Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 12:56

« Poprzedni Następny »


Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn


David Collier 2021-06-19

Codzienność w Nigerii, o której informujący nas o świecie wolą nie mówić.
Codzienność w Nigerii, o której informujący nas o świecie wolą nie mówić.

Na ten marsz islamistów przyjechali do Londynu aż z Bradford. Wrzaski domagające się  zniszczenia żydowskiego państwa były głośne, ulice były pełne i flagi powiewały radośnie. W miejscu narodzin demokracji i pomników upamiętniających naszych narodowych bohaterów islamistyczne flagi wznoszono wysoko i dumnie. Tylko kilka kilometrów dalej, w siedzibie Sky News, dziennikarze pracowali nad kolejną wzruszającą sprawą, przygotowaną dla nich przez propagandowe ramię Hamasu. Daleko od Londynu, w Nigerii – islamscy terroryści popełniają ludobójstwo na niewinnej, chrześcijańskiej ludności. W ostatnich kilku miesiącach zginęło dziesięciokrotnie więcej chrześcijan niż Palestyńczyków – a żaden z tych chrześcijan nie był terrorystą z Hamasu, nikogo jednak to nie obchodzi. Nie obchodzi tych którzy twierdzą, że maszerują w obronie praw człowieka, ani tych, którzy mają dostarczać nam informacji. Istnieje związek między Bradford, Nigerią i Sky News i dopóki nie zaczniemy zajmować się nim - i pokazywać go - wszyscy będziemy przesuwali się coraz bliżej krawędzi przepaści.

Nigeria


Zaczynamy w miejscu, gdzie powinno się zacząć, od koszmarnej rzezi w Nigerii. Jeśli chcecie szerzyć zdjęcia martwych dzieci w mediach społecznościowych, tam jest ich mnóstwo. Zamyka się szkoły z powodu fali potworności „porywań dla okupu”. Zagrożone są MILIONY dzieci, z dziewczynkami oddawanymi we wczesne małżeństwa, bo wyczerpano wszystkie inne możliwości. „Palestyna” nie ma niczego podobnego – prawdziwej ludzkiej katastrofy, gdzie niewinni płacą cenę rzekami krwi.

 

A w miarę pogarszania się bezpieczeństwa, pogarsza się wszystko inne. Tylko w ostatnich kilku miesiącach dziesiątki tysięcy dzieci leczono w samym tylko Zamfara z powodu ciężkiego niedożywienia, malarii i innych chorób. Co ci ludzie daliby za widok ciężarówek, takich jak te, które Izrael codziennie wysyła do Gazy?

 

W ostatnich kilku miesiącach zamordowano w Nigerii 1470 bezbronnych chrześcijan. Nieletnich dziewczynek często nie zabija się, ale porywa, przymusowo wydaje za mąż i nawraca na islam. Jest to część trwającego ludobójstwa chrześcijan na obszarach z dużymi wpływami islamskimi – co obejmuje również kraje takie jak Pakistan.

 

W naszej prasie głównego nurtu panowała o tym wszystkim cisza. Żadnego publicznego oburzenia i żadnych masowych protestów. Wzrok wszystkich “grup praw człowieka” był utkwiony gdzie indziej. 15 maja 15 ludzi zabito w Nigerii. Jedną z zabitych była pielęgniarka. Czy możecie sobie wyobrazić międzynarodowe oburzenie, gdyby Izrael zabił pielęgniarkę?

 

Oczywiście, nie wiecie o tym, ponieważ tego dnia – 15 maja – Izrael zburzył budynek AP, którego używał Hamas. Izrael zanim go zniszczył dołożył wiele starań, by upewnić się, że budynek jest pusty. Oczywiście – było międzynarodowe oburzenie, ponieważ Izrael rozbił jakieś ściany budynku będącego siedzibą centrali szpiegostwa Hamasu. Obecnie ten czyn Izraela ma nawet własną stronę w Wikipedii. Są strony w Wikipedii na wszystko, co robi Izrael. Nie ma strony Wikipedii dla tej pielęgniarki – nie wiemy niczego o tej pielęgniarce poza jej imieniem, „Chichi”. Gdyby tylko była Palestynką – na całym świecie byłyby marsze na cześć jej pamięci. W Wielkiej Brytanii widzielibyśmy ogólnokrajowe protesty pod jej wezwaniem.


Islamistyczny Londyn


Przybyli samochodami i autobusami z całej Wielkiej Brytanii, by demonstrować przeciwko potworności, jaka dzieje się za morzami. Nie przyszli protestować przeciwko potwornościom, jakie dotykają Ujgurów. To nie ludobójstwo chrześcijan wygnało ich na ulice. Nawet rzeź milionów muzułmanów zabijanych przez innych muzułmanów na Bliskim Wschodzie nie skłoniła ich do protestu. Z pewnością najnowsze bombardowanie Kurdów nie wyciągnęło ich z łóżek. Tym, co spowodowało, że ci ludzie zebrali się w Londynie, by okazać swój gniew, było małe państwo żydowskie, które ośmieliło się bronić przed radykalną, islamską grupą terrorystyczną. To był konflikt, w którym zginęło w sumie nieco ponad 210 Palestyńczyków, większość z nich to byli terroryści. Ponad 4000 rakiet wystrzelono na Izrael.

 

Tym, czego świadkiem był wczoraj Londyn, była islamistyczna demonstracja. Wśród organizatorów jest wiele znanych grup islamistycznych, aktywistów i bywalców radykalnych meczetów. To było jasne i widać to było wszędzie. To nie był protest o prawa człowieka – to był islamistyczny protest przeciwko żydowskiemu państwu:Przyszli ze swoimi flagami: Pakistan, Turcja, Tunezja, Kaszmir i czarny sztandar islamistów:Mówcy postawili świat na głowie. Podczas gdy demonizowali i  nazywali terrorystycznym państwem demokrację – państwo Izrael – ci islamiści wykrzykiwali ze swoich trybun, że Hamas jest prawomocnym obrońcą wolności. To samo mówił Bin Laden o Al-Kaidzie. Nie powinno się pozwalać na ten rodzaj odwrócenia prawdy, w którym na naszych gloryfikuje się ulicach zakazane organizacje terrorystyczne.

 

Mówią tłumowi, że „naszą krwią wyzwolimy Al Aksa”. Protestujący noszą zdjęcia martwych dzieci. Ale kiedy na koniec zbliżyli się do izraelskiej ambasady, rozległ się znany okrzyk: „Allahu Akbar”. Te zbiry mogą robić, co chcą, przejąć nasze ulice, zamknąć nasze sklepy, zablokować ruch, wyć domagając się żydowskiej krwi, wychwalać grupy terrorystyczne – i jak długo niesiesz palestyńską” flagę, nikt cię nie zatrzyma.

 

Niedaleko stamtąd, w Shepherds Bush były podobne sceny. Kurdowie zrobiliby mądrze, gdyby się tam nie pokazali, bo było tam dużo tureckich flag. Turcja obecnie bombarduje kilka kurdyjskich społeczności, nie oszczędzając nikogo. Nie żeby to kogoś obchodziło. 


Islamistyczne zagrożenie


W protestach w tym tygodniu nie było takich samych gróźb ani przemocy, jak w tych, które odbyły się zaledwie kilka tygodni temu, ale nie o to chodzi. To nie jest humanitarny protest – to jest islamistyczny marsz nienawiści, religijne wezwanie do broni – i celem tych ludzi są Żydzi. Wielka Brytania ewidentnie nie zrobiła dość, by zdławić rozbestwienie się  politycznego islamu na naszych ulicach. Wszyscy zanadto się boją, że zostaną napiętnowani jako “islamofobi”. To MUSI skończyć się – i to musi skończyć się teraz.   

 

Zawsze zdumiewa mnie widok głupich, białych ludzi wmieszanych w to wszystko, którym zdaje się, że ma to coś wspólnego z prawami człowieka. Jak trzeba być ślepym, by widzieć islamistyczne rzezie za granicą, a potem stawać razem z tymi, którzy wymachują islamistycznymi flagami na naszych ulicach. Nawet słyszeli wycia o żydowską krew i w jakiś sposób nadal uważali, że są po właściwej stronie etycznego sporu. Jest to głupota bez granic.


1,8 miliarda muzułmanów nie są prześladowaną grupą mniejszościową. Oni nawet nie rozumieją znaczenia słowa “mniejszość” – także tam, gdzie istotnie są mniejszością w społeczeństwie. Żydzi są mniejszością w pełnym tego słowa znaczeniu. 15 milionów – wyganiani, prześladowani, mordowani – aż wreszcie odbudowali dom, którego bronią. Polityczny, zradykalizowany islam kontra Żydzi – nie ulega wątpliwości, która strona naprawdę zasługuje na poparcie.


Hańba Sky, “Guardiana” i BBC


Te obrazy są obiektywną prawdą na temat tego, jak wygląda świat. Jest koszmarnym miejscem z setkami miejsc konfliktów, setkami milionów prześladowanych i miliardami ludzi żyjących bez wolności. W jednym regionie, na obszarze zalanym islamskimi terrorystami i despotycznymi rządami, jest małe państwo żydowskie – maleńka oaza demokracji. Izrael nie musi być doskonały, by nadal pozostawać jedynym społeczeństwem w tym regionie godnym naszego szacunku.  


Niemal żadne z naszych mediów nie przedstawia tej oczywistej prawdy – wszystkie w różnym stopniu skłaniają się ku islamistycznej wizji świata. Ale chyba żadne tak bardzo jak Sky, BBC i “Guardian”. Choć mogą od czasu do czasu wyrażać puste słowa na rzecz prawdy – większość czasu i zasobów spędzają na pokazywaniu swoim widzom i czytelnikom całkowitej odwrotności prawdy.

 

Kiedy nieco ponad 200 ludzi zginęło w Gazie – w wojnie, którą zaczęli radykalni islamiści przez ostrzeliwanie rakietami izraelskich miast – dziesiątki tysięcy ludzi zginęło w innych częściach świata. Ale tego nie dowiesz się z wiadomości. Media takie jak BBC i Sky wysyłają  swoich wysłanników do Gazy, by wyciągnęli fotogeniczne dziecko i postawili je przed swoimi kamerami. Członkowie Hamasu mają pod dostatkiem swoich dzieci, żeby postawić je przed kamerami zachodnich dziennikarzy. Tym, co dostajemy, jest niekończący się potok rozdzierających serca opowieści, które koncentrują się na jednym – na „Palestynie”. Jest to czysta propaganda Hamasu.  


Przez ostatnich 6 tygodni Sky News Twitter (7 milionów obserwujących) jeden raz wspomniał Turcję tylko, kiedy mówił o środowisku. Skupiając się na tym, co nazywał „morskim glutem” u wybrzeża Morza Marmara. Przejrzałem wstecz wiele miesięcy i nie znalazłem  niczego o brutalnych atakach Turcji na naród kurdyjski.

 

W ostatnich kilku tygodniach wspomniano Pakistan tylko w związku z katastrofą kolejową i koronawirusem. Trwające tam prześladowania chrześcijan – takie jak niedawny napad liczącej 200 osób, islamistycznej tłuszczy na chrześcijańską społeczność, która połamała kości ośmiu chrześcijanom, nie doczekał się wzmianki.

Chrześcijanie zaatakowani butelkami, siekierami i cegłami

„Byli uzbrojeni w szklane butelki, siekiery, pałki i cegły – powiedział Mangta. – Inni użyli schodów ewakuacyjnych, by dostać się na nasze dachy i zaczęli niszczyć nasze meble. Błagaliśmy, by oszczędzili kobiety, ale atak trwał przez pół godziny”

Przejrzałem sześć miesięcy Twittera Sky i nie ma tam ani jednego tweetu, ani jednego, o prześladowaniu chrześcijan.


Zamiast tego jest niekończący się potok demonizującej, antyizraelskiej propagandy.  


BBC, “Guardian” – wszyscy poruszają podobne tematy i używają podobnego żargonu nienawiści. Kiedy jedno z tych mediów publikuje coś przeciwko Izraelowi, rozchodzi się to jak ogień po prerii. Wzrasta liczba prenumeratorów, firmy reklamowe płacą więcej. Głównie jednak zwracają się do islamistycznego tłumu, który używa ich materiału jako paszy dla pozyskania nowych rekrutów, a podżega ich ten sam islamistyczny tłum, krzyczący „co z Palestyną?”


Gdzie jest pierwsza strona “New York Timesa” ze zdjęciami zamordowanych nigeryjskich dzieci? Nie ma. Nikogo to nie obchodzi.  


Muzułmańscy piłkarze pokazują palestyńską flagę i wszyscy przyjmują to jako znak, że “Palestyna” jest rzeczywiście główną humanitarną sprawą naszych czasów. Niczym takim nie jest i jest skandalem, że FA nie podjął żadnego działania. To ludzie tacy jak Sadio Mane z Liverpoolu zamieniają to w religijny konflikt i publicznie używają swojej sławy i klubów futbolowych, by to robić. To nie ma nic wspólnego z prawami człowieka – to jest o ich “braciach”, o “islamie” i “ummie”.  Black Lives Matter dokooptowano do sprawy palestyńskiej – podobnie jak sprawa palestyńska dokooptowuje do siebie wszystkie sprawy. Kiedy jednak przyjrzymy się temu – spójrzcie na tych ludzi w Afryce, którzy naprawdę cierpią, a o których nikt nie chce mówić. Czarne życie zupełnie nie wydaje się liczyć dla nikogo.

 

Ludzie tacy jak dziennikarz Sky News, Mark Stone czują się ważni. Wzrasta liczba obserwujących go, ludzie zaczynają pamiętać jego nazwisko. Ten głupiec myśli, że w jakiś sposób znaczy to, że robi słuszną rzecz – więc robi to częściej i głośniej. Rosnący aplauz potwierdza mu, że jest na właściwym tropie. W końcu, jest 1,8 miliarda muzułmanów na świecie a prawda jest kwestią liczb. Poziom głupoty tego człowieka przewyższa tylko rozmiar jego ego. Smutna kombinacja dla dziennikarza.


Jesteśmy oszukiwani. Nie ma usprawiedliwienia dla obsesji na punkcie Izraela – żadnego. To jest część islamistycznej narracji – i o tym właśnie chcą mówić islamiści – nieustannie. Nasze media poszły za tymi islamistami w antyzachodnią, antyizraelską otchłań. W redakcjach boją się islamistów. Nasza policja boi się ich na ulicach. Rząd wie, że jeśli podejmie działania, zostanie nazwany mianem islamofobicznego rządu. Ten pociąg zmierza ku katastrofie.


Gaza. Sky News and the islamist march on London

13 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


David Collier


Brytyjski bloger, śledzący antysemityzm w pasie brytyjskiej. Porwadzi blog: https://david-collier.com/  

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk