Prawda

Wtorek, 24 maja 2022 - 22:51

« Poprzedni Następny »


Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów


Giulio Meotti 2021-08-24

Amerykańscy przedstawiciele, niewystarczająco upokorzeni, próbują zdobyć zapewnienie od talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują amerykańskiej ambasady w Kabulu. Na zdjęciu: zdobyczny samochód armii amerykańskiej (Źródło nieznane)
Amerykańscy przedstawiciele, niewystarczająco upokorzeni, próbują zdobyć zapewnienie od talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują amerykańskiej ambasady w Kabulu. Na zdjęciu: zdobyczny samochód armii amerykańskiej (Źródło nieznane)

"To, czego byliśmy świadkami w Kabulu, jest przełomowym momentem w chyleniu się Zachodu ku upadkowi - napisała Ayaan Hirsi Ali. – Ameryka bardziej dba o  zaimki osobowe niż o los afgańskich kobiet".


Można to było zobaczyć po reakcjach zachodnich dyplomatów na to, że talibowie zdobyli Kabul bez jednego wystrzału i przybyli do stolicy tak jakby byli turystami.


"Afgański rząd powinien rozmawiać z talibami, by osiągnąć inkluzywne porozumienie”. Jeszcze zanim Afganistan wpadł w ręce talibów, dzielny szef polityki zagranicznej UE, Josep Borrell, już błagał Afgańczyków, by zawarli porozumienie z islamistami.


Tego samego dnia Associated Press informowała, co oczekuje teraz miliony afgańskich kobiet. W parku w Kabulu, który zamieniono na miejsce schronienia dla wysiedleńców, powracające do domu dziewczęta zatrzymywano i chłostano za… noszenie sandałów. Od tego czasu dotarły informacje o gwałtach, kobietach sprzedawanych terrorystom na seksualne niewolnice, mordowanych za nienoszenie burki, kobietach, którym wyłupiono oczy i dziewczynkach od 12 roku życia wyciąganych z ich domów i "przeznaczonych na niewolnice seksualne" lub zmuszane do małżeństwa z wojownikami z tej grupy terrorystycznej. Associated Press dodała:

"Borrell ostrzegł, że Taliban spotka się z odmową uznania, izolacją, brakiem międzynarodowego wsparcia i perspektywą dalszego konfliktu i niestabilności w Afganistanie, jeśli przejmą władzę siłą i ponownie ustanowią Islamski Emirat”.  

Och, a jeśli myślicie, że dla Zachodu talibowie są wrogami, to się mylicie. “Uważam, że musimy być bardzo ostrożni używając słowa wróg” - powiedział szef sztabu Wielkiej Brytanii, generał sir Nick Carter. Taliban, wyjaśnił, "chce Afganistanu, który jest inkuzywny dla wszystkich” – a są to słowa kapitulacji. Tymczasem francuski rząd już jest zajęty wyliczaniem swoich "warunków dla uznania reżimu Talibanu”.  


"Jeśli narzucicie szariat, nie damy wam pieniędzy” – powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas, co także przeraziło talibów. Sześć tygodni wcześniej Maas wygłosił heroiczne przemówienie w Bundestagu o rychłym "dobrze zorganizowanym wycofaniu żołnierzy NATO z Afganistanu”, które obejmowało jednostki niemieckiej armii (Bundeswehry) stacjonujące w Kunduz, mieście zdobytym kilka dni później przez talibów. Maas wychwalał staranie Niemców, którzy “osiągnęli coś nadzwyczajnego w Afganistanie”. Ach, tak: nadzwyczajnego....


Narodzona w latach zimnej wojny niemiecka armia była trzonem sił NATO w Europie. Dzisiaj jest militarnym miękkim podbrzuszem Europy. Jest obecnie "quasi-humanitarną organizacją w rodzaju Lekarze Bez Granic, ale z karabinami”. Już pod koniec kwietnia niemiecki minister spraw zagranicznych ostrzegał talibów, że "każda pomoc będzie zależała od demokratycznych standardów”. Afgańscy mudżahedini, którym ewidentnie nie zaimponowały niemieckie groźby, rozpoczęli marsz na Kabul, zabijając kobiety, żołnierzy, tłumaczy, dziennikarzy i poetów.


Wielka Brytania, dzisiaj coraz bardziej pozbawiona ducha Churchilla, oznajmiła, że “będzie pracować z talibami, jeśli przejmą władzę”, jak powiedział minister obrony, Ben Wallace dla „Telegraphu”.


Tymczasem od administracji Bidena przyszła dziwna prośba, jak informuje „New York Times”. Amerykanie, niewystarczająco upokorzeni, próbowali zdobyć zapewnienia talibów, że w zamian za środki pomocowe nie zaatakują ambasady USA w Kabulu. Ambasador Zalmay Khalilzad, Specjalny Przedstawiciel USA do Afgańskiego Pojednania, “ma nadzieję na przekonanie przywódców Talibanu, że ambasada musi pozostać bezpieczna, jeśli grupa ma nadzieję na otrzymanie pomocy finansowej od USA i innego wsparcia jako część przyszłego rządu afgańskiego”.


Papież Franciszek natomiast poprosił o "dialog" z tymi samymi ludźmi, którzy zajęci byli w  Lahore wysadzaniem w powietrze placu zabaw i zabiciem 70 chrześcijan, w tym wielu dzieci oraz podkładaniem bomby w kościele w Peszawar i zabiciem 106 ludzi.


"Kanada zamyka swoją ambasadę w Kabulu". "Niemcy minimalizują swoją ambasadę w Kabulu". "Dania zamyka swoją ambasadę w Kabulu". "Hiszpania zaczyna repatriację personelu z Kabulu". "Holandia przygotowuje ewakuację ambasady w Kabul". "Wielka Brytania wysyła 600 żołnierzy, by ewakuować swoich ludzi z Kabulu". "Norwegia zamyka ambasadę w Kabulu". Odwrót Zachodu jest teraz litanią.


"Proszę, nie uznawajcie Talibanu" - mówiła z łzami w oczach afgańska dziennikarka, Lailuma Sadid, zwracając się do zachodnich przywódców podczas konferencji prasowej sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga. Premierka Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, miała inne priorytety: "błagała" talibów, by "uznali prawa człowieka". "Pomaganie talibom, by pomóc Afganistanowi - oświadczył Gregor Gysi, charyzmatyczny przywódca niemieckiej partii Die Linke. – Dlaczego nie możemy ofiarować pomocy talibom, od której zależą kobiety i obłożyć tę ofertę warunkami?”


Specjalny fundusz dla trzech milionów dziewczynek wykopanych ze szkoły? Afgańskie feministki liczyły na solidarność swoich niemieckich koleżanek i kolegów. Ale Partia Zielonych była najwyraźniej zbyt zajęta wymazywaniem męskich polityków z oficjalnych fotografii do własnej feministycznej propagandy. No dobrze, a co ze szwedzką armią? Była zajęta wymachiwaniem flagą LGBT. W porządku, a co z australijską armią? Zmagała się z Photoshopem, by wymazać krzyż z oficjalnych zdjęć swoich najbardziej dekorowanych żołnierzy. Talibowie byliby tacy dumni. Otwarcie głoszą wojnę przeciwko “Krzyżowcom”. Tymczasem armia USA była zajęta nauczaniem "krytycznej teorii rasy" w West Point. Wszystko jest wspaniale na zachodnim froncie ...


"Pokażcie nam, że zmieniliście się" - mówią talibom zachodnie kraje. Ale talibowie nie zmienili się. Taliban właśnie zlikwidował koedukacyjne klasy, bo uważa je za "źródło wszelkiego zła". „Washington Post” donosi, że muzyka zniknęła z afgańskich kawiarni. Afgański Narodowy Instytut Muzyki, ujawnia “New York Times”, zostanie zamknięty po latach kształcenia kobiet. Twarze kobiet już zniknęły ze sklepów w stolicy. Afgański dziennikarz w Kabulu powiedział magazynowi “Outlook”, że talibowie weszli do siłowni: „Nie pokazujcie mięśni, okryjcie ciała, zapuśćcie brody…” Dziennikarze już są ofiarami Islamskiego Emiratu Afganistanu.  

Członek rodziny dziennikarza niemieckiej „Deutsche Welle” został zabity, a chrześcijan ogarnął absolutny terror. „Słyszymy z godnych zaufania źródeł, że talibowie żądają od ludzi ich telefonów i jeśli znajdą na twoim urządzeniu plik z Biblią, zabijają cię natychmiast” - opowiada SAT-7. Amerykanie są bici przez talibów. Agencje wywiadowcze obawiają się teraz scenariusza takiego jak w Iranie, kiedy wzięto w 1979 roku amerykańskich dyplomatów jako zakładników.


"Taliban, świat was obserwuje" - ostrzegła odważna Nancy Pelosi, podczas gdy Departament Stanu oficjalnie poprosił talibów, by stworzyli “inkluzywny rząd”, jak gdyby mówili o „bezpiecznej przestrzeni” na jednym ze swoich obłąkanych kampusów uniwersyteckich.


Po upadku Kabulu przedstawiciel polityki zagranicznej UE, Josef Borrell, wystąpił z innym pomysłem: po tym, jak afgański rząd jedności okazał się martwy, Borrell zaprosił talibów do "dialogu".


Równocześnie były minister finansów Grecji, Yanis Varoufakis, świętował amerykańską porażkę:

"W dzień, w którym raz na zawsze został pokonany liberalny imperializm neokonserwatystów, myśli DiEM25 są z kobietami Afganistanu. Nasza solidarność prawdopodobnie znaczy dla nich niewiele, ale to jest wszystko, co możemy ofiarować – na razie. Trzymajcie się, siostry!".

Rzecznik niemieckiego ministerstwa obrony mówił o odpowiedzialności za wydostanie afgańskiego personelu z Kabulu: “Nie zmuszaliśmy ich do kolaboracji z nami”. To był chyba szczyt moralnego zdeprawowania. Najuczciwszy był były brytyjski ambasador w Kabulu, Nick Kay, który wyznał BBC: "Zwieszam głowę ze wstydu".


Podczas gdy zajęcie Kabulu będzie tornadem dla radykalnego islamu na całym świecie, w tak zwanym “wolnym świecie” jest gęste, chore powietrze zdrady. Jak powiedział w zeszłym tygodniu przywódca talibów do CNN: "Dżihad przyjdzie nie tylko w Afganistanie, ale na całym świecie".


Trzymajcie się, ludzie Zachodu!


Western Diplomacy: Imploring the Terrorists

Gatestone Institute, 22 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk