Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 04:57

« Poprzedni Następny »


Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn


David Collier 2021-06-19

Codzienność w Nigerii, o której informujący nas o świecie wolą nie mówić.
Codzienność w Nigerii, o której informujący nas o świecie wolą nie mówić.

Na ten marsz islamistów przyjechali do Londynu aż z Bradford. Wrzaski domagające się  zniszczenia żydowskiego państwa były głośne, ulice były pełne i flagi powiewały radośnie. W miejscu narodzin demokracji i pomników upamiętniających naszych narodowych bohaterów islamistyczne flagi wznoszono wysoko i dumnie. Tylko kilka kilometrów dalej, w siedzibie Sky News, dziennikarze pracowali nad kolejną wzruszającą sprawą, przygotowaną dla nich przez propagandowe ramię Hamasu. Daleko od Londynu, w Nigerii – islamscy terroryści popełniają ludobójstwo na niewinnej, chrześcijańskiej ludności. W ostatnich kilku miesiącach zginęło dziesięciokrotnie więcej chrześcijan niż Palestyńczyków – a żaden z tych chrześcijan nie był terrorystą z Hamasu, nikogo jednak to nie obchodzi. Nie obchodzi tych którzy twierdzą, że maszerują w obronie praw człowieka, ani tych, którzy mają dostarczać nam informacji. Istnieje związek między Bradford, Nigerią i Sky News i dopóki nie zaczniemy zajmować się nim - i pokazywać go - wszyscy będziemy przesuwali się coraz bliżej krawędzi przepaści.

Nigeria


Zaczynamy w miejscu, gdzie powinno się zacząć, od koszmarnej rzezi w Nigerii. Jeśli chcecie szerzyć zdjęcia martwych dzieci w mediach społecznościowych, tam jest ich mnóstwo. Zamyka się szkoły z powodu fali potworności „porywań dla okupu”. Zagrożone są MILIONY dzieci, z dziewczynkami oddawanymi we wczesne małżeństwa, bo wyczerpano wszystkie inne możliwości. „Palestyna” nie ma niczego podobnego – prawdziwej ludzkiej katastrofy, gdzie niewinni płacą cenę rzekami krwi.

 

A w miarę pogarszania się bezpieczeństwa, pogarsza się wszystko inne. Tylko w ostatnich kilku miesiącach dziesiątki tysięcy dzieci leczono w samym tylko Zamfara z powodu ciężkiego niedożywienia, malarii i innych chorób. Co ci ludzie daliby za widok ciężarówek, takich jak te, które Izrael codziennie wysyła do Gazy?

 

W ostatnich kilku miesiącach zamordowano w Nigerii 1470 bezbronnych chrześcijan. Nieletnich dziewczynek często nie zabija się, ale porywa, przymusowo wydaje za mąż i nawraca na islam. Jest to część trwającego ludobójstwa chrześcijan na obszarach z dużymi wpływami islamskimi – co obejmuje również kraje takie jak Pakistan.

 

W naszej prasie głównego nurtu panowała o tym wszystkim cisza. Żadnego publicznego oburzenia i żadnych masowych protestów. Wzrok wszystkich “grup praw człowieka” był utkwiony gdzie indziej. 15 maja 15 ludzi zabito w Nigerii. Jedną z zabitych była pielęgniarka. Czy możecie sobie wyobrazić międzynarodowe oburzenie, gdyby Izrael zabił pielęgniarkę?

 

Oczywiście, nie wiecie o tym, ponieważ tego dnia – 15 maja – Izrael zburzył budynek AP, którego używał Hamas. Izrael zanim go zniszczył dołożył wiele starań, by upewnić się, że budynek jest pusty. Oczywiście – było międzynarodowe oburzenie, ponieważ Izrael rozbił jakieś ściany budynku będącego siedzibą centrali szpiegostwa Hamasu. Obecnie ten czyn Izraela ma nawet własną stronę w Wikipedii. Są strony w Wikipedii na wszystko, co robi Izrael. Nie ma strony Wikipedii dla tej pielęgniarki – nie wiemy niczego o tej pielęgniarce poza jej imieniem, „Chichi”. Gdyby tylko była Palestynką – na całym świecie byłyby marsze na cześć jej pamięci. W Wielkiej Brytanii widzielibyśmy ogólnokrajowe protesty pod jej wezwaniem.


Islamistyczny Londyn


Przybyli samochodami i autobusami z całej Wielkiej Brytanii, by demonstrować przeciwko potworności, jaka dzieje się za morzami. Nie przyszli protestować przeciwko potwornościom, jakie dotykają Ujgurów. To nie ludobójstwo chrześcijan wygnało ich na ulice. Nawet rzeź milionów muzułmanów zabijanych przez innych muzułmanów na Bliskim Wschodzie nie skłoniła ich do protestu. Z pewnością najnowsze bombardowanie Kurdów nie wyciągnęło ich z łóżek. Tym, co spowodowało, że ci ludzie zebrali się w Londynie, by okazać swój gniew, było małe państwo żydowskie, które ośmieliło się bronić przed radykalną, islamską grupą terrorystyczną. To był konflikt, w którym zginęło w sumie nieco ponad 210 Palestyńczyków, większość z nich to byli terroryści. Ponad 4000 rakiet wystrzelono na Izrael.

 

Tym, czego świadkiem był wczoraj Londyn, była islamistyczna demonstracja. Wśród organizatorów jest wiele znanych grup islamistycznych, aktywistów i bywalców radykalnych meczetów. To było jasne i widać to było wszędzie. To nie był protest o prawa człowieka – to był islamistyczny protest przeciwko żydowskiemu państwu:Przyszli ze swoimi flagami: Pakistan, Turcja, Tunezja, Kaszmir i czarny sztandar islamistów:Mówcy postawili świat na głowie. Podczas gdy demonizowali i  nazywali terrorystycznym państwem demokrację – państwo Izrael – ci islamiści wykrzykiwali ze swoich trybun, że Hamas jest prawomocnym obrońcą wolności. To samo mówił Bin Laden o Al-Kaidzie. Nie powinno się pozwalać na ten rodzaj odwrócenia prawdy, w którym na naszych gloryfikuje się ulicach zakazane organizacje terrorystyczne.

 

Mówią tłumowi, że „naszą krwią wyzwolimy Al Aksa”. Protestujący noszą zdjęcia martwych dzieci. Ale kiedy na koniec zbliżyli się do izraelskiej ambasady, rozległ się znany okrzyk: „Allahu Akbar”. Te zbiry mogą robić, co chcą, przejąć nasze ulice, zamknąć nasze sklepy, zablokować ruch, wyć domagając się żydowskiej krwi, wychwalać grupy terrorystyczne – i jak długo niesiesz palestyńską” flagę, nikt cię nie zatrzyma.

 

Niedaleko stamtąd, w Shepherds Bush były podobne sceny. Kurdowie zrobiliby mądrze, gdyby się tam nie pokazali, bo było tam dużo tureckich flag. Turcja obecnie bombarduje kilka kurdyjskich społeczności, nie oszczędzając nikogo. Nie żeby to kogoś obchodziło. 


Islamistyczne zagrożenie


W protestach w tym tygodniu nie było takich samych gróźb ani przemocy, jak w tych, które odbyły się zaledwie kilka tygodni temu, ale nie o to chodzi. To nie jest humanitarny protest – to jest islamistyczny marsz nienawiści, religijne wezwanie do broni – i celem tych ludzi są Żydzi. Wielka Brytania ewidentnie nie zrobiła dość, by zdławić rozbestwienie się  politycznego islamu na naszych ulicach. Wszyscy zanadto się boją, że zostaną napiętnowani jako “islamofobi”. To MUSI skończyć się – i to musi skończyć się teraz.   

 

Zawsze zdumiewa mnie widok głupich, białych ludzi wmieszanych w to wszystko, którym zdaje się, że ma to coś wspólnego z prawami człowieka. Jak trzeba być ślepym, by widzieć islamistyczne rzezie za granicą, a potem stawać razem z tymi, którzy wymachują islamistycznymi flagami na naszych ulicach. Nawet słyszeli wycia o żydowską krew i w jakiś sposób nadal uważali, że są po właściwej stronie etycznego sporu. Jest to głupota bez granic.


1,8 miliarda muzułmanów nie są prześladowaną grupą mniejszościową. Oni nawet nie rozumieją znaczenia słowa “mniejszość” – także tam, gdzie istotnie są mniejszością w społeczeństwie. Żydzi są mniejszością w pełnym tego słowa znaczeniu. 15 milionów – wyganiani, prześladowani, mordowani – aż wreszcie odbudowali dom, którego bronią. Polityczny, zradykalizowany islam kontra Żydzi – nie ulega wątpliwości, która strona naprawdę zasługuje na poparcie.


Hańba Sky, “Guardiana” i BBC


Te obrazy są obiektywną prawdą na temat tego, jak wygląda świat. Jest koszmarnym miejscem z setkami miejsc konfliktów, setkami milionów prześladowanych i miliardami ludzi żyjących bez wolności. W jednym regionie, na obszarze zalanym islamskimi terrorystami i despotycznymi rządami, jest małe państwo żydowskie – maleńka oaza demokracji. Izrael nie musi być doskonały, by nadal pozostawać jedynym społeczeństwem w tym regionie godnym naszego szacunku.  


Niemal żadne z naszych mediów nie przedstawia tej oczywistej prawdy – wszystkie w różnym stopniu skłaniają się ku islamistycznej wizji świata. Ale chyba żadne tak bardzo jak Sky, BBC i “Guardian”. Choć mogą od czasu do czasu wyrażać puste słowa na rzecz prawdy – większość czasu i zasobów spędzają na pokazywaniu swoim widzom i czytelnikom całkowitej odwrotności prawdy.

 

Kiedy nieco ponad 200 ludzi zginęło w Gazie – w wojnie, którą zaczęli radykalni islamiści przez ostrzeliwanie rakietami izraelskich miast – dziesiątki tysięcy ludzi zginęło w innych częściach świata. Ale tego nie dowiesz się z wiadomości. Media takie jak BBC i Sky wysyłają  swoich wysłanników do Gazy, by wyciągnęli fotogeniczne dziecko i postawili je przed swoimi kamerami. Członkowie Hamasu mają pod dostatkiem swoich dzieci, żeby postawić je przed kamerami zachodnich dziennikarzy. Tym, co dostajemy, jest niekończący się potok rozdzierających serca opowieści, które koncentrują się na jednym – na „Palestynie”. Jest to czysta propaganda Hamasu.  


Przez ostatnich 6 tygodni Sky News Twitter (7 milionów obserwujących) jeden raz wspomniał Turcję tylko, kiedy mówił o środowisku. Skupiając się na tym, co nazywał „morskim glutem” u wybrzeża Morza Marmara. Przejrzałem wstecz wiele miesięcy i nie znalazłem  niczego o brutalnych atakach Turcji na naród kurdyjski.

 

W ostatnich kilku tygodniach wspomniano Pakistan tylko w związku z katastrofą kolejową i koronawirusem. Trwające tam prześladowania chrześcijan – takie jak niedawny napad liczącej 200 osób, islamistycznej tłuszczy na chrześcijańską społeczność, która połamała kości ośmiu chrześcijanom, nie doczekał się wzmianki.

Chrześcijanie zaatakowani butelkami, siekierami i cegłami

„Byli uzbrojeni w szklane butelki, siekiery, pałki i cegły – powiedział Mangta. – Inni użyli schodów ewakuacyjnych, by dostać się na nasze dachy i zaczęli niszczyć nasze meble. Błagaliśmy, by oszczędzili kobiety, ale atak trwał przez pół godziny”

Przejrzałem sześć miesięcy Twittera Sky i nie ma tam ani jednego tweetu, ani jednego, o prześladowaniu chrześcijan.


Zamiast tego jest niekończący się potok demonizującej, antyizraelskiej propagandy.  


BBC, “Guardian” – wszyscy poruszają podobne tematy i używają podobnego żargonu nienawiści. Kiedy jedno z tych mediów publikuje coś przeciwko Izraelowi, rozchodzi się to jak ogień po prerii. Wzrasta liczba prenumeratorów, firmy reklamowe płacą więcej. Głównie jednak zwracają się do islamistycznego tłumu, który używa ich materiału jako paszy dla pozyskania nowych rekrutów, a podżega ich ten sam islamistyczny tłum, krzyczący „co z Palestyną?”


Gdzie jest pierwsza strona “New York Timesa” ze zdjęciami zamordowanych nigeryjskich dzieci? Nie ma. Nikogo to nie obchodzi.  


Muzułmańscy piłkarze pokazują palestyńską flagę i wszyscy przyjmują to jako znak, że “Palestyna” jest rzeczywiście główną humanitarną sprawą naszych czasów. Niczym takim nie jest i jest skandalem, że FA nie podjął żadnego działania. To ludzie tacy jak Sadio Mane z Liverpoolu zamieniają to w religijny konflikt i publicznie używają swojej sławy i klubów futbolowych, by to robić. To nie ma nic wspólnego z prawami człowieka – to jest o ich “braciach”, o “islamie” i “ummie”.  Black Lives Matter dokooptowano do sprawy palestyńskiej – podobnie jak sprawa palestyńska dokooptowuje do siebie wszystkie sprawy. Kiedy jednak przyjrzymy się temu – spójrzcie na tych ludzi w Afryce, którzy naprawdę cierpią, a o których nikt nie chce mówić. Czarne życie zupełnie nie wydaje się liczyć dla nikogo.

 

Ludzie tacy jak dziennikarz Sky News, Mark Stone czują się ważni. Wzrasta liczba obserwujących go, ludzie zaczynają pamiętać jego nazwisko. Ten głupiec myśli, że w jakiś sposób znaczy to, że robi słuszną rzecz – więc robi to częściej i głośniej. Rosnący aplauz potwierdza mu, że jest na właściwym tropie. W końcu, jest 1,8 miliarda muzułmanów na świecie a prawda jest kwestią liczb. Poziom głupoty tego człowieka przewyższa tylko rozmiar jego ego. Smutna kombinacja dla dziennikarza.


Jesteśmy oszukiwani. Nie ma usprawiedliwienia dla obsesji na punkcie Izraela – żadnego. To jest część islamistycznej narracji – i o tym właśnie chcą mówić islamiści – nieustannie. Nasze media poszły za tymi islamistami w antyzachodnią, antyizraelską otchłań. W redakcjach boją się islamistów. Nasza policja boi się ich na ulicach. Rząd wie, że jeśli podejmie działania, zostanie nazwany mianem islamofobicznego rządu. Ten pociąg zmierza ku katastrofie.


Gaza. Sky News and the islamist march on London

13 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier


Brytyjski bloger, śledzący antysemityzm w pasie brytyjskiej. Porwadzi blog: https://david-collier.com/  

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk