Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:06

« Poprzedni Następny »


Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa


Hugh Fitzgerald 2020-08-14


Jordania właśnie poskarżyła się publicznie na to, co nazywa izraelską „inwazją na meczet Al-Aksa”. Ta groteskowa skarga jest tutaj.


Jordania powtarza Izraelowi: Al-Aksa jest miejscem wyłącznie dla muzułmańskich praktyk religijnych.  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”.


Królestwo Jordanii zażądało, by Izrael “respektował świętość” meczetu Al-Aksa w Jerozolimie oraz status quo po niedawnym ponownym otwarciu go dla muzułmańskich wiernych po dwumiesięcznej przerwie związanej z zamknięciami [z powodu] koronawirusa.


Według oficjalnej jordańskiej agencji informacyjnej, Petra, “Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Żyjących poza Granicami wysłało do Izraela, via kanały dyplomatyczne, notatkę służbową wzywającą Tel Awiw jako siłę okupacyjną do respektowania świętości meczetu Al-Aksa /Al Haram Al Szarif i zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”.


Nie było żadnych “prowokacji i pogwałceń”, na które pozwoliła izraelska policja. Reguły są jasne: Żydom nie wolno wchodzić do meczetu Al-Aksa, żeby nie przeszkadzali muzułmańskim wiernym, chyba że zaakceptujemy koncepcję, że sama ich obecność na Wzgórzu Świątynnym „przeszkadza” modlącym się wewnątrz meczetu Al-Aksa muzułmanom. Żydzi zawsze “respektują świętość” meczetu.  


Żydom wolno odwiedzać Wzgórze Świątynne tylko przez pięć dni w tygodniu, od niedzieli do czwartku. Wizyty mogą odbywać się latem (od kwietnia do września) między 8:30 a 10:30 i między 13:30 a 14:30 oraz zimą (od października do marca) między 7:30 a 10:30 i między 12:30 a 13:30.


Tak jest, Żydzi mają pozwolenie na odwiedzanie Wzgórza Świątynnego tylko przez trzy godziny, pięć dni w tygodniu. To jest tylko 15 godzin tygodniowo, kiedy wolno im odwiedzać najświętsze miejsce judaizmu.


Ponadto Żydzi mają zakaz modlenia się, głośno lub cicho, lub zajmowania się jakąkolwiek inną religijną aktywnością. Ani też kiedy odwiedzają Wzgórze Świątynne nie wolno im mieć przy sobie niczego, co ma religijną naturę, takiego jak modlitewnik lub tałes. Ta reguła jest ściśle egzekwowana przez izraelską policję.


Podczas niedawnego Tisza Be-Aw (30 lipca) było znacznie więcej Żydowskich odwiedzających niż normalnie. Około 800 Żydów weszło na Wzgórze Świątynne w czwartek rano, ale policja nie wpuściła ich wszystkich równocześnie, a tylko w oddzielonych grupach po 20 osób. Nie było więc nagłego pojawienia się dużej liczby Żydów na Wzgórzu Świątynnym; byli wpuszczani systematycznie, miarowo, w małych grupach, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której liczba żydowskich odwiedzających na Wzgórzu nagle nie stała się trudna do opanowania. Kiedy jedna grupa Żydów weszła, pozostali czekali na wpuszczenie i byli wpuszczani po wyjściu Żydów z poprzednich grup.  


Kiedy jordańska rzeczniczka wzywała do “zakończenia tam wszystkich prowokacji i pogwałceń”, “tam” odnosiło się do meczetu Al-Aksa, do którego – jak doskonale wiedziała – Żydzi nie wchodzili. Wiedziała jednak także, że bardzo niewielu spośród odbiorców jej komunikatu na świecie wie o tym. I jak wielu ludzi poza Żydami (i z pewnością nie wszystkimi) wie, że Żydom nie wolno modlić się – nawet po cichu – na Wzgórzu Świątynnym?  


Rzeczniczka ministerstwa, Deifallah al-Fajez, potępiła “trwające izraelskie pogwałcenia”, których najnowszym przykładem jest to, że “siły izraelskiego okupanta pozwoliły setkom żydowskich ekstremistów na szturmowanie meczetu” w Tisza Be-Aw.  


Jak już napisałem, twierdzenie, że “setkom żydowskich ekstremistów” pozwolono na “szturmowanie meczetu” jest wierutnym kłamstwem. Nie było żadnego szturmowania meczetu. Nigdy nie było szturmowania meczetu Al-Aksa przez żydowskich odwiedzających. Ani nie było “szturmowania” samego Wzgórza Świątynnego. Zapewniają to izraelskie siły bezpieczeństwa.


Rzeczniczka powtórzyła w notatce, że meczet Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów
i że jerozolimski wydział Wakf działający pod auspicjami Jordanii “jest jedyną instytucją odpowiedzialną za administrowanie spraw meczetu Al-Aksa”.  


Nie tylko Al-Aksa jest miejscem praktyk religijnych “wyłącznie dla muzułmanów”. Całe Wzgórze Świątynne jest “miejscem praktyk religijnych wyłącznie dla muzułmanów”. Żydów, którzy łamią tę regułę i ośmielają się modlić, włącznie z milczącą modlitwą, sami Izraelczycy natychmiast usuwają. Ilu ludzie zdaje sobie sprawę z tego, że w najświętszym miejscu judaizmu muzułmanie mają prawo modlić się, ale Żydzi takiego prawa nie mają?  


Było jedno niewielkie naruszenie przez garść odwiedzających Wzgórze Świątynne w Tisza Be-Aw.


Spośród niemal tysiąca żydowskich odwiedzających tego dnia odkryto, że dokładnie dziesięciu modliło się (nie jest jasne, czy były to modlitwy wypowiadane, czy milczące) i zostali natychmiast zatrzymani i usunięci przez izraelską policję. 10 z 1000 – 1% żydowskich odwiedzających – ośmielił modlić się i zostali wyprowadzeni. Niemniej Jordańczycy oskarżyli żydowskich odwiedzających o brak „respektowania świętości” meczetu, do którego nawet nie podchodzili, i „pogwałcenia i prowokacje”, których jordańska rzeczniczka nie wymieniła, ponieważ powiedzenie o jedynym „pogwałceniu”  — 1% żydowskich odwiedzających, którzy próbowali modlić się na Wzgórzu Świątynnym – pokazałoby wyraźnie, jak ostre ograniczenia Żydzi nałożyli na samych siebie. Lepiej po prostu oskarżyć ich o niesprecyzowane “pogwałcenia i prowokacje”, poza oskarżeniem, że „żydowskim ekstremistom” pozwolono na „szturmowanie meczetu”.  


Izrael w żaden sposób nie ingeruje w administrowanie przez Wakf “spraw meczetu Al-Aksa”. Izraelska policja jest tam, by zapewnić bezpieczeństwo, zapobiegać przemocy i przede wszystkim, by zapewnić, że żydowscy odwiedzający zachowają ograniczenia narzucone na nich.


Tutaj jest odpowiedź, jaką Izraelczycy mogliby wystosować na jordańską skargę:  

W Tisza Be-Aw 978 Żydów odwiedziło Wzgórze Świątynne podczas trzech godzin, w których wolno im to robić. Izraelskie służby bezpieczeństwa pozwoliły im na wchodzenie na Wzgórze Świątynne w grupach po 20 osób, rozłożonych w czasie tak, by zapobiec zatłoczeniu. Żydzi nie weszli ani do meczetu Al-Aksa, ani do Kopuły na Skale, ale – jak zawsze – ograniczyli się do samego Wzgórza Świątynnego.


Nie modlili się głośno. Nie modlili się w milczeniu. Nie mieli modlitewników, tałesów ani żadnych innych religijnych artykułów.


Jednak dziesięciu spośród 978 odwiedzających Żydów istotnie zaczęło się modlić. Izraelscy strażnicy natychmiast ich zaobserwowali, zatrzymali i usunęli. Strażnicy przestrzegają reguł ustanowionych dla żydowskich odwiedzających, które Izrael zobowiązał się egzekwować, mimo że - proszę pamiętać - Wzgórze Świątynne jest najświętszym miejscem judaizmu. Uważamy, że ludzie bezstronni i poinformowani odrzucą bezpodstawne oskarżenia przeciwko nam i docenią kroki, jakie przyjęliśmy, dla zminimalizowania konfliktu w tym miejscu świętym.

Jordan Complains About Israelis Who ‘Storm the Mosque’of Al Aqsa

Jihad Watch, 8 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk