Prawda

Wtorek, 31 stycznia 2023 - 08:12

« Poprzedni Następny »


Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów


Raymond Ibrahim 2022-10-26

<span> Podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmanów ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”. Na zdjęciu: St Thomas, pierwsza w Wielkiej Brytanii syryjska katedra prawosławna. (Źródło: John Salmon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)</span>
 Podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmanów ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”. Na zdjęciu: St Thomas, pierwsza w Wielkiej Brytanii syryjska katedra prawosławna. (Źródło: John Salmon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Władze zachodnie wydają się być zaangażowane w dyskryminację chrześcijan ubiegających się o azyl, a jednocześnie przyjmują muzułmanów.


Ostatnio Niemcy – które przyjęły miliony uchodźców ze świata muzułmańskiego, w tym wielu niesprawdzonych, z Afganistanu – odmówiły schronienia irańskiemu chrześcijaninowi, znanemu pod inicjałami „HH”, którego szwagier został uwięziony, torturowany i zabity po nawróceniu się na chrześcijaństwo w ich rodzinnym Iranie. Według raportu z 2 sierpnia:


„Kiedy wniosek HH o azyl został odrzucony przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców, odwołał się on do Sądu Administracyjnego w Greifswaldzie. Sąd oddalił jednak wniosek HH, oświadczając, że ‘mało prawdopodobne’, aby muzułmanin zdecydował się zostać chrześcijaninem po torturowaniu i zabiciu jego szwagra i ataku na jego żonę. Według sądu administracyjnego ‘bardziej prawdopodobne jest, że opisane zdarzenia, jeśli rzeczywiście miały miejsce, mają odstraszający wpływ na osoby trzecie’. ...


Niedawno Europejski Trybunał Praw Człowieka odmówił wysłuchania Hassana. Teraz grozi mu deportacja do kraju, w którym nawrócenia mogą być karane więzieniem”.

Omawiając sprawę HH, prawniczka w ADF International (Alliance Defending Freedom), Lidia Rieder, powiedziała :

„Iran jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów na świecie dla chrześcijan, a nawróceni są szczególnie zagrożeni. W ostatnim roku prześladowania religijne znacznie się pogłębiły. Tak zwani ‘dewianci religijni’ mogą otrzymać kary więzienia, a oskarżenia dotyczące bezpieczeństwa narodowego są stale wykorzystywane do atakowania mniejszości religijnych. Sądy w Niemczech muszą wziąć to pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o azyl”.

Niemcy i Europejski Trybunał Praw Człowieka nie są jedynymi, którzy odmawiają schronienia prześladowanym chrześcijanom lub dyskryminują ich. Na przestrzeni lat wiele innych zachodnich krajów zachowywało się podobnie.


Za prezydentury Baracka Obamy, zwłaszcza podczas kryzysu napływu migrantów wywołanego powstaniem Państwa Islamskiego (ISIS), Biały Dom i Departament Stanu zostały oskarżone o wszelkiego rodzaju środki dyskryminujące chrześcijan – do tego stopnia, że federalny sąd apelacyjny wniósł pozew przeciwko Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod koniec 2016 roku. Sędzia Daniel Manion wyraził w nim „zaniepokojenie widocznym brakiem syryjskich chrześcijan jako części imigrantów z tego kraju”:

„Być może 10 procent populacji Syrii to chrześcijanie, a jednak mniej niż pół procenta syryjskich uchodźców przyjętych w tym roku do Stanów Zjednoczonych to chrześcijanie… Do tej pory nie ma dobrego wytłumaczenia tej zdumiewającej rozbieżności”.

Rozbieżność w liczbach była jeszcze bardziej zdumiewająca: chociaż rząd USA przyznał, że ISIS popełnia ludobójstwo na chrześcijanach w Syrii wyłącznie z powodu ich tożsamości religijnej, uwzględniał tylko tych, którzy z definicji nie byli w żaden sposób celem ISIS — sunnickich muzułmanów, z którymi ISIS, organizacja sunnicka, identyfikuje się i nie atakuje. Pomimo faktu, że sunnici stanowili około 75% populacji Syrii, a chrześcijanie około 10%, aż 99% przywiezionych do Ameryki to muzułmanie sunnici, a mniej niż 0,5% to chrześcijanie.


Jak zauważył
 CNS w 2016 r.: „Rekordowa liczba  499 syryjskich uchodźców przyjętych do USA w maju, nie obejmuje żadnych chrześcijan”. Innymi słowy, nawet gdyby działać przy założeniu, że status uchodźcy powinien być dostępny dla wszystkich Syryjczyków, bez względu na religię, chrześcijan powinno być 20 razy więcej, a za Obamy status uchodźcy powinno było otrzymać około jednej czwartej mniej sunnitów.


Praktycznie identyczna sytuacja panowała w Wielkiej Brytanii. W 2019 r. „Times” stwierdził, że Wielka Brytania „nie daje bezpiecznej przystani chrześcijanom” i „wydaje się dyskryminować na korzyść muzułmanów”.


Po raz kolejny statystyki potwierdzają ten zarzut: „spośród 4850 syryjskich uchodźców przyjętych do przesiedlenia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2017 r. tylko jedenastu było chrześcijanami, co stanowi zaledwie 0,2% wszystkich syryjskich uchodźców przyjętych przez Wielką Brytanię”.


W tym czasie lord David Alton z Liverpoolu, napisał do Sajida Javida, muzułmanina, który kierował brytyjskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych:

„Powszechnie przyjmuje się, że chrześcijanie, którzy stanowili około 10 procent przedwojennej populacji Syrii, byli szczególnym celem rebeliantów dżihadystów i nadal są narażeni na ryzyko… Jak pokazują zeszłoroczne statystyki, ta [nierównowaga proporcji między przyjmowanymi uchodźcami muzułmańskimi i chrześcijańskimi] nie jest statystycznym błędem. Pokazuje wzorzec dyskryminacji, przeciwko czemu rząd ma prawny obowiązek podjąć konkretne kroki”.

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, dyskryminacja stała się tak rażąca, że Lord George Carey pozwał Ministerstwo Spraw Wewnętrznych za „ instytucjonalną stronniczość” wobec chrześcijańskich uchodźców, a zatem za współudział w tym, co nazwał „nieustannym ukrzyżowaniem chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.


Dyskryminacja wobec prześladowanych mniejszości chrześcijańskich zaczyna się na długo przed tym, zanim dotrą oni do krajów zachodnich. Jak donosił CBN News w 2019 roku:

„Chrześcijańscy syryjscy uchodźcy… są blokowani przed uzyskaniem pomocy od Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, UNHCR, przez muzułmańskich urzędników ONZ w Jordanii. Jeden z uchodźców, Hasan, Syryjczyk nawrócony na chrześcijaństwo, powiedział nam w rozmowie telefonicznej, że muzułmańscy urzędnicy obozów ONZ ‘wiedzieli, że byliśmy muzułmanami i zostaliśmy chrześcijanami, wyszydzali nas i zajmowali się prześladowaniem z nas. Nie wpuścili nas do biura. Zignorowali naszą prośbę’. Hasan i jego rodzina ukrywają się teraz, bojąc się, że zostaną aresztowani przez jordańską policję, a nawet zabici. Przejście na chrześcijaństwo jest w Jordanii poważnym przestępstwem”.

Według Timothy'ego, jordańskiego muzułmanina, który nawrócił się na chrześcijaństwo, „Urzędnicy ONZ [najwyraźniej w Jordanii], w 99 procentach, to muzułmanie i traktowali nas jak wrogów”.


Paul Diamond, brytyjski prawnik zajmujący się prawami człowieka, wyjaśniał:

„Jest tu absurdalna sytuacja, w której powstaje plan pomocy syryjskim uchodźcom, a ludzie najbardziej potrzebujący, chrześcijanie, którzy zostali poddani ludobójstwu, nie mogą nawet dostać się do obozów ONZ, aby zdobyć żywność. Jeśli wejdziesz i powiesz, że jestem chrześcijaninem lub konwertytą, muzułmańscy strażnicy ONZ zablokują ci możliwość wejścia, będą się z ciebie śmiać, szydzić a nawet grozić… [mówiąc:] ‘Nie powinieneś był nawracać się. Jesteś idiotą, że się nawróciłeś. Dostajesz, na co zasłużyłeś’”.

To samo szyderstwo często spotyka chrześcijan, którzy docierają do krajów zachodnich. Samo brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oferuje wiele przykładów. W jednym przypadku urzędnik szydził z irańskiej kobiety ubiegającej się o azyl, pisząc w liście odmownym: „Twierdziłaś w AIR [Asylum Interview Record], że Jezus jest twoim zbawicielem, ale potem twierdziłaś, że nie będzie w stanie ocalić cię przed irańskim reżimem. Dlatego uważa się, że nie masz przekonania o swojej wierze, a twoja wiara w Jezusa jest połowiczna”.


Później powiedziała, że za każdym razem, gdy odpowiadała swojemu rozmówcy z Home Office, „albo chichotał, a może po prostu kpił, kiedy ze mną rozmawiał… [Pytał mnie], dlaczego Jezus nie ochronił cię przed irańskim reżimem lub władzami irańskimi”.


„W moim kraju - dodała - jeśli ktoś przechodzi na chrześcijaństwo, karą jest śmierć lub egzekucja”.


Podobnie w liście odrzucającym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych inny muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo został poinformowany, że kilka fragmentów biblijnych jest „niespójnych” z jego twierdzeniem, że nawrócił się na chrześcijaństwo, ponieważ odkrył, że jest to wiara „pokojowa”. Urzędnik piszący ten list posunął się tak daleko, że przytaczał fragmenty biblijne – w tym z Księgi Wyjścia, Księgi Kapłańskiej, Mateusza i Objawienia – by argumentować, że Biblia jest brutalna, zanim napisał:

„Te przykłady są niezgodne z twoim twierdzeniem, że nawróciłeś się na chrześcijaństwo po odkryciu, że jest to religia pokojowa, w przeciwieństwie do islamu, który zawiera przemoc, wściekłość i zemstę”.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie tylko odmówiło wjazdu trzem chrześcijańskim przywódcom — arcybiskupom uhonorowanym za heroiczne wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Iraku, którzy zostali zaproszeni do udziału w konsekracji pierwszej syryjskiej katedry w Wielkiej Brytanii, w której uczestniczył ówczesny książę Karol — ale też kpiąco powiedziało im, że „w gospodzie nie ma miejsca”.


Także w ostatniej sprawie HH — Irańczyka, któremu odmówiono azylu w Niemczech — we wniosku władz widać było ślad drwin: musiał kłamać, rozumowali, ponieważ najwyraźniej nikt o zdrowych zmysłach nie nawróciłby się na chrześcijaństwo ani nie pozostał chrześcijaninem po tym, jak widział krewnego zamordowanego za nawrócenie.


Tymczasem, podczas gdy nieliczni chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl, są dokładnie badani i napotykają przeszkody, miliony muzułmańskich ubiegających się o azyl są przyjmowane na Zachodzie bez żadnych trudności, a większość nawet bez weryfikacji (tu i tutaj).


Te same Niemcy, które odmówiły HH wjazdu i wysłały go z powrotem do Iranu na możliwe tortury i śmierć, w 2015 roku przyjęły ponad milion muzułmańskich migrantów, a w 2021 roku po złożeniu przez HH wniosku, dziesięć tysięcy niesprawdzonych Afgańczyków – mimo że prawdopodobnie Afganistan jest najbardziej wrogim narodem wobec chrześcijan.


Ponownie, są to wszystko ludzie, którzy z definicji nie mogli doświadczyć prześladowań religijnych w kraju, ponieważ sami są muzułmanami – nie wspominając o tym, że wielu z nich podziela zamiłowanie talibów do przemocy i ekstremizmu.


Obecnie, pod rządami administracji Bidena – która została dodatkowo oskarżona o celowe uniemożliwienie mniejszości chrześcijańskiej ucieczki z Afganistanu – ponad 74 tysiące niesprawdzonych Afgańczyków otrzymało azyl w Ameryce w 2022 roku, a wielu z nich wydaje się również mieć tendencje do takich zachowań, przed jakimi podobno uciekli.


Jeśli chodzi o brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ahmed Hassan, mimo że nie miał żadnych dokumentów – i pomimo, że poinformował Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, że „był przeszkolony na żołnierza ISIS” – nadal otrzymał azyl na dwa lata przed atakiem terrorystycznym, jakiego dokonał we wrześniu 2017 roku na londyńskie metro, w którym udało mu się zranić 30 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozwoliło również zagranicznemu duchownemu muzułmańskiemu na wjazd i prowadzenie wykładów w Londynie, mimo że opowiadał się za odcinaniem głów, paleniem i zrzucaniem homoseksualistów ze skał. Według innego raportu:

„Brytyjskie nastolatki są zmuszane do zawierania małżeństw za granicą, są gwałcone i zapładniane, podczas gdy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ‘przymyka oko’ wręczając wizy ich [muzułmańskim] mężom”.

Przypadek Asii Bibi — chrześcijańskiej żony i matki pięciorga dzieci, która spędziła dekadę swojego życia w celi śmierci w Pakistanie za podważenie autorytetu Mahometa — być może najlepiej rzuca światło na sytuację imigracyjną w Wielkiej Brytanii. Chociaż została ostatecznie uniewinniona w listopadzie 2018 roku, gdy Pakistańczycy w Wielkiej Brytanii dowiedzieli się, że Wielka Brytania zamierza zaoferować Bibi azyl, zaczęli masowe zamieszki.


W rezultacie ówczesna premier Theresa May osobiście zablokowała wniosek Bibi o azyl, „mimo, że Wielka Brytania gościła [muzułmańskich] porywaczy, ekstremistów i gwałcicieli”. Innymi słowy, Wielka Brytania otwarcie zezwalała, aby „polityka azylowa była dyktowana przez pakistański motłoch”, donosił „Guardian”, „po tym, jak zostało potwierdzone, że premier wezwała Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do nieudzielania Asia Bibi azylu politycznego w Wielkiej Brytanii…”.


W międzyczasie, jak zwykle, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pozwoliło na wjazd i wykłady w brytyjskich meczetach pakistańskiemu duchownemu, który był uważany za tak ekstremalnego, że wygnano go z rodzinnego Pakistanu, gdyż celebrował zamordowanie polityka, ponieważ ten bronił Bibi.


Omawiając, w jaki sposób „wizy zostały przyznane [przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych] w lipcu [2016] dwóm pakistańskim przywódcom islamskim, którzy wezwali do zabijania chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo”, działacz na rzecz praw człowieka, dr Martin Parsons, wyraził swoją frustrację:

„To niewiarygodne, że tym prześladowanym chrześcijanom, którzy pochodzą z kolebki chrześcijaństwa, mówi się, że w gospodzie nie ma miejsca, kiedy Wielka Brytania zaprasza islamistów, którzy prześladują chrześcijan”.

Jeśli chodzi o to, komu udziela się azylu na Zachodzie, prześladowani chrześcijanie nie mają się po co ubiegać, podczas gdy ekstremistyczni muzułmanie są witani z otwartymi ramionami.


The West Turns Back on Persecuted Christians, Embraces Radical Muslim

Gatestone Institute, 23 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2310 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31
Przesłanie Zełenskiego w mundurze polowym   Jacoby   2022-12-29
Konserwatyzm w dobie populistycznej rewolty   Winegard   2022-12-23
Europa budzi się i dostrzega korupcję w organizacjach pozarządowych   Steinberg   2022-12-22
W Iranie i Chinach protestujący domagają się wolności. Gdzie jest przywódca wolnego świata?   Jacoby   2022-12-22
Niemiecki kanclerz obawia się zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-21
Niemieckie spojrzenie na globalne perspektywy   Taheri   2022-12-20
Historia medialnej intifady przeciwko Izraelowi   Chesler   2022-12-20
Mułłowie Iranu: kiedy zbudzi się Unia Europejska?   Rafizadeh   2022-12-15
Turcja i Izrael: otwarcia i ponowne zamknięcia   Bekdil   2022-12-15
Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców   Grzegorz Lindenberg   2022-12-13
Długi cień zimnej wojny   Koraszewski   2022-12-12
Głupota ujawnia się w działaniu   Bard   2022-12-12
Kolonializm i Żydzi, ofiary czy kolaboranci?   Julius   2022-12-11
Zniekształcona pamięć wojny koreańskiej   Shankar   2022-12-09
Czy Izrael powinien bojkotować palestyńskich Arabów?   Amos   2022-12-08
Komu wierzymy i dlaczego tak niechętnie?   Koraszewski   2022-12-07
Kolejne medialne wymówki dla Palestyńczyków i ich terroru   Bard   2022-12-07
Dwoje ludzi przekraczających rzeczywistość we wnętrzu jednego katalońskiego domu   Zbierski   2022-12-02
“New York Times” i jego współpracownicy   Fitzgerald   2022-12-02
Niewinne zdumienie pewnego socjologa   Koraszewski   2022-12-01
Wyjście ze stalinowskiego zimna   Ashenden   2022-11-29
Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk