Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:55

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości


Bassam Tawil 2023-10-02

<span>W osiemnastą rocznicę wycofania się Izraela ze Strefy Gazy wspierane przez Iran palestyńskie grupy terrorystyczne wciąż mówią o konieczności nasilenia ataków na Izrael aż do „wyzwolenia całej Palestyny”, od rzeki Jordan po Morze Śródziemne. Na zdjęciu: Pokojowa demonstracja Palestyńczyków. </span>
W osiemnastą rocznicę wycofania się Izraela ze Strefy Gazy wspierane przez Iran palestyńskie grupy terrorystyczne wciąż mówią o konieczności nasilenia ataków na Izrael aż do „wyzwolenia całej Palestyny”, od rzeki Jordan po Morze Śródziemne. Na zdjęciu: Pokojowa demonstracja Palestyńczyków. 

W osiemnastą rocznicę wycofania się Izraela ze Strefy Gazy wspierane przez Iran palestyńskie grupy terrorystyczne wciąż mówią o konieczności nasilenia ataków na Izrael aż do „wyzwolenia całej Palestyny”, od rzeki Jordan po Morze Śródziemne.


Grupy te w dalszym ciągu postrzegają wycofanie się Izraela ze Strefy Gazy nie jako humanitarny dar umożliwiający Gazańczykom zbudowanie „Singapuru Bliskiego Wschodu”, jak to ujął były izraelski prezydent Szimon Peres, ale zamiast tego jako początek „Planu dziesięciopunktowego” Organizacji Wyzwolenia Palestyny z 1974 r. (znanego również jako „plan etapowy”) „całkowitego wyzwolenia” całej ziemi „od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]” – eufemizm określający eliminację Izraela. Plan zasadniczo stwierdza, że Palestyńczycy powinni wziąć każdą ziemię, jaką im dadzą i wykorzystać ją jako bazę do zdobycia reszty.


Plan w skrócie:

  • Poprzez „walkę zbrojną” (tj. terroryzm) ustanowienie „niezależnej bojowej władzy narodowej” na każdym terytorium „wyzwolonym” spod izraelskiego panowania. (Punkt 2)
  • Kontynuować walkę z Izraelem, wykorzystując terytorium władzy narodowej jako bazę operacyjną. (Punkt 4)
  • Sprowokować wojnę totalną, podczas której arabscy sąsiedzi Izraela całkowicie go zniszczą („wyzwolenie całego terytorium palestyńskiego”). (Punkt 8)

Bezwarunkowe „wycofanie się” Izraela z całej Strefy Gazy w 2005 r. doprowadziło do jednostronnej likwidacji 21 osiedli żydowskich, ewakuacji ponad 9 tysięcy osadników i usunięcia armii izraelskiej. Celem wycofania się była poprawa bezpieczeństwa Izraela i uzyskanie międzynarodowego uznania ustępstw Izraela na rzecz pokoju w przypadku braku negocjacji z Palestyńczykami, umożliwienie im samorządu i niepodległości. Kilku zachodnich milionerów kupiło nawet szklarnie za 14 milionów dolarów od Żydów opuszczających Strefę Gazy, aby dać Gazańczykom możliwość szybkiego startu. W ciągu kilku dni od przekazania szklarnie zostały zburzone i splądrowane.


Izrael miał dobre intencje, ogłaszając swój plan wycofania się ze Strefy Gazy. Palestyńczycy nie podzielali jednak izraelskiej wizji dobrobytu w Strefie Gazy. Zamiast tego zdecydowali się zamienić przybrzeżną enklawę w regionalną bazę dla grup terrorystycznych pragnących mordować Żydów i zniszczyć Izrael.


Dwa lata po przekazaniu władzy przez Izrael palestyńska grupa terrorystyczna Hamas siłą przejęła Strefę Gazy od Autonomii Palestyńskiej. Od tego czasu dziesiątki tysięcy rakiet i pocisków moździerzowych wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, terroryzując i destabilizując życie setek tysięcy obywateli Izraela.


Hamas i inni Palestyńczycy nigdy nie postrzegali wycofania się ze Strefy Gazy jako sygnału, że Izrael stara się żyć w pokoju i współistnieniu ze swoimi arabskimi sąsiadami. Wręcz przeciwnie, postrzegali wycofanie się jako odwrót Izraela – porażkę w obliczu ogromnej fali terroryzmu.


Przesłanie, jakie Palestyńczycy z tego wynieśli, nie było takie, że Izraelczycy dali im ziemię w nadziei na pokój, ale raczej: „Strzelaliśmy, a oni uciekli, więc strzelajmy dalej, a oni będą uciekać dalej!”


Palestyńskie grupy terrorystyczne próbują wypędzić Żydów z Zachodniego Brzegu [Judei i Samarii] poprzez strzelaniny, ataki nożownicze, rakiety i taranowanie samochodami. Chcą zamienić Zachodni Brzeg w kolejną platformę do ataku na Izrael w taki sam sposób, jak to zrobili ze Strefą Gazy.


Do dziś wielu Palestyńczyków, nie tylko w Hamasie, nadal postrzega wycofanie się Izraela jako bezpośredni skutek terroryzmu. Używają arabskiego terminu indihar - porażka – do opisania wycofania się Izraela z całej Strefy Gazy. Ich zdaniem wycofanie się było oznaką słabości i zmęczenia Izraela. Wielu Palestyńczyków nadal jest przekonanych, że Izrael uciekł ze Strefy Gazy w odpowiedzi na fale ataków terrorystycznych.


Dlatego do dziś Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne, na polecenie mułłów Iranu, w dalszym ciągu ostrzeliwują Izrael rakietami. Wielu Palestyńczyków wciąż myśli tak: jeśli samobójcze zamachy bombowe i rakiety wypędziły Izrael ze Strefy Gazy, to ataki wypędzą Żydów z reszty Izraela.


„Felesteen News”, witryna internetowa stowarzyszona z Hamasem, upamiętniająca 18. rocznicę wycofania się Izraela ze Strefy Gazy, napisała 12 września 2023 r.:

„Po ówczesnej klęsce Izraela radość napełniła serca narodu palestyńskiego, a świętowanie zwycięstwa zaczęło być głośniejsze. Niektórzy Palestyńczycy opisywali porażkę jako ‘miniaturowy model wyzwolenia Palestyny’ lub ‘jeden z obrazów zwycięstwa palestyńskiego ruchu oporu’.”

Ahmed Bahr, wyższy rangą funkcjonariusz Hamasu w Strefie Gazy, powiedział w oświadczeniu z okazji rocznicy wycofania się Izraela, że „Izraelczycy ponieśli upokarzającą klęskę” z powodu ataków palestyńskich grup terrorystycznych, w tym ataków z tuneli terrorystycznych zbudowanych w celu umożliwienia ataków na izraelskich żołnierzy i ludność cywilną. Izraelskie miasto Tel Awiw, powiedział urzędnik Hamasu, spotka ten sam los, co dawne osiedla żydowskie w Strefie Gazy. „Tel Awiw upadnie razem ze wszystkimi przywódcami [izraelskimi]” – przyrzekł Bahr.


Oto jak w zeszłym roku Safa, inny portal informacyjny powiązany z Hamasem, opisał wycofanie się Izraela:

„Siedemnaście lat po klęsce w Strefie Gazy izraelska próba uniknięcia śmierci w obliczu ataków oporu nie powiodła się. Dziś Izrael żyje w bardziej złożonej rzeczywistości. Po tym, jak rakiety ruchu oporu zaczęły uderzać w Tel Awiw i Jerozolimę, ich zasięg obejmuje obecnie całą Palestynę.”

Niektóre palestyńskie grupy terrorystyczne, podbudowane swoim rzekomym zwycięstwem, mówią obecnie o potrzebie skopiowania „modelu Strefy Gazy” na Zachodnim Brzegu. Mówią, że jeśli terroryzm wypędził Izraelczyków ze Strefy Gazy, to wypędzi ich także z Zachodniego Brzegu, potem z Jerozolimy, a potem z każdego centymetra Izraela.


Mówiąc o prawie 500 tysiącach Żydów mieszkających obecnie na Zachodnim Brzegu, przywódca Hamasu Ismail Haniyeh oznajmił 12 września 2023 r.:

„Osady na Zachodnim Brzegu wkrótce znikną. Likwidacja tych osiedli jest tylko kwestią czasu, a Jerozolima pozostaje kompasem oporu i nazwą bitwy [z Izraelem]”.

Arcyterrorysta Hamasu Mohammed Def przypomniał ostatnio wszystkim, że według jego grupy wycofanie się ze Strefy Gazy oznacza początek pierwszej „fazy” w kierunku zniszczenia Izraela:

„Klęska [Izraela] w Strefie Gazy przygotowuje grunt pod jego porażkę na Zachodnim Brzegu i zwiastuje wyzwolenie [izraelskich miast] Jaffy, Hajfy, Jerozolimy i reszty kraju [Izraela], jeśli Bóg pozwoli. Opór był i pozostanie jedyną opcją i drogą do zwycięstwa i wyzwolenia.”

Te oświadczenia Palestyńczyków pokazują, że są oni nadal tak samo zdeterminowani jak zawsze, by mordować Żydów i wymazać Izrael z mapy. Wydaje się, że dla Palestyńczyków zdobycie Strefy Gazy było jedynie przedsmakiem. Według nich chcą Zachodniego Brzegu, Jerozolimy i całego Izraela. Chcą usunięcia wszystkich „osadników” nie tylko ze Strefy Gazy, ale także z Zachodniego Brzegu, Jerozolimy, Tel Awiwu i całego Izraela. Ich zdaniem „cały Izrael” to tylko jedno wielkie osiedle.


Przy wsparciu Iranu palestyńskie grupy terrorystyczne pracują obecnie nad nasileniem ataków terrorystycznych na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu.


Administracja Bidena i inne strony międzynarodowe, które w dalszym ciągu promują ideę „rozwiązania w postaci dwóch państw”, po prostu wzmacniają pozycję palestyńskich pełnomocników Iranu i zachęcają ich do realizacji swojego „etapowego planu” zwiększenia terroryzmu, zniszczenia Izraela i zastąpienia go kolejnym państwem islamskim.


Rząd irański utworzył niedawno nowe lotnisko „w celach terrorystycznych” w południowym Libanie, niespełna 20 kilometrów od granicy izraelskiej – prawdopodobnie po to, aby ułatwić tamtejszym terrorystycznym marionetkom Iranu, takim jak Hezbollah, przeprowadzanie ataków powietrznych na Izrael.


Retoryka i działania Palestyńczyków od czasu wycofania się Izraela ze Strefy Gazy wyraźnie udowadniają raz po raz, że konflikt z Izraelem nie dotyczy granic i osiedli, ale dotyczy odmowy pozwolenia Izraelowi na istnienie.


Jeśli Izrael wycofa się z Zachodniego Brzegu, obszar ten bez wątpienia wpadnie w ręce reżimu irańskiego i jego palestyńskich pełnomocników. Gdyby nie obecność Izraela, Zachodni Brzeg dawno temu zamieniłby się w kolejną bazę palestyńskiego terroryzmu.


Ci, którzy promują ideę państwa palestyńskiego, dążą do wypędzenia Żydów z Zachodniego Brzegu poprzez fałszywe obietnice pokoju i współistnienia. Nadszedł czas, aby decydenci w Waszyngtonie i innych krajach zaufali temu, co mówią Palestyńczycy: że postrzegają izraelskie ustępstwa nie jako gesty pokoju, ale jako objawy kapitulacji.


Potencjalne posiadanie przez irański reżim broni nuklearnej, finansowanej w dużej mierze przez administrację Bidena – pomimo, że mułłowie zaprzeczają choćby istnieniu nuklearnych ambicji – niewątpliwie ułatwi osiągnięcie ich wizji. Nie będzie trzeba nawet jednego wystrzału, aby przekonać ofiary, by zgodziły się na wszystko, czego sobie życzą mułłowie; groźba będzie wystarczająca.


Nikt ich nie powstrzymuje.


Według doniesień administracja Bidena zawarła tajne porozumienie z Iranem, które najprawdopodobniej zmniejszy ich groźby nuklearne przed wyborami prezydenckimi w listopadzie 2024 r. w zamian za miliardy dolarów i zniesienie sankcji, co umożliwi mułłom zdobycie jeszcze większej góry pieniędzy. Prawdopodobnie te olbrzymie sumy nie zostaną wykorzystana na edukacje dziewcząt ani na ochronę praw kobiet ale na program broni nuklearnej, wzmożenie terroryzmu i jeszcze większe miażdżenie swojego narodu.


Utworzenie wspieranego przez Iran palestyńskiego państwa terrorystycznego na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy stanowi destabilizujące i egzystencjalne zagrożenie ze strony Iranu nie tylko dla Izraela, ale dla całego regionu i poza nim: dla Arabii Saudyjskiej pomimo odwilży, która może być chwilowa; dla Państw Zatoki, Egiptu, Afryki Północnej, Europy, Ameryki Łacińskiej i Stanów Zjednoczonych.


Link do oryginału:  https://www.gatestoneinstitute.org/19981/palestinians-israeli-concessions

Gatestone Institute, 21 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil
- muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk