Prawda

Piątek, 7 maja 2021 - 09:22

« Poprzedni Następny »


Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem


Vic Rosenthal 2021-04-06

Nielegalne budownictwo arabskie jest rozrzucone na całym kontrolowanym przez Izrael obszarze C (Flaga UE informuje, że obiekt jest finansowany przez Unię)
Nielegalne budownictwo arabskie jest rozrzucone na całym kontrolowanym przez Izrael obszarze C (Flaga UE informuje, że obiekt jest finansowany przez Unię)

Pisałem wcześniej o interwencji Unii Europejskiej w Judei i Samarii oraz o tym, jak nasi “przyjaciele” w Europie ładują olbrzymie sumy w nielegalne budownictwo palestyńskie na Obszarze C – tej części terytorium, która, według Porozumień z Oslo, ma być pod pełną izraelską kontrolę. Kontrolowanie tych terenów jest absolutną koniecznością dla obrony państwa Izrael zarówno przed palestyńskimi terrorystami, jak przed inwazją spoza naszych granic.

Obszar C ma bardzo niewielu arabskich mieszkańców i zawiera niemal wszystkie żydowskie społeczności poza liniami zawieszenia broni z 1949 roku. Chociaż “Umowa stulecia” prezydenta Trumpa zachęcała Izrael do rozciągnięcia izraelskiego prawa na znaczną część tego obszaru, to się nie stało – w znacznej mierze z powodu chaosu, jaki powstał w wyniku kolejnych wyborów.


Palestyńczycy i ich orędownicy zazwyczaj fałszywie oskarżają Izrael o te właśnie niecne intencje, jakie sami mają wobec nas i ta sprawa nie jest wyjątkiem. Bez końca słyszymy o “pełzającej aneksji”, według której żydowskie osiedla rzekomo niepowstrzymanie przechwytują “palestyńską ziemię”, podczas gdy Izrael torpeduje próby osiągnięcia uzgodnionego rozwiązania, by zakończyć „okupację”. Rzeczywistość jednak jest dokładnie odwrotna: palestyńscy Arabowie przywłaszczają sobie coraz więcej ziemi i budują nielegalne osiedla na Obszarze C.


Dzięki zawsze czujnym (finansowanym przez Europę), izraelskim, lewicowym NGO, takim jak B’Tselem i inne, przy współpracy Sądu Najwyższego Izraela i innych elementów w systemie sądowniczym, przez dziesięciolecia był bardzo niewielki, jeśli jakikolwiek wzrost obszaru zajmowanego przez izraelskie społeczności w Judei i Samarii. Palestyńskie budownictwo jednak, zajmowanie ziemi pod uprawy rolne i zamiana państwowej ziemi w to, co sądy ogłaszają jako “prywatną ziemią palestyńską” – wszystko to kwitnie na Obszarze C i jest finansowane pieniędzmi Europy i Kataru.  


Motywacja UE, która uznała sprawę palestyńską za własną, jest różnoraka. Jest tu wpływ rosnącej w Europie społeczności muzułmańskiej. Jest utrzymujący się efekt dziesięcioleci sowieckiej propagandy antyizraelskiej. Jest poczucie winy za europejski kolonializm (europejska lewica jest oddana poglądowi, że Izrael jest mocarstwem kolonialnym) i, oczywiście, za własną kooperację z nazistami. Przez zrównanie Izraela z nazistami, którym pozwolili (a czasami pomagali) mordować europejskich Żydów, a potem sprzeciwiając się nam, „odkupują” swoją winę.


Niezależnie jednak od przyczyn, to jest wojna, wojna o zdobycie i okupowanie terytorium i długotrwała kampania o całkowite zakończenie żydowskiej suwerenności. Ta wojna prowadzona jest przy pomocy pieniędzy, a nie karabinów, ale w końcu dojdzie i do tego. Jest to wojna, która nie dostaje się na czołówki gazet, wojna, która jest niewidzialna dla większości naszego narodu i polityków. Naszym przeciwnikiem jest oś, która obejmuje jedne z najbogatszych narodów na świecie sprzymierzonych z naszymi najbardziej zaciętymi wrogami. I wydaje się, że nowy rząd naszego przedtem najważniejszego sojusznika, USA, jest życzliwy wobec ich sprawy.

 

Walczymy z tym, troszeczkę. Od czasu do czasu Izrael burzy nielegalne budowle. Nie ma jednak planu powstrzymania UE przed pompowaniem pieniędzy na budowę lub na finansowanie licznych NGO, które są zaangażowane we wszystkie rodzaje antyizraelskiej działalności wywrotowej, wojny prawnej i propagandy. Nie ma spójnej strategii, by wygrać tę wojnę. Reagujemy (raz na jakiś czas) na ich ataki, ale nie przerywamy ich linii dostawczych. Nie prowadzimy kontrataku przez budowanie własnej infrastruktury na Obszarze C.  


Obecnie dzięki nieustraszonej, potajemnej operacji (obejrzyj wideo po hebrajsku tutaj) organizacji wolontariuszy o nazwie Ad Kan (w wolnym tłumaczeniu “dotąd i ani kroku więcej”) zdobyto i ujawniono wspólne plany Autonomii Palestyńskiej i Unii Europejskiej. Te plany są niezmiernie szczegółowe i przedstawiają projekt przejęcia całej Judei, Samarii i Doliny Jordanu. Jeśli ten plan powiedzie się, Izrael powróci do stanu, jaki Abba Eban nazywał „granicami Auschwitz”. Będzie niedającą się do obrony enklawą otoczoną wrogami, bez korzyści z naturalnych cech geograficznych, które są tak strategicznie ważne, i bez żadnej strategicznej głębi w swoim najgęściej zaludnionym regionie. UE obiecuje AP miliardy euro, by dokonać tego przejęcia.

 

Do teraz działania Izraela, by przerwać ten program, były sporadyczne i nieskuteczne. Spodziewam się, że administracja Bidena, która już pokazała, że życzy sobie suwerennego państwa palestyńskiego „w oparciu o linie sprzed 1967 roku”, utrudni przeciwdziałanie temu. Jednak plany, jakie ujawniła władzom organizacja Ad Kan, pokazują jasno, że zaniechanie powstrzymania projektu UE/AP będzie miało bardzo poważne, wręcz egzystencjalne konsekwencje.

 

Mimo nieustannego określania przez media rządu Benjamina Netanjahu jako “prawicowego i twardogłowego”, kolejne jego administracje zrobiły niewiele, by powstrzymać trwające straty tego, co jest chyba najważniejszą częścią naszego kraju, biblijnej ojczyzny narodu żydowskiego. Właśnie mieliśmy wybory, które (jak mamy ciągle nadzieję) dadzą nowy rząd. Istnieją różne scenariusze rezultatów negocjacji koalicyjnych, włącznie z porażką i kolejnymi wyborami, nieporęczną koalicją „tylko nie Bibi”, która musi polegać na głosach arabskich, lub (co moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne) prawicowym rządem raz jeszcze pod kierownictwem Netanjahu.


Cokolwiek zdarzy się, ważne jest, by władze zaczęły walczyć w tej dotychczas niewidzialnej wojnie. Muszą przerwać dopływ pieniędzy z UE i usunąć jej przedstawicieli z naszej ziemi.  Muszą rozprawić się ze wsparciem z Europy - jak również ze strony lewicowych grup w USA i z innych zagranicznych źródeł – dla izraelskich NGO, które pracują ręka w rękę z naszymi wrogami, by obalić państwo od środka. Muszą budować strategicznie na Obszarze C, by zapobiec próżni, którą wypełni AP z pomocą UE.


Co najważniejsze, muszą przedstawić Izraelczykom i światu wyraźną i konsekwentną politykę wobec Judei i Samarii. Kluczową częścią tej polityki powinno być rozciągnięcie izraelskiego prawa na Obszar C i egzekwowanie go.


Wiem, że ta droga doprowadzi do tarć z UE, z Arabami i z administracją Bidena. Ale nie ma alternatywy. Możemy nie być zainteresowani niewidzialną wojną, ale niewidzialna wojna interesuje się nami.


The Invisible War

29 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 853 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk