Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 11:18

« Poprzedni Następny »


Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom


Hussain Abdul-Hussain 2021-08-27

<span>Widok spalonych drzew po olbrzymich pożarach w górach Jerozolimy, 17 sierpnia 2021. (Yonatan Sindel/Flash90)</span>
Widok spalonych drzew po olbrzymich pożarach w górach Jerozolimy, 17 sierpnia 2021. (Yonatan Sindel/Flash90)

“Przebudzony i progresywny” ruch Ameryki przedstawia się jako przyjazny dla środowiska. Popiera “Zielony New Deal” i sprzeciwia się przemysłowi paliw kopalnych, poza wypadkiem Iranu, gdzie popiera wskrzeszenie umowy, która pozwala Teheranowi na eksport ponad trzech milionów baryłek ropy dziennie.  


Popieranie umowy z Iranem nie jest jedyną sprzecznością w retoryce antyizraelskiego tłumu. „Zakrywanie obcymi drzewami obecności Palestyńczyków w ich ziemi nie wypaliło i obróciło się przeciwko Izraelowi i Jewish National Fund (JNF), który posadził niewłaściwe dla klimatu lasy sosnowe, które spaliły się w Jerozolimie w zeszłym tygodniu” – napisała na Facebooku Jewish Voice for Peace, antyizraelska organizacja amerykańska. Organizacja oświadczyła, że pożary w Jerozolimie zdemaskowały „kłamstwa, że syjoniści ‘zmienili pustynię w kwitnący ogród’ i osiedlili się na ‘ziemi bez ludzi’” oraz lansowane izraelskie „kolonialne mity”.


Jewish Voice for Peace twierdził, że JNF zasadził 80 milionów sosen, że te “drzewa okazały się nieodpowiednie” i że “palestyńskie środowisko wydaje się buntować przeciwko syjonistycznej ingerencji i dominacji”.


Sosny jednak — zarówno Pinus halepensis (sosna Aleppo), jak Pinus brutia — są rodzime dla basenu Morza Śródziemnego, włącznie z Palestyną. Lasy sosnowe w Grecji, Turcji i Libanie – krajach śródziemnomorskich – doznały olbrzymich pożarów w tym samym czasie, kiedy ogień pochłaniał wielkie połacie jerozolimskich lasów.


Jewish Voice for Peace i antyizraelski tłum są także w sposób niewytłumaczalny oburzeni na syjonistyczny projekt zalesiania, argumentując, że syjoniści upichcili taki diabelski plan tylko po to, żeby dowieść tezy wysuwanej przez wczesnych syjonistów, że palestyński krajobraz był suchy i jałowy.


Jeśli Jewish Voice for Peace nie wierzy Theodore Herzlowi i Chaimowi Weizmannowi, którzy mówili, że palestyński krajobraz “jest nagi” z “przygnębiającymi stertami śmiecia” i polami, które “leżą odłogiem”, opisując „Ziemię Świętą” jako „pustynię”, a żydowskie osiedla jako oazy, to może ta organizacja sprawdzi, jak Rawhi Chalidi (zm. 1913), mieszkaniec Jerozolimy, opisywał Palestynę swoich czasów.


swojej książce Chalidi napisał, że migrantami do Palestyny byli tylko wynędzniali Żydzi z Europy Wschodniej. „Jeśli chodzi o żydowskich mieszkańców królestw Europy Zachodniej, cieszą się oni wolnością i równością, i kontrolują finanse i handel w takim stopniu, że nie przyszłoby do głowy żadnemu z nich porzucenie ich zyskownego życia i osiedlenie się w jałowej ziemi Palestyny, która jest pozbawiona wszystkich aspektów cywilizacji”. 


Zanim syjoniści zaczęli osiedlać się w Palestynie, ziemia była sucha i jałowa, a rolnictwo prymitywne. Syjoniści przywieźli ze sobą znacznie lepszą technologie rolniczą i zasadzili ćwierć miliarda sosen (a nie tylko 80 milionów). 


Niezależnie od tego, czy ktoś zgadza się ze syjonizmem, czy nie, należy uznać ich zasługi: syjoniści zachowują się przyjaźniej wobec środowiska niż jakakolwiek inna grupa na Bliskim Wschodzie. Środowiskowa agenda syjonistów jest nawet zgodna z agendą najżarliwszych amerykańskich “progresistów”, którzy przedkładają środowisko nad wszystko inne z wyjątkiem Iranu i Izraela, gdzie Hamas  wysyła z Gazy zapalające balony, które lądują w Izraelu i wszczynają pożary lasów, pól uprawnych, rezerwatów przyrody i domów.


Antyizraelski tłum jest gotowy do wypaczenia narracji, by pasowały do ich retoryki, nawet jeśli to wypaczenie oznacza życzenie, by spłonęły wszystkie izraelskie drzewa. Antyizraelski tłum mówi, że ogień jest metaforą, która reprezentuje buntujących się Palestyńczyków, a w takim razie płonące drzewa muszą reprezentować wszystkich Izraelczyków, koszmarny obraz, którego nie zauważają polityczni amatorzy – antyizraelscy Amerykanie.


Let Israeli trees burn

House of Wisdom, 25 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Jak donosiła w czerwcu 2021 strona internetowa Euronews: „Aktywiści w Gazie reagują na marsz skrajnie prawicowych Izraelczyków w Jerozolimie”. („Skrajnie prawicowi” Izraelczycy machali izraelskimi flagami na ulicach swojej stolicy.) Zdjęcie: zrzut z ekranu z dołączonego do artykułu w Euronews video prezentuje „aktywistów z Gazy” przygotowujących podpalające balony). Artykuł zdaje się wyjaśniać osobliwy wysyp informacji o palestyńskich podpaleniach właśnie w czerwcu 2021.
Jak donosiła w czerwcu 2021 strona internetowa Euronews: „Aktywiści w Gazie reagują na marsz skrajnie prawicowych Izraelczyków w Jerozolimie”. („Skrajnie prawicowi” Izraelczycy machali izraelskimi flagami na ulicach swojej stolicy.) Zdjęcie: zrzut z ekranu z dołączonego do artykułu w Euronews video prezentuje „aktywistów z Gazy” przygotowujących podpalające balony). Artykuł zdaje się wyjaśniać osobliwy wysyp informacji o palestyńskich podpaleniach właśnie w czerwcu 2021.

Od redakcji „Listów z naszego sadu”

 

Autor zareagował  na wypowiedź organizacji amerykańskich Żydów zrzeszonych z amerykańskim lewicowym antysemityzmem. Koncentrując się na idiotycznej „środowiskowej” opowieści o straszliwym pożarze lasów wokół Jerozolimy, nie podkreśla, że ta organizacja (nazywająca siebie „żydowskim głosem na rzecz pokoju”) nie wspomniała nawet, że te pożary spowodowane były dwukrotnym podpaleniem. Pisze w końcowej partii artykułu, że od lat podpalenia są stałym działaniem Palestyńczyków. Polski czytelnik może o tym nie wiedzieć. W „Gazecie Wyborczej” znajdujemy jeden artykuł na temat palestyńskich piromanów z czerwca 2021. Pewnie dlatego, że w tym czasie nawet BBC przytrafiła się notka na ten temat. Tysiące podpaleń lasów i pól przez Palestyńczyków jest z jakiegoś powodu przez amerykańskich i europejskich miłośników pokoju ignorowane (podobnie jak systematyczne palenie dziesiątków tysięcy opon samochodowych na granicy Gazy z Izraelem kiedy wiatr wieje w kierunku Izraela). Również CNN ostatni raz o tej masowej akcji informowała w czerwcu 2021. Voice of America wspomniała coś w lipcu. Prasa w Indiach pisała o tym dwa dni temu, podobnie informacja o palestyńskich podpaleniach była przekazana przez Al Dżazirę trzy dni temu. Plaga palestyńskich podpaleń zmusiła izraelską armię do opracowania nowej laserowej broni pozwalającej na niszczenie tych podpalających balonów w powietrzu. Zachodnie media głównego nurtu swoim milczeniem w tej sprawie zachęcają podpalaczy z Hamasu do dalszych podpaleń, a antysemitów u siebie w domu do większej nienawiści . Nierzadko strażnikami tego milczenia są organizacje żydowskie w rodzaju Jewish Voice for Peace.                Hussain Abdul-Hussain


Iracko-libański dziennikarz mieszkający w Waszyngtonie.  Pracuje jako analityk w instytucie Fundacji Defence of Democrecies. Wcześniej pracował w utworzonej przez amerykański Kongres Arabic TV, przed tym był reporterem w wychodzącej w Bejrucie The Daily Star. Jest absolwentem Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie, gdzie studiował historię Bliskiego Wschodu.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk