Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 17:20

« Poprzedni Następny »


Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich


Hugh Fitzgerald 2021-12-25

Oni wolą Izrael. 
Oni wolą Izrael. 

Jak wiadomo, as is well known, kak izvestnocomme nous le savons touscome sappiamo tutti, Izrael z pewnością jest piekłem na ziemi, paskudną małą Spartą, która zawsze zaczyna walkę z nieszkodliwymi sąsiadami, osadniczo-kolonialnym państwem wzniesionym na skradzionej ziemi, państwem apartheidu, które niszczy życie niewinnych Palestyńczyków, nikczemnym państewkiem, który robi z Gazy więzienie na otwartym powietrzu, zabijaką z sąsiedztwa, który systematycznie gra na nosie międzynarodowej społeczności, która właśnie w ONZ uchwaliła dziewięć rezolucji, potępiających Izrael za maltretowanie Palestyńczyków, za nielegalne osiedla, za brutalnych osadników, za wilczą nieludzkość. Kto może nie czuć współczucia dla izraelskich Arabów lub dla palestyńskich Arabów, mieszkających w miejscach takich jak wschodnia Jerozolima, którzy muszą tak rozpaczliwie pragną uwolnić się wreszcie od niekończącego się ucisku syjonistów? Co można powiedzieć wobec takiego okrucieństwa? O, ludzkości!

No dobrze, teraz, kiedy załatwiliśmy sprawę tego farsowego riffu lub idiotycznych bzdur, idiotyzmu, w który Ilhan Omar, Rashida Tlaib, Linda Sarsour, Peter Beinart i Roger Waters, między tak wieloma innymi, chcą byście uwierzyli, spójrzmy na pouczającą dawkę rzeczywistości.  


Ta dawka rzeczywistości pochodzi z sondażu opinii przeprowadzonego przez palestyńskie media “Wiadomości Szfa” w Jerozolimie. Tutaj jest raport z sondażu: Raport: 93% of Polled Arab Residents of Jerusalem Prefer Israeli Rule to Palestinian Authority, “Algemeiner”, 14 grudnia 2021:

Nowy sondaż wśród arabskich mieszkańców Jerozolimy przeprowadzony przez palestyńskie media pokazuje, że 93% spośród nich woli pozostać pod izraelskimi rządami i nie oddałoby swojego izraelskiego dokumentu tożsamości.


Arabscy mieszkańcy Jerozolimy w większości nie są obywatelami izraelskimi, ale mogą otrzymać obywatelstwo, jeśli tego chcą. Ci, którzy nie są obywatelami, mają specjalny dokument tożsamości, który pozwala im na swobodne poruszanie się po Izraelu.  


W sondażu przeprowadzonym przez Szfa zapytano 1200 jerozolimskich Arabów – z których żaden nie był izraelskim obywatelem – o ich preferencje życia w przyszłości pod rządami izraelskimi lub palestyńskimi.


1116 respondentów powiedziało, że woli, by Izrael nadal rządził w Jerozolimie. 84 powiedziało, że woli Autonomię Palestyńską, ale 79 spośród nich powiedziało, że nie oddaliby swojego dokumentu tożsamości.

Przeważająca większość respondentów nie chciała podziału Jerozolimy ani wręczenia Autonomii Palestyńskiej żadnej jej części. Nie są głupcami. Pod rządami Izraela od 1967 roku wschodnia Jerozolima rozkwitła. Izraelscy przywódcy i lokalni politycy, którzy administrują Jerozolimą, muszą odpowiadać przed wyborcami. Jeśli wyborcy nie są zadowoleni z wykonanej pracy, głosują na kogoś innego. Porównajmy to do życia pod rządami Autonomii Palestyńskiej, której prezydent, Mahmoud Abbas, rozpoczyna siedemnasty rok swojej czteroletniej kadencji. Abbas obiecywał na początku tego roku przeprowadzenie wyborów prezydenckich i parlamentarnych w maju i lipcu, ale kiedy zorientował się, że jego partia straciłaby miejsca i on sam zostałby pokonany, bo każdy możliwy rywal otrzymałby więcej głosów niż on, anulował wybory. Kiedy dysydenci okazują się zbyt skuteczni w krytyce Abbasa i AP, zamyka się im usta. Pokojowe protesty przeciwko niemu są dławione. Jego krytycy mogą stracić pracę. Część jest uwięziona lub na przymusowym wygnaniu, jak Mohammad Dahlan, który obecnie żyje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnią ofiarą rządów Abbasa był Nizar Banat, którego zbiry Abbasa pobiły na śmierć.


Izrael jest państwem prawa. Kiedy jego przywódcy łamią prawo, zostają ukarani. Były prezydent, Mosze Katsaw odsiedział pięć lat w więzieniu za przestępstwa seksualne. Były premier, Ehud Olmert, otrzymał karę więzienia pięciu lat za wzięcie łapówki w wysokości 160 tysięcy dolarów. Były premier, Benjamin Netanyahu, ma obecnie proces pod zarzutem  korupcji w postaci przyjmowania pieniędzy i wartościowych przedmiotów (szampana, cygar, biletów na występy Mariah Carey) podobno o wartości kilkuset tysięcy dolarów. Jeśli zostanie skazany, pójdzie do więzienia. Izraelska sprawiedliwość jest wymierzana każdemu. Porównajmy to z Mahmoudem Abbasem, którego skala korupcji jest tysiąckrotnie większa od tego, o co oskarżony był Olmert, a obecnie Netanyahu. Mahmoud Abbas wraz ze swoimi synami, Tarekiem i Jaserem, zgromadził rodzinny majątek wart między 400 a 600 milionów dolarów. Jednak ani Abbas, ani żaden inny polityk z najwyższych szczebli AP, któremu udało się ukraść wiele milionów z pomocy dla Palestyńczyków od zagranicznych darczyńców, prawdopodobnie nigdy nie stanie przed sądem ani nie będzie musiał zwracać tego, co ukradł. AP jest kleptokracją i Palestyńczycy w Jerozolimie dobrze o tym wiedzą.


Badani w tym sondażu ludzie nawet nie są izraelskimi Arabami, tj. izraelskimi obywatelami, którzy mają te same prawa polityczne co izraelscy Żydzi. Byli – są – Palestyńczykami żyjącymi w Jerozolimie, którzy, chociaż nie są obywatelami, mają izraelskie dokumenty tożsamości, które pozwalają im swobodnie podróżować po całym kraju. Nie mają jednak prawa udziału w wyborach. Niemniej najwyraźniej mieli możliwość porównania swojego losu z losem Palestyńczyków, którzy żyją na terytoriach pod rządami AP i wolą, by Izrael nadal rządził Jerozolimą niż, żeby część Jerozolimy dostała się pod rządy Autonomii Palestyńskiej.


Wiedzą, że Izrael nie jest państwem “apartheidu”. Wiedzą, że Jerozolima nie jest miastem “apartheidu”. Wiedzą, że Arabowie są w Knesecie, w Sądzie Najwyższym, że reprezentują Izrael za granicą jako ambasadorzy. Wiedzą, że szefem największego banku Izraela, Banku Leumi, jest Arab. Ci badani w sondażu Palestyńczycy wiedzą, że Żydzi i Arabowie pracują w tych samych biurach i fabrykach, są lekarzami i pielęgniarkami w tych samych szpitalach, lecząc zarówno żydowskich, jak i arabskich pacjentów. Wiedzą, że Żydzi i Arabowie grają w tych samych drużynach sportowych i w tych samych orkiestrach. Wiedzą, że Żydzi i Arabowie wspólnie otwierają firmy – wszystko, od restauracji do rozwijania najnowocześniejszych technik w start-upach. Czy Ilhan Omar wie o czymkolwiek z tego? A Rashida Tlaib? A Roger Waters? A jeśli wiedzą, czy kiedykolwiek to przyznają?


Spytano 1200 Palestyńczyków w Jerozolimie i 1116 powiedziało, że woli, a wręcz gorąco pragnie nadal być pod rządami Izraela, a nie skorumpowanej, okrutnej, dyktatorskiej Autonomii Palestyńskiej. To jest głos 93% na korzyść Izraela. Z pozostałych 84 – to jest 7% próby – którzy powiedzieli, że wolą być pod rządami Autonomii Palestyńskiej, ale 79 nadal chciało zatrzymać swoje dokumenty tożsamości, by zachować związek z żydowskim państwem. Jest tu sprzeczność między tymi dwiema odpowiedziami. Mogę tylko zgadywać, że mogli bać się wyraźnie przedstawić ankieterom swoje preferencje pozostania pod rządami Izraela – po co ryzykować? – ale chcieli zachować swoje izraelskie dokumenty tożsamości. Jest to tylko możliwe wyjaśnienie. Tylko 5 respondentów spośród 1200 chciało zarówno rządów Autonomii Palestyńskiej, jak i byli skłonni dobrowolnie zrzec się dokumentów tożsamości wydawanych przez rząd Izraela.


Zastanawiam się, czy wyniki tego sondażu Palestyńczyków w Jerozolimie poda “New York Times” lub “Washington Post”, lub “Le Monde”, lub „Le Figaro”, lub „Guardian”. Czy wspomni o nim BBC lub Agence France-Presse, lub Deutsche Welle? Oczywiście, że nie. Może jednak ktoś w Kongresie przeczyta głośno raport z tego sondażu, upewniając się, że został umieszczony w Congressional Record. Może także na sądzie kapturowym Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdzie Izrael jest wiecznie na ławie oskarżonych, izraelski ambasador, Gilad Erdan, mógłby przeczytać wyniki tego sondażu, z tymi 1116 Palestyńczykami z 1200, wolącymi żyć pod rządami Izraela niż pod rządami Autonomii Palestyńskiej. Wyobraźcie sobie wściekłość i konsternację arabskich i muzułmańskich delegacji. Wyobraźcie sobie ewidentne cierpienie i rozgoryczenie osłupiałego ambasadora nieistniejącego „państwa Palestyny”.


To
 jest scena, którą chciałbym zobaczyć.

A wy nie chcielibyście?


In Poll, 93% of Palestinian Arabs in Jerusalem Prefer Israeli to Palestinian Rule

Jihad Watch, 18 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk