Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 21:40

« Poprzedni Następny »


Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem


Elder of Ziyon 2022-02-01


Izrael istnieje od 73 lat. W tym czasie prawa arabskich obywateli Izraela tylko wzrastały. Żyli pod administracją wojskową do 1966 roku, ale potem nie. Od tamtego czasu następowało powolne wzmocnienie ich pełnych praw obywatelskich, wspierane przez Sąd Najwyższy Izraela. Dzisiaj mają pełne prawa obywatelskie i są pomyślnie zintegrowani w dziedzinach takich jak medycyna i nowoczesna technologia, a miliony szekli przeznacza się na poprawienie życia arabskich Izraelczyków.

Palestyńscy Arabowie żyli pod wojskową okupacją od 1967 roku do procesu Oslo w latach 1990. Od tego czasu większość z nich żyje w pełnej autonomii na Obszarze A i w Gazie, gdzie są rządzeni przez własny rząd. Mają też więcej praw niż mieli przed latami 1990.

 

Niemniej dokładnie w tym samym czasie, kiedy palestyńscy Arabowie zarówno na terytoriach, jak w Izraelu otrzymywali co raz więcej praw, grupy praw człowieka, takie jak B'Tselem, Amnesty International i Human Rights Watch systematycznie oskarżały Izrael o coraz gorsze zbrodnie.

 

Nic nie pokazuje tego wyraźniej niż niedawny dżihad. W ciągu jednego roku wszystkie te trzy organizacje uznały, że traktowanie Palestyńczyków przez Izrael przekroczyło wszystkie granice i jest "apartheidem".

 

I, co jest zdumiewające, każda z nich - B'TselemHRW Amnesty International (której raport zostanie opublikowany we wtorek, 1 lutego) oparła się na innej i ewidentnie wypaczonej analizie prawnej, by dojść do tego samego wniosku. 

 

Nie używali tego terminu w 1993 roku. Nie używali tego terminu w 2019 roku. Teraz jednak, nagle, wszystkie trzy doszły do tego samego wniosku, kiedy Arabowie mają więcej praw pod izraelskimi rządami niż mieli kiedykolwiek wcześniej. (Także prawo o Państwie Narodowym nie mówi słowa, które byłoby sprzeczne z ideą równości prawa.)

 

Zestawmy to razem i staje się oczywiste, że decyzje tych trzech organizacji o oznakowaniu Izraela jako winnego apartheidu, nie są zbiegiem okoliczności. W każdym z tych przypadków decyzję o uznaniu Izraela winnym podjęto najpierw, a długie, wielostronicowe, absurdalnie błędne „prawne analizy” do podbudowania podjętej decyzji pisano potem. 

 

W każdym z tych przypadków kontrprzykłady, które dowodzą, że ich “poszukiwanie faktów” było pełne uprzedzeń i błędne, ignorowano lub chowano. 

 

W każdym z tych przypadków te same argumenty, jakich używają przeciwko Izraelowi, pasują do dziesiątków krajów na całym świecie, bez porównania bardziej winnych tejże zbrodni apartheidu, niemniej wszystkie trzy grupy o tym milczą.

 

Dlaczego więc te grupy rzekomej obrony praw człowieka, które nadal nie chcą nazwać chińskiego prześladowania Ujgurów "apartheidem", są nagle tak zgodne i rzucają na Izrael to oskarżenie, którego nigdy nie używały w przeszłości?  

 

Nie mogę wiedzieć, czy była jakaś zmowa, by doprowadzić te trzy organizacje do tego samego wniosku. Niemniej wydaje się ciekawe, że te trzy raporty pojawiły się po historycznej normalizacji stosunków Izraela z Bahrajnem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Marokiem. Porozumienia Abrahamowe mogły motywować te grupy, które polegały na solidnej arabskiej nienawiści do Izraela jako na niezawodnych sojusznikach antyizraelskich. Kiedy ta tama pękła, grupy “praw człowieka” mogły uznać, że nadeszła pora na otwarcie nowego frontu przeciwko Izraelowi, by zapobiec możliwości, że Izrael będzie traktowany przez świat nie inaczej niż inne państwa. 

 

Jakakolwiek była przyczyna wyboru momentu czasowego na tę choreografię, jest leżący u podstaw tych trzech raportów wątek, który wskazuje na prawdziwy cel społeczności “obrony praw człowieka”: twierdzenie, że koncepcja żydowskiego państwa sama w sobie jest zbrodnią. 

 

Raport B'Tselem koncentruje się na idei “żydowskiej supremacji”. Ponieważ zostało to dość szeroko potępione jako antysemickie, dwa dalsze raporty powtrzymały się przed tym sformułowaniem (Amnesty woli "żydowską dominację"). Jednak zarówno HRW, jak Amnesty pokazują wyraźnie, że uważają samą ideę żydowskiego państwa za źródło “izraelskiego apartheidu”, mimo że Deklaracja Niepodległości Izraela i liczne orzeczenia Sądu Najwyższego zatwierdzają równość wszystkich obywateli.   

 

Dla wszystkich trzech cała raison d'être Izraela jest niemoralna. Nie są przeciwko apartheidowi – zapytajcie Palestyńczyków w Libanie, czy nie chcieliby zamienić się miejscami z Palestyńczykami pod “apartheidem” w Gazie, Ramallah, Jerozolimie lub Abu Ghosz. Słowo "apartheid" jest po prostu retoryczną bronią do atakowania samego Izraela jako miejsca schronienia dla Żydów prześladowanych na całym świecie. 

 

Te NGO “obrony praw człowieka” są przeciwko żydowskiej państwowości, żydowskiemu samostanowieniu, żydowskiej samoobronie przed antysemickimi atakami, a nawet są przeciwko pokojowym, harmonijnym stosunkom między żydowskim państwem a jego arabskimi sąsiadami. Chcą cofnąć kalendarz do dni sprzed 1948 roku, kiedy Arabowie codziennie atakowali Żydów, a Żydzi nie mogli legalnie się bronić.

 

Jak wszystkie antysemickie ruchy w historii uzasadniają swoją amoralność i nienawiść do żydowskich praw człowieka kłamstwem, że bronią uniwersalnych praw człowieka.

 

W 1939 roku, po Kristallnacht, w Senacie zaproponowano ustawę Wagnera–Rogersa, by pozwolić 20 tysiącom żydowskich dzieci z Niemiec na imigrację do Stanów Zjednoczonych. Propozycja nawet nie została poddana pod głosowanie z powodu antysemickiego senatora Roberta Rice Reynoldsa (D-NC.)

 

Podczas przesłuchań jeden z przeciwników ratowania życia żydowskich dzieci, Francis H. Kinnicutt z Allied Patriotic Societies, podał pięć powodów przeciwko pozwoleniu na imigrację żydowskich dzieci. Jego pierwszym powodem było stwierdzenie:

Na humanitarnych podstawach, co do których zgadzają się wszystkie agencje społeczne, że dzieci nie powinny być rozdzielane od rodziców i że wychowanie przez rodziców zastępczych i w instytucjach jest szkodliwe dla dzieci

Żydowscy rodzice w Niemczech podejmowali rozdzierająco bolesne decyzje, by uratować resztki swoich rodzin przez wysłanie dzieci za granicę zanim sprawy przybiorą jeszcze gorszy obrót pod nazistowskimi rządami, a Kinnicutt udawał, że jego niemoralne stanowisko było  troską o krzywdę, jaką byłoby oddzielanie skazanych na śmierć dzieci od ich rodziców!

 

To jest ten sam gatunek cynizmu, jaki dzisiaj widzimy ze strony tych grup tak zwanej obrony praw człowieka. Twierdzą, że dbają o uniwersalne prawa, ale kiedy dochodzi do praw Żydów, znajdują “moralne” powody, by się im przeciwstawić.   

 

Konflikt izraelsko-palestyński nie toczy się o prawa człowieka dla Palestyńczyków, jak twierdzą te organizacje. Toczy się o konkurujące prawa człowieka dla Żydów i Arabów. Nie ma doskonałego rozwiązania, ale optymalne rozwiązanie wymaga poszukiwania rozwiązań, które maksymalizują prawa wszystkich i minimalizują naruszanie praw wszystkich.   

 

Historia pokazuje, że nikt poza Żydami, którzy są silni i samorządni, nie będzie konsekwentnie bronił praw Żydów, podczas gdy wielu ludzie – włącznie z Żydami – będzie broniło praw tych, którzy chcą odebrać prawa człowieka Żydom. Historia pokazuje także, że Arabowie pod władzą żydowską zawsze będą mieli więcej praw i możliwości niż Żydzi pod rządami arabskimi kiedykolwiek mieli lub będą mieć. 

 

Co znaczy, że żydowskie państwo z wszystkimi jego sporami, wadami i krytykami jest optymalnym rozwiązaniem dla maksymalizowania praw człowieka dla wszystkich jego mieszkańców. Nigdy nie będzie doskonałe i zawsze będą ludzi, którzy są niezadowoleni z kompromisów potrzebnych do maksymalizowania praw dla wszystkich, Żydów i Arabów. Niemniej państwo żydowskie zawsze będzie lepsze niż alternatywa, jaką ci hipokryci rzekomo broniący praw człowieka proponują – zlikwidowanie żydowskiego państwa. 

 

Izrael jest jedynym gwarantem żydowskich praw człowieka – nie ONZ, nie ICC, nie Amnesty International lub Human Rights Watch, a także nie USA. Te NGO atakują samo istnienie Izraela jako żydowskiego państwa, ponieważ nie chcą, by Żydzi mieli te same prawa człowieka, co wszyscy inni. Dowodzi tego wielokrotne użycie przezB'Tselem oszczerstwa o “żydowskiej supremacji”.

 

To jest powód, dla którego oni wszyscy stanęli murem za Wielkim Kłamstwem o „izraelskim apartheidzie”. Ich celem jest zniszczenie państwa, które może zapewnić, że Żydzi będą mieli prawdziwe prawa polityczne.

The war against the Jews being waged by "human rights" groups @Amnesty, @HRW and @BTselem

 

Elder of Ziyon, 31 stycznia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Eleder of Ziyon

Amerykański bloger prowadzący blog pod tym tytułem, w którym śledzi antysemityzm w mediach i w amerykańskim życiu politycznym.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk