Prawda

Sobota, 24 lipca 2021 - 09:20

« Poprzedni Następny »


Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa


Hugh Fitzgerald 2020-08-14


Jordania właśnie poskarżyła się publicznie na to, co nazywa izraelską „inwazją na meczet Al-Aksa”. Ta groteskowa skarga jest tutaj.


Jordania powtarza Izraelowi: Al-Aksa jest miejscem wyłącznie dla muzułmańskich praktyk religijnych.  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”.


Królestwo Jordanii zażądało, by Izrael “respektował świętość” meczetu Al-Aksa w Jerozolimie oraz status quo po niedawnym ponownym otwarciu go dla muzułmańskich wiernych po dwumiesięcznej przerwie związanej z zamknięciami [z powodu] koronawirusa.


Według oficjalnej jordańskiej agencji informacyjnej, Petra, “Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Żyjących poza Granicami wysłało do Izraela, via kanały dyplomatyczne, notatkę służbową wzywającą Tel Awiw jako siłę okupacyjną do respektowania świętości meczetu Al-Aksa /Al Haram Al Szarif i zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”.


Nie było żadnych “prowokacji i pogwałceń”, na które pozwoliła izraelska policja. Reguły są jasne: Żydom nie wolno wchodzić do meczetu Al-Aksa, żeby nie przeszkadzali muzułmańskim wiernym, chyba że zaakceptujemy koncepcję, że sama ich obecność na Wzgórzu Świątynnym „przeszkadza” modlącym się wewnątrz meczetu Al-Aksa muzułmanom. Żydzi zawsze “respektują świętość” meczetu.  


Żydom wolno odwiedzać Wzgórze Świątynne tylko przez pięć dni w tygodniu, od niedzieli do czwartku. Wizyty mogą odbywać się latem (od kwietnia do września) między 8:30 a 10:30 i między 13:30 a 14:30 oraz zimą (od października do marca) między 7:30 a 10:30 i między 12:30 a 13:30.


Tak jest, Żydzi mają pozwolenie na odwiedzanie Wzgórza Świątynnego tylko przez trzy godziny, pięć dni w tygodniu. To jest tylko 15 godzin tygodniowo, kiedy wolno im odwiedzać najświętsze miejsce judaizmu.


Ponadto Żydzi mają zakaz modlenia się, głośno lub cicho, lub zajmowania się jakąkolwiek inną religijną aktywnością. Ani też kiedy odwiedzają Wzgórze Świątynne nie wolno im mieć przy sobie niczego, co ma religijną naturę, takiego jak modlitewnik lub tałes. Ta reguła jest ściśle egzekwowana przez izraelską policję.


Podczas niedawnego Tisza Be-Aw (30 lipca) było znacznie więcej Żydowskich odwiedzających niż normalnie. Około 800 Żydów weszło na Wzgórze Świątynne w czwartek rano, ale policja nie wpuściła ich wszystkich równocześnie, a tylko w oddzielonych grupach po 20 osób. Nie było więc nagłego pojawienia się dużej liczby Żydów na Wzgórzu Świątynnym; byli wpuszczani systematycznie, miarowo, w małych grupach, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której liczba żydowskich odwiedzających na Wzgórzu nagle nie stała się trudna do opanowania. Kiedy jedna grupa Żydów weszła, pozostali czekali na wpuszczenie i byli wpuszczani po wyjściu Żydów z poprzednich grup.  


Kiedy jordańska rzeczniczka wzywała do “zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”, “tam” odnosiło się do meczetu Al-Aksa, do którego – jak doskonale wiedziała – Żydzi nie wchodzili. Wiedziała jednak także, że bardzo niewielu spośród odbiorców jej komunikatu na świecie wie o tym. I jak wielu ludzi poza Żydami (i z pewnością nie wszystkimi) wie, że Żydom nie wolno modlić się – nawet po cichu – na Wzgórzu Świątynnym?  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”, których najnowszym przykładem jest to, że “siły izraelskiego okupanta pozwoliły setkom żydowskich ekstremistów na szturmowanie meczetu” w Tisza Be-Aw.  


Jak już napisałem, twierdzenie, że “setkom żydowskich ekstremistów” pozwolono na “szturmowanie meczetu” jest wierutnym kłamstwem. Nie było żadnego szturmowania meczetu. Nigdy nie było szturmowania meczetu Al-Aksa przez żydowskich odwiedzających. Ani nie było “szturmowania” samego Wzgórza Świątynnego. Zapewniają to izraelskie siły bezpieczeństwa.


Rzeczniczka powtórzyła w notatce, że meczet Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów
i że jerozolimski wydział Wakf działający pod auspicjami Jordanii “jest jedyną instytucją odpowiedzialną za administrowanie spraw meczetu Al-Aksa”.  


Nie tylko Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych “wyłącznie dla muzułmanów”. Całe Wzgórze Świątynne jest “miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów”. Żydów, którzy łamią tę regułę i ośmielają się modlić, włącznie z milczącą modlitwą, sami Izraelczycy natychmiast usuwają. Ilu ludzie zdaje sobie sprawę z tego, że w najświętszym miejscu judaizmu muzułmanie mają prawo modlić się, ale Żydzi takiego prawa nie mają?  


Było jedno niewielkie naruszenie przez garść odwiedzających Wzgórze Świątynne w Tisza Be-Aw.


Spośród niemal tysiąca żydowskich odwiedzających tego dnia odkryto, że dokładnie dziesięciu modliło się (nie jest jasne, czy były to modlitwy wypowiadane, czy milczące) i zostali natychmiast zatrzymani i usunięci przez izraelską policję. 10 z 1000 – 1% żydowskich odwiedzających – ośmielił modlić się i zostali wyprowadzeni. Niemniej Jordańczycy oskarżyli żydowskich odwiedzających o brak „respektowania świętości” meczetu, do którego nawet nie podchodzili, i „pogwałcenia i prowokacje”, których jordańska rzeczniczka nie wymieniła, ponieważ powiedzenie o jedynym „pogwałceniu”  — 1% żydowskich odwiedzających, którzy próbowali modlić się na Wzgórzu Świątynnym – pokazałoby wyraźnie, jak ostre ograniczenia Żydzi nałożyli na samych siebie. Lepiej po prostu oskarżyć ich o niesprecyzowane “pogwałcenia i prowokacje”, poza oskarżeniem, że „żydowskim ekstremistom” pozwolono na „szturmowanie meczetu”.  


Izrael w żaden sposób nie ingeruje w administrowanie przez Wakf “spraw meczetu Al-Aksa”. Izraelska policja jest tam, by zapewnić bezpieczeństwo, zapobiegać przemocy i przede wszystkim, by zapewnić, że żydowscy odwiedzający zachowają ograniczenia narzucone na nich.


Tutaj jest odpowiedź, jaką Izraelczycy mogliby wystosować na jordańską skargę:  

W Tisza Be-Aw 978 Żydów odwiedziło Wzgórze Świątynne podczas trzech godzin, w których wolno im to robić. Izraelskie służby bezpieczeństwa pozwoliły im na wchodzenie na Wzgórze Świątynne w grupach po 20 osób, rozłożonych w czasie tak, by zapobiec zatłoczeniu. Żydzi nie weszli ani do meczetu Al-Aksa, ani do Kopuły na Skale, ale – jak zawsze – ograniczyli się do samego Wzgórza Świątynnego.


Nie modlili się głośno. Nie modlili się w milczeniu. Nie mieli modlitewników, tałesów ani żadnych innych religijnych artykułów.


Jednak dziesięciu spośród 978 odwiedzających Żydów istotnie zaczęło się modlić. Izraelscy strażnicy natychmiast ich zaobserwowali, zatrzymali i usunęli. Strażnicy przestrzegają reguł ustanowionych dla żydowskich odwiedzających, które Izrael zobowiązał się egzekwować, mimo że - proszę pamiętać - Wzgórze Świątynne jest najświętszym miejscem judaizmu. Uważamy, że ludzie bezstronni i poinformowani odrzucą bezpodstawne oskarżenia przeciwko nam i docenią kroki, jakie przyjęliśmy, dla zminimalizowania konfliktu w tym miejscu świętym.

Jordan Complains About Israelis Who ‘Storm the Mosque’of Al Aqsa

Jihad Watch, 8 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 921 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk