Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:51

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami


Khaled Abu Toameh 2020-08-24


Przez ostatnich kilka lat Palestyńczycy prowadzili kampanię zatrzymania wizyt Żydów na Wzgórzu Świątynnym, miejscu świętym zarówno dla muzułmanów, jak dla Żydów. Autonomia Palestyńska, Hamas i inne grupy palestyńskie nieustannie przedstawiają te wizyty jako "pełne przemocy wtargnięcia ekstremistycznych osadników żydowskich”, choć wielu odwiedzających nie jest ekstremistami i nie mieszka w osiedlach.


Wzgórze  Świątynne, gdzie kiedyś były Pierwsza i Druga żydowska Świątynia, jest najświętszym miejscem na ziemi dla narodu żydowskiego. Palestyńczycy zaprzeczają jednak jakimkolwiek związkom historycznym i religijnym ze Wzgórzem Świątynnym i nękają Żydów, którzy jako turyści odwiedzają to miejsce.


Palestyńczycy mówią teraz, że mają problem nie tylko z Żydami, którzy odwiedzają Wzgórze Świątynne, ale także z tymi, którzy chcę modlić się w synagodze w kraju arabskim, a mianowicie w Zjednoczonych Emiratach Arabskie (ZEA).


Niedawno w Abu Dhabi, stolicy ZEA, zbudowano wielowyznaniowy kompleks. „Kościół, meczet i synagoga będą po raz pierwszy dzielić wspólną przestrzeń, służąc jako miejsce do międzywyznaniowego dialogu i propagowania wartości pokojowej koegzystencji i akceptacji między różnymi wiarami, narodowościami i kulturami” - brzmiało oświadczenie komitetu nadzorującego budowę tego kompleksu.  


Perspektywa Żydów modlących się w synagodze w odległym kraju arabskim wydaje się martwić i niepokoić przywódców palestyńskich muzułmanów bardziej niż zabicie i ranienie tysięcy muzułmanów i chrześcijan w olbrzymiej eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie. Zamiast wzywać muzułmanów do zmobilizowania wysiłków i zasobów, by pomóc mieszkańcom Bejrutu po tej tragedii, przywódcy palestyńskich muzułmanów znaleźli czas na potępienie ZEA za zamiar pozwolenia Żydom na modlenie się w synagodze. Ci przywódcy sprzeciwiają się nie tylko obecności synagog w kraju arabskim, ale także kościołów.


W reakcji na doniesienia, że Żydzi niebawem odprawią pierwszą modlitwę w synagodze w ZEA, grupa o nazwie Palestyńskie Zgromadzenie Chulafa e-Raszidun (Prawowierni następcy Proroka Mahometa), oskarżyła ZEA o pogwałcenie Koranu i Hadisów (zestawu spisanych tradycji z powiedzeniami Proroka Mahometa, który stanowi główne źródło wskazówek dla muzułmanów poza Koranem) przez okazanie „lojalności” wobec Żydów i chrześcijan.  


Grupa przypomniała władcom ZEA koraniczny werset, który mówi:

"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Allah nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

I widzisz tych, w których sercach jest choroba, jak śpieszą do nich, mówiąc: ‘Obawiamy się, że dosięgnie nas zmienność losu’. Być może, Allah da zwycięstwo albo jakiś rozkaz od Siebie i oni zaczną żałować tego, co ukrywali w swoich duszach" (Sura Al-Ma'idah [5:51-52)

Ta palestyńska grupa wyraziła oburzenie, że muzułmańskie pieniądze są użyte na otwieranie miejsc praktykowania religii dla Żydów i “Krzyżowców”, i ostrzegła, że pozwolenie Żydom na modlenie się w kraju arabskim jest zdradą islamu. "Te pospieszne kroki ku szukaniu przyjaźni Żydów i normalizacji z syjonistami w jej rozmaitych formach ignorują uczucia muzułmanów” - argumentowała grupa. Podkreślili także, że islam, Koran i hadisy “potwierdzają nieustanną wrogość Żydów wobec [muzułmańskich] wiernych aż do Dnia sądu Ostatecznego”.


Na poparcie swoich argumentów  zacytowali hadis, który mowi:

"Godzina nie nadejdzie aż będziecie walczyć z Żydami i kamień, za którym Żyd się ukryje, powie: O muzułmaninie! Za mną jest Żyd, więc go zabij”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Palestyńczycy wystąpili przeciwko arabskiemu krajowi za okazywanie tolerancji wobec Żydów lub za domniemane promowanie normalizacji stosunków z Izraelem. Niedawno Autonomia Palestyńska odrzuciła transport pomocy medycznej od ZEA, ponieważ został przysłany przez lotnisko Ben Guriona w Izraelu. AP wyjaśniła, że odrzuciła ten transport, ponieważ Palestyńczycy “odmawiają bycia pomostem [dla krajów arabskich] starających się o normalizację stosunków z Izraelem”.


Przez odrzucenie pomocy medycznej ZEA – wyposażenia medycznego, które miało pomóc w powstrzymaniu szerzenia się pandemii koronawirusa – Palestyńczycy strzelili sobie samobójczego gola przez pokazanie głębi niewdzięczności wobec tych, którzy chcieli im pomóc. Przez występowanie przeciwko międzywyznaniowej tolerancji i zbudowaniu synagogi w arabskim kraju, Palestyńczycy raz jeszcze dowiedli, że konflikt z Izraelem nie jest o granicę lub punkty kontrolne, ale o samo prawo Żydów i chrześcijan do istnienia.


Przez lata świat patrzył także na muzułmańskie masakry chrześcijan, które są “bliskie ludobójstwa”, w Afryce Północnej i Azji Południowowschodniej.


Wobec tej palestyńskiej wrogości do Żydów, chrześcijan i pokoju z Izraelem, ważne jest, że nowa grupa, nazwana Arabską Radą Regionalnej Integracji, założona w Londynie w zeszłym roku, stara się budować ducha partnerstwa, które nie zna granic między Żydami i Arabami.  


Ta grupa, której zadeklarowanym celem jest popieranie każdego wysiłku na rzecz wzmocnienia pokoju, koegzystencji i pojednania, jak również integracji krajów w regionie, opublikowała wideo wyjaśniające niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są Arabowie, którzy dążą do pokoju z Izraelem: "Oskarżani o zdradę, wsadzani do więzień, napiętnowani jako zbrodniarze, oskarżani o kolaborację i traceni”.  


Takie grupy budzą nadzieję wśród tych, którzy starają się o pokój i koegzystencję między chrześcijanami, Żydami i Arabami i reprezentują siłę przeciwko muzułmańskim ekstremistom, którzy nie mają niczego do zaoferowania poza nieszczęściem i rozlewem krwi.  


Palestyńscy ekstremiści, którzy potępiają ZEA za zbudowanie synagogi i kościoła niewątpliwie uważają Arabów dążących do pokoju za zdrajców zasługujących na śmierć.


Ekstremistów nie porusza to, że duża liczba Palestyńczyków jest zakażona COVID-19. Nie porusza ich kryzys gospodarczy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Nie poruszają ich tysiące bezdomnych, rannych i martwych Arabów w Libanie. Tym, co porusza palestyńskich ekstremistów – wystarczająco głęboko, by poświęcić dobro wszystkich Palestyńczyków – jest myśl, że Żyd będzie mógł pomodlić się w synagodze lub na Wzgórzu Świątynnym.


Palestinians: Jews, Christians Are Our Enemy

Gatestone Institute, 13 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk