Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 03:24

« Poprzedni Następny »


Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie


Hugh Fitzgerald 2021-06-19


Wczoraj Irańczycy wybierali prezydenta. Wynik właściwie nie ma znaczenia. Nie były to wybory ani wolne, ani demokratyczne. W Iranie nie ma ani wolności prasy, ani wolności zgromadzeń, ani wolności zrzeszania się. Teokratyczna tyrania, prześladuje polityczną opozycję, mniejszości etniczne i religijne, dyskryminuje kobiety, morduje homoseksualistów i jest wielbiona przez zachodnich postępowców.


Podczas gdy ta skrajnie prawicowa dyktatura udaje, że przeprowadza jakieś wybory, dławiąc własnych obywateli i siejąc terror i zniszczenie w sąsiednich państwach, kraje zachodnie robią wszystko, co w ich mocy, żeby zasilić kufry tyranów i pomóc im szybciej zdobyć broń nuklearną.  Poniżej artykuł publicysty Jihad Watch.   


***
Co byśmy zrobili bez Iranu, kraju, który jest pośmiewiskiem narodów i który w tym roku po raz kolejny pokonał Koreę Północną w walce o tytuł najbardziej szkaradnego państwa na świecie? Iran, kraj, który codziennie ostrzega Izrael, że już po niego idzie, odkrywając równocześnie, że Mossad, wywiad małego żydowskiego kraju harcuje pod samym nosem islamskich tyranów? Iran, kraj, którego Duchowy Przewodnik i Ojciec Założyciel tej teokracji, nieżyjący już ajatollah Ruhollah Chomeini, udzielał rad zakochanym, takie jak na przykład  niezapomniane oświadczenie opublikowane w jego Tahrirolvasleh (tom. 4, Darol Elm, Qom, Iran, 1990): „Mężczyzna może uprawiać seks ze zwierzętami takimi jak owce, krowy, kozy, wielbłądy i tak dalej. Powinien jednak zabić zwierzę po osiągnięciu wytrysku. Nie powinien sprzedawać mięsa ludziom we własnej wiosce; jednak sprzedaż mięsa w sąsiedniej wiosce jest dozwolona”. To tylko jeden przykład – są inne z tej opatentowanej przez Chomeiniego firmowej mieszanki Głupoty i Podłości.


Bliżej w naszym czasie kandydat na prezydenta Mohsen Rezaei przedstawił swoją ofertę reform gospodarczych.


W kampanii poprzedzającej wybory prezydenckie w Iranie, Rezaei, wielokrotny kandydat na stanowisko prezydenta, zaproponował niedawno „rozwiązanie” dla problemów gospodarczych kraju. Jego pomysł jest tak genialny, że wielu Irańczyków musi się zastanawiać, „dlaczego ja o tym nie pomyślałem?” (O tym pomyśle informowała strona Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej tutaj oraz izraelska gazeta „Arutz Sheva” tutaj.)


Mohsen Rezaei powiedział w niedawnym wywiadzie, że jego planem pobudzenia niedomagającej gospodarki kraju jest porwanie 1000 Amerykanów i zażądanie milionów dolarów okupu za każdego zakładnika.


Irańska opozycyjna dziennikarka i aktywistka Masih Alinejad zamieściła na Twitterze nagranie wideo z tym oświadczeniem Rezaei, dodając komentarz: „To surrealistyczne. Mohsen Rezaei, kandydat w wyborach prezydenckich w Iranie, powiedział, że weźmie 1000 kolejnych amerykańskich zakładników, aby pobudzić irańską gospodarkę. Za każdego zakładnika zażądałby kilku (milionów dolarów), co rozwiąże problemy upadającej gospodarki Iranu”.


Rezaei został przedstawiony przez piszącego dla Rady Atlantyckiej Saeida Dżafariego jako „wieczny kandydat” na prezydenta. Po raz pierwszy kandydował na prezydenta w 2005 roku, startował również w 2009 i 2013 roku.


Przedstawiony w ramach kampanii prezydenckiej pomysł jest wspaniale absurdalny, ale nie dość absurdalny dla Mohsena Rezaei i jego zwolenników. A on sam nie jest jednak kimś, kogo można nazwać postacią bez znaczenia. Przez 17 lat był głównodowodzącym Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, a tym samym najważniejszym wojskowym dowódcą w Islamskiej Republice Iranu. To jest przykład głupiego kraju.


Złowroga jest natomiast historia Navida Afkariego i jego rodziny.


Navid Afkari był Irańczykiem, mistrzem w zapasach i patriotą, który chciał dla Iranu tylko tego, co najlepsze. W 2018 roku on i dwaj jego bracia wzięli udział w proteście (brutalnie stłumionym przez irańskie siły bezpieczeństwa), przeciwko tragicznemu pogorszeniu warunków życia mieszkańców. Za to krótkie pokojowe wystąpienie Navid Afkari został (najprawdopodobniej) fałszywie oskarżony o zabicie dowódcy oddziału sił bezpieczeństwa, które monitorowały ten protest. Według obrony nie było ani krzty dowodu na poparcie tego zarzutu. Mimo to Afkari został skazany na śmierć i powieszony we wrześniu 2020 r. (Raport o tym, jak irański reżim nadal dręczy jego rodzinę, nawet po jego śmierci, jest tutaj.)


Islamska Republika Iranu kontynuuje brutalne represje wobec rodziny straconego mistrza zapasów Navida Afkari. W czwartek 10 czerwca  „nieznani sprawcy” zbezcześcili jego grób. Wcześniej jego brat i ojciec zostali aresztowani podczas wizyty na cmentarzu.


Siostra Afkariego, Elham, opublikowała zdjęcie zniszczonego grobu Navida, pisząc na Instagramie: „Możesz grozić, niszczyć lub aresztować, co zrobisz z imieniem i pamięcią Navida w ludzkich sercach?”


Zdaniem zachodnich rządów i organizacji praw człowieka, irańska dyktatura wykonała pozasądową egzekucję Afkariego za jego udział w protestach przeciwko korupcji reżimu w 2018 roku. Jego udział w demonstracjach władze nazwały „aktem wojny przeciwko Bogu”.


Izraelska gazeta „Jerusalem Post” informowała, że ojciec Navida, Hossein Afkari i jego brat Hamid sprzątali teren wokół grobu zamordowanego zapaśnika, kiedy zostali aresztowani.  Najwyraźniej nie mieli prawa czyścić grobu umęczonego syna i brata.


Zniszczenie grobu Afkariego i aresztowanie na cmentarzu to nie jedyna udręka jego rodziny. W tym samym czasie, gdy Navid został skazany na śmierć, dwóch jego braci, Vahid i Habib, zostało skazanych na 54 i 27 lat więzienia, za obecność na tym samym proteście, podczas którego Navid rzekomo zabił ochroniarza.


Najnowszy przykład nieustannych prześladowań rodziny Afkari przez irański reżim miał miejsce 12 czerwca. Saeed Afkari, brat Vahida, Habiba i Navida, pisał:

„Dzisiaj… moja rodzina i niektórzy krewni zebrali się przed więzieniem Adelabad, by zaprotestować przeciwko 280 dniom odosobnienia moich braci. Funkcjonariusze w cywilu dotkliwie pobili moją matkę, siostrę, ojca, ciotki i innych. Skonfiskowali telefony komórkowe, aresztowali moją siostrę i jedną z [krewnych] kobiet i godzinę później wypuścili je…. Dwie funkcjonariuszki biły matkę tak mocno, że uderzyła głową o asfalt. 20 osób znęcało się nad ojcem, 5 osób biło Elhamę [siostrę] i 2 osoby moją matkę, która jest 55-letnią kobietą.

„Mój ojciec próbował chronić Elhamę. Kilku mężczyzn odciągnęło go, a pięć funkcjonariuszek w czadorach złapało Elhamę, zakuły ją w kajdanki, powaliły na ziemię, a potem zaciągnęły do furgonetki. Szyja i ręce Elhamy są posiniaczone. Dotkliwie pobito także moją matkę i ciotki”.


To brutalne pobicie było normalną reakcją tego reżimu na odwagę krewnych protestowania w milczeniu przed więzieniem. To jest Złowieszczy Iran.


News From Iran, Both Silly and Sinister
J
ihad Watch 16 czerwca 2021
Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk