Prawda

Czwartek, 22 lutego 2024 - 05:26

« Poprzedni Następny »


Odrażający atak na arabską wioskę


Elder of Ziyon 2023-03-02


Zamieszki religijnych Żydów w Huwara w niedzielę wieczorem były niewybaczalne. Nic nie usprawiedliwia atakowania niewinnych ludzi, palenia domów i śmierci jednego człowieka. Świętowanie przez mieszkańców Huwary zamordowania dwóch żydowskich braci nie jest i nie może być usprawiedliwieniem dla takiego zachowania. Żydzi byli w tym przypadku terrorystami według każdej definicji tego terminu.

Ale jest jeszcze gorzej.


Być może najbardziej odrażającą częścią było to wideo pokazujące tych religijnych Żydów modlących się w kierunku pożarów, które wznieśli.

 


 


Ta perwersja judaizmu jest nie do zniesienia. 

 

To jest definicja chilul Haszem – profanacja imienia Boga – przez co wszyscy Żydzi wyglądają źle z powodu działań kilku. 

 

My, religijni Żydzi, nie możemy polegać na logicznym błędzie „żaden prawdziwy Szkot”, mówiąc, że to nie są prawdziwi Żydzi. Są prawdziwymi Żydami. A ich niemoralne, radosne działania reprezentują katastrofalną porażkę religijnego syjonizmu, bez względu na to, jak mały procent tej społeczności reprezentują. Nie wspominając już o ich atakach na IDF, stawiających ich na tym samym poziomie moralnym co palestyńscy terroryści.

 

Co prawda nie podoba mi się użycie słowa „pogrom” do opisania tego szału, ale jest to zrozumiałe. 

 

Jest jednak jedno pojęcie, którego niektórzy Żydzi (i arabscy posłowie) używają do opisania przemocy, która jest nie do zaakceptowania. I to jest „Noc Kryształowa”.

 

Tego określenia użył Nachum Barnea z „Yediot Aharonot” i Yossi Melman z „Haaretz”.

 

Jakkolwiek niemoralny i brutalny był masowy atak terrorystyczny w Huwara, nazywanie go Nocą Kryształową jest fałszywe, nieodpowiedzialne i odrażające. Słuszny gniew z powodu szaleństwa nie może usprawiedliwiać używania analogii do Holokaustu. Nie ma porównania między tymi zamieszkami, jakkolwiek odrażającymi, a dniem, w którym nazistowskie Niemcy oficjalnie rozpoczęły swoją politykę ludobójstwa. Nie jest to ani trochę podobne pod względem skali, intencji, efektu ani współudziału rządu. 

 

I trzeba się zastanowić, czy ten ostatni punkt był prawdziwym powodem, dla którego Barnea i Melman użyli tego terminu. 

 

Nie wierzę, by Izrael kiedykolwiek był tak podzielony, jak teraz, i zamiast pracować nad rozwiązaniami, obie strony grają w gry polityczne – i nie cofają się przed porównywaniem swoich przeciwników politycznych do nazistów. Lewicowe media niemal cieszą się, że znienawidzeni „osadnicy” w końcu „udowodnili”, jacy są okropni, a teraz ci, którzy ich nienawidzili przez cały czas, czują, że w końcu mogą porównać ich i ich sojuszników w rządzie do nazistów. 

 

Poparcie posła Knesetu, Zviki Fogela, dla uczestników zamieszek zasługuje na najgłębszą pogardę. Ale użycie tego przez Jaira Lapida jako broni przeciwko całemu rządowi nie jest dużo lepsze. (A kiedy Netanjahu przewodził opozycji, był tak samo zły i dzielący jak Lapid jest teraz).

 

Wiele sprzeciwu wobec proponowanych reform sądownictwa wynika ze szczerej troski, czy to rzeczywistej, czy błędnej. W relacjach i reakcjach na propozycje było znacznie więcej żaru niż światła. Wiele z tego to ten sam polityczny oportunizm, a przesadna retoryka sprawia, że brzmi to tak, jakby reformy, co do których większość rozsądnych ludzi zgadza się, że muszą w tej czy innej formie nastąpić, są ostatecznym złem. I znowu wina leży po obu stronach – Netanjahu powinien był zrobić znacznie więcej, aby te reformy były ponadpartyjne, a nie demonizowały drugiej strony.

 

Polityczni oportuniści, podobnie jak wrogowie Izraela, nie chcą rozwiązań. Chcą wygrać za wszelką cenę, a nawet bardziej - chcą widzieć, jak druga strona przegrywa. Ta cena jest rzeczywiście bardzo wysoka – do tego stopnia, że próbuje się skłonić Żydów w diasporze do publicznego przeciwstawienia się Izraelowi. Jest to mentalność o sumie zerowej, którą obie strony politycznego spektrum chętnie pożyczają od wrogów Izraela.

 

Ludzie podsycający nienawiść dla własnych egoistycznych celów nie są lepsi od J-Street czy Jewish Voice for Peace. 

 

Ta fragmentacja, która rozpoczęła się w Izraelu, jest teraz normalizowana w całym świecie żydowskim. Niereligijne organizacje żydowskie głównego nurtu rutynowo publicznie krytykują Izrael. Ci nieodpowiedzialni żydowscy terroryści z Huwara do pewnego stopnia dzielą nawet religijną społeczność żydowską, chociaż zdecydowana większość organizacji ortodoksyjnych potępiła przemoc.

 

Te podziały są największym zagrożeniem dla przyszłości Izraela – większym niż Iran, większym niż terror palestyński, większym niż perspektywa Stanów Zjednoczonych, które mogłyby obrócić się przeciwko niemu, jak chciałoby tak wielu antysemitów. A jeśli cokolwiek może zwrócić USA przeciwko Izraelowi, to są to działania typu Huwara. Antysemityzm rozprzestrzenia się poprzez apelowanie do podświadomej bigoterii, a scena orgii zniszczenia dokonywanego przez religijnych Żydów ma ogromny wpływ psychologiczny. Szkody wyrządzone przez tych Żydów są nieobliczalne.


Plakat Jewish Voice for Peace
Plakat Jewish Voice for Peace

Palestyńskie i antyizraelskie media i organizacje uwielbiają to wszystko. Ten  artykuł z „Al Quds” (Wielka Brytania) wykorzystuje użycie przez Nachuma Barnea słów „Noc Kryształowa” jako carte blanche dla Arabów, by bez poczucia winy porównywali Izrael do nazistów. „Guardian” ochoczo przytacza słowa Barnei, które uzasadnią przyszłe analogie do Holokaustu w tej gazecie i innych mediach głównego nurtu.

 

Nie łudźcie się – tak jak antysemicka obelga „apartheidu” została znormalizowana, antysemici, którzy używają analogii do Holokaustu, właśnie zyskali bardzo wiele poparcia dla ich dążenia do znormalizowania również tego.

 

Wszystko z powodu godnych pogardy Żydów w Huwara i Izraelczyków, którzy nie mogą się oprzeć używaniu ich do zdobywania punktów politycznych po obu stronach.

 

Chociaż nadal nie ma porównania między niemoralnością społeczeństwa palestyńskiego a najgorszymi w społeczeństwie izraelskim – Izraelczycy zebrali pieniądze na odszkodowania dla ofiar Huwara, podczas gdy Palestyńczycy świętują z powodu tego, że zamordowano Żydów – uczestnicy zamieszek dali bezcenny dar tym, którzy szerzą nieustanną antyizraelską propagandę.


Palestyńska karykatura polityczna<br />
Palestyńska karykatura polityczna


Izraelscy ekstremiści i oportuniści wyrządzają Izraelowi i światowemu żydostwu więcej szkód, niż antysemici mogliby sobie wymarzyć. 

 

Jedynymi zwycięzcami są światowi antysemici. I są bardzo, bardzo zadowoleni z tego, co widzą.

 

Huwara is a massive chilul Hashem - and a hint towards the biggest danger to Israel and world Jewry today

Elder of Ziyon, 1 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Ziyon - blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach i organizacjach.  


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 347 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spór o reformę sądownictwa ośmielił wrogów Izraela   Toameh   2024-02-19
Kiedy terroryści rządzą   Bryen   2024-02-18
Izraelczycy nie zgodzą się na nic innego niż pełne zwycięstwo w GazieWykorzystywanie losu porwanych, aby skłonić Izrael do poddania się Hamasowi, jest chorą, manipulacyjną strategią, która jest skazana na polityczną porażkę   Taub   2024-02-12
Dekret prezydencki Bidena powinien nakładać sankcje na Palestyńczyków   Bard   2024-02-09
Arabscy obywatele Izraela wiedzą, że wygrali   Tawil   2024-02-08
Nowy wojskowy mesjasz izraelskiej lewicyWspólny amerykańsko-izraelski plan obalenia Netanjahu z generałem Gadim Eisenkotem w roli głównej zyskuje na popularności w miarę postępu wojny w Gazie   Taub   2024-02-02
Pusty Dzień Pamięci o HolokauścieCi, którzy popierają zawieszenie broni, aby umożliwić ludobójczemu ruchowi antysemickiemu, takiemu jak Hamas, dokonywanie kolejnych rzezi Żydów, nie powinni udawać, że opłakują Sześć Milionów.   Tobin   2024-01-28
Nadwrażliwy Sąd Najwyższy Izraela popełnia dwa błędyNajwyższa władza prawna w kraju pogłębia swoje niepokojące tendencje antydemokratyczne, pokazując, że jest głucha na nastroje narodowe   Taub   2024-01-25
Bezpieczeństwo i solidarność   Collins   2024-01-20
Zwycięstwo jest ważniejsze niż wsparcie USAPremier Izraela Benjamin Netanjahu i jego ministrowie muszą pamiętać, że Izrael nie jest amerykańskim państwem wasalnym.   Glick   2024-01-19
Język propagandy sowieckiej. Postępowy antysyjonizm i trujące dziedzictwo nienawiści zimnowojennej.   Tabarovsky   2024-01-17
Niepokojące rozmowy i gorzkie prawdy   Collins   2024-01-11
Zrozumienie Bliskiego Wschodu wymaga znajomości różnicy między Szalom i Salam   Amos   2024-01-08
Izrael ma prawa   Bryen   2024-01-05
Czy Biden chce, żeby Izrael przegrał wojnę?   Williams   2023-12-27
Ta wojna przyspiesza integrację charedim z izraelskim głównym nurtem     2023-12-22
Ponura przyszłość Izraela: wojna na wyczerpanie na wszystkich frontach   Morris   2023-12-19
Nie stosujcie wobec Żydów dziwacznej, teoretycznie chrześcijańskiej etyki     2023-12-17
Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24
Dlaczego Izrael jest tak nieudolny w wydalaniu Arabów?   Flatow   2022-06-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk