyńczykom i ich ziemiom”.


Tak więc, według BDS, wszystko, co Izrael robi, aby pomóc środowisku, jest okropne, ponieważ ukrywa okropne rzeczy, które Izrael robi wobec środowiska. 


Innymi słowy, lepiej, żeby rzeka Jordan wyschła, niż pozwolić Izraelowi zaangażować się w jej ratowanie.

Nie ma złowrogiego syjonistycznego spisku. Izrael chciałby oczyścić i ożywić rzekę Jordan oraz wprowadzić do niej więcej słodkiej wody z dobrych i zasadnych powodów. I cieszy się, że może jednocześnie pomóc Jordanii i włączyć ją do tego samego wysiłku rekultywacji rzeki i zwiększenia ilości wody, jaką rzeka może dostarczyć zarówno dla rolnictwa, jak i do spożycia przez ludzi. Ten wysiłek będzie również wymagał współpracy Palestyńczyków. EcoPeace to organizacja, która nie ma programu politycznego, ale jest zaangażowana wyłącznie w naprawę degradacji środowiska. Izrael próbuje naprawić szkody wyrządzone rzece Jordan przez wiele dziesięcioleci i nie próbuje ukryć swojej odpowiedzialności za niektóre z tych szkód. Wygląda na to, że większość zanieczyszczeń rzeki pochodzi od Jordańczyków i Palestyńczyków, chociaż Izrael taktownie powstrzymał się przed powiedzeniem tego.  


BDS pokazało, nie po raz pierwszy, swoją niepohamowaną histerię i nienawiść do wszystkiego, co może zbliżyć Żydów i Arabów dla wspólnego dobra. Ruch najwyraźniej wolałby, aby Jordańczycy i Palestyńczycy mieszkający na wschodnim i zachodnim brzegu Jordanu nadal znosili rosnące zanieczyszczenie rzeki i zmniejszającą się ilość wody. BDS tak naprawdę nie dba o dobro Palestyńczyków; jego jedynym interesem jest powstrzymanie Izraela przed zrobieniem czegokolwiek, co mogłoby sprawić, że państwo żydowskie będzie dobrze wyglądać. Na szczęście jest mało prawdopodobne, aby ten projekt wspierany przez EcoPeace został wykolejony. A rzeka zostanie zrehabilitowana dzięki wspólnym wysiłkom ludzi mieszkających po obu stronach rzeki – Izraelczyków, Palestyńczyków i Jordańczyków – którzy dość rozsądnie odrzucą niedorzeczne skargi jordańskiej gałęzi zatrutego nienawiścią BDS.


BBC Fumes as Israel and Jordan Agree to Rehabilitate the River They Share

Jihad Watch, 20 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1192 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk