Prawda

Wtorek, 11 maja 2021 - 21:34

« Poprzedni Następny »


Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa


Bassam Tawil 2020-04-25

Wychwalając i oddając honor pamięci zabitego terrorysty Abu Dżihada, prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, zachęca swoją ludność, by szła w ślady arcyterrorysty, który wysyłał ludzi, by mordowali niewinnych cywilów w Izraelu.Na zdjęciu: Jaser Arafat i Abu Dżihad.

Wychwalając i oddając honor pamięci zabitego terrorysty Abu Dżihada, prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, zachęca swoją ludność, by szła w ślady arcyterrorysty, który wysyłał ludzi, by mordowali niewinnych cywilów w Izraelu.

Na zdjęciu: Jaser Arafat i Abu Dżihad.Prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, nie widziano publicznie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w regionie w zeszłym miesiącu. Nieobecność nie powstrzymała jednak Abbasa przed robieniem tego, co robi najlepiej: wychwalania i glorifikowania Palestyńczyków, którzy zabijają Żydów.


16 kwietnia Palestyńczycy obchodzili rocznicę zabicia Chalila al-Wazira (Abu Dżihad), przywódcy OWP i współzałożyciela palestyńskiej rządzącej partii Fatah, na czele której dzisiaj stoi Abbas. Zanim Abu Dżihad został zabity przez izraelskich komandosów w swoim domu w Tunisie w 1988 roku, zaplanował wiele zamachów terrorystycznych wewnątrz Izraela przeciwko zarówno cywilnym, jak wojskowym celom.  


W zeszłym tygodniu Abbas, który powinien zajmować się pomocą swojej ludności w opanowaniu koronawirusa, znalazł czas na opublikowanie oświadczenia, w którym opisał Abu Dżihada jako „jednego z historycznych przywódców” Palestyńczyków, który „odegrał ważną rolę” podczas „historycznego, trudnego i niebezpiecznego etapu”.  


Abbas przeszedł następnie do wychwalania Abu Dżihada za ”reprezentowanie dziedzictwa i przykład poświęcenia na rzecz wolnej i niepodległej Palestyny”. Abu Dżihad, dodał, był "inspiracją dla wszystkich bojowników o wolność, którzy poświęcili swoją krew dla spełnienia nadziei i aspiracji ich ludu do wolności i niepodległości”.


Jakie właściwie, jak mówi Abbas, jest „dziedzictwo” Abu Dżihada i co uczyniło go „inspiracją dla wszystkich wojowników o wolność”?  


Abu Dżihad był palestyńskim ”przywódcą”, który był odpowiedzialny za śmierć nie tylko Żydów, ale także Arabów.


Abu Dżihad odegrał ważną militarną rolę w Jordanii podczas starć Czarnego września w latach 1970-71 między OWP a armią jordańską, jak podaje Encyclopedia of the Palestinians. "Zaopatrywał również okrążone siły palestyńskie w [jordańskich miastach] Dżarasz i Adżun".


Działając jak państwo w państwie, siły OWP lekceważyły jordańskie prawa i przepisy, a nawet dwukrotnie próbowały dokonać zamachu na króla Husseina – co doprowadziło do  zaciekłych walk między siłami palestyńskimi a armią jordańską.


Dokładna liczba zabitych Palestyńczyków i Jordańczyków pozostaje nieznana. Były przewodniczący OWP, Jaser Arafat, twierdził, że armia jordańska zabiła 25 tysięcy Palestyńczyków.


Jako człowiek, który odegrał „ważną rolę” w walkach Czarnego Września, Abu Dżihad ma na rękach krew wielu Palestyńczyków i Jordańczyków.


Po wydaleniu jego i Arafata z Jordanii do Libanu Abu Dżihad zaplanował serię zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelowi.  


6 marca 1975 roku, w późnych godzinach nocnych, dwie łodzie dotarły do brzegu w Tel Awiwie. W łodziach były dwie jednostki terrorystyczne wysłane przez Abu Dżihada, by przeprowadziły odwetowy atak za rajd na Liban w 1973 roku, znany jako operacja Źródło Młodości.


Terroryści przedostali się do trzypiętrowego hotelu Savoy i schwytali zakładników. Izraelscy żołnierze przypuścili atak na hotel, ratując pięcioro zakładników. Niemniej podczas tej misji zginęło ośmioro zakładników i dwóch żołnierzy izraelskich.


11 marca 1978 roku Abu Dżihad zaplanował operację Kamal Adwan (nazwaną od nazwiska przywódcy Fatahu zabitego przez Izrael w Bejrucie w 1973 roku), którą przeprowadziła grupa terrorystyczna pod przewodnictwem Dalal Mughrabi.


Terroryści przybyli z Libanu łodzią i na brzegu natknęli się na fotografkę przyrody, Gail Rubin, amerykańską obywatelkę i zastrzelili ją. Następnie przeszli do szosy nadbrzeżnej, przechwycili  taksówkę i autobus, a później kolejny autobus. Terroryści zebrali wszystkich pasażerów w jednym autobusie i kontynuowali jazdę na południe, w kierunku Tel Awiwu. Po drodze strzelali do innych pojazdów i do pasażerów w autobusie. Trzydziestu czterech izraelskich cywilów i jeden izraelski żołnierz zostali zabici, a 71 odniosło rany.


W zeszłym roku Abbas zainaugurował  "Wydział nauk administracyjnych i wojskowych im. męczennika Chalila al-Wazira”  na uniwersytecie Al-Istiqlal w Jerycho, jako część rocznych obchodów śmierci przywódcy OWP.


W tym samym roku, w przemówieniu na festiwalu na otwartym uniwersytecie Al-Kuds w ramach obchodów śmierci Abu Dżihada, wiceprzewodniczący Fatahu, Mahmoud Aloul, powiedział, że studenci „powinni studiować wartości tych przywódców, którzy przewodzili i zginęli jak męczennicy”.


Podczas gdy większość Palestyńczyków była zamknięta w swoich społecznościach jako część środków ostrożności, by zatrzymać szerzenie się pandemii koronawirusa, partia Fatah Abbasa była w zeszłym tygodniu zajęta celebrowaniem rocznicy śmierci Abu Dżihada.  


"Minęły trzydzieści dwa lata od twojego odejścia, a twoja ideologia i dusza pozostają z nami” – czytamy w oświadczeniu  Fatahu, w którym tego terrorystę nazywa się „Księciem Męczenników”.


Wysoki rangą funkcjonariusz Fatahu, Kadri Abu Baker, szef Palestyńskiej Komisji ds. Więźniów, chwalił Abu Dżihada jako "Wielkiego Sługę Palestyny". Powiedział, że Abu Dżihad był „bardzo przyzwoitym i ludzkim człowiekiem i był bardzo skromny”.


Podczas gdy Palestyńczycy wyrażali niepokój z powodu rosnącej liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa w ich wsiach i miastach, Abbas wychwalał także palestyńskich więźniów trzymanych w izraelskich więzieniach. Większość tych więźniów jest skazana za ich rolę w terroryzmie przeciwko izraelskim cywilom i żołnierzom.


W przesłaniu do uwięzionych terrorystów Abbas powiedział:

"Salutujemy naszym schwytanym bohaterom, którzy poświęcili swoją wolność na rzecz sprawy swojego ludu. Ponawiamy przysięgę, że nie podpiszemy żadnego porozumienia pokojowego [z Izraelem] bez uwolnienia wszystkich naszych bohaterskich więźniów, którzy są bojownikami o wolność”.  

Abu Dżihad i uwięzieni palestyńscy terroryści są odpowiedzialni za część najstraszliwszych ataków terrorystycznych przeciw Izraelczykom w ostatnich dziesięcioleciach. Abu Dżihad nie został zabity przez Izrael z powodu jego działalności politycznej lub ideologicznej. Zabicie go powstrzymało kolejne ataki organizowane przez tego terrorystę.


Niemniej Abbas i jego funkcjonariusze z Fatahu wierzą, że Abu Dżihad i inni palestyńscy terroryści są honorowymi i porządnymi ludźmi, którzy walczyli za sprawę swojego ludu. Jaki wkład dali ci terroryści do palestyńskiego społeczeństwa? Czy zbudowali szkołę lub szpital?


Kiedy Abbas mówi, że Abu Dżihad jest „przykładem poświęcenia” dla Palestyńczyków, w rzeczywistości zachęca swoją ludność, by poszła w ślady arcyterrorysty, który wysyłał ludzi by mordowali niewinnych cywilów.


Kiedy Abbas określa terrorystów jako bohaterów, w rzeczywistości mówi młodym Palestyńczykom, że ci, którzy planują i przeprowadzają ataki terrorystyczne na Izraelczyków, powinni służyć im jako wzory osobowe. Abbas ewidentnie chce, by wszyscy Palestyńczycy byli jak Abu Dżihad i jak terroryści w izraelskich więzieniach. Dla Abbasa i innych palestyńskich przywódców gloryfikacja terrorystów wydaje się ważniejsza niż walka z śmiertelnym wirusem.


The Palestinian Virus: Abbas’s Role Models

Gatestone Institute, 20 kwietnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Basam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk