Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 09:46

« Poprzedni Następny »


Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków


Khaled Abu Toameh 2021-08-25

Przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami nowego prezydenta, Ebrahima Raisiego, będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Na zdjęciu: przywódca Hamasu, Ismail Hanija (pierwszy z lewej) na spotkaniu z Raisim w Teheranie, 7 sierpnia 2021. (Źródło: Teheran on-line)
Przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami nowego prezydenta, Ebrahima Raisiego, będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Na zdjęciu: przywódca Hamasu, Ismail Hanija (pierwszy z lewej) na spotkaniu z Raisim w Teheranie, 7 sierpnia 2021. (Źródło: Teheran on-line)

Podczas gdy administracja Bidena nadal mówi o potrzebie działań budujących zaufanie między Izraelem a Palestyńczykami, by stworzyć środowisko do osiągnięcia rozwiązania w postaci dwóch państw, przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi.   


Przywódcy Hamasu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) i innych frakcji, którzy pojechali do Iranu na inaugurację prezydenta Ebrahima Raisiego, wydają się zadowoleni z obietnic, jakie otrzymali od mułłów w Teheranie.


Administracja Bidena chce kroków budujących zaufanie między Izraelem a Palestyńczykami. Palestyńskie grupy terrorystyczne i ich zwolennicy chcą jednak budujących zaufanie kroków z każdym krajem, który jest gotowy wspierać ich w realizacji marzenia o zniszczeniu Izraela.   


Administracja Bidena prawdopodobnie może promować jakiś rodzaj budujących zaufanie kroków między Izraelem a Autonomią Palestyńską pod rządami Mahmouda Abbasa. Nie ma jednak żadnego sposobu, na jaki administracja Bidena byłaby w stanie doprowadzić do takich kroków między Izraelem a palestyńskimi marionetkami Iranu.


Raisi i inni irańscy dygnitarze zapewnili palestyńskich przywódców, że Iran będzie kontynuował wspieranie Palestyńczyków w ich walce przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami Raisiego będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.


Iran nie obiecał wkładu w rekonstrukcję Strefy Gazy w następstwie 11-dniowej wojny w maju między Hamasem a Izraelem. Iran nie obiecał zbudować nowych szpitali i szkół w Strefie Gazy. Iran nie obiecał pomóc dwóm milionom Palestyńczyków żyjących w Strefie Gazy w radzeniu sobie z wzrastająca liczbą infekcji Covid-19.


Podczas osobnych spotkań z palestyńskimi przywódcami Raisi podkreślił, że Islamska Republika “będzie kontynuować wsparcie Palestyny jako głównej sprawy muzułmańskiego świata”.  


"Nie mamy i nigdy nie mieliśmy jakichkolwiek wątpliwości, co do tej polityki – powiedział Raisi podczas spotkania z przywódcą Hamasu, Ismailem Haniją. – Naszym zdaniem Palestyna jest i będzie pierwszą sprawą w muzułmańskim świecie”.  


Raisi chwalił przywódcę Hamasu za jego optymizm w sprawie likwidacji Izraela. Powiedział, że rakiety i pociski wystrzelone na Izrael przez Hamas i PIJ podczas niedawnej wojny pokazały, że uczyniono wielki skok w walce przeciwko Izraelowi.


"Dzisiaj pojawiły się oznaki wielkiego zwycięstwa ruchu oporu i Operacja Saif Al-Kuds ["Miecz Jerozolimy", nazwa używana przez Hamas na ostatnią wojnę z Izraelem], była jedną z oznak tego zwycięstwa" dodał Raisi. 


Ze swej strony Hanija zapewnił irańskiego prezydenta i innych dygnitarzy w Teheranie, że Hamas będzie stał wraz z Iranem w każdym konflikcie z USA i Izraelem.  


Podczas spotkania z sekretarzem generalnym PIJ, Zijadem al-Nachalahem, Raisi "podkreślił znaczenie poparcia dla uciskanego palestyńskiego narodu przeciwko izraelskiej agresji”.  "


Nachalah powiedział, że Islamska Republika jest modelem pokojowego przekazania władzy, podczas gdy zaledwie kilka miesięcy temu był konflikt w sprawie przekazania władzy w USA.


Podczas innego spotkania w sekretarzem generalnym LFWP, Talalem Nadżim i jego zastępcą, Abu Ahmadem Fuadem, irański prezydent powiedział, że "Palestyna i wyzwolenie Al-Kuds (Jerozolimy) są najważniejszymi sprawami w świecie muzułmańskim”.


Nadżi, ze swej strony, powiedział, że walka przeciwko Izraelowi będzie trwała „aż do ostatecznego zwycięstwa nad izraelskim reżimem”. On także zapewnił Irańczyków, że palestyńskie grupy terrorystyczne będą “stały wraz z irańskim narodem, ponieważ Islamska Republika stara się bronić bezpieczeństwa całego regionu".


Spiker irańskiego parlamentu, Mohammad Baker Kalibaf, także spotkał się z palestyńskimi przywódcami i "ponownie potwierdził poparcie Teheranu dla Palestyny aż do wyzwolenia Jerozolimy”.


Dodatkowo palestyńscy przywódcy spotkali się z dowódcą Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), generałem Hosseinem Salamim, który powiedział im, że „upadek syjonistycznego reżimu jest realny i może zmaterializować się wkrótce". "Upadek syjonistycznego reżimu” jest określeniem na likwidację Izraela, co jest jawnym i otwarcie deklarowanym celem mułłów w Iranie.  


"Biorąc pod uwagę niedającą się zaprzeczyć rzeczywistość w terenie, jesteśmy spokojni, że upadek syjonistycznego reżimu jest czymś więcej niż życzeniem, jest rzeczywistością, która może zdarzyć się w niedalekiej przyszłości” - powiedział generał Salami.


Podkreślił, że "tylko siła może zmusić rebelianckich syjonistów, by zamilkli. Wzmocnienie  Palestyny jest strategią i sposobem, który nigdy nie powinien być zatrzymany”.


Generał Salami odrzucił ideę, że Izrael jest niezwyciężony: “Ta idea [państwa nie do pokonania] upadła nagle wraz z Operacją Saif al-Kuds i ta bitwa pokazała, że to Palestyna stała się potężna, a upadek fałszywego reżimu syjonistycznego jest ostateczny”.


Ośmieleni obietnicami, jakie otrzymali podczas wizyty w Iranie, przywódcy palestyńskich frakcji wydają się bardziej wyzywający niż kiedykolwiek i nasilają groźby nie tylko wobec Izraela, ale także wobec krajów arabskich, które starają się znormalizować swoje stosunki z Izraelem.


Kilka dni po wizycie w Teheranie palestyńskie frakcje raz jeszcze potępiły Arabów za normalizowanie stosunków z Izraelem. Ostrzeżenie przyszło w reakcji na niedawną wizytę izraelskiego ministra spraw zagranicznych, Jaira Lapida, w Maroku.  


Frakcje potępiły wizytę Lapida jako “zbrodnię” wobec Palestyńczyków i wezwały Arabów do “odrzucenia normalizacji z syjonistycznym tworem”.


Ponowiona obietnica pomocy Iranu dla Palestyńczyków w walce przeciwko Izraelowi pokazuje, że mułłowie w Teheranie czują się ośmieleni przez postrzeganą słabość administracji Bidena i innych zachodnich mocarstw wobec irańskiego zagrożenia nuklearnego.


Najwyraźniej Raisi i jego przyjaciele w Teheranie są przekonani, że USA i Europejczyków nie obchodzi fakt, że Iran nadal dostarcza broń i pieniądze palestyńskim grupom terrorystycznym, których zadeklarowanym celem jest zabicie tak wielu Żydów, jak to możliwe, i unicestwienie Izraela.


Ugłaskiwanie mułłów i nie pociąganie ich do odpowiedzialności za ich ciągłe wsparcie dla terrorystów doprowadzi do dalszego rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie. Milczenie USA i reszty międzynarodowej społeczności w obliczu najnowszych gróźb Iranu i jego marionetek sygnalizuje, że jest tylko kwestią czasu zanim dżihad palestyńskich grup terroru wobec Izraela, najprawdopodobniej z entuzjastyczną pomocą Iranu, przybierze na sile w całkowicie przewidywalny sposób.  


Iran’s Renewed Promise’’ to the Palestinians

Gatestone Institute, 18 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News. 
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk