Prawda

Poniedziałek, 14 czerwca 2021 - 05:38

« Poprzedni Następny »


Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela


Bassam Tawil 2021-05-15

Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandują slogany poparcia dla Hamasu i mózgu gazańskich terrorystów, Mohammeda Deifa, mają na myśli rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej. Na zdjęciu: Mieszkanie w Sderot, w które uderzyła rakieta palestyńskich terrorystów (Źródło: Wikipedia)    
Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandują slogany poparcia dla Hamasu i mózgu gazańskich terrorystów, Mohammeda Deifa, mają na myśli rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej. Na zdjęciu: Mieszkanie w Sderot, w które uderzyła rakieta palestyńskich terrorystów (Źródło: Wikipedia)    

Kiedy były dyktator iracki Saddam Husajn wystrzelił 39 pocisków scud na Izrael w 1991 roku, wielu Palestyńczyków wyszło na ulice, by świętować to wydarzenie. Odbyło się wiele demonstracji na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i we wschodniej Jerozolimie, podczas gdy Palestyńczycy otrzymywali maski gazowe od izraelskich władz, by chroniły ich przeciwko możliwemu atakowi chemicznemu Iraku na Izrael.

“Los Angeles Times” donosił wówczas, że "wielu Palestyńczyków wyrażało radość z powodu ataku w zeszłym tygodniu [irackich] pocisków na Tel Awiw i Hajfę”.


Kiedy wspierana przez Iran grupa terrorystyczna Hezbollah rozpoczęła ataki rakietowe na Izrael z Libanu w 2006 roku, Palestyńczycy wylegli na ulice, by świętować z flagami Hezbollahu i rozdawać słodycze przechodniom.


Dla Palestyńczyków każdy, kto atakuje Izrael lub grozi mu zniszczeniem, jest prawdziwym „bohaterem”.


W ostatnich kilku dniach Palestyńczycy oklaskiwali innego “bohatera”: Mohammeda Deifa, zagadkową postać, który jest dowódcą militarnego skrzydła palestyńskiego ruchu islamistycznego, Hamasu.


Deif jest najbardziej poszukiwanym przez Izrael terrorystą od 25 lat z powodu jego udziału w wielu zamachach terrorystycznych, włącznie z zabiciem izraelskich żołnierzy, zamachami samobójczymi i porwaniami. W 2015 roku Departament Stanu USA dodał Deifa do listy Specjalnie Określonych Globalnych Terrorystów.  


Z powodu bezpośredniego zaangażowania w terroryzm przeciwko Izraelowi Deif zawsze był uważany przez wielu Palestyńczyków za „bohatera”.


Teraz, kiedy Deif ostrzegł Izrael o zemście, jeśli nie zmieni swojej polityki we Wschodniej Jerozolimie, wydaje się być jeszcze bardziej popularny wśród Palestyńczyków.


W rzadkim publicznym wystąpieniu ten arcyterrorysta, który żyje w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, powiedział, że Izrael zapłaci „wysoką cenę”, jeśli nie zatrzyma eksmisji palestyńskich rodzin żyjących w dzielnicy Szejk Dżarrah w Jerozolimie. „To jest wyraźne i ostateczne ostrzeżenie” - groził Deif, sugerując, że Hamas wznowi ataki rakietowe i inne formy terroryzmu przeciwko Izraelowi.  


Groźba przyszła po tym, jak izraelski sąd zatwierdził eksmisję kilku arabskich rodzin w Szejk Dżarrah z domów, które należały do Żydów przed założeniem Izraela w 1948 roku.  


Podczas masowych demonstracji w Jerozolimie i w kilku częściach Zachodniego Brzegu w ciągu ostatnich dni, tysiące Palestyńczyków skandowały slogany pochwalne dla Deifa i wzywały go do zrealizowania groźby ognia rakietowego na Izrael. Palestyńczycy skandowali także slogany poparcia dla militarnego skrzydła Hamasu, Izaddin al-Kassam, które jest odpowiedzialne za tysiące ataków terrorystycznych na Izrael przez ostatnie trzydzieści lat.


"Jesteśmy ludźmi Mohammeda Deifa" – skandowały tysiące Palestyńczyków podczas demonstracji w meczecie Al-Aksa, trzecim najświętszym miejscu islamu. Wzywali także do “ataku rakietowego” na Tel Awiw, jako echo wezwania z 1991 roku do Saddama Husajna: „O, umiłowany Saddamie, uderz, uderz w Tel Awiw!”


Demonstracje w Jerozolimie zaczęły się pierwszego dnia muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu, kiedy dziesiątki młodych ludzi zaatakowały policjantów i żydowskich mieszkańców kamieniami, bombami zapalającymi i innymi obiektami. Protestujący początkowo uzasadniali ataki argumentem, że izraelska policja postawiła barykady u jednego z wejść na Stare Miasto Jerozolimy, nie pozwalając im w ten sposób na zgromadzenie się wieczorem, by świętować ramadan.


Rozruchy trwały jednak po usunięciu przez policję barykady. Biorący udział w rozruchach mówili, że protestują przeciwko możliwej eksmisji rodzin z Szejk Dżarrah i próbom Żydów „szturmowania” meczetu Al-Aksa (chodzi o normalne pójście Żydów na Wzgórze Świątynne, najświętsze miejsce judaizmu).


Gdzie więc pasuje tu Deif, szef terrorystów Hamasu, w starciach między Palestyńczykami a izraelską policją w Jerozolimie?


Przez przywoływanie nazwiska Deifa i wzywanie go, by zbombardował Tel Awiw, protestujący ujawnili prawdę: w ich proteście nie chodzi o meczet Al-Aksa ani o spór wokół domów w Szejk Dżarrah, ani też o policyjną barykadę na Starym Mieście, ale o likwidację Izraela.


Warto zauważyć, że Izrael nie podjął żadnych nowych kroków, by “zmienić historyczny lub prawny status” meczetu Al-Aksa, jak to twierdzili Palestyńczycy i inni Arabowie.


Palestyńczycy są wzburzeni, ponieważ Żydzi mają pozwolenie na odwiedzanie Wzgórza Świątynnego. Palestyńczycy nie chcą widzieć Żydów odwiedzających swoje miejsce święte; nie chcą widzieć Żydów w Jerozolimie i nie chcą widzieć żadnego Żyda na całej ziemi od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego.


Jak bombardowanie Tel Awiwu pomaga sprawie arabskich rodzin w Szejk Dżarrah, które kwestionują nakaz eksmisji w izraelskich sądach? Jak wzywanie Hamasu do dokonywania ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi wspiera kampanię Palestyńczyków, by nie wpuszczać Żydów na Wzgórze Świątynne?


Przez wznoszenie flag Hamasu w meczecie Al-Aksa i skandowanie sloganów w poparciu arcyterrorysty, demonstranci, a nie Żydzi, bezczeszczą to miejsce święte. Ci, którzy używają terenu meczetu do rzucania kamieniami i innymi obiektami w policjantów, są tymi, którzy sprofanowali to miejsce święte. Nie można atakować policjantów, a potem skarżyć się, że Izrael wysłał policję, by “najechała” i “zbezcześciła” meczet Al-Aksa – chyba, że masz umysł wypaczony terrorystyczną logiką.


Nikt nie kwestionuje prawa Palestyńczyków do protestowania przeciwko polityce Izraela. Niemniej, kiedy te protesty zamieniają się w wielkie demonstracje poparcia dla Hamasu z wezwaniami do bombardowania Tel Awiwu i zabijania Żydów, ujawniają prawdziwe, śmiercionośne intencje protestujących.


Kiedy tysiące Palestyńczyków skanduje "Wszyscy jesteśmy Mohammedem Deifem", mówią, że widzą siebie jako terrorystów gotowych do zaatakowania i zniszczenia Izraela. Mówią także, że Deif jest ich wzorem osobowym, ponieważ udało mu się zamordować wielu Żydów i pozostaje na wolności mimo izraelskich prób zatrzymania lub zabicia go.


Przemoc, jaka wybuchła w Jerozolimie w ostatnich dniach, pokazuje, że Hamas ma wielu zwolenników wśród Palestyńczyków, włącznie z mieszkańcami wschodniej Jerozolimy, którzy mają izraelskie dowody tożsamości, ale w większości nie są izraelskimi obywatelami. Po przyłączeniu wschodniej Jerozolimy do Izraela w 1968 roku żyjący tam Palestyńczycy otrzymali prawo do izraelskiego obywatelstwa. Większość z nich jednak nie zdecydowała się na poproszenie o  obywatelstwo ze strachu że zostaną napiętnowani jako zdrajcy.


Jako stali rezydenci w Izraelu palestyńscy mieszkańcy Jerozolimy mają wszystkie prawa, jakie mają izraelscy obywatele z jednym wyjątkiem: nie mają prawa głosowania do izraelskiego parlamentu, do Knesetu. Równocześnie ci rezydenci mogą w każdej chwili złożyć podanie o obywatelstwo i kilka tysięcy z nich już to zrobiło.  


Popularność Hamasu rośnie nie tylko we wschodniej Jerozolimie, ale także na Zachodnim Brzegu, gdzie wielu Palestyńczyków także wychwalało Deifa i wzywało go, by rozpętał nową falę terroru wobec Izraela.


Hamas zawdzięcza rosnącą popularność antyizraelskiej, podżegającej kampanii prowadzonej przez palestyńskie media, szczególnie przez platformy mediów społecznościowych, media i publiczną retorykę palestyńskich przywódców. Hamas zawdzięcza popularność także trwającej korupcji i niekompetencji Autonomii Palestyńskiej i jej autokratycznego „prezydenta”, Mahmouda Abbasa.


Abbas miał dobry powód do odwołania parlamentarnych i prezydenckich wyborów, które miały odbyć się 22 maja i 31 lipca. Wie doskonale, że jego rywale z Hamasu byli na drodze do zwycięstwa podobnego do tego, jakie zdobyli w ostatnich wyborach parlamentarnych w 2006 roku.  


Jednak Abbas nie miał odwagi przyznać, że to był prawdziwy powód odwołania wyborów. Zamiast tego obwinił Izrael przez fałszywe oskarżenie, że nie pozwala on Palestyńczykom z Jerozolimy na udział w wyborach.


Kiedy siedział w swoim pokoju i obserwował tysiące Palestyńczyków w Jerozolimie oskarżających go o zdradę i wychwalających Hamas i Deifa, Abbas musiał westchnąć z ulgą, że wybory są odroczone na czas nieokreślony. Demonstracje z poparciem dla Hamasu niepokoją nie tylko Izrael, ale także Abbasa i Autonomię Palestyńską.


Demonstracje poparcia dla Hamasu powinny także wywołać dzwony alarmowe w administracji Bidena i służyć jako właściwa miara palestyńskich priorytetów. Administracja Bidena mówi o wznowieniu procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami na bazie "rozwiązania w postaci dwóch państw”. Hamas i tysiące Palestyńczyków, którzy skandowali slogany poparcia dla Hamasu i Deifa, mają jednak na myśli inne rozwiązanie: unicestwienie Izraela i śmierć Żydów – im więcej, tym lepiej.  


Palestinian: Our True Goal is to Destroy Israel

Gatestone Institute, 11 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Myzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Hamas zwyciężył wybory Marek Eyal 2021-05-15


Brunatna fala

Znalezionych 886 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk