Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 02:31

« Poprzedni Następny »


Narastająca obsesja antysemitów


David Collier 2022-07-21

Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.
Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.

Większość ludzi w ogóle nie rozumie antysemityzmu. Pytanie „co on takiego powiedział, że było to antysemickie” pojawia się niemal natychmiast, kiedy kwestionujesz wypowiedzi antysemitów. Ale antysemityzm to nie tylko indywidualne czyny – nienawiść do Żydów to sposób myślenia. Antysemita ma rażąco zniekształcony pogląd na to, jak działa świat.


Dla antysemity świat byłby znacznie lepszy, gdyby tylko Żydzi nie: 

  • zatruwali studni
  • szerzyli chorób
  • pili krwi dzieci
  • kradli ziemi
  • wyłudzali pieniędzy od ludzi
  • zabili boga
  • kontrolowali polityków
  • knuli złych rzeczy
  • strzelali celowo do dziennikarzy
  • lub popełniali ludobójstwa

Sprzeciw wobec Żyda (jakkolwiek będą Żyda definiować), prawie zawsze staje się sprawą praw człowieka.

 

Co doprowadza nas do obsesji na punkcie Izraela. Wiem, że niektórzy, gdy to czytają, przewracają oczami – ale o to właśnie mi chodzi. Obsesja na punkcie Izraela stała się tak znormalizowana, że wielu ludzi nie widzi już, czym ona jest. ONZ, organizacje pozarządowe, lewicowe media, niektóre grupy kościelne, stowarzyszenia studenckie, a nawet Międzynarodowy Trybunał Karny – wszyscy zniekształcają rzeczywistość i demonizują Izrael. I to się nasila. Im więcej ludzi to kupuje, tym dziksze stają się oskarżenia. Dzisiaj słowa takie jak „ludobójstwo”, „czystka etniczna” i „apartheid” są często kojarzone z Izraelem. Kłamstwa zbudowane na innych kłamstwach.


Obsesyjne urojenia


Antysemicka obsesja stała się tak znormalizowana, że ci, którzy ją szerzą, nie starają się już dłużej zachowywać pozorów bezstronności. Raport Amnesty International? Jedną z kluczowych postaci stojących za ich „raportem” jest palestyński aktywista, który ma obsesję używania palestyńskich terrorystów jako swoich zdjęć profilowych na Facebooku. Wielu kluczowych pracowników Amnesty obsesyjnie bada Izrael i nałogowo kłamie. Amnesty zatrudnia ludzi z historią antyizraelskiego aktywizmu i wysyła ich w teren jako „bezstronnych pracowników obrony praw człowieka”, aby relacjonowali, co się dzieje. Ich zakłamane relacje dostarczają następnie motywacji do konstruowania znacznie większych kampanii Amnesty przeciwko Izraelowi.

 

Nie powinno istnieć na świecie forum, na którym traktuje się to poważnie. Jednak prawie nie ma mediów, które w eksponowanych artykułach nie promowałyby wyników raportu Amnesty. Żyjemy w świecie, w którym Rada Praw Człowieka ONZ składa się głównie z despotycznych gwałcicieli praw człowieka – i podobnie jak wiele organizacji pozarządowych, które nieustannie atakują Izrael – większość z nich jest finansowana i zatwierdzana przez zachodnie demokracje.

 

Ruch propalestyński z pewnością nie może uwierzyć w własne szczęście. Mogą zrobić zdjęcie kałuży powstałej podczas miesiąca ulewnych deszczów – umieść nad nim opowieść, że Izrael zatruł wodę – a zdjęcie rozchodzi się po świecie jak ogień po prerii. Wyimaginowane tamy mogą powodować powodzie, kilka namiotów staje się miastami, 17-letni terroryści z bronią stają się „niewinnymi dziećmi”, a biorący udział w gwałtownych rozruchach stają się „wiernymi w meczecie”.

 

To wszystko może być nonsensem, ale głupotą jest lekceważenie tego. Kłamstwa są dziś postrzegane jako mądrość w wielu kręgach – a nienawiść, jaką te kłamstwa wywołują, jest bardzo realna.


Pseudonauka nienawiści


Nic z tego nie jest nowe. Większość głównych antysemickich ataków na Żydów – tych, które doprowadziły do największych napadów przemocy – była wspierana przez naukę swoich czasów. Nie ma wątpliwości, że gdy dżuma dymienicza pustoszyła Europę, historie o Żydach zatruwających studnie zostały odpowiednio „udowodnione”.

 

Gdy naukowcy przenieśli się z kościoła na uniwersytet, sytuacja nie uległa poprawie. Komunistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za kapitalizmem, a kapitalistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za komunizmem. Wszyscy „udowodnili” wszystko – przed rozpętaniem morderczej przemocy na niewinnej ludności żydowskiej.

 

W 1941 r., gdy popierane przez naukowców teorie rasowe miały rozpętać Holocaust na europejskim żydostwie, Hitler wysłał swoje Einsatzgruppen, aby poprowadziły eksterminację Żydów. Wielu dowódców miało doktoraty, ponieważ Reinhard Heydrich specjalnie poszukiwał do tego zadania wysoko wykształconych ludzi.

 

To, co dzisiaj nazywamy antysyjonizmem, jest tylko powielaniem antysemickiej „teorii naukowej” utworzonej w komunistycznych i KGB-owskich think-tankach Związku Radzieckiego.

 

I tak to trwa. Niedawno pojawił się zakorzeniony w pseudonaukowej krytycznej teorii rasy pomysł, że Anne Frank miała „przywilej białych”. W badaniach postkolonialnych „nauka” w jakiś sposób zamienia Żydów w białych europejskich osadników. To zaledwie dwa pokolenia po tym, jak Żydzi zostali niemal doszczętnie unicestwieni w Europie, ponieważ „nauka” dowiodła, że Żydzi nie byli „biali”. Antysemicki mit chazarski – który wspierał antysemityzm nazistowski i sowiecki – jest obecnie propagowany przez publikacje na zachodnich uniwersytetach.

 

Jako produkt całej tej „nauki”, każdego roku publikowane są dziesiątki książek, „udowadniających” , że Izrael jest jakimś rodzajem potwornego państwa terroru.

 

Nienawiść potrafi ubierać się tak, jak chce. Może przedstawiać argumenty prawne sugerujące, że Żydzi obchodzący święta żydowskie dokonują rasistowskiego czynu. Organizacje pozarządowe mogą pisać długie raporty, aby „udowodnić”, że Izrael jest krajem apartheidu. Teoretycy spisku z 11 września mogą „faktycznie udowodnić”, że za atakiem na wieże stali syjoniści. Istnieją tysiące filmów, które „dowodzą”, że żydowskie rodziny bankowe stały za obiema wojnami światowymi. A CNN może „udowodnić”, że Izrael celowo zastrzelił dziennikarkę, nawet nie mając dostępu do żołnierza, kuli czy wielu niezbędnych faktów.


Współczesne oszczerstwa


W ujęciu globalnym Izrael jest zaangażowany w niewielki konflikt. Wojna, która zakończyłaby się w 1949 roku i zostałaby dawno zapomniana – gdyby nie przerażająca kampania demonizacji wymierzona w państwo żydowskie. Oczywiście nie ma pokoju! Dlaczego, u licha, lokalni Arabowie KIEDYKOLWIEK mieliby iść na kompromis i zaakceptować układ pokojowy? Każde oszczerstwo stworzone o ich wrogach jest połykane w całości. Świat stworzył nawet specjalny rodzaj „uchodźcy” tylko dla Palestyńczyków i stworzył unikalną agencję  (UNRWA), aby się nimi opiekować. Ta agencja z kolei zatrudniła zwolenników terrorystów i antysemitów do nauczania palestyńskich dzieci koszmarnych kłamstw na temat Żydów.

 

A naród żydowski tak się do tego przyzwyczaił (ten antysemityzm stał się tak znormalizowany), że jego punkt wyjścia w dyskusji jest często obronny i apologetyczny. Niektórzy nawet uwierzyli w odwrotną rzeczywistość – w zasadzie przeszli na drugą stronę.

 

Skala kłamstwa jest po prostu oszałamiająca. Od początku 2017 roku w konflikcie z Izraelem zginęło około 270 Palestyńczyków w Jerozolimie i na obszarach Autonomii Palestyńskiej (bez Gazy).

 

Pamiętając o tym, że na granicy z Gazą jest całkowity spokój jak długoHamas nie zaczyna atakować – ta statystyka jest ważna. Na przykład w 2020 roku, roku względnego spokoju na granicy z Gazą, zginął tylko jeden Palestyńczyk. Tym Palestyńczykiem był Muhammad 'Ali Hassan a-Na'em – agent Islamskiego Dżihadu, który został zabity przez IDF podczas próby podkładania materiałów wybuchowych. Jeśli Hamas nie rozpoczyna działań wojennych z Gazy – nie ma ofiar po żadnej ze stron.

 

Trzeba też pamiętać, że liczba 270 zgonów obejmuje ponad 100 terrorystów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w próby mordowania Izraelczyków i ponad 100 innych, którzy brali udział w brutalnych starciach z armią izraelską.

 

W spokojnym kraju, takim jak Szkocja, rocznie dochodzi do około 60 morderstw. Oznacza to, że jeśli jesteś Palestyńczykiem w Judei i Samarii – i nie próbujesz skrzywdzić Izraelczyków – to twoja szansa na śmierć jest znacznie mniejsza niż w przypadku osoby spacerującej po ulicach Szkocji.

 

I to niektórzy na poważnie nazywają ludobójstwem? Czy Izrael naprawdę jest barbarzyńskim państwem, które musi zostać zbadane przez Międzynarodowy Trybunał Karny?

 

Rzeczywistość jest tak daleka od „faktów” szerzonych w mediach Zachodu, że wielu zagubiło się w tych obsesyjnych antysemickich urojeniach.

 

Przed 1920 r. słowo „palestyński” nigdy nie było używane w parlamencie (po prostu dlatego, że słowo „palestyński” nie istniało). Przeszukanie wzmianek parlamentarnych jasno pokazuje, jak drobny konflikt przerodził się w obsesję – także na korytarzach władzy:Obsesjonaci

 

Gdziekolwiek spojrzysz w obozie propalestyńskim, znajdziesz antysemickich obsesjonatów prowadzących szarżę. Weźmy na przykład Pete'a Gregsona, który został wydalony ze związku GMB za antysemityzm (m.in. powiedział, że Izrael wyolbrzymia Holocaust). Nie ma wątpliwości co do antysemityzmu Gregsona. Ten obraz – sugerujący przynależność syjonistów do „Kazachstanu” – pochodzi z jego strony internetowej, zatytułowanej bezwstydnie „Kampania przeciwko fałszywemu antysemityzmowi”:Gregson pochodzi z Aberdeen. Ostatnio bezskutecznie próbował połączyć Edynburg z Gazą, a teraz planuje przywieźć ze Stanów Zjednoczonych rabina Neturei Karta (ekstremistycznej sekty żydowskiej). Co sprawia, że facet z Aberdeen ma obsesję na punkcie niewielkiego konfliktu w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów? Ludobójstwo? Codzienne zabójstwa dzieci? To wszystko to bzdura. Z pewnością w Szkocji są znacznie większe problemy, którymi trzeba się zająć, ale głowa Gregsona jest teraz pełna antysemickich kłamstw i teorii spiskowych.

 

Dalece nie jest sam. Zachód jest pełen takich ludzi. Chris Williamson był posłem z Derby. Teraz jest antysemickim teoretykiem spiskowym, który szerzy nienawiść w irańskiej telewizji państwowej. Jackie Walker, była wiceprzewodnicząca Momentum, profesor David Miller, poprzednio z Uniwersytetu Bristolskiego, wszyscy złapali tego bakcyla. Niezależnie od tego, w co ich wyobraźnia zamieniła „syjonizm”, zabrało ich to w naprawdę mroczną krainę. Istnieją tysiące antysemitów, którzy dostarczają większość energii antyizraelskiemu aktywizmowi na ulicach. Jeden z kluczowych aktywistów Akcji Palestyńskiej jest negacjonistą Holokaustu. Palestyńskie Kampanie Solidarności Anglii, Szkocji i Irlandii utrzymują się na powierzchni tylko dzięki antysemityzmowi swoich członków.

 

Kłamstwa o dzisiejszym Izraelu są zbudowane na kłamstwach o wczorajszym Izraelu. Tworzą nieuniknioną eskalację. BDS Boston sporządziło niedawno mapę żydowskich i syjonistycznych instytucji, uniwersytetów, organizacji i osób, które mają być celem ataków. Mapa, która nie wyglądałaby nie na miejscu w latach 30. XX wieku.

Antysemici i ich obrońcy

Chociaż nie ulega wątpliwości, że większość działań przeciwko Izraelowi jest napędzana przez antysemitów – ci ludzie żywią się kłamstwami rozpowszechnianymi w głównym nurcie. Szerzonymi głównie przez dziennikarzy, którzy dawno temu zdjęli maskę bezstronności. Obejmuje to ludzi ze Sky News, BBC, „Guardiana”, CNN i „New York Timesa” – którzy głównie produkują artykuły wspierające kampanię dezinformacyjną przeciwko Izraelowi.

 

Tak jak zawsze, kłamstwa o Żydach tworzą atmosferę sprzyjającą rozkwitowi antysemityzmu.

 

A Żydzi są teraz nie tylko celem antysemickich ataków – są nawet atakowani za narzekanie na to, że są atakowani.

 

Niedawno sekretarka generalna Amnesty Agnese Callamard powiedziała, że krytycy ich raportu „izraelskiego apartheidu” „używają antysemityzmu jako broni ”. Callamard prowadzi organizację, która rozpowszechnia oszczerstwa na temat Izraela – w akcji kierowanej przez islamistycznych ekstremistów i antysemitów w jej własnym obozie – a następnie atakuje naród żydowski, który sprzeciwia się rasistowskim kłamstwom jej organizacji.

 

Żydzi „używający antysemityzmu jako broni” to najnowsze z antyżydowskich oszczerstw. Konferencje i debaty na ten temat odbywają się na całym świecie, a naukowcy dostarczają niezbędnej „nauki”, aby „udowodnić”, że oskarżenie jest prawdziwe. Tworzone są strony internetowe o „fałszywym antysemityzmie”, a ci, których oskarża się o antyżydowską nienawiść, otrzymują oklaski, ponieważ twierdzą, że są ofiarami „syjonistycznego polowania na czarownice”.

 

Media chętnie pomagają, publikując niekończące się artykuły o tym, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem – lub promując pogląd, że chodzi o uciszenie „uzasadnionej krytyki Izraela”. ( BBC, “Guardian”, “New York Times”, CNN, “Irish Times”, “Independent”, “Washington Post”).

 

Antysemici i ich obrońcy. Partnerstwo, które trwa ponad 1000 lat. Plus ça change, plus c’est la même chose.

 

The antisemites and their defenders

Beyond the Great Divide, 14 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Collier - Brytyjski badacz i bloger, który wielokrotnie zmuszał brytyjskie media do prostowania kłamstw, które te media publikowały o Żydach i Izraelu.   


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk