Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 07:15

« Poprzedni Następny »


Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów


Raymond Ibrahim 2022-10-26

<span> Podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmanów ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”. Na zdjęciu: St Thomas, pierwsza w Wielkiej Brytanii syryjska katedra prawosławna. (Źródło: John Salmon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)</span>
 Podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmanów ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”. Na zdjęciu: St Thomas, pierwsza w Wielkiej Brytanii syryjska katedra prawosławna. (Źródło: John Salmon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Władze zachodnie wydają się być zaangażowane w dyskryminację chrześcijan ubiegających się o azyl, a jednocześnie przyjmują muzułmanów.


Ostatnio Niemcy – które przyjęły miliony uchodźców ze świata muzułmańskiego, w tym wielu niesprawdzonych, z Afganistanu – odmówiły schronienia irańskiemu chrześcijaninowi, znanemu pod inicjałami „HH”, którego szwagier został uwięziony, torturowany i zabity po nawróceniu się na chrześcijaństwo w ich rodzinnym Iranie. Według raportu z 2 sierpnia:


„Kiedy wniosek HH o azyl został odrzucony przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców, odwołał się on do Sądu Administracyjnego w Greifswaldzie. Sąd oddalił jednak wniosek HH, oświadczając, że ‘mało prawdopodobne’, aby muzułmanin zdecydował się zostać chrześcijaninem po torturowaniu i zabiciu jego szwagra i ataku na jego żonę. Według sądu administracyjnego ‘bardziej prawdopodobne jest, że opisane zdarzenia, jeśli rzeczywiście miały miejsce, mają odstraszający wpływ na osoby trzecie’. ...


Niedawno Europejski Trybunał Praw Człowieka odmówił wysłuchania Hassana. Teraz grozi mu deportacja do kraju, w którym nawrócenia mogą być karane więzieniem”.

Omawiając sprawę HH, prawniczka w ADF International (Alliance Defending Freedom), Lidia Rieder, powiedziała :

„Iran jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów na świecie dla chrześcijan, a nawróceni są szczególnie zagrożeni. W ostatnim roku prześladowania religijne znacznie się pogłębiły. Tak zwani ‘dewianci religijni’ mogą otrzymać kary więzienia, a oskarżenia dotyczące bezpieczeństwa narodowego są stale wykorzystywane do atakowania mniejszości religijnych. Sądy w Niemczech muszą wziąć to pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o azyl”.

Niemcy i Europejski Trybunał Praw Człowieka nie są jedynymi, którzy odmawiają schronienia prześladowanym chrześcijanom lub dyskryminują ich. Na przestrzeni lat wiele innych zachodnich krajów zachowywało się podobnie.


Za prezydentury Baracka Obamy, zwłaszcza podczas kryzysu napływu migrantów wywołanego powstaniem Państwa Islamskiego (ISIS), Biały Dom i Departament Stanu zostały oskarżone o wszelkiego rodzaju środki dyskryminujące chrześcijan – do tego stopnia, że federalny sąd apelacyjny wniósł pozew przeciwko Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod koniec 2016 roku. Sędzia Daniel Manion wyraził w nim „zaniepokojenie widocznym brakiem syryjskich chrześcijan jako części imigrantów z tego kraju”:

„Być może 10 procent populacji Syrii to chrześcijanie, a jednak mniej niż pół procenta syryjskich uchodźców przyjętych w tym roku do Stanów Zjednoczonych to chrześcijanie… Do tej pory nie ma dobrego wytłumaczenia tej zdumiewającej rozbieżności”.

Rozbieżność w liczbach była jeszcze bardziej zdumiewająca: chociaż rząd USA przyznał, że ISIS popełnia ludobójstwo na chrześcijanach w Syrii wyłącznie z powodu ich tożsamości religijnej, uwzględniał tylko tych, którzy z definicji nie byli w żaden sposób celem ISIS — sunnickich muzułmanów, z którymi ISIS, organizacja sunnicka, identyfikuje się i nie atakuje. Pomimo faktu, że sunnici stanowili około 75% populacji Syrii, a chrześcijanie około 10%, aż 99% przywiezionych do Ameryki to muzułmanie sunnici, a mniej niż 0,5% to chrześcijanie.


Jak zauważył
 CNS w 2016 r.: „Rekordowa liczba  499 syryjskich uchodźców przyjętych do USA w maju, nie obejmuje żadnych chrześcijan”. Innymi słowy, nawet gdyby działać przy założeniu, że status uchodźcy powinien być dostępny dla wszystkich Syryjczyków, bez względu na religię, chrześcijan powinno być 20 razy więcej, a za Obamy status uchodźcy powinno było otrzymać około jednej czwartej mniej sunnitów.


Praktycznie identyczna sytuacja panowała w Wielkiej Brytanii. W 2019 r. „Times” stwierdził, że Wielka Brytania „nie daje bezpiecznej przystani chrześcijanom” i „wydaje się dyskryminować na korzyść muzułmanów”.


Po raz kolejny statystyki potwierdzają ten zarzut: „spośród 4850 syryjskich uchodźców przyjętych do przesiedlenia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2017 r. tylko jedenastu było chrześcijanami, co stanowi zaledwie 0,2% wszystkich syryjskich uchodźców przyjętych przez Wielką Brytanię”.


W tym czasie lord David Alton z Liverpoolu, napisał do Sajida Javida, muzułmanina, który kierował brytyjskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych:

„Powszechnie przyjmuje się, że chrześcijanie, którzy stanowili około 10 procent przedwojennej populacji Syrii, byli szczególnym celem rebeliantów dżihadystów i nadal są narażeni na ryzyko… Jak pokazują zeszłoroczne statystyki, ta [nierównowaga proporcji między przyjmowanymi uchodźcami muzułmańskimi i chrześcijańskimi] nie jest statystycznym błędem. Pokazuje wzorzec dyskryminacji, przeciwko czemu rząd ma prawny obowiązek podjąć konkretne kroki”.

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, dyskryminacja stała się tak rażąca, że Lord George Carey pozwał Ministerstwo Spraw Wewnętrznych za „ instytucjonalną stronniczość” wobec chrześcijańskich uchodźców, a zatem za współudział w tym, co nazwał „nieustannym ukrzyżowaniem chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.


Dyskryminacja wobec prześladowanych mniejszości chrześcijańskich zaczyna się na długo przed tym, zanim dotrą oni do krajów zachodnich. Jak donosił CBN News w 2019 roku:

„Chrześcijańscy syryjscy uchodźcy… są blokowani przed uzyskaniem pomocy od Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, UNHCR, przez muzułmańskich urzędników ONZ w Jordanii. Jeden z uchodźców, Hasan, Syryjczyk nawrócony na chrześcijaństwo, powiedział nam w rozmowie telefonicznej, że muzułmańscy urzędnicy obozów ONZ ‘wiedzieli, że byliśmy muzułmanami i zostaliśmy chrześcijanami, wyszydzali nas i zajmowali się prześladowaniem z nas. Nie wpuścili nas do biura. Zignorowali naszą prośbę’. Hasan i jego rodzina ukrywają się teraz, bojąc się, że zostaną aresztowani przez jordańską policję, a nawet zabici. Przejście na chrześcijaństwo jest w Jordanii poważnym przestępstwem”.

Według Timothy'ego, jordańskiego muzułmanina, który nawrócił się na chrześcijaństwo, „Urzędnicy ONZ [najwyraźniej w Jordanii], w 99 procentach, to muzułmanie i traktowali nas jak wrogów”.


Paul Diamond, brytyjski prawnik zajmujący się prawami człowieka, wyjaśniał:

„Jest tu absurdalna sytuacja, w której powstaje plan pomocy syryjskim uchodźcom, a ludzie najbardziej potrzebujący, chrześcijanie, którzy zostali poddani ludobójstwu, nie mogą nawet dostać się do obozów ONZ, aby zdobyć żywność. Jeśli wejdziesz i powiesz, że jestem chrześcijaninem lub konwertytą, muzułmańscy strażnicy ONZ zablokują ci możliwość wejścia, będą się z ciebie śmiać, szydzić a nawet grozić… [mówiąc:] ‘Nie powinieneś był nawracać się. Jesteś idiotą, że się nawróciłeś. Dostajesz, na co zasłużyłeś’”.

To samo szyderstwo często spotyka chrześcijan, którzy docierają do krajów zachodnich. Samo brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oferuje wiele przykładów. W jednym przypadku urzędnik szydził z irańskiej kobiety ubiegającej się o azyl, pisząc w liście odmownym: „Twierdziłaś w AIR [Asylum Interview Record], że Jezus jest twoim zbawicielem, ale potem twierdziłaś, że nie będzie w stanie ocalić cię przed irańskim reżimem. Dlatego uważa się, że nie masz przekonania o swojej wierze, a twoja wiara w Jezusa jest połowiczna”.


Później powiedziała, że za każdym razem, gdy odpowiadała swojemu rozmówcy z Home Office, „albo chichotał, a może po prostu kpił, kiedy ze mną rozmawiał… [Pytał mnie], dlaczego Jezus nie ochronił cię przed irańskim reżimem lub władzami irańskimi”.


„W moim kraju - dodała - jeśli ktoś przechodzi na chrześcijaństwo, karą jest śmierć lub egzekucja”.


Podobnie w liście odrzucającym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych inny muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo został poinformowany, że kilka fragmentów biblijnych jest „niespójnych” z jego twierdzeniem, że nawrócił się na chrześcijaństwo, ponieważ odkrył, że jest to wiara „pokojowa”. Urzędnik piszący ten list posunął się tak daleko, że przytaczał fragmenty biblijne – w tym z Księgi Wyjścia, Księgi Kapłańskiej, Mateusza i Objawienia – by argumentować, że Biblia jest brutalna, zanim napisał:

„Te przykłady są niezgodne z twoim twierdzeniem, że nawróciłeś się na chrześcijaństwo po odkryciu, że jest to religia pokojowa, w przeciwieństwie do islamu, który zawiera przemoc, wściekłość i zemstę”.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”.


Także w ostatniej sprawie HH — Irańczyka, któremu odmówiono azylu w Niemczech — we wniosku władz widać było ślad drwin: musiał kłamać, rozumowali, ponieważ najwyraźniej nikt o zdrowych zmysłach nie nawróciłby się na chrześcijaństwo ani nie pozostał chrześcijaninem po tym, jak widział krewnego zamordowanego za nawrócenie.


Tymczasem, podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmańskich ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji (tu i tutaj).


Te same Niemcy, które odmówiły HH wjazdu i wysłały go z powrotem do Iranu na możliwe tortury i śmierć, w 2015 roku przyjęły ponad milion muzułmańskich migrantów, a w 2021 roku po złożeniu przez HH wniosku, dziesięć tysięcy niesprawdzonych Afgańczyków – mimo że prawdopodobnie Afganistan jest najbardziej wrogim narodem wobec chrześcijan.


Ponownie, są to wszystko ludzie, którzy z definicji nie mogli doświadczyć prześladowań religijnych w kraju, ponieważ sami są muzułmanami – nie wspominając o tym, że wielu z nich podziela zamiłowanie talibów do przemocy i ekstremizmu.


Obecnie, pod rządami administracji Bidena – która została dodatkowo oskarżona o celowe uniemożliwienie mniejszości chrześcijańskiej ucieczki z Afganistanu – ponad 74 tysiące niesprawdzonych Afgańczyków otrzymało azyl w Ameryce w 2022 roku, a wielu z nich wydaje się również mieć tendencje do takich zachowań, przed jakimi podobno uciekli.


Jeśli chodzi o brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ahmed Hassan, mimo że nie miał żadnych dokumentów – i pomimo, że poinformował Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, że „był przeszkolony na żołnierza ISIS” – nadal otrzymał azyl na dwa lata przed atakiem terrorystycznym, jakiego dokonał we wrześniu 2017 roku na londyńskie metro, w którym udało mu się zranić 30 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozwoliło również zagranicznemu duchownemu muzułmańskiemu na wjazd i prowadzenie wykładów w Londynie, mimo że opowiadał się za odcinaniem głów, paleniem i zrzucaniem homoseksualistów ze skał. Według innego raportu:

„Brytyjskie nastolatki są zmuszane do zawierania małżeństw za granicą, są gwałcone i zapładniane, podczas gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ‘przymyka oko’ wręczając wizy ich [muzułmańskim] mężom”.

Przypadek Asii Bibi — chrześcijańskiej żony i matki pięciorga dzieci, która spędziła dekadę swojego życia w celi śmierci w Pakistanie za podważenie autorytetu Mahometa — być może najlepiej rzuca światło na sytuację imigracyjną w Wielkiej Brytanii. Chociaż została ostatecznie uniewinniona w listopadzie 2018 roku, gdy Pakistańczycy w Wielkiej Brytanii dowiedzieli się, że Wielka Brytania zamierza zaoferować Bibi azyl, zaczęli masowe zamieszki.


W rezultacie ówczesna premier Theresa May osobiście zablokowała wniosek Bibi o azyl, „mimo, że Wielka Brytania gościła [muzułmańskich] porywaczy, ekstremistów i gwałcicieli”. Innymi słowy, Wielka Brytania otwarcie zezwalała, aby „polityka azylowa była dyktowana przez pakistański motłoch”, donosił „Guardian”, „po tym, jak zostało potwierdzone, że premier wezwała Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do nieudzielania Asia Bibi azylu politycznego w Wielkiej Brytanii…”.


W międzyczasie, jak zwykle, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozwoliło na wjazd i wykłady w brytyjskich meczetach pakistańskiemu duchownemu, który był uważany za tak ekstremalnego, że wygnano go z rodzinnego Pakistanu, gdyż celebrował zamordowanie polityka, ponieważ ten bronił Bibi.


Omawiając, w jaki sposób „wizy zostały przyznane [przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych] w lipcu [2016] dwóm pakistańskim przywódcom islamskim, którzy wezwali do zabijania chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo”, działacz na rzecz praw człowieka, dr Martin Parsons, wyraził swoją frustrację:

„To niewiarygodne, że tym prześladowanym chrześcijanom, którzy pochodzą z kolebki chrześcijaństwa, mówi się, że w gospodzie nie ma miejsca, kiedy Wielka Brytania zaprasza islamistów, którzy prześladują chrześcijan”.

Jeśli chodzi o to, komu udziela się azylu na Zachodzie, prześladowani chrześcijanie nie mają się po co ubiegać, podczas gdy ekstremistyczni muzułmanie są witani z otwartymi ramionami.


The West Turns Back on Persecuted Christians, Embraces Radical Muslim

Gatestone Institute, 23 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2492 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk