Prawda

Wtorek, 24 maja 2022 - 23:00

« Poprzedni Następny »


Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków


Khaled Abu Toameh 2021-08-25

Przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami nowego prezydenta, Ebrahima Raisiego, będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Na zdjęciu: przywódca Hamasu, Ismail Hanija (pierwszy z lewej) na spotkaniu z Raisim w Teheranie, 7 sierpnia 2021. (Źródło: Teheran on-line)
Przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami nowego prezydenta, Ebrahima Raisiego, będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Na zdjęciu: przywódca Hamasu, Ismail Hanija (pierwszy z lewej) na spotkaniu z Raisim w Teheranie, 7 sierpnia 2021. (Źródło: Teheran on-line)

Podczas gdy administracja Bidena nadal mówi o potrzebie działań budujących zaufanie między Izraelem a Palestyńczykami, by stworzyć środowisko do osiągnięcia rozwiązania w postaci dwóch państw, przywódcy rozmaitych palestyńskich frakcji starają się o wsparcie Iranu dla ich dżihadu (świętej wojny) przeciwko Izraelowi.   


Przywódcy Hamasu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) i innych frakcji, którzy pojechali do Iranu na inaugurację prezydenta Ebrahima Raisiego, wydają się zadowoleni z obietnic, jakie otrzymali od mułłów w Teheranie.


Administracja Bidena chce kroków budujących zaufanie między Izraelem a Palestyńczykami. Palestyńskie grupy terrorystyczne i ich zwolennicy chcą jednak budujących zaufanie kroków z każdym krajem, który jest gotowy wspierać ich w realizacji marzenia o zniszczeniu Izraela.   


Administracja Bidena prawdopodobnie może promować jakiś rodzaj budujących zaufanie kroków między Izraelem a Autonomią Palestyńską pod rządami Mahmouda Abbasa. Nie ma jednak żadnego sposobu, na jaki administracja Bidena byłaby w stanie doprowadzić do takich kroków między Izraelem a palestyńskimi marionetkami Iranu.


Raisi i inni irańscy dygnitarze zapewnili palestyńskich przywódców, że Iran będzie kontynuował wspieranie Palestyńczyków w ich walce przeciwko Izraelowi. To znaczy, że Iran pod rządami Raisiego będzie kontynuował dostarczanie pomocy finansowej i militarnej palestyńskim grupom terrorystycznym w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy.


Iran nie obiecał wkładu w rekonstrukcję Strefy Gazy w następstwie 11-dniowej wojny w maju między Hamasem a Izraelem. Iran nie obiecał zbudować nowych szpitali i szkół w Strefie Gazy. Iran nie obiecał pomóc dwóm milionom Palestyńczyków żyjących w Strefie Gazy w radzeniu sobie z wzrastająca liczbą infekcji Covid-19.


Podczas osobnych spotkań z palestyńskimi przywódcami Raisi podkreślił, że Islamska Republika “będzie kontynuować wsparcie Palestyny jako głównej sprawy muzułmańskiego świata”.  


"Nie mamy i nigdy nie mieliśmy jakichkolwiek wątpliwości, co do tej polityki – powiedział Raisi podczas spotkania z przywódcą Hamasu, Ismailem Haniją. – Naszym zdaniem Palestyna jest i będzie pierwszą sprawą w muzułmańskim świecie”.  


Raisi chwalił przywódcę Hamasu za jego optymizm w sprawie likwidacji Izraela. Powiedział, że rakiety i pociski wystrzelone na Izrael przez Hamas i PIJ podczas niedawnej wojny pokazały, że uczyniono wielki skok w walce przeciwko Izraelowi.


"Dzisiaj pojawiły się oznaki wielkiego zwycięstwa ruchu oporu i Operacja Saif Al-Kuds ["Miecz Jerozolimy", nazwa używana przez Hamas na ostatnią wojnę z Izraelem], była jedną z oznak tego zwycięstwa" dodał Raisi. 


Ze swej strony Hanija zapewnił irańskiego prezydenta i innych dygnitarzy w Teheranie, że Hamas będzie stał wraz z Iranem w każdym konflikcie z USA i Izraelem.  


Podczas spotkania z sekretarzem generalnym PIJ, Zijadem al-Nachalahem, Raisi "podkreślił znaczenie poparcia dla uciskanego palestyńskiego narodu przeciwko izraelskiej agresji”.  "


Nachalah powiedział, że Islamska Republika jest modelem pokojowego przekazania władzy, podczas gdy zaledwie kilka miesięcy temu był konflikt w sprawie przekazania władzy w USA.


Podczas innego spotkania w sekretarzem generalnym LFWP, Talalem Nadżim i jego zastępcą, Abu Ahmadem Fuadem, irański prezydent powiedział, że "Palestyna i wyzwolenie Al-Kuds (Jerozolimy) są najważniejszymi sprawami w świecie muzułmańskim”.


Nadżi, ze swej strony, powiedział, że walka przeciwko Izraelowi będzie trwała „aż do ostatecznego zwycięstwa nad izraelskim reżimem”. On także zapewnił Irańczyków, że palestyńskie grupy terrorystyczne będą “stały wraz z irańskim narodem, ponieważ Islamska Republika stara się bronić bezpieczeństwa całego regionu".


Spiker irańskiego parlamentu, Mohammad Baker Kalibaf, także spotkał się z palestyńskimi przywódcami i "ponownie potwierdził poparcie Teheranu dla Palestyny aż do wyzwolenia Jerozolimy”.


Dodatkowo palestyńscy przywódcy spotkali się z dowódcą Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), generałem Hosseinem Salamim, który powiedział im, że „upadek syjonistycznego reżimu jest realny i może zmaterializować się wkrótce". "Upadek syjonistycznego reżimu” jest określeniem na likwidację Izraela, co jest jawnym i otwarcie deklarowanym celem mułłów w Iranie.  


"Biorąc pod uwagę niedającą się zaprzeczyć rzeczywistość w terenie, jesteśmy spokojni, że upadek syjonistycznego reżimu jest czymś więcej niż życzeniem, jest rzeczywistością, która może zdarzyć się w niedalekiej przyszłości” - powiedział generał Salami.


Podkreślił, że "tylko siła może zmusić rebelianckich syjonistów, by zamilkli. Wzmocnienie  Palestyny jest strategią i sposobem, który nigdy nie powinien być zatrzymany”.


Generał Salami odrzucił ideę, że Izrael jest niezwyciężony: “Ta idea [państwa nie do pokonania] upadła nagle wraz z Operacją Saif al-Kuds i ta bitwa pokazała, że to Palestyna stała się potężna, a upadek fałszywego reżimu syjonistycznego jest ostateczny”.


Ośmieleni obietnicami, jakie otrzymali podczas wizyty w Iranie, przywódcy palestyńskich frakcji wydają się bardziej wyzywający niż kiedykolwiek i nasilają groźby nie tylko wobec Izraela, ale także wobec krajów arabskich, które starają się znormalizować swoje stosunki z Izraelem.


Kilka dni po wizycie w Teheranie palestyńskie frakcje raz jeszcze potępiły Arabów za normalizowanie stosunków z Izraelem. Ostrzeżenie przyszło w reakcji na niedawną wizytę izraelskiego ministra spraw zagranicznych, Jaira Lapida, w Maroku.  


Frakcje potępiły wizytę Lapida jako “zbrodnię” wobec Palestyńczyków i wezwały Arabów do “odrzucenia normalizacji z syjonistycznym tworem”.


Ponowiona obietnica pomocy Iranu dla Palestyńczyków w walce przeciwko Izraelowi pokazuje, że mułłowie w Teheranie czują się ośmieleni przez postrzeganą słabość administracji Bidena i innych zachodnich mocarstw wobec irańskiego zagrożenia nuklearnego.


Najwyraźniej Raisi i jego przyjaciele w Teheranie są przekonani, że USA i Europejczyków nie obchodzi fakt, że Iran nadal dostarcza broń i pieniądze palestyńskim grupom terrorystycznym, których zadeklarowanym celem jest zabicie tak wielu Żydów, jak to możliwe, i unicestwienie Izraela.


Ugłaskiwanie mułłów i nie pociąganie ich do odpowiedzialności za ich ciągłe wsparcie dla terrorystów doprowadzi do dalszego rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie. Milczenie USA i reszty międzynarodowej społeczności w obliczu najnowszych gróźb Iranu i jego marionetek sygnalizuje, że jest tylko kwestią czasu zanim dżihad palestyńskich grup terroru wobec Izraela, najprawdopodobniej z entuzjastyczną pomocą Iranu, przybierze na sile w całkowicie przewidywalny sposób.  


Iran’s Renewed Promise’’ to the Palestinians

Gatestone Institute, 18 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News. 
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk