Prawda

Środa, 25 maja 2022 - 00:30

« Poprzedni Następny »


Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom


Hussain Abdul-Hussain 2021-08-27

<span>Widok spalonych drzew po olbrzymich pożarach w górach Jerozolimy, 17 sierpnia 2021. (Yonatan Sindel/Flash90)</span>
Widok spalonych drzew po olbrzymich pożarach w górach Jerozolimy, 17 sierpnia 2021. (Yonatan Sindel/Flash90)

“Przebudzony i progresywny” ruch Ameryki przedstawia się jako przyjazny dla środowiska. Popiera “Zielony New Deal” i sprzeciwia się przemysłowi paliw kopalnych, poza wypadkiem Iranu, gdzie popiera wskrzeszenie umowy, która pozwala Teheranowi na eksport ponad trzech milionów baryłek ropy dziennie.  


Popieranie umowy z Iranem nie jest jedyną sprzecznością w retoryce antyizraelskiego tłumu. „Zakrywanie obcymi drzewami obecności Palestyńczyków w ich ziemi nie wypaliło i obróciło się przeciwko Izraelowi i Jewish National Fund (JNF), który posadził niewłaściwe dla klimatu lasy sosnowe, które spaliły się w Jerozolimie w zeszłym tygodniu” – napisała na Facebooku Jewish Voice for Peace, antyizraelska organizacja amerykańska. Organizacja oświadczyła, że pożary w Jerozolimie zdemaskowały „kłamstwa, że syjoniści ‘zmienili pustynię w kwitnący ogród’ i osiedlili się na ‘ziemi bez ludzi’” oraz lansowane izraelskie „kolonialne mity”.


Jewish Voice for Peace twierdził, że JNF zasadził 80 milionów sosen, że te “drzewa okazały się nieodpowiednie” i że “palestyńskie środowisko wydaje się buntować przeciwko syjonistycznej ingerencji i dominacji”.


Sosny jednak — zarówno Pinus halepensis (sosna Aleppo), jak Pinus brutia — są rodzime dla basenu Morza Śródziemnego, włącznie z Palestyną. Lasy sosnowe w Grecji, Turcji i Libanie – krajach śródziemnomorskich – doznały olbrzymich pożarów w tym samym czasie, kiedy ogień pochłaniał wielkie połacie jerozolimskich lasów.


Jewish Voice for Peace i antyizraelski tłum są także w sposób niewytłumaczalny oburzeni na syjonistyczny projekt zalesiania, argumentując, że syjoniści upichcili taki diabelski plan tylko po to, żeby dowieść tezy wysuwanej przez wczesnych syjonistów, że palestyński krajobraz był suchy i jałowy.


Jeśli Jewish Voice for Peace nie wierzy Theodore Herzlowi i Chaimowi Weizmannowi, którzy mówili, że palestyński krajobraz “jest nagi” z “przygnębiającymi stertami śmiecia” i polami, które “leżą odłogiem”, opisując „Ziemię Świętą” jako „pustynię”, a żydowskie osiedla jako oazy, to może ta organizacja sprawdzi, jak Rawhi Chalidi (zm. 1913), mieszkaniec Jerozolimy, opisywał Palestynę swoich czasów.


swojej książce Chalidi napisał, że migrantami do Palestyny byli tylko wynędzniali Żydzi z Europy Wschodniej. „Jeśli chodzi o żydowskich mieszkańców królestw Europy Zachodniej, cieszą się oni wolnością i równością, i kontrolują finanse i handel w takim stopniu, że nie przyszłoby do głowy żadnemu z nich porzucenie ich zyskownego życia i osiedlenie się w jałowej ziemi Palestyny, która jest pozbawiona wszystkich aspektów cywilizacji”. 


Zanim syjoniści zaczęli osiedlać się w Palestynie, ziemia była sucha i jałowa, a rolnictwo prymitywne. Syjoniści przywieźli ze sobą znacznie lepszą technologie rolniczą i zasadzili ćwierć miliarda sosen (a nie tylko 80 milionów). 


Niezależnie od tego, czy ktoś zgadza się ze syjonizmem, czy nie, należy uznać ich zasługi: syjoniści zachowują się przyjaźniej wobec środowiska niż jakakolwiek inna grupa na Bliskim Wschodzie. Środowiskowa agenda syjonistów jest nawet zgodna z agendą najżarliwszych amerykańskich “progresistów”, którzy przedkładają środowisko nad wszystko inne z wyjątkiem Iranu i Izraela, gdzie Hamas  wysyła z Gazy zapalające balony, które lądują w Izraelu i wszczynają pożary lasów, pól uprawnych, rezerwatów przyrody i domów.


Antyizraelski tłum jest gotowy do wypaczenia narracji, by pasowały do ich retoryki, nawet jeśli to wypaczenie oznacza życzenie, by spłonęły wszystkie izraelskie drzewa. Antyizraelski tłum mówi, że ogień jest metaforą, która reprezentuje buntujących się Palestyńczyków, a w takim razie płonące drzewa muszą reprezentować wszystkich Izraelczyków, koszmarny obraz, którego nie zauważają polityczni amatorzy – antyizraelscy Amerykanie.


Let Israeli trees burn

House of Wisdom, 25 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Jak donosiła w czerwcu 2021 strona internetowa Euronews: „Aktywiści w Gazie reagują na marsz skrajnie prawicowych Izraelczyków w Jerozolimie”. („Skrajnie prawicowi” Izraelczycy machali izraelskimi flagami na ulicach swojej stolicy.) Zdjęcie: zrzut z ekranu z dołączonego do artykułu w Euronews video prezentuje „aktywistów z Gazy” przygotowujących podpalające balony). Artykuł zdaje się wyjaśniać osobliwy wysyp informacji o palestyńskich podpaleniach właśnie w czerwcu 2021.
Jak donosiła w czerwcu 2021 strona internetowa Euronews: „Aktywiści w Gazie reagują na marsz skrajnie prawicowych Izraelczyków w Jerozolimie”. („Skrajnie prawicowi” Izraelczycy machali izraelskimi flagami na ulicach swojej stolicy.) Zdjęcie: zrzut z ekranu z dołączonego do artykułu w Euronews video prezentuje „aktywistów z Gazy” przygotowujących podpalające balony). Artykuł zdaje się wyjaśniać osobliwy wysyp informacji o palestyńskich podpaleniach właśnie w czerwcu 2021.

Od redakcji „Listów z naszego sadu”

 

Autor zareagował  na wypowiedź organizacji amerykańskich Żydów zrzeszonych z amerykańskim lewicowym antysemityzmem. Koncentrując się na idiotycznej „środowiskowej” opowieści o straszliwym pożarze lasów wokół Jerozolimy, nie podkreśla, że ta organizacja (nazywająca siebie „żydowskim głosem na rzecz pokoju”) nie wspomniała nawet, że te pożary spowodowane były dwukrotnym podpaleniem. Pisze w końcowej partii artykułu, że od lat podpalenia są stałym działaniem Palestyńczyków. Polski czytelnik może o tym nie wiedzieć. W „Gazecie Wyborczej” znajdujemy jeden artykuł na temat palestyńskich piromanów z czerwca 2021. Pewnie dlatego, że w tym czasie nawet BBC przytrafiła się notka na ten temat. Tysiące podpaleń lasów i pól przez Palestyńczyków jest z jakiegoś powodu przez amerykańskich i europejskich miłośników pokoju ignorowane (podobnie jak systematyczne palenie dziesiątków tysięcy opon samochodowych na granicy Gazy z Izraelem kiedy wiatr wieje w kierunku Izraela). Również CNN ostatni raz o tej masowej akcji informowała w czerwcu 2021. Voice of America wspomniała coś w lipcu. Prasa w Indiach pisała o tym dwa dni temu, podobnie informacja o palestyńskich podpaleniach była przekazana przez Al Dżazirę trzy dni temu. Plaga palestyńskich podpaleń zmusiła izraelską armię do opracowania nowej laserowej broni pozwalającej na niszczenie tych podpalających balonów w powietrzu. Zachodnie media głównego nurtu swoim milczeniem w tej sprawie zachęcają podpalaczy z Hamasu do dalszych podpaleń, a antysemitów u siebie w domu do większej nienawiści . Nierzadko strażnikami tego milczenia są organizacje żydowskie w rodzaju Jewish Voice for Peace.                Hussain Abdul-Hussain


Iracko-libański dziennikarz mieszkający w Waszyngtonie.  Pracuje jako analityk w instytucie Fundacji Defence of Democrecies. Wcześniej pracował w utworzonej przez amerykański Kongres Arabic TV, przed tym był reporterem w wychodzącej w Bejrucie The Daily Star. Jest absolwentem Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie, gdzie studiował historię Bliskiego Wschodu.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk