Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 21:38

« Poprzedni Następny »


Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich


Hugh Fitzgerald 2021-12-25

Oni wolą Izrael. 
Oni wolą Izrael. 

Jak wiadomo, as is well known, kak izvestnocomme nous le savons touscome sappiamo tutti, Izrael z pewnością jest piekłem na ziemi, paskudną małą Spartą, która zawsze zaczyna walkę z nieszkodliwymi sąsiadami, osadniczo-kolonialnym państwem wzniesionym na skradzionej ziemi, państwem apartheidu, które niszczy życie niewinnych Palestyńczyków, nikczemnym państewkiem, który robi z Gazy więzienie na otwartym powietrzu, zabijaką z sąsiedztwa, który systematycznie gra na nosie międzynarodowej społeczności, która właśnie w ONZ uchwaliła dziewięć rezolucji, potępiających Izrael za maltretowanie Palestyńczyków, za nielegalne osiedla, za brutalnych osadników, za wilczą nieludzkość. Kto może nie czuć współczucia dla izraelskich Arabów lub dla palestyńskich Arabów, mieszkających w miejscach takich jak wschodnia Jerozolima, którzy muszą tak rozpaczliwie pragną uwolnić się wreszcie od niekończącego się ucisku syjonistów? Co można powiedzieć wobec takiego okrucieństwa? O, ludzkości!

No dobrze, teraz, kiedy załatwiliśmy sprawę tego farsowego riffu lub idiotycznych bzdur, idiotyzmu, w który Ilhan Omar, Rashida Tlaib, Linda Sarsour, Peter Beinart i Roger Waters, między tak wieloma innymi, chcą byście uwierzyli, spójrzmy na pouczającą dawkę rzeczywistości.  


Ta dawka rzeczywistości pochodzi z sondażu opinii przeprowadzonego przez palestyńskie media “Wiadomości Szfa” w Jerozolimie. Tutaj jest raport z sondażu: Raport: 93% of Polled Arab Residents of Jerusalem Prefer Israeli Rule to Palestinian Authority, “Algemeiner”, 14 grudnia 2021:

Nowy sondaż wśród arabskich mieszkańców Jerozolimy przeprowadzony przez palestyńskie media pokazuje, że 93% spośród nich woli pozostać pod izraelskimi rządami i nie oddałoby swojego izraelskiego dokumentu tożsamości.


Arabscy mieszkańcy Jerozolimy w większości nie są obywatelami izraelskimi, ale mogą otrzymać obywatelstwo, jeśli tego chcą. Ci, którzy nie są obywatelami, mają specjalny dokument tożsamości, który pozwala im na swobodne poruszanie się po Izraelu.  


W sondażu przeprowadzonym przez Szfa zapytano 1200 jerozolimskich Arabów – z których żaden nie był izraelskim obywatelem – o ich preferencje życia w przyszłości pod rządami izraelskimi lub palestyńskimi.


1116 respondentów powiedziało, że woli, by Izrael nadal rządził w Jerozolimie. 84 powiedziało, że woli Autonomię Palestyńską, ale 79 spośród nich powiedziało, że nie oddaliby swojego dokumentu tożsamości.

Przeważająca większość respondentów nie chciała podziału Jerozolimy ani wręczenia Autonomii Palestyńskiej żadnej jej części. Nie są głupcami. Pod rządami Izraela od 1967 roku wschodnia Jerozolima rozkwitła. Izraelscy przywódcy i lokalni politycy, którzy administrują Jerozolimą, muszą odpowiadać przed wyborcami. Jeśli wyborcy nie są zadowoleni z wykonanej pracy, głosują na kogoś innego. Porównajmy to do życia pod rządami Autonomii Palestyńskiej, której prezydent, Mahmoud Abbas, rozpoczyna siedemnasty rok swojej czteroletniej kadencji. Abbas obiecywał na początku tego roku przeprowadzenie wyborów prezydenckich i parlamentarnych w maju i lipcu, ale kiedy zorientował się, że jego partia straciłaby miejsca i on sam zostałby pokonany, bo każdy możliwy rywal otrzymałby więcej głosów niż on, anulował wybory. Kiedy dysydenci okazują się zbyt skuteczni w krytyce Abbasa i AP, zamyka się im usta. Pokojowe protesty przeciwko niemu są dławione. Jego krytycy mogą stracić pracę. Część jest uwięziona lub na przymusowym wygnaniu, jak Mohammad Dahlan, który obecnie żyje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnią ofiarą rządów Abbasa był Nizar Banat, którego zbiry Abbasa pobiły na śmierć.


Izrael jest państwem prawa. Kiedy jego przywódcy łamią prawo, zostają ukarani. Były prezydent, Mosze Katsaw odsiedział pięć lat w więzieniu za przestępstwa seksualne. Były premier, Ehud Olmert, otrzymał karę więzienia pięciu lat za wzięcie łapówki w wysokości 160 tysięcy dolarów. Były premier, Benjamin Netanyahu, ma obecnie proces pod zarzutem  korupcji w postaci przyjmowania pieniędzy i wartościowych przedmiotów (szampana, cygar, biletów na występy Mariah Carey) podobno o wartości kilkuset tysięcy dolarów. Jeśli zostanie skazany, pójdzie do więzienia. Izraelska sprawiedliwość jest wymierzana każdemu. Porównajmy to z Mahmoudem Abbasem, którego skala korupcji jest tysiąckrotnie większa od tego, o co oskarżony był Olmert, a obecnie Netanyahu. Mahmoud Abbas wraz ze swoimi synami, Tarekiem i Jaserem, zgromadził rodzinny majątek wart między 400 a 600 milionów dolarów. Jednak ani Abbas, ani żaden inny polityk z najwyższych szczebli AP, któremu udało się ukraść wiele milionów z pomocy dla Palestyńczyków od zagranicznych darczyńców, prawdopodobnie nigdy nie stanie przed sądem ani nie będzie musiał zwracać tego, co ukradł. AP jest kleptokracją i Palestyńczycy w Jerozolimie dobrze o tym wiedzą.


Badani w tym sondażu ludzie nawet nie są izraelskimi Arabami, tj. izraelskimi obywatelami, którzy mają te same prawa polityczne co izraelscy Żydzi. Byli – są – Palestyńczykami żyjącymi w Jerozolimie, którzy, chociaż nie są obywatelami, mają izraelskie dokumenty tożsamości, które pozwalają im swobodnie podróżować po całym kraju. Nie mają jednak prawa udziału w wyborach. Niemniej najwyraźniej mieli możliwość porównania swojego losu z losem Palestyńczyków, którzy żyją na terytoriach pod rządami AP i wolą, by Izrael nadal rządził Jerozolimą niż, żeby część Jerozolimy dostała się pod rządy Autonomii Palestyńskiej.


Wiedzą, że Izrael nie jest państwem “apartheidu”. Wiedzą, że Jerozolima nie jest miastem “apartheidu”. Wiedzą, że Arabowie są w Knesecie, w Sądzie Najwyższym, że reprezentują Izrael za granicą jako ambasadorzy. Wiedzą, że szefem największego banku Izraela, Banku Leumi, jest Arab. Ci badani w sondażu Palestyńczycy wiedzą, że Żydzi i Arabowie pracują w tych samych biurach i fabrykach, są lekarzami i pielęgniarkami w tych samych szpitalach, lecząc zarówno żydowskich, jak i arabskich pacjentów. Wiedzą, że Żydzi i Arabowie grają w tych samych drużynach sportowych i w tych samych orkiestrach. Wiedzą, że Żydzi i Arabowie wspólnie otwierają firmy – wszystko, od restauracji do rozwijania najnowocześniejszych technik w start-upach. Czy Ilhan Omar wie o czymkolwiek z tego? A Rashida Tlaib? A Roger Waters? A jeśli wiedzą, czy kiedykolwiek to przyznają?


Spytano 1200 Palestyńczyków w Jerozolimie i 1116 powiedziało, że woli, a wręcz gorąco pragnie nadal być pod rządami Izraela, a nie skorumpowanej, okrutnej, dyktatorskiej Autonomii Palestyńskiej. To jest głos 93% na korzyść Izraela. Z pozostałych 84 – to jest 7% próby – którzy powiedzieli, że wolą być pod rządami Autonomii Palestyńskiej, ale 79 nadal chciało zatrzymać swoje dokumenty tożsamości, by zachować związek z żydowskim państwem. Jest tu sprzeczność między tymi dwiema odpowiedziami. Mogę tylko zgadywać, że mogli bać się wyraźnie przedstawić ankieterom swoje preferencje pozostania pod rządami Izraela – po co ryzykować? – ale chcieli zachować swoje izraelskie dokumenty tożsamości. Jest to tylko możliwe wyjaśnienie. Tylko 5 respondentów spośród 1200 chciało zarówno rządów Autonomii Palestyńskiej, jak i byli skłonni dobrowolnie zrzec się dokumentów tożsamości wydawanych przez rząd Izraela.


Zastanawiam się, czy wyniki tego sondażu Palestyńczyków w Jerozolimie poda “New York Times” lub “Washington Post”, lub “Le Monde”, lub „Le Figaro”, lub „Guardian”. Czy wspomni o nim BBC lub Agence France-Presse, lub Deutsche Welle? Oczywiście, że nie. Może jednak ktoś w Kongresie przeczyta głośno raport z tego sondażu, upewniając się, że został umieszczony w Congressional Record. Może także na sądzie kapturowym Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie Izrael jest wiecznie na ławie oskarżonych, izraelski ambasador, Gilad Erdan, mógłby przeczytać wyniki tego sondażu, z tymi 1116 Palestyńczykami z 1200, wolącymi żyć pod rządami Izraela niż pod rządami Autonomii Palestyńskiej. Wyobraźcie sobie wściekłość i konsternację arabskich i muzułmańskich delegacji. Wyobraźcie sobie ewidentne cierpienie i rozgoryczenie osłupiałego ambasadora nieistniejącego „państwa Palestyny”.


To
 jest scena, którą chciałbym zobaczyć.

A wy nie chcielibyście?


In Poll, 93% of Palestinian Arabs in Jerusalem Prefer Israeli to Palestinian Rule

Jihad Watch, 18 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk