Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 20:22

« Poprzedni Następny »


Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod


Elder of Ziyon 2021-12-23


Human Rights Watch opublikował raport o majowych zamieszkach w Lod, oskarżając Izrael o “pełne przemocy traktowanie” Arabów przez policję i znacznie łagodniejsze traktowanie napastników-Żydów niż Arabów.

“Izraelskie władze zareagowały na majowe wydarzenia w Lod przez rozpraszanie siłą pokojowo protestujących Palestyńczyków, ale używając podżegającej retoryki i nie działając bezstronnie, kiedy żydowscy ultra-nacjonaliści atakowali Palestyńczyków – powiedział Omar Shakir, dyrektor Human Rights Watch ds. Izraela i Palestyny. – Ta  dyskryminująca reakcja podkreśla rzeczywistość, że izraelski aparat państwowy uprzywilejowuje żydowskich Izraelczyków kosztem Palestyńczyków, gdziekolwiek mieszkają i niezależnie od ich prawnego statusu”.

Jak zawsze propagandyści z HRW, prezentują swoje wnioski przed dokonaniem jakichkolwiek badań. (Shakir zbudował całą karierę na swoich antyizraelskich uprzedzeniach zanim otrzymał pracę w HRW.) Uprzedzenie jest wyraźne już w tym, że HRW mówi o izraelskich Arabach jako o Palestyńczykach, chociaż większość z nich nie używa tego określenia.

 

W tym wypadku nie jest to nawet antyizraelskie uprzedzenie. Główne reakcje na arabskie rozruchy były reakcjami władz lokalnych, nie zaś izraelskiego rządu. To jest antyżydowskie uprzedzenie.

 

Dobrą wskazówkę nienawiści HRW do Żydów można zobaczyć w ogólnej informacji o tle wydarzeń:

Lod, miasto z mieszaną ludnością  żydowsko-palestyńską, które leży w środkowym Izraelu, doświadcza narastających wpływów ultra-nacjonalistycznej grupy, Garin Torani, która stara się promować żydowską tożsamość miasta i długotrwałą dyskryminację palestyńskich obywateli kraju. W 2013 roku sympatyk Garin Torani, Jair Rewiwo z partii Likud, został wybrany na urząd burmistrza i służy nieprzerwanie od tamtego czasu.

Garin Torani nie jest grupą przemocy. Działają na rzecz wzmocnienia żydowskich społeczności w mieszanych miastach, ale służą także arabskim mieszkańcom. Otworzyli społeczny ośrodek dla wszystkich, a w nim, między inną działalnością, pomagają ludziom o specjalnych potrzebach – Żydom i Arabom. 

 

Ale link, jaki podaje HRW do Garin Torani, nie prowadzi do ich strony internetowej ani do strony w Wikipedii. Nie, prowadzi do artykułu w „Haaretz”, który traktuje jako oczywistość, że Garin Torani jest rasistowską, antyarabską grupą, a potem używa tego jako odskoczni do powiedzenia, że cały syjonizm jest "arogancką, niewrażliwą, protekcjonalną i zaślepioną przez rasizm ideologią”.  

 

Już to samo pokazuje, że HRW nie interesują fakty, ale używa wydarzeń w maju jako odskoczni do serwowania antysemickiej propagandy.

 

Oto jak HRW opisuje wydarzenia w poniedziałek wieczór, 10 maja:

Około 21:30 w dniu 10 maja grupa palestyńskich mieszkańców Lod zorganizowała protest przed meczetem al-Omari przeciwko spodziewanemu przejęciu palestyńskich domów we wschodniej Jerozolimie. Dwaj prawnicy społeczeństwa obywatelskiego powiedzieli, że policja zaaprobowała protest po wniesieniu podania o to około południa. Świadkowie mówili, że protestujący demonstrowali pokojowo, kiedy policja użyła gazów łzawiących, gumowych kul i granatów ogłuszających, by rozproszyć tłum po tym, jak jeden z protestujących zastąpił izraelską flagę na słupie elektrycznym flagą palestyńską.

Link do słów “demonstrowali pokojowo” pokazuje człowieka, który zawiesza palestyńską flagę podczas gdy tłum skanduje. Można jednak zobaczyć, że uczestnicy tego “pokojowego protest” wzniecili olbrzymi pożar, widać płomienie i dym.

 

Być może HRW uważa podpalanie za “pokojowy protest”, ale dla mnie jest to dość znacząca przemoc. I zgadza się to ze skandowaniem, które wyraźnie słychać: „Wyzwolimy Al-Aksę krwią i ogniem”.  

 

HRW nadal ukrywa arabską przemoc w Lod:

Później wieczorem palestyńscy demonstranci podpalili pojemniki na śmieci i opony w pobliżu meczetu al-Omari i napaści rozgorzały w innych częściach miasta.

To jest cały ich opis arabskiej przemocy owego wieczoru.

 

Porównajmy to z „Times of Israel”:


Rozbity sklep z żydowskimi przedmiotami religijnymi
Rozbity sklep z żydowskimi przedmiotami religijnymi

Pełen przemocy protest, podczas którego arabscy uczestnicy wznosili flagi palestyńskie i flagi Hamasu, wzywali do „wyzwolenia Palestyny” i zaatakowali szkołę, synagogę, akademię dla młodzieży szykującej się do odbycia służby wojskowej i ratusz, był – według relacji Radio Izrael – jedną z wielu dużych demonstracji w arabskich społecznościach.

“To było jak Kristallnacht… w mieście w centralnym Izraelu” – powiedziała we wtorek dziennikarzowi Radia IDF żydowska mieszkanka miasta, Hadar Miller. Powiedziała, że wraz z rodziną mieszka w Lod od 12 lat i byli „dumni z współżycia” w żydowsko-arabskim mieście. Sytuacja pogarszała się jednak od miesięcy, a „wczoraj przekroczono wszystkie granice… Teraz mój przyjaciel jest aresztowany za to, że się bronił". 


Tłum miejscowych Arabów zaatakował także personel medyczny w Assaf Harofeh, informowało Radio Izrael, wyłapywali arabski personel i piętnowali ich za pracę w izraelskiej służbie zdrowia. Personel medyczny musiał ewakuować kilku pacjentów, by obronić ich przed tłuszczą, powiedziano w radiowym reportażu.

 

Szlomo Lahjani, żydowski mieszkaniec miasta, powiedział, że tłuszcza zaatakowała synagogę i szkołę i przez wiele godzin rozruchów, rzucała kawałami betonu i kamieniami w miejscowych Żydów. “Przyszli z mordem w oczach – powiedział Radio Izrael we wtorek rano. – Wołali po hebrajsku: ‘Jesteśmy terrorystami!’”.

 

Powiedział, że miejscowi Żydzi wzywali policję, która pojawiła się na scenie po ponad godzinie. Tymczasem żydowscy mieszkańcy strzelali w powietrze, by powstrzymać arabskich napastników. 

HRW celowo pomija kontekst: żydowskich mieszkańców obawiających się o swoje życie i brak policji, która by ich broniła.  

 

Przez cały tydzień trwającej przemocy większości tej przemocy dokonywali Arabowie. Spalili kilka synagog, a także sklepów, których właścicielami byli Żydzi.  

 

Wszystko to działo się w kontekście tysięcy rakiet, jakimi Hamas zarzucał Izrael, i ataków Arabów na Żydów w innych mieszanych miastach. HRW nie wspomina, że arabscy uczestnicy rozruchów skandowali pro-hamasowskie slogany i że dlatego można ich było postrzegać jako piątą kolumnę w wojnie, którą HRW ledwo wspomina (poza twierdzeniem,  że Izrael naruszył prawa człowieka!)

 

HRW ignoruje cały ten kontekst. Choć jest logiczne, że policja powinna poświęcić więcej czasu na ściganie grupy odpowiedzialnej za większą część rozruchów, HRW ustawia to jako sprawę „obu stron”. Ta grupa „praw człowieka” jest także oburzona na to, że burmistrz Lod określił ataki na żydowskie sklepy i synagogi jako podobne do Kristallnacht. Ich zdaniem “Ta wypowiedź ani nie jest poprawna, ani zrównoważona, w sytuacji kiedy, zarówno Żydzi, jak Palestyńczycy atakowali się wzajemnie”.  

 

Arabowie atakowali. Żydzi w Lod w większości bronili się.  

 

Później do miast przybyła grupa bardziej agresywnych Żydów spoza Lod i pogorszyła sytuację. W czwartek wieczorem zaatakowali muzułmański cmentarz (po tym, jak spalono jeszcze jedną synagogę). Ci napastnicy nie byli z Garin Torani, jak sugeruje HRW. Burmistrz próbował zamknąć miasto przed outsiderami, którzy przybywali, by podsycać ogień. HRW o niczym z tego nie wspomina.

 

Jak zwykle, HRW najpierw napisał narrację, a potem przeprowadził “badania”, by podeprzeć swoje uprzedzenia, podkreślając wszystko, co wydaje się popierać ich wersję i ignorując wszystko, co jej zaprzecza.

 

Human Rights Watch again starts with the assumption that Jews are racists and writes their Lod report around that

 Elder of Ziyon, 14 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon
Amerykański bloger prowadzący bardzo wart śledzenia blog pod tym tytułem. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk