Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 14:30

« Poprzedni Następny »


BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki


Hugh Fitzgerald 2022-11-28


Izrael i Jordania właśnie podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy rekultywacji rzeki Jordan, która przez dziesięciolecia zaniedbań jest bardzo zanieczyszczona, ucierpiała z powodu przekierowania wody z dopływów i z powodu wielu lat suszy, a wszystko to doprowadziło do utraty różnorodności biologicznej i zmniejszenia ilości wody.

 

Kto mógłby sprzeciwić się takiemu projektowi współpracy między Izraelem a Jordanią we wspólnym wysiłku ratowania rzeki przed dalszą degradacją i suszą oraz przywrócenia, jak się szacuje, połowy utraconej różnorodności biologicznej? Kto mógłby sprzeciwić się temu projektowi, który pomoże odrodzić się środowisku naturalnemu, zapewni większy dostęp do wody spragnionym Jordańczykom i stworzy atrakcyjniejsze miejsce dla turystów, w tym chrześcijańskich pielgrzymów religijnych, których wydatki będą szczególnie mile widziane przez Jordanię i Palestyńczyków?


Oczywiście ruch BDS może, ponieważ postrzega tę współpracę między Izraelem a Jordanią w projekcie środowiskowym, który będzie również wymagał współpracy Autonomii Palestyńskiej, jako złowrogi syjonistyczny spisek mający na celu naciskanie na „normalizację środowiskową” (między Izraelem a Jordanią), co BDS potępia jako „współpracę z podmiotem syjonistycznym pod pozorem poprawy środowiska, czy to poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia, recykling, zwiększenie dostępu do wody, czy odwrócenie zmian klimatu”.


„Pod pozorem poprawy stanu środowiska”? Żaden „pozór” nie jest zamierzony przez tych przebiegłych syjonistów. Ze strony Izraela istnieje po prostu bezpośrednie pragnienie poprawy stanu rzeki, której stała degradacja była zbyt długo ignorowana, rzeki, która powinna być tak samo zmartwieniem Jordanii, jak i Izraela.


EcoPeace, która pomogła w doprowadzeniu do tego porozumienia, jest wyjątkową organizacją zrzeszającą jordańskich, palestyńskich i izraelskich ekologów. Więcej na temat oświadczenia EcoPeace o porozumieniu i kwaśnej reakcji BDS na to porozumienie można znaleźć tutaj: „Progresywny BDS sprzeciwia się współpracy Izraelczyków, Jordańczyków i Palestyńczyków w celu ratowania rzeki Jordan”, Elder of Ziyon, 18 listopada 2022 r.:


Ze  strony EcoPeace:

EcoPeace Middle East to wyjątkowa organizacja zrzeszająca ekologów z Jordanii, Palestyny i Izraela.


Naszym głównym celem jest promowanie wspólnych wysiłków na rzecz ochrony naszego wspólnego dziedzictwa środowiskowego. Czyniąc to, dążymy do przyspieszenia zarówno zrównoważonego rozwoju regionalnego, jak i stworzenia warunków niezbędnych do trwałego pokoju w naszym regionie. EcoPeace ma biura w Ammanie, Ramallah i Tel-Awiwie.

W czwartek ta organizacja ogłosiła, że Izrael i Jordania podpisały porozumienie w sprawie rekultywacji rzeki Jordan, inicjatywy, która będzie wymagała również współpracy z Autonomią Palestyńską.

Rekultywacja rzeki Jordan jest niezbędnym krokiem w adaptacji do zmian klimatu, który może pomóc przywrócić 50% różnorodności biologicznej utraconej z powodu dziesięcioleci zanieczyszczenia i przekierowania słodkiej wody” – powiedziała grupa. „Ponieważ dorzecze doświadcza kolejnych lat suszy związanej z klimatem, zrekultywowana rzeka może być podstawą do stworzenia regionalnej odporności klimatycznej. Rzeka, która jest święta dla połowy ludzkości, może zapewnić bardzo potrzebne miejsca pracy poprzez turystykę i pielgrzymki, zwłaszcza społecznościom jordańskim i palestyńskim”.


Brzmi jak wygrana dla wszystkich stron, prawda? Pomaga środowisku, pomaga gospodarkom Palestyny i Jordanii, a nawet pomaga turystom i pielgrzymom, którzy chcą odwiedzić Jordanię. Kto może się sprzeciwić?


BDS może.


Jordańska gałąź ruchu BDS wydała własne oświadczenie, mówiąc, że projekt „działa na rzecz integracji młodzieży jordańskiej i palestyńskiej w programach środowiskowych i wspólnych warsztatach wraz z grupami syjonistycznymi pochodzącymi z terytoriów okupowanych”.

Cóż za złowrogi spisek syjonistów, wciągający niewinną „jordańską i palestyńską młodzież do programów środowiskowych i wspólnych warsztatów” z „grupami syjonistycznymi”. Czy syjoniści naprawdę nie cofną się przed niczym w swoich próbach osłabienia wrogości wobec nich, oferując Arabom pomoc w odbudowie środowiska naturalnego – w tym przypadku rekultywacji rzeki Jordan, co pomoże zarówno Jordańczykom, jak i Palestyńczykom?

BDS oskarżyło EcoPeace o „normalizację środowiskową”, którą definiują jako „współpracę z podmiotem syjonistycznym pod pozorem poprawy środowiska, czy to poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia, recykling, zwiększenie dostępu do wody, czy odwrócenie zmian klimatu”.


Powiedzieli, że Izrael „wykorzystuje normalizację środowiska jako środek public relations i jako sposób do ukrywania naruszeń praw człowieka i zacierania zbrodni środowiskowych przeciwko Palestyńczykom i ich ziemiom”.


Tak więc, według BDS, wszystko, co Izrael robi, aby pomóc środowisku, jest okropne, ponieważ ukrywa okropne rzeczy, które Izrael robi wobec środowiska. 


Innymi słowy, lepiej, żeby rzeka Jordan wyschła, niż pozwolić Izraelowi zaangażować się w jej ratowanie.

Nie ma złowrogiego syjonistycznego spisku. Izrael chciałby oczyścić i ożywić rzekę Jordan oraz wprowadzić do niej więcej słodkiej wody z dobrych i zasadnych powodów. I cieszy się, że może jednocześnie pomóc Jordanii i włączyć ją do tego samego wysiłku rekultywacji rzeki i zwiększenia ilości wody, jaką rzeka może dostarczyć zarówno dla rolnictwa, jak i do spożycia przez ludzi. Ten wysiłek będzie również wymagał współpracy Palestyńczyków. EcoPeace to organizacja, która nie ma programu politycznego, ale jest zaangażowana wyłącznie w naprawę degradacji środowiska. Izrael próbuje naprawić szkody wyrządzone rzece Jordan przez wiele dziesięcioleci i nie próbuje ukryć swojej odpowiedzialności za niektóre z tych szkód. Wygląda na to, że większość zanieczyszczeń rzeki pochodzi od Jordańczyków i Palestyńczyków, chociaż Izrael taktownie powstrzymał się przed powiedzeniem tego.  


BDS pokazało, nie po raz pierwszy, swoją niepohamowaną histerię i nienawiść do wszystkiego, co może zbliżyć Żydów i Arabów dla wspólnego dobra. Ruch najwyraźniej wolałby, aby Jordańczycy i Palestyńczycy mieszkający na wschodnim i zachodnim brzegu Jordanu nadal znosili rosnące zanieczyszczenie rzeki i zmniejszającą się ilość wody. BDS tak naprawdę nie dba o dobro Palestyńczyków; jego jedynym interesem jest powstrzymanie Izraela przed zrobieniem czegokolwiek, co mogłoby sprawić, że państwo żydowskie będzie dobrze wyglądać. Na szczęście jest mało prawdopodobne, aby ten projekt wspierany przez EcoPeace został wykolejony. A rzeka zostanie zrehabilitowana dzięki wspólnym wysiłkom ludzi mieszkających po obu stronach rzeki – Izraelczyków, Palestyńczyków i Jordańczyków – którzy dość rozsądnie odrzucą niedorzeczne skargi jordańskiej gałęzi zatrutego nienawiścią BDS.


BBC Fumes as Israel and Jordan Agree to Rehabilitate the River They Share

Jihad Watch, 20 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk