Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 08:57

« Poprzedni Następny »


Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa


Stephen M. Flatow 2022-12-24

Hady Arm, dyplomata do specjalnych poruczeń. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Hady Arm, dyplomata do specjalnych poruczeń. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Oczywiście używam tutaj hiperboli, ale rzeczywistość jest taka, że administracja Bidena faktycznie domaga się obecnie śledztwa w sprawie, która najwyraźniej była zwykłym wypadkiem drogowym z udziałem izraelskiego kierowcy i dwóch palestyńskich Arabów.


W ostatnią sobotę (17 grudnia) wieczorem dwóch braci, Mohammed i Muhannad Muteir, zatrzymało swój samochód na poboczu drogi 60, która przecina Judeę i Samarię („Zachodni Brzeg”). Należy zauważyć, że według doniesień izraelskich mediów ta autostrada jest „jedną z najbardziej śmiercionośnych w kraju”, ponieważ „niektóre odcinki nie były remontowane od lat”.


(Jest również niebezpieczna dla kierowców samochodów z izraelskimi tablicami rejestracyjnymi, ponieważ Palestyńczycy często do nich strzelają. Pasażerowie autobusów jadących trasą 60 są przynajmniej chronieni kuloodpornymi szybami. Wiem, jechałem tam niejeden raz.)


Izraelski kierowca w średnim wieku zderzył się z pojazdem Muteirów, zabijając braci i raniąc kierowcę. W żaden sposób nie umniejszam ani nie bagatelizuję ofiar śmiertelnych. Oczywiście każda strata niewinnego życia ludzkiego jest tragedią. Ale to, że administracja Bidena próbuje obrócić to, co według wszelkich wskazań było wypadkiem drogowym, w jakiś rodzaj żydowskiego ataku terrorystycznego, jest obsceniczne.


Pomyśl o okolicznościach. Do zdarzenia doszło późną nocą, na niebezpiecznej, źle utrzymanej autostradzie. Samochód Izraelczyka najwyraźniej jechał z dużą prędkością. (Trasa 60 wydaje się zachęcać Izraelczyków i Arabów do takiej jazdy.) Kierowca nie mógł z góry wiedzieć, że samochód Muteirów zaraz się zepsuje. Oznacza to więc, że ten mężczyzna w średnim wieku, (niezupełnie o profilu typowego terrorysty), był tak przekonanym, zdeprawowanym potworem, że dosłownie jeździł po autostradzie z dużą prędkością tam i z powrotem, mając nadzieję na jedną na milion szansę, że natknie się na zepsuty arabski samochód z pasażerami obok niego, który mógłby następnie staranować, spodziewając się, że sam zginie w wypadku.


Jakby powiedziałby prezydent Biden: „Daj spokój, człowieku!”


Okoliczności zdarzenia są takie, że żadnemu rozsądnemu człowiekowi nie przyszłoby do głowy, że był to umyślny atak terrorystyczny. Jednak Autonomia Palestyńska nie składa się z rozsądnych ludzi. Tak więc „umiarkowany” premier AP, Mohammed Sztajjyeh, natychmiast ogłosił, że w rzeczywistości był to „celowy atak taranującym samochodem”, będący częścią spisku „okupacyjnych żołnierzy i osadników” w celu przeprowadzanie „pozasądowych egzekucji na drogach”.


Nawiasem mówiąc – nie żeby to cokolwiek zmieniło – nic w doniesieniach medialnych o tym incydencie nie sugeruje, że izraelski kierowca był albo żołnierzem, albo „osadnikiem”. Ale od kiedy fakty mają znaczenie dla AP?


Proszę pamiętać: to ta sama AP, która wielokrotnie twierdziła – między innymi – że Holocaust jest mistyfikacją; że Izrael wywołał trzęsienia ziemi, aby podważyć fundamenty meczetu al-Aksa; że izraelskie samoloty zrzucają zatrute cukierki w pobliżu palestyńskich szkół arabskich w celu sterylizacji dzieci, które je zjadają; i że były sekretarz stanu USA Henry Kissinger zaplanował ataki z 11 września.


Więc dlaczego, u licha, ktokolwiek miałby wierzyć w cokolwiek, co mówi AP, czy to o tym wypadku drogowym, czy o czymkolwiek innym?


Odpowiedź jest taka, że nikt nie uwierzyłby AP – to znaczy nikt poza tymi, którzy mają w tym jakiś cel polityczny.


Właśnie przed tym wielu z nas ostrzegało, kiedy administracja Bidena ogłosiła niedawno, że utworzyła „Amerykańskie Biuro ds. Palestyńskich” w ambasadzie amerykańskiej w Izraelu i wyznaczyła Hady'ego Amra na stanowisko Specjalnego Przedstawiciela ds. Palestyńskich.


Wkrótce po ogłoszeniu wiadomości o tym wypadku Amr użył Twittera i w imieniu amerykańskiego Biura ds. Palestyńskich wezwał do „dokładnego śledztwa policyjnego”. Dziwne – nie przypominam sobie, żebym widział jakiekolwiek tweety Amra żądające od AP zbadania któregokolwiek z niedawnych arabskich ataków terrorystycznych na Izraelczyków, które były autentycznymi atakami, a nie wypadkami drogowymi.


Amr jest doświadczonym pro-palestyńskim działaczem. Na początku XXI wieku był koordynatorem amerykańskiej antyizraelskiej grupy o nazwie Middle East Justice Network. W artykule z 2002 roku Amr napisał: „Zainspirowała mnie palestyńska intifada”. Ktoś, kto twierdzi, że był „zainspirowany” masową przemocą palestyńskich Arabów wobec Izraelczyków, zwykle nie kończy w rządzie USA na wysokim stanowisku związanym ze sprawami izraelsko-palestyńskimi. Wydaje się, że administracja Bidena ma osobliwe pojęcie o tym, co składa się na odpowiednie kwalifikacje na takie stanowisko.


Jak na ironię, jednym z pierwszych ataków tej „inspirującej” intifady był atak bombą zapalającą na konsulat USA w Jerozolimie 13 grudnia 1987 roku. Gdyby atak przebiegł zgodnie z zamierzeniami tych terrorystów, amerykańscy dyplomaci wewnątrz budynku zostaliby spaleni żywcem. Tak więc człowiek „zainspirowany” przemocą, która obejmowała próbę wymordowania amerykańskich dyplomatów, stał się teraz jednym z tych dyplomatów. Bądź tu mądry!


Ale problem wykracza daleko poza pojedynczego urzędnika. Problemem jest administracja USA, która coraz bardziej wydaje się szukać sposobów, aby pokazać Izrael w złym świetle. Zaczęło się od żądań zbadania przypadkowej śmierci dziennikarki Al Jazeery. Teraz domaga się śledztwa w sprawie wypadku drogowego. Jaki kolejny pretekst znajdzie administracja do nękania Izraelczyków?


Nie czekajmy na odpowiedź na to pytanie. Nie czekajmy, aż w tytule pojawi się coś w rodzaju „Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają dochodzenia”. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby wyjaśnić administracji Bidena, że tego rodzaju groteskowe wykorzystywanie wypadków drogowych w celu zdobycia punktów politycznych jest niedopuszczalne.


Palestinian stubs toe, U.S. demands investigation

Arutz Sheva, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.   

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk