Prawda

Poniedziałek, 26 wrzesnia 2022 - 10:45

« Poprzedni Następny »


Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami


Steven Stalinsky 2022-01-19


Niedawne wydarzenia pokazały niepokojący trend wśród najbardziej ekstremistycznych grup neonazistów i białych suprematystów: przyjęcie islamskich organizacji terrorystycznych jako modelu i inspiracji. Stało się to zauważalne wraz z ponownym przejęciem Afganistanu przez Taliban w sierpniu 2021 r. i zabiciem amerykańskich żołnierzy w Islamskim Państwie Chorasan (ISIS-K). Widać to było również przy okazji 20. rocznicy 9/11, kiedy neonazistowskie grupy, włącznie ze stowarzyszonymi z Proud Boys, świętowały te ataki.  

W listopadzie 2021r. podczas rozprawy w sprawie zamieszek w Charlottesville oraz poprzedającego je wiecu “Zjednoczyć prawicę” (w której ława przysięgłych przyznała 26 milionów dolarów za wyrządzone szkody), oskarżony, Matthew Heimbach, który w 2017 roku był przywódcą neonazistowskiej i suprematystycznej Traditionalist Worker Party i jest od dawna orędownikiem braterskiej więzi neonazistów z dżihadystami, znalazł się na czołówkach gazet z powodu dowcipkowania na temat Hitlera. Heimbach znany od lat jako żarliwy zwolennik Hezbollahu i Hamasu (uznanych przez USA za organizacje terrorystyczne), powiedział w 2017 r., że modelem dla rekrutacji do jego organizacji są właśnie te dwie grupy.

 

Podczas konfliktu Izraela z Hamasem w maju 2021 r., inne grupy neonazistowskie i białych suprematystów wyraziły poparcie dla Hamasu i Hezbollahu. Te grupy nadal są najgłośniejszymi wielbicielami islamskich terrorystów i kontynuują zamieszczanie online pochwał dla nich. Innym niedawnym przykładem naświetlającym globalny aspekt tej braterskiej więzi: francuski skrajny nacjonalista i kandydat na prezydenta, Yvan Benedetti, przywódca ruchu "Les Nationalistes", na swoim kanale Telegramu wielokrotnie wyrażał entuzjastyczną aprobatę dla Hezbollahu.


Choć w niezliczonych raportach i doniesieniach medialnych omawiano wiele aspektów ostatniego konfliktu w Gazie, pojawiło się i zostało udokumentowane nowe zjawisko poparcia ekstremistów dla palestyńskich grup terrorystycznych i ich sprawy. Wydarzenia w Gazie dały tym na pozór przeciwnym sobie grupom okazję do nawiązania kontaktów, komunikowania się i wpływania wzajem na siebie. (Nazwy tych ekstremistycznych grup – które rozpaczliwie pragną rozgłosu – nie będą tutaj wymienione.)  


Neonaziści i biali suprematyści zamieszczają online bardzo dużo treści z wyrazami solidarności wraz z nienawiścią do Żydów i do Izraela, i, co najbardziej niepokojące, z poparciem dla poglądów zaczerpniętych z nazistowskiej propagandy – włącznie z podziwem dla Hitlera. Ich celem było przygotowanie sceny do przyszłej współpracy – nowej strategii atakowania Żydów na całym świecie – i skorzystali z okazji dostarczonej przez konflikt, by wskoczyć na platformę zjadliwego antysemityzmu i nienawiści do Izraela.


Wpływowi przywódcy tych ruchów wzywali swoich zwolenników nie tylko do znalezienia wspólnej sprawy z palestyńskimi grupami terrorystycznymi, ale do tajnej współpracy z antyizraelską i antysemicką lewicą – której poglądy także znalazły odzwierciedlenie w atakach na Żydów przez Arabów i muzułmanów w USA i innych krajach zachodnich.


Według niektórych z tych przywódców, tan konflikt można także było wykorzystać do wzniecania niezgody w samych antyizraelskich i antysemickich sektorach; jeden z czołowych neonazistów powiedział: „jest naszym zadaniem… namieszanie tyle gówna, ile możliwe”. Zwłaszcza mieszczący się w Kalifornii suprematystyczny “Rise Above Movement” podkreślał, że wykorzystanie konfliktu Gaza-Izrael “jest wspaniałym sposobem wywoływania podziałów” i że używanie każdej sprawy do „powodowania małych pęknięć” jest dobre.


Hashtagi takie jak "#hitlerwasright" [Hitler miał rację] – także szerzone przez lewicowych antysemitów – i "#together" [razem] w postach zachęcających do współpracy z dżihadystami, krążyły online, niektóre z fotografiami nazistowskich funkcjonariuszy z muzułmańskimi przywódcami. W jednym z takich postów na neonazistowskim kanale Telegramu było zdjęcie z 1943 r. szefa SS Heinricha Himmlera z wielkim muftim Jerozolimy, Hadż Aminem Al-Husseinim, wskazując na pragnienie odrodzenia Sojuszu Narodowych Socjalistów – Muzułmanów z czasów II wojny światowej.


Wyrazy solidarności neonazistów i białych suprematystów ze światem arabskim przeciwko Żydom i Izraelowi, włącznie z szeroko rozpowszechnianymi transmisjami na żywo, wideo i zdjęciami z udziału w wiecach w USA i za granicą były częścią tych starań.


Kanał na Telegramie związany z jednym z oskarżonych o rozruchy na Kapitolu w dniu 6 stycznia 2021 r. miał ogłoszenie, że będzie transmitował na żywo propalestyńskie wiece. Idąc z duchem czasu sfilmowano białego suprematystę w koszulce Hezbollahu na antyizraelskim wiecu w Waszyngtonie, jak dawał ręką znak „white power". Jedna z czołowych witryn internetowych białych suprematystów zamieściła także “otwarty list” wysokiego rangą amerykańskiego neonazisty, który błagał o poparcie dla Hamasu.


Wiele postów online nawiązuje do Hitlera i innych nazistów w sprawie Palestyny i zaleca “przezwyciężenie” niechęci do współpracy z Arabami, choć przyznają równocześnie, że nie obchodzą ich Palestyńczycy. Są także wyraźne wezwania do popierania Hamasu, Hezbollahu i innych “wystarczająco silnych”, by “uderzyć w serce naszego wroga”.


Dobrze znany amerykański neonazista i biały suprematysta wzywał swoich czytelników na Telegramie, by popierali “dosłownie jedyny lud dzisiaj”, który aktywnie i fizycznie walczy z Żydami – Palestyńczyków. Dodał: “Jeśli uważasz siebie za wroga światowego żydostwa i chcesz zobaczyć jego zniszczenie, jak możesz nie popierać ich walki?”  


Inna postać, członek-założyciel organizacji białych suprematystów mający  powiązania z wiecem “Zjednoczyć prawicę” z 2017 r., czuł się tak pobudzony nienawiścią do Żydów, że przemówił na wideo do świata arabskiego w doskonałym języku arabskim i argumentował, że Arabowie, neonaziści i biali suprematyści na Zachodzie muszą podać sobie ręce. Inny znany krajowy ekstremista podkreślił, że kryzys w Gazie i wynikająca z tego antysemicka działalność były zbyt dobrą okazją, by ją przepuścić.  


Hamas jest "cool", napisał neonazista i były żołnierz piechoty morskiej z wieloma obserwującymi go na Telegramie. Post pokazywał rakiety wystrzelone na Izrael i świętował , że Żydzi “są bombardowani przez Palestyńczyków”. Radował się, że konflikt z Gazą wprowadza antysemityzm do “głównego nurtu”.


Niedawna dyskusja na prywatnym kanale neonazistowskim na Telegramie, z amerykańskimi i europejskimi członkami (takie międzynarodowe rozmowy i kontakty stają się częste), zawiera uwagi takie jak: "Razem mamy ten sam dżihad" i "oby Hamas zniszczył ich i zamienił ich w popiół". Ta toksyczna braterska więź terrorystów narasta zarówno w USA, jak na całym świecie i funkcjonariusze kontrterroryzmu powinni działać teraz, zanim to zagrożenie wymknie się spod kontroli.


*Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym Middle East Middle East Media Research Institute (MEMRI.org). Jest współautorem: Neo-Nazis, White Supremacists Attempt To Revive WWII-Era Nazi-Palestinian Alliance: Gaza Conflict Provides Opportunity For Them To Promote And Actualize 'Final Solution,' With Online And On-The-Ground Efforts, Emerging Support For Terror Groups Hamas And Hizbullah And For Their Shared Mission Of Attacking Jews Worldwide.

 

MEMRI Daily Brief Nr 353, 11 stycznia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1109 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk