Prawda

Niedziela, 26 wrzesnia 2021 - 14:42

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Religijna transformacja francuskich szkół


Giulio Meotti 2021-01-30

We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy nauczycielowi,  Samuelowi Paty’emu w październiku, we francuskich szkołach miało miejsce 800 islamistycznych „incydentów”. Na zdjęciu: Jeden z rysunków pokazanych uczniom przez Samuela Paty’ego. (Zdjęcie – wikipedia.)
We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy nauczycielowi,  Samuelowi Paty’emu w październiku, we francuskich szkołach miało miejsce 800 islamistycznych „incydentów”. Na zdjęciu: Jeden z rysunków pokazanych uczniom przez Samuela Paty’ego. (Zdjęcie – wikipedia.)

"W odróżnieniu od Pana, pułkowniku, i tak wielu innych, Mila nigdy się nie podda” - napisał ojciec francuskiej nastolatki do dyrektora jej szkoły w liście opublikowanym przez „Le Point”. 18 stycznia 2020 roku Mila O., wówczas 16-letnia, pisała obraźliwe komentarze o islamie podczas transmisji na żywo na Instagramie.

"Podczas jej transmisji muzułmański chłopiec zaprosił ją w komentarzach na randkę, ale odmówiła mu, bo jest lesbijką. Odpowiedział oskarżeniem jej o rasizm i nazywając ją ‘brudną lesbiją’. W gniewnym kolejnym wideo, transmitowanym natychmiast po tym, jak została obrażona, Mila odpowiedziała, że ‘nienawidzi religii’”.

Mila kontynuowała: "Koran jest religią nienawiści: jest w nim tylko nienawiść... Islam jest gów**m..." Od tego czasu otrzymała około 50 komunikatów i listów z groźbami zgwałcenia, poderżnięcia jej gardła, torturowania i obcięcia głowy. Przenosiła się z jednej szkoły do drugiej.


Raz jeszcze Mila znalazła się bez szkoły. W sieci społecznościowej przypadkiem podała nazwę swojej nowej szkoły wojskowej. Kierownictwo natychmiast wydaliło ją jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa uczniów. „Jest załamana takim tchórzostwem - napisał ojciec Mili. – Nawet armia nie może jej ochronić i pozwolić jej na kontynuowanie edukacji, to co możemy zrobić my, jej rodzice? To jest dla nas film horroru”.


Nawet francuska armia nie może jej ochronić? „Ma 17 lat i żyje jak personel ‘Charlie Hebdo’, w bunkrze; to jest nie do zniesienia! - powiedział adwokat Mili, Richard Malka.


Kilka dni później "Caroline L.", profesor na wydziale prawa uniwersytetu Aix-Marseille, otrzymała niezliczone groźby śmierci z oskarżeniami, że jest „islamofobką”. Prokurator Aix-en-Provence otworzył śledztwo przeciwko niej za “publiczne obrażenie za przynależność do religii”. “Przestępstwo” Caroline L. polegało na wyjaśnieniu studentom:

"W islamie nie ma wolności sumienia. Jeśli twój ojciec jest muzułmaninem, jesteś muzułmaninem na całe życie. Taki rodzaj seksualnie przekazywanej religii. Jednym z największych problemów, jakie mamy z islamem, a niestety nie jest to jedyny problem, jest to, że islam nie uznaje wolności sumienia. To jest absolutnie przerażające”.

Liceum Pierre Joël Bonté w Riom (Puy-de-Dôme) zostało zamknięte 11 stycznia z powodu “obelg i gróźb śmierci” wobec nauczycieli. “Postanowiliśmy zamknąć szkołę w następstwie obelg i gróźb śmierci, żeby chronić naszych uczniów i personel” - wyjaśnił rzecznik szkoły. Kilka godzin później nauczycielka w Tuluzie, Fatiha Boudjahlat, poprosiła o ochronę policyjną po otrzymaniu poważnych gróźb.  


W 2015 roku Państwo Islamskie ogłosiło, że trzeba atakować francuskie szkoły i wezwało swoich zwolenników do "zabijania nauczycieli". Według Gillesa Kepela, eksperta ds. islamizmu “Dla zwolenników politycznego islamu szkoła stała się cytadelą, którą trzeba zburzyć”.


W artykule w “L'Express” autor wskazuje na tragedię, że szkoły na całym świecie są obiektem kampanii przemocy ze strony islamistów. W 2014 roku wojskowa szkoła w Peszawarze w Pakistanie była obiektem morderczego islamistycznego ataku, który kosztował życie 132 uczniów. Pakistański ruch Talibów w latach od 2009 do 2012 zaatakował 900 szkół, jak podaje raport NGO, International Crisis Group. Laureatka pokojowej Nagrody Nobla, Malala Yousafzai, znana z walki o edukację dziewcząt, została postrzelona w głowę przez Talibów w Swat. Boko Haram, organizacja odpowiedzialna za wiele ataków w Nigerii, twierdziła, że to ona porwała 276 uczennic liceum w Chibok. W ataku związanej z islamistami Al-Kaidy na uniwersytet Garissa w Kenii zginęło 142 studentów. W Burkina Faso ponad dwa tysiące szkół zamknęło działalność.


We Francji wrze wojna o niskiej intensywności, której celem jest radykalizacja edukacji. Choć wielu muzułmanów może nie popierać takiego przekształcenia, wydaje się, że obecne starania zaczęły się w 1989 roku, podczas obchodów dwusetnej rocznicy Rewolucji Francuskiej oraz po opublikowaniu powieści Salmana Rushdiego, Szatańskie wersety. Uczelnia w Creil odmówiła przyjęcia trzech studentek, które nosiły islamskie zasłony. Francuskie władze próbowały dialogu i ugłaskania, by uspokoić sytuację. Jednak w apelu opublikowanym w “Le Nouvel Observateur” i podpisanym przez Alaina Finkielkrauta i Elisabeth Badinter, kilku intelektualistów potępiło "Monachium republikańskiej szkoły".


Islamizacja francuskiej edukacji dzieje się teraz w szybkim tempie. W 1989 roku zawołaniem było: "Nauczyciele, nie kapitulujmy!" Od tego czasu kilku francuskich nauczycieli, którzy odmówili kapitulacji, zapłacili za to swoim życiem.


W październiku 2020 roku francuskiemu nauczycielowi historii, Samuelowi Paty’emu, czeczeński terrorysta obciął głowę za wykonywanie swojej pracy: uczenie młodzieży szacunku dla założycielskich wartości zachodnich społeczeństw i dla słów wypisanych na bramie ich szkoły (Liberté, égalité, fraternité), za omawianie wolności słowa i za pokazanie im karykatur Mahometa z „Charlie Hebdo”.


"Życie razem jest baśnią - napisał Alain Finkielkraut po zamordowaniu Paty’ego – utracone terytoria Republiki zdobyła nienawiść do Francji. Oczy się otwarły, nie można już ukryć dowodów”.  


Francuski minister edukacji, Jean Michel Blanquer, ujawnił, że po obcięciu głowy Paty’emu we francuskich szkołach było 800 islamistycznych “incydentów”.


Innemu nauczycielowi grożono przemocą fizyczną w szkole Battières w Lyonie, gdzie Samuel Paty zaczynał pracę jako nauczyciel. Ten nauczyciel historii i geografii miał lekcję o wolności słowa zgodnie z programem nauczania, dla klasy piątej. Powiedział, między innymi, że Emmanuel Macron nie jest „islamofobem”. Ojciec jednego z uczniów przyszedł do szkoły i słownie zaatakował nauczyciela w obecności świadków. „Krzyczał i mówił agresywnie o tym, co wolno, a czego nie wolno mówić w klasie” - powiedział świadek. Zaszokowany nauczyciel otrzymał zwolnienie lekarskie i poproszono go, by zmienił szkołę.  


W liceum Caluire-et-Cuire w pobliżu Lyonu, uczeń groził nauczycielowi, że „obetnie mu głowę”. W Gisors dziewczyna rozdawała swoim koleżankom zdjęcia dekapitacji Paty’ego. W  Albertville  w Savoy, policja musiała wezwać czworo dziesięcioletnich dzieci i ich rodziców, ponieważ w klasie powiedziały, że „ten nauczyciel zasłużył na śmierć”. W Grenoble aresztowano ekstremistycznego muzułmanina za groźby dekapitacji nauczyciela historii i geografii o nazwisku Laurent, który występował w programie TV. „Obetnę ci głowę” - powiedział. Laurent przygotowywał wideo na cześć Paty’ego. W szkole Pierre Mendès France w Saumur, uczeń powiedział do nauczyciela: „Mój ojciec obetnie ci głowę”.


Niemożliwe jest zrobienie pełnej listy tych incydentów. We Francji zdarzają się codziennie.


Nowe badanie ujawnia poziom autocenzury wśród francuskich nauczycieli. Dla uniknięcia możliwych incydentów co drugi nauczyciel przyznaje się do autocenzury w klasie. Przy pomocy strachu, terroru i zastraszania islamizm zbiera plony tego, co zasiał.


How We Let Islamism Enter the School
 [Jak pozwoliliśmy islamizmowi wejść do szkół] to tytuł nowej książki Jean-Pierre Obina o wzroście islamizmu we francuskich szkołach. Obin, były naczelny inspektor krajowej edukacji, w 2004 roku nadzorował raport o przejawach przynależności religijnej w szkołach. Nie był to pierwszy raport francuskiego pedagoga. Bernard Ravet przez 15 lat był dyrektorem w trzech najbardziej problematycznych szkołach w Marsylii. W swojej książceCollege Principal or Imam of the Republic?[Dyrektor uczelni czy imam Republiki?] Ravet napisał:

"Od ponad dziesięciu lat fanatyzm puka do drzwi dziesiątków instytucji… Stara się wedrzeć na fizyczne terytorium Republiki centymetr po centymetrze przez narzucanie swoich oznak i norm”.

Francuski filozof, Robert Redeker, napisał w 2006 roku:

"Islam próbuje narzucić swoje reguły na Europę, otwierając baseny w pewnych godzinach wyłącznie dla kobiet, zakazując karykatur o tej religii, żądając specjalnego wyżywienia dla muzułmańskich dzieci, walcząc o noszenie zasłon w szkole, oskarżając o islamofobię ludzi wolnego ducha”.   

Jego artykuł w “Le Figaro” był zatytułowany: W obliczu islamistycznego zastraszania, co powinien zrobić wolny świat? Kilka dni później Redeker zaczął dostawać groźby śmierci. „Nie mogę pracować i muszę się ukrywać - powiedział Redeker. – W pewien sposób więc islamistom udało się ukarać mnie na terytorium Republiki, jakbym był winien zbrodni posiadania opinii”.


Powinniśmy byli zwrócić większą uwagę na ten pierwszy wypadek. Był pierwszy w długiej serii ataków na francuskie szkoły i nauczycieli. Czternaście lat później Samuel Paty zapłacił życiem, profesor uniwersytetu właśnie otrzymał policyjną ochronę a inny nauczyciel musiał porzucić swoją szkołę z powodu gróźb. Skoro ekstremistom udało się zastraszyć szkoły i uniwersytety Francji, dlaczego nie mieliby być w stanie podporządkować sobie całego społeczeństwa?  


The Religious Transformation of French Schools

Gatestone Institute, 23 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Giulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Religijna transformacja Łukasz 2021-01-30


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk