Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 11:22

« Poprzedni Następny »


Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem


Elder of Ziyon 2022-02-01


Izrael istnieje od 73 lat. W tym czasie prawa arabskich obywateli Izraela tylko wzrastały. Żyli pod administracją wojskową do 1966 roku, ale potem nie. Od tamtego czasu następowało powolne wzmocnienie ich pełnych praw obywatelskich, wspierane przez Sąd Najwyższy Izraela. Dzisiaj mają pełne prawa obywatelskie i są pomyślnie zintegrowani w dziedzinach takich jak medycyna i nowoczesna technologia, a miliony szekli przeznacza się na poprawienie życia arabskich Izraelczyków.

Palestyńscy Arabowie żyli pod wojskową okupacją od 1967 roku do procesu Oslo w latach 1990. Od tego czasu większość z nich żyje w pełnej autonomii na Obszarze A i w Gazie, gdzie są rządzeni przez własny rząd. Mają też więcej praw niż mieli przed latami 1990.

 

Niemniej dokładnie w tym samym czasie, kiedy palestyńscy Arabowie zarówno na terytoriach, jak w Izraelu otrzymywali co raz więcej praw, grupy praw człowieka, takie jak B'Tselem, Amnesty International i Human Rights Watch systematycznie oskarżały Izrael o coraz gorsze zbrodnie.

 

Nic nie pokazuje tego wyraźniej niż niedawny dżihad. W ciągu jednego roku wszystkie te trzy organizacje uznały, że traktowanie Palestyńczyków przez Izrael przekroczyło wszystkie granice i jest "apartheidem".

 

I, co jest zdumiewające, każda z nich - B'TselemHRW Amnesty International (której raport zostanie opublikowany we wtorek, 1 lutego) oparła się na innej i ewidentnie wypaczonej analizie prawnej, by dojść do tego samego wniosku. 

 

Nie używali tego terminu w 1993 roku. Nie używali tego terminu w 2019 roku. Teraz jednak, nagle, wszystkie trzy doszły do tego samego wniosku, kiedy Arabowie mają więcej praw pod izraelskimi rządami niż mieli kiedykolwiek wcześniej. (Także prawo o Państwie Narodowym nie mówi słowa, które byłoby sprzeczne z ideą równości prawa.)

 

Zestawmy to razem i staje się oczywiste, że decyzje tych trzech organizacji o oznakowaniu Izraela jako winnego apartheidu, nie są zbiegiem okoliczności. W każdym z tych przypadków decyzję o uznaniu Izraela winnym podjęto najpierw, a długie, wielostronicowe, absurdalnie błędne „prawne analizy” do podbudowania podjętej decyzji pisano potem. 

 

W każdym z tych przypadków kontrprzykłady, które dowodzą, że ich “poszukiwanie faktów” było pełne uprzedzeń i błędne, ignorowano lub chowano. 

 

W każdym z tych przypadków te same argumenty, jakich używają przeciwko Izraelowi, pasują do dziesiątków krajów na całym świecie, bez porównania bardziej winnych tejże zbrodni apartheidu, niemniej wszystkie trzy grupy o tym milczą.

 

Dlaczego więc te grupy rzekomej obrony praw człowieka, które nadal nie chcą nazwać chińskiego prześladowania Ujgurów "apartheidem", są nagle tak zgodne i rzucają na Izrael to oskarżenie, którego nigdy nie używały w przeszłości?  

 

Nie mogę wiedzieć, czy była jakaś zmowa, by doprowadzić te trzy organizacje do tego samego wniosku. Niemniej wydaje się ciekawe, że te trzy raporty pojawiły się po historycznej normalizacji stosunków Izraela z Bahrajnem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Marokiem. Porozumienia Abrahamowe mogły motywować te grupy, które polegały na solidnej arabskiej nienawiści do Izraela jako na niezawodnych sojusznikach antyizraelskich. Kiedy ta tama pękła, grupy “praw człowieka” mogły uznać, że nadeszła pora na otwarcie nowego frontu przeciwko Izraelowi, by zapobiec możliwości, że Izrael będzie traktowany przez świat nie inaczej niż inne państwa. 

 

Jakakolwiek była przyczyna wyboru momentu czasowego na tę choreografię, jest leżący u podstaw tych trzech raportów wątek, który wskazuje na prawdziwy cel społeczności “obrony praw człowieka”: twierdzenie, że koncepcja żydowskiego państwa sama w sobie jest zbrodnią. 

 

Raport B'Tselem koncentruje się na idei “żydowskiej supremacji”. Ponieważ zostało to dość szeroko potępione jako antysemickie, dwa dalsze raporty powtrzymały się przed tym sformułowaniem (Amnesty woli "żydowską dominację"). Jednak zarówno HRW, jak Amnesty pokazują wyraźnie, że uważają samą ideę żydowskiego państwa za źródło “izraelskiego apartheidu”, mimo że Deklaracja Niepodległości Izraela i liczne orzeczenia Sądu Najwyższego zatwierdzają równość wszystkich obywateli.   

 

Dla wszystkich trzech cała raison d'être Izraela jest niemoralna. Nie są przeciwko apartheidowi – zapytajcie Palestyńczyków w Libanie, czy nie chcieliby zamienić się miejscami z Palestyńczykami pod “apartheidem” w Gazie, Ramallah, Jerozolimie lub Abu Ghosz. Słowo "apartheid" jest po prostu retoryczną bronią do atakowania samego Izraela jako miejsca schronienia dla Żydów prześladowanych na całym świecie. 

 

Te NGO “obrony praw człowieka” są przeciwko żydowskiej państwowości, żydowskiemu samostanowieniu, żydowskiej samoobronie przed antysemickimi atakami, a nawet są przeciwko pokojowym, harmonijnym stosunkom między żydowskim państwem a jego arabskimi sąsiadami. Chcą cofnąć kalendarz do dni sprzed 1948 roku, kiedy Arabowie codziennie atakowali Żydów, a Żydzi nie mogli legalnie się bronić.

 

Jak wszystkie antysemickie ruchy w historii uzasadniają swoją amoralność i nienawiść do żydowskich praw człowieka kłamstwem, że bronią uniwersalnych praw człowieka.

 

W 1939 roku, po Kristallnacht, w Senacie zaproponowano ustawę Wagnera–Rogersa, by pozwolić 20 tysiącom żydowskich dzieci z Niemiec na imigrację do Stanów Zjednoczonych. Propozycja nawet nie została poddana pod głosowanie z powodu antysemickiego senatora Roberta Rice Reynoldsa (D-NC.)

 

Podczas przesłuchań jeden z przeciwników ratowania życia żydowskich dzieci, Francis H. Kinnicutt z Allied Patriotic Societies, podał pięć powodów przeciwko pozwoleniu na imigrację żydowskich dzieci. Jego pierwszym powodem było stwierdzenie:

Na humanitarnych podstawach, co do których zgadzają się wszystkie agencje społeczne, że dzieci nie powinny być rozdzielane od rodziców i że wychowanie przez rodziców zastępczych i w instytucjach jest szkodliwe dla dzieci

Żydowscy rodzice w Niemczech podejmowali rozdzierająco bolesne decyzje, by uratować resztki swoich rodzin przez wysłanie dzieci za granicę zanim sprawy przybiorą jeszcze gorszy obrót pod nazistowskimi rządami, a Kinnicutt udawał, że jego niemoralne stanowisko było  troską o krzywdę, jaką byłoby oddzielanie skazanych na śmierć dzieci od ich rodziców!

 

To jest ten sam gatunek cynizmu, jaki dzisiaj widzimy ze strony tych grup tak zwanej obrony praw człowieka. Twierdzą, że dbają o uniwersalne prawa, ale kiedy dochodzi do praw Żydów, znajdują “moralne” powody, by się im przeciwstawić.   

 

Konflikt izraelsko-palestyński nie toczy się o prawa człowieka dla Palestyńczyków, jak twierdzą te organizacje. Toczy się o konkurujące prawa człowieka dla Żydów i Arabów. Nie ma doskonałego rozwiązania, ale optymalne rozwiązanie wymaga poszukiwania rozwiązań, które maksymalizują prawa wszystkich i minimalizują naruszanie praw wszystkich.   

 

Historia pokazuje, że nikt poza Żydami, którzy są silni i samorządni, nie będzie konsekwentnie bronił praw Żydów, podczas gdy wielu ludzie – włącznie z Żydami – będzie broniło praw tych, którzy chcą odebrać prawa człowieka Żydom. Historia pokazuje także, że Arabowie pod władzą żydowską zawsze będą mieli więcej praw i możliwości niż Żydzi pod rządami arabskimi kiedykolwiek mieli lub będą mieć. 

 

Co znaczy, że żydowskie państwo z wszystkimi jego sporami, wadami i krytykami jest optymalnym rozwiązaniem dla maksymalizowania praw człowieka dla wszystkich jego mieszkańców. Nigdy nie będzie doskonałe i zawsze będą ludzi, którzy są niezadowoleni z kompromisów potrzebnych do maksymalizowania praw dla wszystkich, Żydów i Arabów. Niemniej państwo żydowskie zawsze będzie lepsze niż alternatywa, jaką ci hipokryci rzekomo broniący praw człowieka proponują – zlikwidowanie żydowskiego państwa. 

 

Izrael jest jedynym gwarantem żydowskich praw człowieka – nie ONZ, nie ICC, nie Amnesty International lub Human Rights Watch, a także nie USA. Te NGO atakują samo istnienie Izraela jako żydowskiego państwa, ponieważ nie chcą, by Żydzi mieli te same prawa człowieka, co wszyscy inni. Dowodzi tego wielokrotne użycie przezB'Tselem oszczerstwa o “żydowskiej supremacji”.

 

To jest powód, dla którego oni wszyscy stanęli murem za Wielkim Kłamstwem o „izraelskim apartheidzie”. Ich celem jest zniszczenie państwa, które może zapewnić, że Żydzi będą mieli prawdziwe prawa polityczne.

The war against the Jews being waged by "human rights" groups @Amnesty, @HRW and @BTselem

 

Elder of Ziyon, 31 stycznia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Eleder of Ziyon

Amerykański bloger prowadzący blog pod tym tytułem, w którym śledzi antysemityzm w mediach i w amerykańskim życiu politycznym.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk