Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:16

« Poprzedni Następny »


Powraca oszczerstwo o rytuale krwi


Alan M. Dershowitz 2023-10-31

Na zdjęciu: parking szpitala Al-Ahli w Gazie, 18 października 2023 r., po upadku szczątków rakiety wystrzelonej przez Palestyński Islamski Dżihad.  

Na zdjęciu: parking szpitala Al-Ahli w Gazie, 18 października 2023 r., po upadku szczątków rakiety wystrzelonej przez Palestyński Islamski Dżihad. 

 Ten konflikt nie dotyczy jakiejś okupacji czy osiedli. Wrzaski  antyizraelskich demonstrantów: „Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” oznaczają, że cały obszar pomiędzy rzeką Jordan a Morzem Śródziemnym – cały Izrael – musi być wolny od Żydów.


Dla bigotów prawda nie ma znaczenia.


Dokument z końca XV w. zdobi ilustracja przedstawiająca brodatego Żyda upuszczającego krew z chrześcijańskiego dziecka. Tekst tego dokumentu  wyjaśnia, że prawo żydowskie wymaga, aby maca paschalna była pieczona z krwią chrześcijańskich dzieci.


Takie dokumenty były popularne w Europie i szczególnie w okresie wielkanocnym i prowadziły do pogromów – masowych mordów, gwałtów, rabunków i podpaleń – do przemocy wobec żydowskich dzieci, kobiet i mężczyzn w zemście za rzekome zabijanie chrześcijańskich dzieci na krew do produkcji macy.


Nigdy nie było żadnych dowodów takiego kanibalizmu. W rzeczywistości prawo żydowskie wyraźnie zabrania spożywania krwi i jej używania do gotowania.


Całkowity brak dowodów nie miał żadnego znaczenia dla tych, którzy byli nauczani i wierzyli w coś, co stało się znane jako „oszczerstwo o rytuale krwi”. Mimo braku jakichkolwiek dowodów, wielu to kłamstwo uznawało za „świętą prawdę”.


To oszczerstwo było powszechne w całej Europie aż do początków XX wieku. Żydzi byli stawiani przed sądami i skazywani na śmierć za rzekome zabijanie chrześcijańskich dzieci dla pozyskania ich krwi.


Inne oszczerstwa wobec Żydów współtworzyły fundament klasycznego antysemityzmu, którego kulminacją były nazistowskie kłamstwa, odczłowieczające Żydów w stopniu, który umożliwił Holokaust. Po zamordowaniu 6 milionów niewinnych Żydów, w tym setek tysięcy dzieci, świat powiedział: „Nigdy więcej”, a antysemityzm osłabł w wielu częściach świata.


Teraz powraca ze zdwojoną siłą, czemu towarzyszą krwawe oszczerstwa i inne systematyczne kłamstwa na temat narodu żydowskiego i jego państwa narodowego, Izraela.


To właśnie na tym okropnym tle historycznym można najlepiej zrozumieć i ocenić obecne oszczerstwo – jakoby Izrael obrał za cel szpital w Gazie, powodując śmierć 500 muzułmańskich dzieci, kobiet i mężczyzn.


Nie ma absolutnie żadnego dowodu na to, że Izrael uderzył w szpital, celowo lub przypadkowo. Dowody z filmów, zdjęć i przechwyconych rozmów telefonicznych udowodniły agencjom wywiadowczym na całym świecie, że z okolic szpitala wystrzelono w kierunku Izraela grad rakiet, prawie na pewno przez Palestyński Islamski Dżihad (PIJ), oraz że jedna z rakiet uległa awarii, spadając po wystrzeleniu nie bezpośrednio na szpital, ale na jego zewnętrzny parking, oraz że w wyniku eksplozji zginęło znacznie mniej osób.


Twierdzenie o śmierci 500 osób przyszło w ciągu kilku minut od ataku rakietowego PIJ z „Ministerstwa Zdrowia Gazy” – innymi słowy od Hamasu. Oni kłamią. Żadnych faktów ani liczb nie da się nigdy zweryfikować. Co więcej, Hamas twierdzi, że nie przetrwały żadne części rakiety – kolejne ordynarne kłamstwo. Jednak wrogowie Izraela powszechnie wierzą w ich oszczerstwa krwi – być może dlatego, że chcą w to wierzyć. To zbyt piękna historia, żeby mogły psuć ją fakty. Jak napisał dziennikarz Becket Adams w National Review:


„Media nigdy nie wybaczą Izraelowi, że nie zbombardował tego szpitala… Reporterzy i eksperci źle poinformowali o historii szpitala w Gazie, ponieważ tak bardzo chcieli, aby była to prawda”.


Publicysta New York Timesa
 Thomas Friedman napisał:

„Jak powiedział mi izraelski dziennikarz Nahum Barnea, Palestyński Islamski Dżihad osiągnął w tym tygodniu więcej dzięki jednej wadliwej rakiecie, „niż osiągnął wszystkimi swoimi skutecznie odpalonymi rakietami”.

 „Ulica muzułmańska” została zindoktrynowana przez swoich przywódców, aby wierzyli we wszystko, co jest negatywne na temat Żydów i Izraela. A media arabskie podają kłamstwa i wyolbrzymienia Hamasu – takie właśnie jak twierdzenie, że w szpitalu zginęło 500 cywilów – jako niekwestionowaną prawdę.


Jest mało prawdopodobne, że wszystkie fakty dotyczące tragedii w szpitalu w Gazie zostaną ujawnione. Większość dostępnych dowodów potwierdzających wystrzelenie rakiety ze Strefy Gazy przez terrorystów została wyciszona lub zmanipulowana przez Hamas.


Wiarygodne agencje wywiadowcze na całym świecie oceniły prawdopodobieństwo różnych możliwych scenariuszy: wadliwa rakieta terrorystów; szczątki rakiety obronnej Żelaznej Kopuły; zbłąkany izraelski pocisk; świadomie skierowany na ten obiekt izraelski pocisk. Obecny konsensus jest taki, że to palestyńska rakieta terrorystyczna uległa awarii, jak podobno dzieje się w przypadku około 20% palestyńskich rakiet, i spadła w Strefie Gazy. Nie było żadnej obiektywnej oceny, która wskazywałaby na zamierzony izraelski atak.


Palestyńczycy odmówili udostępnienia fragmentów, które mogłyby ujawnić, czy rakieta była izraelska, i jak dotąd żadne dowody nie wskazują na to, że Izrael celowo wystrzelił rakietę w tym kierunku, aby zabić cywilów lub z jakiegokolwiek innego powodu. W rzeczywistości Izrael zasypał północną Gazę ulotkami w języku arabskim wzywającymi swoich mieszkańców do ucieczki na południe, aby uniknąć ich zabijania, podczas gdy przywódcy Gazy nakazali im pozostać, a następnie próbowali zablokować ich bezpieczne przejście na południe.


Jednak to kłamstwo jest klasycznym krwawym oszczerstwem, które podsycają wrogowie Izraela – w Gazie, na „ulicy muzułmańskiej”, w mediach arabskich i na kampusach uniwersyteckich na całym świecie.


Nie można zrozumieć obecnej reakcji na wydarzenia w Gazie bez uwzględnienia długiej historii oszczerstw dotyczących krwi i nienawiści do Żydów. Obecnie uwaga skupia się na Gazie, ale celem zwolenników Hamasu jest to, co sam Hamas głosi w swoim statucie : unicestwienie państwa narodowego dla narodu żydowskiego niezależnie od tego, gdzie są jego granice.


Ten konflikt nie dotyczy okupacji czy osiedli. Wrzaski antyizraelskich protestujących: „Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” oznaczają, że cały obszar pomiędzy rzeką Jordan a Morzem Śródziemnym – cały Izrael – musi być wolny od Żydów.


Antysemityzm zawsze opierał się na kłamstwach. Żadna ilość dowodów, niezależnie od ich siły, nie jest w stanie przekonać zagorzałych przeciwników Żydów do zaakceptowania prawdy.


W nadchodzących tygodniach izraelskie ataki przypadkowo zabiją cywilów w Gazie, ponieważ Hamas celowo wykorzystuje palestyńskie dzieci, kobiety, osoby starsze i niepełnosprawne jako ludzkie tarcze. Niektórzy są chętnymi tarczami; inni są pod presją lub zmuszeni do ryzykowania życia, aby chronić morderców z Hamasu. Międzynarodowe prawo „proporcjonalności” pozwala Izraelowi niszczyć ważne cele wojskowe – takie jak przywódcy Hamasu czy wyrzutnie rakiet – nawet jeśli Izrael wie, że pewna liczba cywilów może zginąć lub zostać ranna. Jedynym wymaganiem jest, aby wartość militarna celu była proporcjonalna do liczby przewidywanych dodatkowych ofiar śmiertelnych i obrażeń wśród ludności cywilnej. Zasada „proporcjonalności” nie oznacza, że Izraelowi wolno zabijać taką samą liczbę cywilów, jak ci zabici przez Hamas. Zasada proporcjonalności zależy również od tego, jak „cywilni” w rzeczywistości są ci „cywile”. Izrael ma zgodnie z prawem większą swobodę w narażaniu życia cywilów, którzy zgłaszają się na ochotnika do pełnienia roli tarcz lub w inny sposób są współwinni wraz z Hamasem, niż miałby to w przypadku małych dzieci lub innych całkowicie niewinnych osób.


Nie spodziewajcie się jednak, że oszczercy z Hamasu lub ich cheerleaderki wezmą pod uwagę te i inne rozróżnienia prawne i moralne. Dla nich każda śmierć Palestyńczyka jest automatycznie winą Izraela, nawet jeśli zostaną zabici przez wadliwą rakietę terrorystyczną wycelowaną w Żydów lub gdy Hamas wykorzysta ich jako ludzką tarczę. Dla bigotów prawda nie ma znaczenia.


Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20096/blood-libel-israel-gaza-hospital

Gatestone Institute, 25 października 2023

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Alan M. Dershowitz

Amerykański prawnik i komentator spraw międzynarodowych. Emerytowany wykładowca prawa konstytucyjnego (w 1967 roku w wieku lat 28 został najmłodszym profesorem zwyczajnym prawa w historii Harvard Law School).

Dershowitz jest autorem wielu książek, wśród których najgłośniejszą jest The Case for Israel (2003). Jest to książka, z którą można się zgadzać lub nie, ale która jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto próbuje zrozumieć zawikłany obraz konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz sposobu postrzegania Izraela przez resztę świata.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk