Prawda

Wtorek, 11 maja 2021 - 21:17

« Poprzedni Następny »


Religijna transformacja francuskich szkół


Giulio Meotti 2021-01-30

We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy nauczycielowi,  Samuelowi Paty’emu w październiku, we francuskich szkołach miało miejsce 800 islamistycznych „incydentów”. Na zdjęciu: Jeden z rysunków pokazanych uczniom przez Samuela Paty’ego. (Zdjęcie – wikipedia.)
We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy nauczycielowi,  Samuelowi Paty’emu w październiku, we francuskich szkołach miało miejsce 800 islamistycznych „incydentów”. Na zdjęciu: Jeden z rysunków pokazanych uczniom przez Samuela Paty’ego. (Zdjęcie – wikipedia.)

"W odróżnieniu od Pana, pułkowniku, i tak wielu innych, Mila nigdy się nie podda” - napisał ojciec francuskiej nastolatki do dyrektora jej szkoły w liście opublikowanym przez „Le Point”. 18 stycznia 2020 roku Mila O., wówczas 16-letnia, pisała obraźliwe komentarze o islamie podczas transmisji na żywo na Instagramie.

"Podczas jej transmisji muzułmański chłopiec zaprosił ją w komentarzach na randkę, ale odmówiła mu, bo jest lesbijką. Odpowiedział oskarżeniem jej o rasizm i nazywając ją ‘brudną lesbiją’. W gniewnym kolejnym wideo, transmitowanym natychmiast po tym, jak została obrażona, Mila odpowiedziała, że ‘nienawidzi religii’”.

Mila kontynuowała: "Koran jest religią nienawiści: jest w nim tylko nienawiść... Islam jest gów**m..." Od tego czasu otrzymała około 50 komunikatów i listów z groźbami zgwałcenia, poderżnięcia jej gardła, torturowania i obcięcia głowy. Przenosiła się z jednej szkoły do drugiej.


Raz jeszcze Mila znalazła się bez szkoły. W sieci społecznościowej przypadkiem podała nazwę swojej nowej szkoły wojskowej. Kierownictwo natychmiast wydaliło ją jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa uczniów. „Jest załamana takim tchórzostwem - napisał ojciec Mili. – Nawet armia nie może jej ochronić i pozwolić jej na kontynuowanie edukacji, to co możemy zrobić my, jej rodzice? To jest dla nas film horroru”.


Nawet francuska armia nie może jej ochronić? „Ma 17 lat i żyje jak personel ‘Charlie Hebdo’, w bunkrze; to jest nie do zniesienia! - powiedział adwokat Mili, Richard Malka.


Kilka dni później "Caroline L.", profesor na wydziale prawa uniwersytetu Aix-Marseille, otrzymała niezliczone groźby śmierci z oskarżeniami, że jest „islamofobką”. Prokurator Aix-en-Provence otworzył śledztwo przeciwko niej za “publiczne obrażenie za przynależność do religii”. “Przestępstwo” Caroline L. polegało na wyjaśnieniu studentom:

"W islamie nie ma wolności sumienia. Jeśli twój ojciec jest muzułmaninem, jesteś muzułmaninem na całe życie. Taki rodzaj seksualnie przekazywanej religii. Jednym z największych problemów, jakie mamy z islamem, a niestety nie jest to jedyny problem, jest to, że islam nie uznaje wolności sumienia. To jest absolutnie przerażające”.

Liceum Pierre Joël Bonté w Riom (Puy-de-Dôme) zostało zamknięte 11 stycznia z powodu “obelg i gróźb śmierci” wobec nauczycieli. “Postanowiliśmy zamknąć szkołę w następstwie obelg i gróźb śmierci, żeby chronić naszych uczniów i personel” - wyjaśnił rzecznik szkoły. Kilka godzin później nauczycielka w Tuluzie, Fatiha Boudjahlat, poprosiła o ochronę policyjną po otrzymaniu poważnych gróźb.  


W 2015 roku Państwo Islamskie ogłosiło, że trzeba atakować francuskie szkoły i wezwało swoich zwolenników do "zabijania nauczycieli". Według Gillesa Kepela, eksperta ds. islamizmu “Dla zwolenników politycznego islamu szkoła stała się cytadelą, którą trzeba zburzyć”.


W artykule w “L'Express” autor wskazuje na tragedię, że szkoły na całym świecie są obiektem kampanii przemocy ze strony islamistów. W 2014 roku wojskowa szkoła w Peszawarze w Pakistanie była obiektem morderczego islamistycznego ataku, który kosztował życie 132 uczniów. Pakistański ruch Talibów w latach od 2009 do 2012 zaatakował 900 szkół, jak podaje raport NGO, International Crisis Group. Laureatka pokojowej Nagrody Nobla, Malala Yousafzai, znana z walki o edukację dziewcząt, została postrzelona w głowę przez Talibów w Swat. Boko Haram, organizacja odpowiedzialna za wiele ataków w Nigerii, twierdziła, że to ona porwała 276 uczennic liceum w Chibok. W ataku związanej z islamistami Al-Kaidy na uniwersytet Garissa w Kenii zginęło 142 studentów. W Burkina Faso ponad dwa tysiące szkół zamknęło działalność.


We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Choć wielu muzułmanów może nie popierać takiego przekształcenia, wydaje się, że obecne starania zaczęły się w 1989 roku, podczas obchodów dwusetnej rocznicy Rewolucji Francuskiej oraz po opublikowaniu powieści Salmana Rushdiego, Szatańskie wersety. Uczelnia w Creil odmówiła przyjęcia trzech studentek, które nosiły islamskie zasłony. Francuskie władze próbowały dialogu i ugłaskania, by uspokoić sytuację. Jednak w apelu opublikowanym w “Le Nouvel Observateur” i podpisanym przez Alaina Finkielkrauta i Elisabeth Badinter, kilku intelektualistów potępiło "Monachium republikańskiej szkoły".


Islamizacja francuskiej edukacji dzieje się teraz w szybkim tempie. W 1989 roku zawołaniem było: "Nauczyciele, nie kapitulujmy!" Od tego czasu kilku francuskich nauczycieli, którzy odmówili kapitulacji, zapłacili za to swoim życiem.


W październiku 2020 roku francuskiemu nauczycielowi historii, Samuelowi Paty’emu, czeczeński terrorysta obciął głowę za wykonywanie swojej pracy: uczenie młodzieży szacunku dla założycielskich wartości zachodnich społeczeństw i dla słów wypisanych na bramie ich szkoły (Liberté, égalité, fraternité), za omawianie wolności słowa i za pokazanie im karykatur Mahometa z „Charlie Hebdo”.


"Życie razem jest baśnią - napisał Alain Finkielkraut po zamordowaniu Paty’ego – utracone terytoria Republiki zdobyła nienawiść do Francji. Oczy się otwarły, nie można już ukryć dowodów”.  


Francuski minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy Paty’emu we francuskich szkołach było 800 islamistycznych “incydentów”.


Innemu nauczycielowi grożono przemocą fizyczną w szkole Battières w Lyonie, gdzie Samuel Paty zaczynał pracę jako nauczyciel. Ten nauczyciel historii i geografii miał lekcję o wolności słowa zgodnie z programem nauczania, dla klasy piątej. Powiedział, między innymi, że Emmanuel Macron nie jest „islamofobem”. Ojciec jednego z uczniów przyszedł do szkoły i słownie zaatakował nauczyciela w obecności świadków. „Krzyczał i mówił agresywnie o tym, co wolno, a czego nie wolno mówić w klasie” - powiedział świadek. Zaszokowany nauczyciel otrzymał zwolnienie lekarskie i poproszono go, by zmienił szkołę.  


W liceum Caluire-et-Cuire w pobliżu Lyonu, uczeń groził nauczycielowi, że „obetnie mu głowę”. W Gisors dziewczyna rozdawała swoim koleżankom zdjęcia dekapitacji Paty’ego. W  Albertville  w Savoy, policja musiała wezwać czworo dziesięcioletnich dzieci i ich rodziców, ponieważ w klasie powiedziały, że „ten nauczyciel zasłużył na śmierć”. W Grenoble aresztowano ekstremistycznego muzułmanina za groźby dekapitacji nauczyciela historii i geografii o nazwisku Laurent, który występował w programie TV. „Obetnę ci głowę” - powiedział. Laurent przygotowywał wideo na cześć Paty’ego. W szkole Pierre Mendès France w Saumur, uczeń powiedział do nauczyciela: „Mój ojciec obetnie ci głowę”.


Niemożliwe jest zrobienie pełnej listy tych incydentów. We Francji zdarzają się codziennie.


Nowe badanie ujawnia poziom autocenzury wśród francuskich nauczycieli. Dla uniknięcia możliwych incydentów co drugi nauczyciel przyznaje się do autocenzury w klasie. Przy pomocy strachu, terroru i zastraszania islamizm zbiera plony tego, co zasiał.


How We Let Islamism Enter the School
 [Jak pozwoliliśmy islamizmowi wejść do szkół] to tytuł nowej książki Jean-Pierre Obina o wzroście islamizmu we francuskich szkołach. Obin, były naczelny inspektor krajowej edukacji, w 2004 roku nadzorował raport o przejawach przynależności religijnej w szkołach. Nie był to pierwszy raport francuskiego pedagoga. Bernard Ravet przez 15 lat był dyrektorem w trzech najbardziej problematycznych szkołach w Marsylii. W swojej książceCollege Principal or Imam of the Republic?[Dyrektor uczelni czy imam Republiki?] Ravet napisał:

"Od ponad dziesięciu lat fanatyzm puka do drzwi dziesiątków instytucji… Stara się wedrzeć na fizyczne terytorium Republiki centymetr po centymetrze przez narzucanie swoich oznak i norm”.

Francuski filozof, Robert Redeker, napisał w 2006 roku:

"Islam próbuje narzucić swoje reguły na Europę, otwierając baseny w pewnych godzinach wyłącznie dla kobiet, zakazując karykatur o tej religii, żądając specjalnego wyżywienia dla muzułmańskich dzieci, walcząc o noszenie zasłon w szkole, oskarżając o islamofobię ludzi wolnego ducha”.   

Jego artykuł w “Le Figaro” był zatytułowany: W obliczu islamistycznego zastraszania, co powinien zrobić wolny świat? Kilka dni później Redeker zaczął dostawać groźby śmierci. „Nie mogę pracować i muszę się ukrywać - powiedział Redeker. – W pewien sposób więc islamistom udało się ukarać mnie na terytorium Republiki, jakbym był winien zbrodni posiadania opinii”.


Powinniśmy byli zwrócić większą uwagę na ten pierwszy wypadek. Był pierwszy w długiej serii ataków na francuskie szkoły i nauczycieli. Czternaście lat później Samuel Paty zapłacił życiem, profesor uniwersytetu właśnie otrzymał policyjną ochronę a inny nauczyciel musiał porzucić swoją szkołę z powodu gróźb. Skoro ekstremistom udało się zastraszyć szkoły i uniwersytety Francji, dlaczego nie mieliby być w stanie podporządkować sobie całego społeczeństwa?  


The Religious Transformation of French Schools

Gatestone Institute, 23 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Giulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Religijna transformacja Łukasz 2021-01-30


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk