Prawda

Wtorek, 31 stycznia 2023 - 08:32

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej


Shoshana Bryen 2022-12-03

Ofiary palestyńskiego ataku terrorystycznego 15 listopada 2022 Tamir Avihai (L) Michael Ladygin (C) oraz Motti Ashkenazi (R). (Źródło: „Times of Israel”)
Ofiary palestyńskiego ataku terrorystycznego 15 listopada 2022 Tamir Avihai (L) Michael Ladygin (C) oraz Motti Ashkenazi (R). (Źródło: „Times of Israel”)

Kiedy wy w Ameryce wciąż zastanawialiście się, jak posadzić 12 osób przy stole dla 10 osób, siedmioletni Izraelczyk Demir Ladigin i jego brat chowali swojego ojca Michaela. Tego samego dnia pochowani zostali także Tamir Avihai i Motti Ashkenazi. Palestyńscy terroryści zabrali ojców jedenaściorgu dzieciom.

 

Kiedy piekliście indyka, 18-letni Izraelczyk, Tiran Fero, miał wypadek samochodowy w rządzonym przez Palestyńczyków mieście Dżenin. Został zabrany do szpitala w Dżenin i podłączony do aparatury podtrzymującej życie, ale potem porwali go palestyńscy bandyci. Później jego martwe ciało zostało zwrócone. Jego wujek, Edri Fero, który był w szpitalu, powiedział, że jego siostrzeniec jeszcze żył, kiedy go porwano.


„Strzelali w powietrze i krzyczeli po arabsku – powiedział – nikt nie odważył się ich powstrzymać. Odłączyli go od maszyn i wrzucili do samochodu”. Wysoki rangą urzędnik palestyński powiedział, że podejrzani porwali Tirana, ponieważ myśleli, że nastolatek jest tajnym izraelskim żołnierzem.


Kiedy nakrywaliście do stołu w ubiegłą środę, w dwóch zamachach terrorystycznych na przystankach autobusowych w Jerozolimie zginął 15-letni Arie Szechopek, a 18 innych osób zostało rannych. Kiedy sprzątaliście w piątek, Tedsa Tschuma, ojciec trójki dzieci, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.


Istnieje kilka powodów, dla których palestyńskie ataki terrorystyczne nasiliły się do poziomu niespotykanego w Izraelu od kilku lat, ale można je prześledzić do jednego źródła: administracji Bidena.


Ta administracja zachęcała Autonomię Palestyńską do wiary w „rozwiązanie w postaci  dwóch państw”. Do wiary, że AP nie zapłaci żadnej ceny za podżeganie do terroru i wypłacanie pensji terrorystom, kiedy zabijają Izraelczyków. Do wiary, że ponadpartyjna ustawa Taylor Force Act jest martwa, a amerykańskie pieniądze będą napływać bez względu na wszystko. Do wiary, że administracja zobowiązała się do umieszczenia palestyńskiej ambasady w stolicy Izraela, Jerozolimie. Do wiary, że ich ambasadorem będzie specjalny wysłannik amerykański. Do wiary, że bez względu na to, co AP zrobi lub powie, Amerykanie nie będą protestować.


I Palestyńczycy mają rację, wierząc w to wszystko.


Według Departamentu Stanu: „Od kwietnia 2021 r. Stany Zjednoczone przekazały ponad pół miliarda dolarów… Palestyńczykom. … Rząd USA planuje w tym roku zapewnić Palestyńczykom dodatkowe 75 milionów dolarów pomocy gospodarczej [i] 45 milionów dolarów na programy wspierające sektor bezpieczeństwa”.

 

W tym tygodniu Święta Dziękczynienia administracja ogłosiła utworzenie specjalnego przedstawicielstwa skupionego wyłącznie na Palestyńczykach. To będzie ogromne podniesienie poziomu stosunków. Urzędnik Departamentu Stanu powiedział: „Jak prezydent powtórzył w Izraelu i na Zachodnim Brzegu, pozostajemy zaangażowani w ponowne otwarcie naszego Konsulatu Generalnego w Jerozolimie i realizację wizji rozwiązania w postaci dwóch państw”.

 

Podczas gdy Palestyńczycy są rozpieszczani i nagradzani za nieustępliwość i przemoc, administracja Bidena atakuje Izrael, wzmacniając wrogów Izraela, podważając jego zdolność do samoobrony i kwestionując jego demokratyczne bona fide.


Po pierwsze, administracja nazwała Porozumienia Abrahamowe „porozumieniami normalizacyjnymi”, a nie historycznymi porozumieniami pokojowymi, którymi są. Ale to był mały prztyczek w porównaniu z prezentami, które otrzymał główny wróg Izraela, Iran. Administracja zniosła sankcje na irańską marionetkę, organizację terrorystyczną Huti. Wywarła presję na Koreę Południową, by uwolniła ponad miliard dolarów z zamrożonych funduszy irańskich. Dostarczyła zniesienie sankcji, co pozwoliło Iranowi sprzedawać Chinom więcej ropy – dobrodziejstwo dla obu krajów.


I administracja Bidena robiła to wszystko, podczas gdy Stany Zjednoczone siedziały przed salą w Wiedniu, gdzie trwały rozmowy o wznowieniu porozumienia nuklearnego z 2015 roku. Innymi słowy, Stany Zjednoczone zachowywały się jak parias, tak jak powinien zachowywać się Iran, i pozwoliły Rosji, Chinom i UE oferować Iranowi „zachęty” do ponownego przystąpienia do porozumienia, które Iran łamie od lat. Nie było kary za kradzież amerykańskiej technologii, umieszczanie jej w irańskich dronach i eksport dronów do Rosji z naruszeniem sankcji ONZ.

 

Ponadto pełnomocnik Iranu, Hezbollah, otrzymał w prezencie morską umowę gazową między Izraelem a Libanem, w której pośredniczyły Stany Zjednoczone. Administracja Bidena wywarła silną presję na ustępujący rząd Izraela, aby osiągnął porozumienie przed wyborami w Izraelu. Najgorsze było to, że Izrael otrzymał nieokreślone amerykańskie „gwarancje bezpieczeństwa” na wypadek ataku Hezbollahu. To podważyło trwającą od dziesięcioleci politykę Izraela, że „będzie się sam bronił” i nie prosił USA o dostarczenie amerykańskich żołnierzy dla swojej obrony.


Administracja podważyła również pozycję Izraela jako demokratycznego sojusznika, ogłaszając wszczęcie śledztwa FBI w sprawie śmierci na polu bitwy dziennikarki Al-Dżaziry, po uprzednim zaakceptowaniu wyników dochodzeń izraelskich i palestyńskich i uznaniu sprawy za zamkniętą. Ogłoszenie wywołało wiwaty AP, która zażądała skierowania sprawy do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

Jedynym pozytywem było to, że ambasador USA Thomas Nides i prezydent Joe Biden powiedzieli później, że nie mieli pojęcia, że takie dochodzenie zostało zlecone przez prokuratora generalnego. Naprawdę? Prezydent Biden nie wiedział? Stany Zjednoczone mają zbuntowanego prokuratora generalnego?


Palestyńczycy mieli bardzo dobry tydzień Święta Dziękczynienia. Izraelczycy znacznie mniej. Większość Amerykanów była zbyt zajęta, by to zauważyć.

 

The Palestinians had a great Thanksgiving, Israel not so much

JNS Org., 28 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Shoshana Bryen


Zajmuje się analizą amerykańskiej polityki obronnej oraz sprawami Bliskiego Wschodu. Była dyrektorem wykonawczym Security Policy w JINSA, pracowała w Strategic Studies Institute przy U.S. Army War College oraz dla Institute for National Security Studies w Tel Awiwie. Obecnie zasiada w kierownictwie Jewish Policy Center.

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk