Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 16:13

« Poprzedni Następny »


Narastająca obsesja antysemitów


David Collier 2022-07-21

Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.
Jedna z licznych denmoinstracji obrońców praw człowieka w Londynie.

Większość ludzi w ogóle nie rozumie antysemityzmu. Pytanie „co on takiego powiedział, że było to antysemickie” pojawia się niemal natychmiast, kiedy kwestionujesz wypowiedzi antysemitów. Ale antysemityzm to nie tylko indywidualne czyny – nienawiść do Żydów to sposób myślenia. Antysemita ma rażąco zniekształcony pogląd na to, jak działa świat.


Dla antysemity świat byłby znacznie lepszy, gdyby tylko Żydzi nie: 

  • zatruwali studni
  • szerzyli chorób
  • pili krwi dzieci
  • kradli ziemi
  • wyłudzali pieniędzy od ludzi
  • zabili boga
  • kontrolowali polityków
  • knuli złych rzeczy
  • strzelali celowo do dziennikarzy
  • lub popełniali ludobójstwa

Sprzeciw wobec Żyda (jakkolwiek będą Żyda definiować), prawie zawsze staje się sprawą praw człowieka.

 

Co doprowadza nas do obsesji na punkcie Izraela. Wiem, że niektórzy, gdy to czytają, przewracają oczami – ale o to właśnie mi chodzi. Obsesja na punkcie Izraela stała się tak znormalizowana, że wielu ludzi nie widzi już, czym ona jest. ONZ, organizacje pozarządowe, lewicowe media, niektóre grupy kościelne, stowarzyszenia studenckie, a nawet Międzynarodowy Trybunał Karny – wszyscy zniekształcają rzeczywistość i demonizują Izrael. I to się nasila. Im więcej ludzi to kupuje, tym dziksze stają się oskarżenia. Dzisiaj słowa takie jak „ludobójstwo”, „czystka etniczna” i „apartheid” są często kojarzone z Izraelem. Kłamstwa zbudowane na innych kłamstwach.


Obsesyjne urojenia


Antysemicka obsesja stała się tak znormalizowana, że ci, którzy ją szerzą, nie starają się już dłużej zachowywać pozorów bezstronności. Raport Amnesty International? Jedną z kluczowych postaci stojących za ich „raportem” jest palestyński aktywista, który ma obsesję używania palestyńskich terrorystów jako swoich zdjęć profilowych na Facebooku. Wielu kluczowych pracowników Amnesty obsesyjnie bada Izrael i nałogowo kłamie. Amnesty zatrudnia ludzi z historią antyizraelskiego aktywizmu i wysyła ich w teren jako „bezstronnych pracowników obrony praw człowieka”, aby relacjonowali, co się dzieje. Ich zakłamane relacje dostarczają następnie motywacji do konstruowania znacznie większych kampanii Amnesty przeciwko Izraelowi.

 

Nie powinno istnieć na świecie forum, na którym traktuje się to poważnie. Jednak prawie nie ma mediów, które w eksponowanych artykułach nie promowałyby wyników raportu Amnesty. Żyjemy w świecie, w którym Rada Praw Człowieka ONZ składa się głównie z despotycznych gwałcicieli praw człowieka – i podobnie jak wiele organizacji pozarządowych, które nieustannie atakują Izrael – większość z nich jest finansowana i zatwierdzana przez zachodnie demokracje.

 

Ruch propalestyński z pewnością nie może uwierzyć w własne szczęście. Mogą zrobić zdjęcie kałuży powstałej podczas miesiąca ulewnych deszczów – umieść nad nim opowieść, że Izrael zatruł wodę – a zdjęcie rozchodzi się po świecie jak ogień po prerii. Wyimaginowane tamy mogą powodować powodzie, kilka namiotów staje się miastami, 17-letni terroryści z bronią stają się „niewinnymi dziećmi”, a biorący udział w gwałtownych rozruchach stają się „wiernymi w meczecie”.

 

To wszystko może być nonsensem, ale głupotą jest lekceważenie tego. Kłamstwa są dziś postrzegane jako mądrość w wielu kręgach – a nienawiść, jaką te kłamstwa wywołują, jest bardzo realna.


Pseudonauka nienawiści


Nic z tego nie jest nowe. Większość głównych antysemickich ataków na Żydów – tych, które doprowadziły do największych napadów przemocy – była wspierana przez naukę swoich czasów. Nie ma wątpliwości, że gdy dżuma dymienicza pustoszyła Europę, historie o Żydach zatruwających studnie zostały odpowiednio „udowodnione”.

 

Gdy naukowcy przenieśli się z kościoła na uniwersytet, sytuacja nie uległa poprawie. Komunistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za kapitalizmem, a kapitalistyczni naukowcy udowodnili, że Żydzi stoją za komunizmem. Wszyscy „udowodnili” wszystko – przed rozpętaniem morderczej przemocy na niewinnej ludności żydowskiej.

 

W 1941 r., gdy popierane przez naukowców teorie rasowe miały rozpętać Holocaust na europejskim żydostwie, Hitler wysłał swoje Einsatzgruppen, aby poprowadziły eksterminację Żydów. Wielu dowódców miało doktoraty, ponieważ Reinhard Heydrich specjalnie poszukiwał do tego zadania wysoko wykształconych ludzi.

 

To, co dzisiaj nazywamy antysyjonizmem, jest tylko powielaniem antysemickiej „teorii naukowej” utworzonej w komunistycznych i KGB-owskich think-tankach Związku Radzieckiego.

 

I tak to trwa. Niedawno pojawił się zakorzeniony w pseudonaukowej krytycznej teorii rasy pomysł, że Anne Frank miała „przywilej białych”. W badaniach postkolonialnych „nauka” w jakiś sposób zamienia Żydów w białych europejskich osadników. To zaledwie dwa pokolenia po tym, jak Żydzi zostali niemal doszczętnie unicestwieni w Europie, ponieważ „nauka” dowiodła, że Żydzi nie byli „biali”. Antysemicki mit chazarski – który wspierał antysemityzm nazistowski i sowiecki – jest obecnie propagowany przez publikacje na zachodnich uniwersytetach.

 

Jako produkt całej tej „nauki”, każdego roku publikowane są dziesiątki książek, „udowadniających” , że Izrael jest jakimś rodzajem potwornego państwa terroru.

 

Nienawiść potrafi ubierać się tak, jak chce. Może przedstawiać argumenty prawne sugerujące, że Żydzi obchodzący święta żydowskie dokonują rasistowskiego czynu. Organizacje pozarządowe mogą pisać długie raporty, aby „udowodnić”, że Izrael jest krajem apartheidu. Teoretycy spisku z 11 września mogą „faktycznie udowodnić”, że za atakiem na wieże stali syjoniści. Istnieją tysiące filmów, które „dowodzą”, że żydowskie rodziny bankowe stały za obiema wojnami światowymi. A CNN może „udowodnić”, że Izrael celowo zastrzelił dziennikarkę, nawet nie mając dostępu do żołnierza, kuli czy wielu niezbędnych faktów.


Współczesne oszczerstwa


W ujęciu globalnym Izrael jest zaangażowany w niewielki konflikt. Wojna, która zakończyłaby się w 1949 roku i zostałaby dawno zapomniana – gdyby nie przerażająca kampania demonizacji wymierzona w państwo żydowskie. Oczywiście nie ma pokoju! Dlaczego, u licha, lokalni Arabowie KIEDYKOLWIEK mieliby iść na kompromis i zaakceptować układ pokojowy? Każde oszczerstwo stworzone o ich wrogach jest połykane w całości. Świat stworzył nawet specjalny rodzaj „uchodźcy” tylko dla Palestyńczyków i stworzył unikalną agencję  (UNRWA), aby się nimi opiekować. Ta agencja z kolei zatrudniła zwolenników terrorystów i antysemitów do nauczania palestyńskich dzieci koszmarnych kłamstw na temat Żydów.

 

A naród żydowski tak się do tego przyzwyczaił (ten antysemityzm stał się tak znormalizowany), że jego punkt wyjścia w dyskusji jest często obronny i apologetyczny. Niektórzy nawet uwierzyli w odwrotną rzeczywistość – w zasadzie przeszli na drugą stronę.

 

Skala kłamstwa jest po prostu oszałamiająca. Od początku 2017 roku w konflikcie z Izraelem zginęło około 270 Palestyńczyków w Jerozolimie i na obszarach Autonomii Palestyńskiej (bez Gazy).

 

Pamiętając o tym, że na granicy z Gazą jest całkowity spokój jak długoHamas nie zaczyna atakować – ta statystyka jest ważna. Na przykład w 2020 roku, roku względnego spokoju na granicy z Gazą, zginął tylko jeden Palestyńczyk. Tym Palestyńczykiem był Muhammad 'Ali Hassan a-Na'em – agent Islamskiego Dżihadu, który został zabity przez IDF podczas próby podkładania materiałów wybuchowych. Jeśli Hamas nie rozpoczyna działań wojennych z Gazy – nie ma ofiar po żadnej ze stron.

 

Trzeba też pamiętać, że liczba 270 zgonów obejmuje ponad 100 terrorystów, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w próby mordowania Izraelczyków i ponad 100 innych, którzy brali udział w brutalnych starciach z armią izraelską.

 

W spokojnym kraju, takim jak Szkocja, rocznie dochodzi do około 60 morderstw. Oznacza to, że jeśli jesteś Palestyńczykiem w Judei i Samarii – i nie próbujesz skrzywdzić Izraelczyków – to twoja szansa na śmierć jest znacznie mniejsza niż w przypadku osoby spacerującej po ulicach Szkocji.

 

I to niektórzy na poważnie nazywają ludobójstwem? Czy Izrael naprawdę jest barbarzyńskim państwem, które musi zostać zbadane przez Międzynarodowy Trybunał Karny?

 

Rzeczywistość jest tak daleka od „faktów” szerzonych w mediach Zachodu, że wielu zagubiło się w tych obsesyjnych antysemickich urojeniach.

 

Przed 1920 r. słowo „palestyński” nigdy nie było używane w parlamencie (po prostu dlatego, że słowo „palestyński” nie istniało). Przeszukanie wzmianek parlamentarnych jasno pokazuje, jak drobny konflikt przerodził się w obsesję – także na korytarzach władzy:Obsesjonaci

 

Gdziekolwiek spojrzysz w obozie propalestyńskim, znajdziesz antysemickich obsesjonatów prowadzących szarżę. Weźmy na przykład Pete'a Gregsona, który został wydalony ze związku GMB za antysemityzm (m.in. powiedział, że Izrael wyolbrzymia Holocaust). Nie ma wątpliwości co do antysemityzmu Gregsona. Ten obraz – sugerujący przynależność syjonistów do „Kazachstanu” – pochodzi z jego strony internetowej, zatytułowanej bezwstydnie „Kampania przeciwko fałszywemu antysemityzmowi”:Gregson pochodzi z Aberdeen. Ostatnio bezskutecznie próbował połączyć Edynburg z Gazą, a teraz planuje przywieźć ze Stanów Zjednoczonych rabina Neturei Karta (ekstremistycznej sekty żydowskiej). Co sprawia, że facet z Aberdeen ma obsesję na punkcie niewielkiego konfliktu w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów? Ludobójstwo? Codzienne zabójstwa dzieci? To wszystko to bzdura. Z pewnością w Szkocji są znacznie większe problemy, którymi trzeba się zająć, ale głowa Gregsona jest teraz pełna antysemickich kłamstw i teorii spiskowych.

 

Dalece nie jest sam. Zachód jest pełen takich ludzi. Chris Williamson był posłem z Derby. Teraz jest antysemickim teoretykiem spiskowym, który szerzy nienawiść w irańskiej telewizji państwowej. Jackie Walker, była wiceprzewodnicząca Momentum, profesor David Miller, poprzednio z Uniwersytetu Bristolskiego, wszyscy złapali tego bakcyla. Niezależnie od tego, w co ich wyobraźnia zamieniła „syjonizm”, zabrało ich to w naprawdę mroczną krainę. Istnieją tysiące antysemitów, którzy dostarczają większość energii antyizraelskiemu aktywizmowi na ulicach. Jeden z kluczowych aktywistów Akcji Palestyńskiej jest negacjonistą Holokaustu. Palestyńskie Kampanie Solidarności Anglii, Szkocji i Irlandii utrzymują się na powierzchni tylko dzięki antysemityzmowi swoich członków.

 

Kłamstwa o dzisiejszym Izraelu są zbudowane na kłamstwach o wczorajszym Izraelu. Tworzą nieuniknioną eskalację. BDS Boston sporządziło niedawno mapę żydowskich i syjonistycznych instytucji, uniwersytetów, organizacji i osób, które mają być celem ataków. Mapa, która nie wyglądałaby nie na miejscu w latach 30. XX wieku.

Antysemici i ich obrońcy

Chociaż nie ulega wątpliwości, że większość działań przeciwko Izraelowi jest napędzana przez antysemitów – ci ludzie żywią się kłamstwami rozpowszechnianymi w głównym nurcie. Szerzonymi głównie przez dziennikarzy, którzy dawno temu zdjęli maskę bezstronności. Obejmuje to ludzi ze Sky News, BBC, „Guardiana”, CNN i „New York Timesa” – którzy głównie produkują artykuły wspierające kampanię dezinformacyjną przeciwko Izraelowi.

 

Tak jak zawsze, kłamstwa o Żydach tworzą atmosferę sprzyjającą rozkwitowi antysemityzmu.

 

A Żydzi są teraz nie tylko celem antysemickich ataków – są nawet atakowani za narzekanie na to, że są atakowani.

 

Niedawno sekretarka generalna Amnesty Agnese Callamard powiedziała, że krytycy ich raportu „izraelskiego apartheidu” „używają antysemityzmu jako broni ”. Callamard prowadzi organizację, która rozpowszechnia oszczerstwa na temat Izraela – w akcji kierowanej przez islamistycznych ekstremistów i antysemitów w jej własnym obozie – a następnie atakuje naród żydowski, który sprzeciwia się rasistowskim kłamstwom jej organizacji.

 

Żydzi „używający antysemityzmu jako broni” to najnowsze z antyżydowskich oszczerstw. Konferencje i debaty na ten temat odbywają się na całym świecie, a naukowcy dostarczają niezbędnej „nauki”, aby „udowodnić”, że oskarżenie jest prawdziwe. Tworzone są strony internetowe o „fałszywym antysemityzmie”, a ci, których oskarża się o antyżydowską nienawiść, otrzymują oklaski, ponieważ twierdzą, że są ofiarami „syjonistycznego polowania na czarownice”.

 

Media chętnie pomagają, publikując niekończące się artykuły o tym, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem – lub promując pogląd, że chodzi o uciszenie „uzasadnionej krytyki Izraela”. ( BBC, “Guardian”, “New York Times”, CNN, “Irish Times”, “Independent”, “Washington Post”).

 

Antysemici i ich obrońcy. Partnerstwo, które trwa ponad 1000 lat. Plus ça change, plus c’est la même chose.

 

The antisemites and their defenders

Beyond the Great Divide, 14 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Collier - Brytyjski badacz i bloger, który wielokrotnie zmuszał brytyjskie media do prostowania kłamstw, które te media publikowały o Żydach i Izraelu.   


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk