Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 14:07

« Poprzedni Następny »


Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka


Frimet i Armold Roth 2020-10-05

Zrzut z wideo zamieszczonego na Facebooku
Zrzut z wideo zamieszczonego na Facebooku

Dziesięć dni temu podczas webinaru na Facebooku nadawanym globalnie do wszystkich miejsc, gdzie są arabskojęzyczni miłośnicy takich rzeczy, odbywało się świętowanie


Obchodzono dziewiętnastą rocznicę horroru 9/11. 


Ahlam Tamimi, fanatyczna islamistka, morderczyni naszej córki, Malki Chany Roth i kobieta, która została wypuszczona z więzienia po odsiedzeniu zaledwie ośmiu lat z 16 następujących po sobie wyroków dożywocia, była główną atrakcją.


Jej przemówienie przypomniało nam, obserwującym to z daleka, jak nieprawdopodobnie wiele wolności udało się zdobyć tej chełpliwej organizatorce zamachu bombowego na jerozolimską pizzerię w 2001 r. i morderczyni dzieci od czasu, kiedy powróciła do miejsca swojego urodzenia i edukacji (Jordanii), gdzie również żyje jej najbliższa i rozszerzona rodzina.


Przemówienie Tamimi pokazuje, dlaczego jest najbardziej na świecie poszukiwaną zbrodniarką. Jeśli znajomość arabskiego pozwoli ci na to, możesz obejrzeć całe wideo tutaj dzięki bezmyślnej szczodrości Facebooka. 


Na wypadek, jeśli "zniknie" (takie rzeczy zdarzają się), zarchiwizowaliśmy je tutaj


Poprosiliśmy pomocnych, arabskojęzycznych przyjaciół o przetłumaczenie nam ogólnego sensu jej wypowiedzi. Notatki poniżej oparte są o ich tłumaczenie. 


Tamimi mówi o systematycznym obniżaniu się statusu więźniów palestyńskich Arabów po podpisaniu umów z Oslo w 1994 roku. Mówiła o roku 1994, kiedy była w tym samym wieku, jak nasz córka, Malki, którą Tamimi zabiła siedem lat później wybuchem bomby w centrum Jerozolimy. 


To jest, jej zdaniem, wielki problem: utrata statusu i uwagi. Wcześniej, jak mówiła, zwolnienie więźniów z izraelskich cel więziennych wywoływało znaczące świętowanie. Dzisiaj, wszystko, co się dzieje, to kilku członków rodziny, którzy przychodzą i witają więźnia  na najbliższym izraelskim punkcie kontrolnym. Nie ma ceremonii, nie ma zaangażowania społeczności. (My jednak widzimy mnóstwo dowodów w arabskojęzycznych mediach społecznościowych, że przynajmniej w wielu wypadkach, urządza się huczne powitanie.)


Inną wskazówką tego, jak poważna jest ta nowa rzeczywistość, jest to, że rodziny nie są już dłużej szczęśliwe, jak były kiedyś, gdy ich córki wychodzą za mąż za zwolnionych więźniów. Wyjaśnijmy w tym miejscu, że kiedy mówi ”więźniów”, ma na myśli terrorystów


Tamimi również w mediach widzi ten spadek żarliwości i prestiżu. Skoro społeczeństwo nie dba już tak bardzo o sprawę więźniów, media widzą mniej potrzeby, by o nich pisać.   


Jako przykład przytacza śmierć więźnia, który zmarł w izraelskim więzieniu kilka dni wcześniej. Śmierć przyszła, mówi, z powodu zawału serca i powaliła uwięzionego bohatera na kilka zaledwie miesięcy przed jego oczekiwanym uwolnieniem. 


W podobny sposób mówi o infekcji dziesiątków więźniów koronawirusem. Jedno i drugie pokazuje, jej zdaniem, że społeczeństwo niezbyt interesuje się tym, co powoduje brak relacji w mediach. (Z tego, co my widzimy, istnieje wiele relacji w świecie arabskim zarówno na temat śmierci “więźniów” w izraelskich więzieniach – rzekomo nigdy nie wynikających z normalnych zdarzeń, ale zawsze spowodowanych  izraelską wrogością – jak i z szerzenia się COVID-19, co także w tych relacjach jest bezpośrednim rezultatem syjonizmu.)  


Chociaż nie wymienia nazwisk, sprawa śmierci z powodu zawału serca prawdopodobnie dotyczy Daouda Tala'at al-Chatiba, więźnia z Betlejem, o którego śmierci w więzieniu Ofer w Jerozolimie donosił Middle East Eye 3 września 2020. 


W artykule napisano, że Chatib został 

"skazany na 18 lat więzienia za udział w antyokupacyjnej działalności jako członek ruchu Fatahu. Palestyński Komitet ds. Więźniów i Byłych Więźniów powiedział, że inni więźniowie w Ofer protestowali po otrzymaniu informacji o śmierci Chatiba przez walenie w drzwi i skandowanie. Izraelscy strażnicy więzienni weszli następnie do cel i osadzili 10 więźniów w izolatkach. Śmierć Chatiba rozpaliła na nowo wezwania, by pociągnąć do odpowiedzialności izraelskie służby więzienne za medyczne zaniedbywanie uwięzionych Palestyńczyków”.

Następnie przechodzą do Palestine News Network, gdzie o Chatibie mówi się, że został "męczennikiem w więzieniu Ofer w wyniku zawału serca", podczas gdy Electronic Intifadaprzypisuje jego śmierć "podobno udarowi, jako przyczynie śmierci, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone”.


Żadne z arabskich doniesień nie podaje kontekstu. Na libańskim koncie [tutaj] znaleźliśmy jednak informację, że ten terrorysta miał historię problemów kardiologicznych. Po wcześniejszym zawale w 2017 roku przeszedł operację na otwartym sercu, która – ponieważ był więźniem – była podarunkiem izraelskiego znakomitego systemu medycznego. Jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymałby opiekę tej jakości na wolnym rynku świata, z którego przyszedł?


Organ Autonomii Palestyńskiej, WAFA, mówi, że autopsja pokazała, że zmarł z powodu “poważnej niewydolności serca wynikającej z kardiomiopatii i choroby naczyń wieńcowych ". Trudno dopatrzyć się, by takie problemy mogły wynikać z czegokolwiek, co zrobił izraelski system więzienny. Opieramy się jednak na ograniczonej informacji i przesadnej naturze arabskiej narracji, która czyni, że sprawy są bardziej zagmatwane i niejasne niż byłyby normalnie.  


Palestine News Network
, poświęcając odrobinę uwagi temu, jak został uwięziony, nazywa go "członkiem służby wywiadu ogólnego, gdzie został aresztowany pod zarzutem oporu wobec okupacji". Znamy tego rodzaju dwójmowę. “Times of Israel, już bez niejasnych ogólników mówi, że był "członkiem zbrojnego skrzydła palestyńskiego Fatahu". Rok 2002, kiedy został aresztowany, był okresem, kiedy mordercze ataki Fatahu zdarzały się codziennie. (Próbujemy znaleźć otwarte źródła, które podałyby, jak ten “więzień” został skazany na karę, która normalnie wskazuje, że ktoś został zabity.) 


Wróćmy do Ahlam Tamimi. 


Jej kolejna skarga: status więźniów w Autonomii Palestyńskiej musi zostać podniesiony i troska o nich wpojona w kolektywną świadomość. To, co się dzieje, nie wystarcza. Gdyby wystarczało, więźniowie/terroryści otrzymywaliby szacunek, na jaki zasługują, także ze strony mediów.


Podpisywanie Porozumienia Abrahamowego – 15 września 2020
Podpisywanie Porozumienia Abrahamowego – 15 września 2020

Następnie przechodzi do pilniejszego – i bardzo aktualnego – problemu arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem, którego przykładem jest niedawne porozumienie Izraela z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Uważa, że to także zmniejsza ogólne zainteresowanie dobrostanem więźniów/terrorystów.   


Powodują to również negocjacje Autonomii Palestyńskiej z Izraelem. (Proszę zauważyć, że choć jej terrorystyczna kariera zaczęła się od nominalnie świeckiej frakcji OWP, Fatahu, w 2000 roku wkrótce porzuciła ją i została zwerbowana do islamistycznego Hamasu; a Fatah i Hamas są permanentnie skłóceni, co czasami prowadzi do przemocy.) Nie wspomina o obsesyjnym chronieniu i finansowaniu przez reżim Abbasa szatańskiego planu dostarczania finansowych bodźców do popełniania czynów terrorystycznych – „płaca za mordowanie”. Ale też nie przedstawia tutaj sprawy Fatahu; identyfikuje się z jego głównym rywalem, Hamasem.


Tamimi zajmuje się następnie użytecznością mediów społecznościowych. Mówi, że odczuwa potrzebę tchnienia nowego życia w sprawę więźniów/terrorystów. Przewagą mediów społecznościowych jest to, że nie są one przedmiotem tego, co nasi tłumacze ujęli jako “pewne agendy, które nękają resztę mediów". Media społecznościowe, w odróżnieniu od konwencjonalnej prasy, telewizji i radio, odznaczają się niskimi kosztami, szybkim publikowaniem i wysokim stopniem interaktywności. W świecie, do którego mówi Tamimi, to są cenne rzeczy.


Ważne jest, mówi Tamimi, która otrzymała magisterium z dziennikarstwa w 2019 roku, kultywowanie dobrych stosunków z ludźmi wpływowymi w mediach społecznościowych. W ten sposób, powiada, zdobywamy młodych ludzi. Wymienia szereg arabskich aktywistów mediów społecznościowych, których obserwują miliony i którzy potrafią wyprodukować krótkie klipy wideo o więźniach/terrorystach.


Zachęca także do zwracania się do piłkarzy i celebrytów z takich dziedzin jak moda, religia, polityka. (Jak to pasuje do jej islamistycznego konserwatyzmu pozostaje bez odpowiedzi.)


Tamimi, panarabska celebrytka, przecina wstęgę
Tamimi, panarabska celebrytka, przecina wstęgę

Na tyle, na ile możemy powiedzieć z przedstawionego nam streszczenia, Tamimi nie wspomniała o własnym, głębokim zaangażowaniu  i wpływie, jaki wywiera w takich mediach społecznościowych, jak Instagram, Facebook i Twitter. 


Braliśmy udział w staraniach, jak dotąd uwieńczonych powodzeniem, by zamknąć jej konta na tych platformach. Jej uparte otwieranie nowych kont pod inną nazwą natychmiast po zamknięciu poprzedniego świadczy o jej prawdziwej potrzebie, by ją słyszano i by mogła wywierać wpływ. Jest to czynnik, którego nie uwzględniają dziennikarze – ale wyraźnie ma to znaczenie dla zrozumienia przez USA chronienia przez Jordanię tej energicznej promotorki terroru przez morderstwa.   


W rzeczywistości trudno nie widzieć tej przerażającej kobiety jako żarliwej, niemal unikatowo toksycznej influencerki. Ilu znacie reporterów, prezenterów, blogerów, komentatorów, winnych morderstw, których liczba jest dwucyfrowa?! I którzy są chronieni  przez cały rząd Jordanii mimo, że ten kraj jest niemal całkowicie zależny od środków pomocowych i wsparcia z USA?   


Jest tu głębsza i ważniejsza sprawa, niż większość ludzi kiedykolwiek zdawała sobie sprawę. A jest nią to, że Tamimi używa – i używała przez lata - Facebooka (i inne platformy mediów społecznościowych, na których jest aktywna), by zachęcić innych do pójścia w jej ślady. By uczynić świat bezpieczniejszym i przyjemniejszym miejscem dla takich jak ona terrorystów – tych, którzy wyszukują małe dzieci w zatłoczonych pizzeriach, żeby je zabić.  


Powtórzymy to, co mówiliśmy wiele razy: giganty mediów społecznościowych, największy z nich Facebook ze swoimi bajecznie bogatymi zasobami i śmiałymi hasłami o utrzymywaniu  świata mediów społecznościowych w bezpieczeństwie dzięki algorytmom i czujności, są niezbędne dla modus operandi prawdziwych bandziorów, jak ta odrażająca, zanurzona we krwi kobieta.   


Dlaczego nie jest to sprawa na pierwsze strony najważniejszych mediów informacyjnych świata?


Wczoraj Tamimi pojawiła się w innym miejscu. Natknęliśmy się na to pisząc ten post. Wspominają ją w artykule redakcyjnym witryny internetowej palestyńskich Arabów, Al Watan Voice [tutaj], rozpływając się poetycko nad poświęceniami, oddaniem, czystej przyzwoitości palestyńskich Arabów – więźniów (tj. skazanych terrorystów).   


Autor o nazwisku Hassan Al-Asi zagłębia się w pełnym “samopoświęcenia” życiu szeregu terrorystów, morderców z zimną krwią i poświęca krótki fragment Tamimi:

Uwolniona więźniarka, Ahlam Al-Tamimi, której ojciec także zachorował na chorobę Alzheimer's Disease [właśnie pisał o innym “więźniu”, którego spotkał ten sam los] i nie poznawał jej, zawsze płacze, kiedy opowiada swoją historię. Mówi, że nie czuła się wolna po uwolnieniu [w 2011 roku], ponieważ wolność, w jej pojęciu, związana jest ze wspomnieniami matki i ojca. Powiedziała, że podczas dyskusji nad jej pracą magisterską [nawiązanie do jej dyplomu z dziennikarstwa, jaki otrzymała zeszłego lata z prywatnego uniwersytetu w Jordanii] ojciec pamiętał ją przez dwie sekundy i nazwał ją pieszczotliwym imieniem, jakim nazywał ją, kiedy była mała. Poświęcenie więźniów jest jednym z najszlachetniejszych poświęceń. To oni poświęcają swoją wolność na rzecz wolności swojego narodu…

Tamimi nigdy nie wyraziła cienia skruchy z powodu zniszczenia tylu istnień ludzkich. Jeśli czegoś żałuje, powiedziała wprost, publicznie i przed mikrofonem, to tego, że nie udało jej się zamordować więcej niewinnych Żydów.    

 

Jeśli śledzicie nasze starania i nasze teksty, nie zdziwi was, że nie mamy żadnego współczucia do tej szatańskiej postaci. Od 2011 roku żyje w komforcie wpływów, przywilejów i sławy. Ochrona ze strony jordańskiej rodziny królewskiej, broniącej jej i trzymającej na odległość od niej ramię amerykańskiej sprawiedliwości, jest hańbą.


Nie chodzi nam jednak o zemstę. W żadnym razie nie chcemy, by umierała tak jak nasza Malki, rozerwana na kawałki, sama, w groteskowym bólu, w wieku 15 lat. 

 

Mamy nadzieję, że zobaczymy Tamimi aresztowaną, zabraną w kajdankach przez Atlantyk, postawioną przed sądem i mamy nadzieję na to, że stanie się zadość sprawiedliwości i dokończy życie na pryczy – w federalnym więzieniu w USA, jako stara kobieta, patrząca wstecz na swoje zmarnowane życie.


Nie chcemy słuchać jej porad o mediach społecznościowych. Ani o niczym innym. Nie ma niczego, czego chcielibyśmy się od niej nauczyć. 


Tamimi roni łzy z powodu cierpień swojego ojca i matki, którzy żyli pełnym i długim życiem,  angażowali się w jej życie (ojciec tańczył na jej weselu w 2012 roku). Nie jest to dla nas tragedia. Tragedią jest to, co zrobiła – ta uśmiechnięta, chełpliwa, triumfująca – nam osobiście i wielu innym rodzinom.   


To stanowczo zbyt wiele, kiedy masowa morderczyni, która chciała odebrać życie tylu dzieciom, ile to możliwe, domaga się litości, współczucia, uczestnictwa w jej głębokim smutku na widok ojca, który po osiemdziesiątce cierpi na demencję, a całe życie zawodowe spędził jako oficer jordańskiej armii.


Ahlam Tamimi zasługuje na sprawiedliwość, nie na współczucie. Ci, którzy inaczej na to patrzą, niezależnie od swojego wysokiego statusu, powinni długo patrzeć na siebie w lustrze i zastanowić się, jak nisko upadli moralnie.

 

Things the world’s most wanted female terrorist would like us to know

This ongoing war, 21 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszeska

 

Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 928 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk