Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 18:55

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej


Shoshana Bryen 2022-12-03

Ofiary palestyńskiego ataku terrorystycznego 15 listopada 2022 Tamir Avihai (L) Michael Ladygin (C) oraz Motti Ashkenazi (R). (Źródło: „Times of Israel”)
Ofiary palestyńskiego ataku terrorystycznego 15 listopada 2022 Tamir Avihai (L) Michael Ladygin (C) oraz Motti Ashkenazi (R). (Źródło: „Times of Israel”)

Kiedy wy w Ameryce wciąż zastanawialiście się, jak posadzić 12 osób przy stole dla 10 osób, siedmioletni Izraelczyk Demir Ladigin i jego brat chowali swojego ojca Michaela. Tego samego dnia pochowani zostali także Tamir Avihai i Motti Ashkenazi. Palestyńscy terroryści zabrali ojców jedenaściorgu dzieciom.

 

Kiedy piekliście indyka, 18-letni Izraelczyk, Tiran Fero, miał wypadek samochodowy w rządzonym przez Palestyńczyków mieście Dżenin. Został zabrany do szpitala w Dżenin i podłączony do aparatury podtrzymującej życie, ale potem porwali go palestyńscy bandyci. Później jego martwe ciało zostało zwrócone. Jego wujek, Edri Fero, który był w szpitalu, powiedział, że jego siostrzeniec jeszcze żył, kiedy go porwano.


„Strzelali w powietrze i krzyczeli po arabsku – powiedział – nikt nie odważył się ich powstrzymać. Odłączyli go od maszyn i wrzucili do samochodu”. Wysoki rangą urzędnik palestyński powiedział, że podejrzani porwali Tirana, ponieważ myśleli, że nastolatek jest tajnym izraelskim żołnierzem.


Kiedy nakrywaliście do stołu w ubiegłą środę, w dwóch zamachach terrorystycznych na przystankach autobusowych w Jerozolimie zginął 15-letni Arie Szechopek, a 18 innych osób zostało rannych. Kiedy sprzątaliście w piątek, Tedsa Tschuma, ojciec trójki dzieci, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.


Istnieje kilka powodów, dla których palestyńskie ataki terrorystyczne nasiliły się do poziomu niespotykanego w Izraelu od kilku lat, ale można je prześledzić do jednego źródła: administracji Bidena.


Ta administracja zachęcała Autonomię Palestyńską do wiary w „rozwiązanie w postaci  dwóch państw”. Do wiary, że AP nie zapłaci żadnej ceny za podżeganie do terroru i wypłacanie pensji terrorystom, kiedy zabijają Izraelczyków. Do wiary, że ponadpartyjna ustawa Taylor Force Act jest martwa, a amerykańskie pieniądze będą napływać bez względu na wszystko. Do wiary, że administracja zobowiązała się do umieszczenia palestyńskiej ambasady w stolicy Izraela, Jerozolimie. Do wiary, że ich ambasadorem będzie specjalny wysłannik amerykański. Do wiary, że bez względu na to, co AP zrobi lub powie, Amerykanie nie będą protestować.


I Palestyńczycy mają rację, wierząc w to wszystko.


Według Departamentu Stanu: „Od kwietnia 2021 r. Stany Zjednoczone przekazały ponad pół miliarda dolarów… Palestyńczykom. … Rząd USA planuje w tym roku zapewnić Palestyńczykom dodatkowe 75 milionów dolarów pomocy gospodarczej [i] 45 milionów dolarów na programy wspierające sektor bezpieczeństwa”.

 

W tym tygodniu Święta Dziękczynienia administracja ogłosiła utworzenie specjalnego przedstawicielstwa skupionego wyłącznie na Palestyńczykach. To będzie ogromne podniesienie poziomu stosunków. Urzędnik Departamentu Stanu powiedział: „Jak prezydent powtórzył w Izraelu i na Zachodnim Brzegu, pozostajemy zaangażowani w ponowne otwarcie naszego Konsulatu Generalnego w Jerozolimie i realizację wizji rozwiązania w postaci dwóch państw”.

 

Podczas gdy Palestyńczycy są rozpieszczani i nagradzani za nieustępliwość i przemoc, administracja Bidena atakuje Izrael, wzmacniając wrogów Izraela, podważając jego zdolność do samoobrony i kwestionując jego demokratyczne bona fide.


Po pierwsze, administracja nazwała Porozumienia Abrahamowe „porozumieniami normalizacyjnymi”, a nie historycznymi porozumieniami pokojowymi, którymi są. Ale to był mały prztyczek w porównaniu z prezentami, które otrzymał główny wróg Izraela, Iran. Administracja zniosła sankcje na irańską marionetkę, organizację terrorystyczną Huti. Wywarła presję na Koreę Południową, by uwolniła ponad miliard dolarów z zamrożonych funduszy irańskich. Dostarczyła zniesienie sankcji, co pozwoliło Iranowi sprzedawać Chinom więcej ropy – dobrodziejstwo dla obu krajów.


I administracja Bidena robiła to wszystko, podczas gdy Stany Zjednoczone siedziały przed salą w Wiedniu, gdzie trwały rozmowy o wznowieniu porozumienia nuklearnego z 2015 roku. Innymi słowy, Stany Zjednoczone zachowywały się jak parias, tak jak powinien zachowywać się Iran, i pozwoliły Rosji, Chinom i UE oferować Iranowi „zachęty” do ponownego przystąpienia do porozumienia, które Iran łamie od lat. Nie było kary za kradzież amerykańskiej technologii, umieszczanie jej w irańskich dronach i eksport dronów do Rosji z naruszeniem sankcji ONZ.

 

Ponadto pełnomocnik Iranu, Hezbollah, otrzymał w prezencie morską umowę gazową między Izraelem a Libanem, w której pośredniczyły Stany Zjednoczone. Administracja Bidena wywarła silną presję na ustępujący rząd Izraela, aby osiągnął porozumienie przed wyborami w Izraelu. Najgorsze było to, że Izrael otrzymał nieokreślone amerykańskie „gwarancje bezpieczeństwa” na wypadek ataku Hezbollahu. To podważyło trwającą od dziesięcioleci politykę Izraela, że „będzie się sam bronił” i nie prosił USA o dostarczenie amerykańskich żołnierzy dla swojej obrony.


Administracja podważyła również pozycję Izraela jako demokratycznego sojusznika, ogłaszając wszczęcie śledztwa FBI w sprawie śmierci na polu bitwy dziennikarki Al-Dżaziry, po uprzednim zaakceptowaniu wyników dochodzeń izraelskich i palestyńskich i uznaniu sprawy za zamkniętą. Ogłoszenie wywołało wiwaty AP, która zażądała skierowania sprawy do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

 

Jedynym pozytywem było to, że ambasador USA Thomas Nides i prezydent Joe Biden powiedzieli później, że nie mieli pojęcia, że takie dochodzenie zostało zlecone przez prokuratora generalnego. Naprawdę? Prezydent Biden nie wiedział? Stany Zjednoczone mają zbuntowanego prokuratora generalnego?


Palestyńczycy mieli bardzo dobry tydzień Święta Dziękczynienia. Izraelczycy znacznie mniej. Większość Amerykanów była zbyt zajęta, by to zauważyć.

 

The Palestinians had a great Thanksgiving, Israel not so much

JNS Org., 28 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Shoshana Bryen


Zajmuje się analizą amerykańskiej polityki obronnej oraz sprawami Bliskiego Wschodu. Była dyrektorem wykonawczym Security Policy w JINSA, pracowała w Strategic Studies Institute przy U.S. Army War College oraz dla Institute for National Security Studies w Tel Awiwie. Obecnie zasiada w kierownictwie Jewish Policy Center.

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk