Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 00:00

« Poprzedni Następny »


Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej


Ruthie Blum 2022-07-22

Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Europa (z mitologii greckiej). Wielokrotnie podkreśla się wspólną tożsamość, historię, tradycję prawną i dziedzictwo kulturowe. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o społeczeństwie wolnym i demokratycznym.

 

Dziewięć krajów europejskich zadeklarowało we wtorek, że będą nadal wspierać palestyńskie organizacje pozarządowe, które w ubiegłym roku Izrael uznał za organizacje terrorystyczne. We wspólnym oświadczeniu ministerstwa spraw zagranicznych Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Szwecji argumentowały, że Izrael nie dostarczył „istotnych informacji… które uzasadniałyby rewizję [ich] polityki” w odniesieniu do wymienionych grup „społeczeństwa obywatelskiego”.


Nazywając obszar, na którym wspomniane organizacje działają, jako OPT (Okupowane Terytoria Palestyńskie) – a nie AP (Autonomia Palestyńska) – ci członkowie UE powiedzieli, że „jeśli udostępniono by dowody przeciwne, postąpilibyśmy odpowiednio”.


Zdecydowali o tym po zapewnieniu, że przyjmują „oskarżenia o terroryzm lub powiązania z grupami terrorystycznymi… z najwyższą powagą”. Wszystko pięknie, jeśli definicja śmiertelnego zjawiska jest otwarta do interpretacji.


„Wolne i silne społeczeństwo obywatelskie jest niezbędne do promowania wartości demokratycznych i rozwiązania w postaci dwóch państw”, podsumowały te kraje, uzasadniając dalsze finansowanie organizacji pozarządowych znajdujących się na izraelskiej liście przestępców. Samo to zdanie jest dowodem na świadomą ślepotę Europy Zachodniej, jeśli chodzi o wszystkiego, co palestyńskie.


CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)
CZŁONKOWIE Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) celują bronią w wizerunek przedstawiający prezydenta USA Donalda Trumpa podczas protestu w Gazie. (zdjęcie: REUTERS)

Nie ma niczego wolnego w Autonomii Palestyńskiej


Po pierwsze, nie ma niczego „wolnego” w AP, która jest kontrolowana przez skorumpowanych i złych przywódców. Po drugie, szychy w Gazie i Ramallah nie promują żadnych „wartości demokratycznych”. Ani władcy obu państw nie naciskają na „rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Wręcz odwrotnie. Wychowują dzieci do nienawiści do Żydów i Izraela; wypełniają swoje sale lekcyjne i media propagandą, której celem jest zachęcanie do zniszczenia państwa żydowskiego; i płacą twardą gotówką tym, którzy przeprowadzają ataki przeciwko „syjonistycznemu tworowi” i jego mieszkańcom.


PONADTO oszczerstwa rozpowszechniane przez palestyńskich oficjeli są nie tylko inspirowane tekstami Trzeciej Rzeszy; mogłyby sprawić, że Hitler wyrazi podziw zza grobu. Na przykład niecałe dwa tygodnie temu premier AP Mohammad Shtajjeh oskarżył Izrael o „zwiększanie bólu rodzin pogrążonych w żałobie po stracie dzieci przez zatrzymywanie zwłok ich dzieci i wykorzystywanie ich w laboratoriach szkół medycznych na izraelskich uniwersytetach w rażącym łamaniu praw człowieka, wartości, zasad i etyki naukowej”.


Według palestyńskiego serwisu informacyjnego WAFA, Shtajjeh wygłosił te słowa 4 lipca na początku cotygodniowego spotkania gabinetu w Ramallah, gdzie „wezwał uniwersytety na całym świecie do bojkotu tych izraelskich uniwersytetów w celu wywarcia presji na izraelskie władze okupacyjne, aby okazały szacunek zmarłym Palestyńczykom i natychmiast uwolniły dziesiątki zatrzymanych zwłok, aby ich rodziny mogły się z nimi pożegnać w godny sposób i aby uszanować ich uczucia”.


To palestyńskie oszustwo, jedno z wielu, jest godne uwagi ze względu na wewnętrzną ironię. Shtajjeh albo nie zdaje sobie sprawy, albo nie obchodzi go, że tym sektorem w Izraelu, który szczególnie sympatyzuje z nim i jego kolegami kłamcami, jest świat akademicki. Rzeczywiście, izraelskie kampusy pełne są lewicowych profesorów i studentów – zarówno Żydów, jak i Arabów – produkujących dokumenty i organizujących demonstracje przeciwko „okupacji”.


Co doprowadza nas do piekła, które rozpętało się na lewicy, w kraju i za granicą, kiedy izraelski minister obrony Benny Gantz ogłosił pod koniec października, że uznał sześć palestyńskich organizacji pozarządowych – Al-Haq, Addameer, Defense for Children International-Palestine , Centrum Badań i Rozwoju Bisan, Związek Komitetów Kobiet Palestyńskich oraz Związek Komitetów Prac Rolniczych – za organizacje terrorystyczne. Impulsem do tego ruchu, wyjaśnił, było to, że wszyscy byli „aktywni pod przykrywką organizacji społeczeństwa obywatelskiego, ale w praktyce należą i stanowią ramię [LFWP]… którego główną działalnością jest wyzwolenie Palestyny i zniszczenie Izraela”.


Gantz był zaskoczony gniewną reakcją, jaką wywołało to, także ze strony jego kolegów w rozpadającej się koalicji. W końcu wspierany przez Iran LFWP (Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny) jest uznawany za organizację terrorystyczną przez Stany Zjednoczone, UE, Kanadę, Australię i Izrael.


Powinien był jednak wiedzieć, że poddawanie w wątpliwość prawości palestyńskich organizacji pozarządowych uderzy w czułe miejsce. Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział dziennikarzom, że Izrael nie udzielił Ameryce „z wyprzedzeniem ostrzeżenia” o „tych oznaczeniach”, dodając: „Uważamy, że poszanowanie praw człowieka, podstawowych wolności i silnego społeczeństwa obywatelskiego są niezwykle ważne dla odpowiedzialnego i elastycznego zarządzania ”.


Same frazesy, które nie mają żadnego związku z obecną sytuacją w Autonomii Palestyńskiej, a już na pewno nie odnoszą się do organizacji pozarządowych wymienionych przez Gantza, których jedynymi „wolnościami” są te, którymi cieszą się podczas działania w Izraelu i przeciwko Izraelowi.


To nie powstrzymało J Street przed określeniem tego zakazu jako „środka represyjnego… zaprojektowanego do zakazania i prześladowania ważnych palestyńskich grup praw człowieka”.


O tak. Prawa człowieka. Mordercza, marksistowsko-leninowska LFWP – która, nawiasem mówiąc, nigdy nie zaprzeczała swoich powiązań ze wspomnianymi organizacjami pozarządowymi – znana jest z podtrzymywania tak wysokich wartości.


Członkini „szwadronu”, kongresmenka Ilhan Omar (D-Minn.), również skorzystała z okazji, aby zaangażować się w napaści na Izrael. „Muszą być natychmiastowe konsekwencje ze strony USA i społeczności międzynarodowej za ten bezczelny czyn” – napisała na Twitterze.


Powyższe potępienia spoza Izraela były kroplą w wielkim wiadrze lewicy. New Israel Fund, Jewish Voice for Peace, IfNotNow i Human Rights Watch również włączyły się, aby potępić ten krok przeciwko terrorystom.


Potem przyszła histeria z samego Knesetu. Połączona (Arabska) Lista dostała szału. Minister zdrowia i (ustępujący) przewodniczący Meretz, Nitzan Horowitz, zażądał dowodu, że sześć organizacji pozarządowych było choćby pośrednio związanych z terroryzmem, i ubolewał nad sposobem, w jaki ta kwestia „skomplikuje sprawy Izraela na arenie międzynarodowej… [z] implikacjami [w kraju] dla praw człowieka i demokracji”.


Profesor Gerald Steinberg, założyciel i prezes think tanku NGO Monitor zajmującego się analizą polityki, bronił decyzji Gantza.

„Aby zrozumieć wściekłą reakcję na uznanie przez izraelski rząd sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych… za zakazane organizacje terrorystów - napisał w listopadowym kwartalniku Fathom Journal - niezbędne jest zrozumienie kontekstu politycznego i ideologicznego. Pod etykietą ‘organizacji pozarządowej’ (lub rzekomo niezależnego społeczeństwa obywatelskiego) sieć jest integralną częścią strategii palestyńskiej i przez co najmniej 20 lat otrzymywała podstawowe finansowanie od zagranicznych rządów (głównie zachodnioeuropejskich, w tym UE) w zamian za wpływy i informacje. Pod przykrywką społeczeństwa obywatelskiego organizacje pozarządowe współpracują ze swoimi europejskimi sponsorami, promując ‘miękką’ wojnę wymierzoną w Izrael, w tym kampanie oskarżające o apartheid i zbrodnie wojenne”.

Dlatego wyjaśnił, „izraelska desygnacja stanowi poważne zagrożenie dla aktorów, którzy zainwestowali w organizacje pozarządowe i ich kampanie polityczne. Pomimo wyrazów zdziwienia i twierdzeń ze strony amerykańskich i europejskich urzędników, że nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem, decyzji należało się spodziewać, opierając się na wcześniejszych działaniach i istniejących informacjach publicznych”.

 

STEINBERG przemówił ponownie w tym tygodniu, mówiąc Lahavowi Harkovowi z „Jerusalem Post”:,

„Kiedy urzędnicy europejscy mówią, że nie widzą ‘żadnych dowodów’ na powiązania terrorystyczne swoich klientów z palestyńskich organizacji pozarządowych, ignorują liczne możliwe do zweryfikowania przykłady z otwartych źródeł. Nie ma usprawiedliwienia dla tego ślepego nadużywania funduszy podatników”.

Bruksela, Kopenhaga, Paryż, Berlin, Dublin, Rzym, Amsterdam, Madryt i Sztokholm wyraźnie nie zgadzają się z tym. To, czego ich rządy nie widzą, to fakt, że nie tylko ich ludność jest obrabowywana w wyniku tego szaleństwa.


Jak długo rzuca się pieniędzmi w złym kierunku i obdarowuje nimi złych ludzi, Palestyńczycy nie mogą stworzyć jakiegokolwiek „społeczeństwa obywatelskiego”, nie mówiąc już o wolnym i demokratycznym.


Europe’s Palestinian blind spot

Jerusalem Post, 14 lipca 2022

Tłumaczenie; Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1432 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk