Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 03:15

« Poprzedni Następny »


Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach


Richard Kemp 2023-01-23

<span>Nowy raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r. (Zdjęcie: University of Connecticut, gdzie kierownictwo próbuje coś robić)</span>
Nowy raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r. (Zdjęcie: University of Connecticut, gdzie kierownictwo próbuje coś robić)

Kiedy w latach trzydziestych XX wieku Żydów wypędzano z niemieckich uniwersytetów, jaką zająłbyś postawę? Wielu z nas chciałoby myśleć, że znaleźlibyśmy w sobie moralną i, jeśli to konieczne, fizyczną odwagę, aby stanąć w obronie naszych kolegów, zamiast patrzeć, jak są prześladowani, zastraszani, maltretowani i odrzucani. Cóż, teraz możemy faktycznie wystawić naszą odwagę na próbę, ponieważ na naszych oczach widzimy powtórkę niemal identycznego schematu antysemityzmu — tym razem na amerykańskich uczelniach, z podobnym obrazem na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu.

Nowe badanie przeprowadzone przez organizację monitorującą antysemityzm, Amcha Initiative, dokumentuje wszechobecny, nieustający atak na tożsamość żydowską na amerykańskich uniwersytetach.


Trwa to od lat, ale ten raport pokazuje wyraźny obraz rosnącej, nasilającej się i starannie skoordynowanej kampanii ataków na tożsamość żydowską w ponad 60% amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów, które są popularne wśród Żydów, w tym 2000 incydentów z zamiarem wyrządzenia krzywdy żydowskim studentom, jakie miały miejsce od 2015 r.


Większość tej mrocznej działalności ma miejsce pod fałszywą i nikczemną przykrywką delegitymizacji Izraela, rozpowszechniania rażących kłamstw o państwie żydowskim i spiskom, aby zapobiec ujawnieniu tych kłamstw lub przeciwdziałaniu im poprzez dążenie do zamknięcia ust każdemu, kto ośmiela się mówić lub nawet okazywać poparcie dla prawdy. Z krwiożerczymi okrzykami „intifada, intifada” (co oznacza masowe mordowanie Żydów), aktywiści ci żądają położenia kresu syjonizmowi, co, dla uniknięcia wątpliwości, oznacza tylko jedno: koniec demokratycznego państwa Izrael. To samo w sobie jest antysemityzmem i jako takie jest wyrażone w definicji antysemityzmu Departamentu Stanu USA, a nienawidzący Żydów działacze kampusowi robią wszystko, co w ich mocy, by się tej definicji oprzeć, zniekształcić ją i zdyskredytować.


Ale czasami nawet obłudna „antyizraelska” maska działaczy z kampusu zsuwa się, gdy ujawniają nagi rasizm stojący za ich kampanią z hasłami takimi jak „Żydzi kontrolują rząd i banki”, „Żydzi precz z CUNY” [City University of New York ] i „Żydzi to rasistowskie sukinsyny”.


Nawet bez tak oczywistego jadu nie da się ukryć ich antyżydowskiego programu. Ataki na każdego studenta lub profesora, który popiera Izrael lub syjonizm, są dokonywane z pełną świadomością, że oznacza to przytłaczającą większość Żydów – raport Amcha cytuje dane sondażowe Pew, które pokazują, że ponad 80% amerykańskich Żydów postrzega Izrael jako integralną część ich żydowskiej tożsamości. Krótko mówiąc, jakkolwiek ci działacze z kampusu mogliby udawać, że jest inaczej, atakują Żydów.


I nie zamierzają pohamować się. Ankieta przeprowadzona w 2021 roku przez Louis D. Brandeis Center for Human Rights Under Law pokazuje, że studenci z silnym poczuciem żydowskiej tożsamości i związku z Izraelem nauczyli się, że aby uniknąć antysemickich ataków, muszą postrzegać swoją religię jako coś, co trzeba ukrywać. Według Centrum Brandeis:

„Prawie 70% ankietowanych studentów osobiście doświadczyło lub było zaznajomionych z antysemickimi atakami w ciągu ostatnich 120 dni. Ponad 65% tych studentów nie czuło się bezpiecznie na kampusie z powodu ataków fizycznych lub słownych, a jeden na 10 zgłaszał, że obawiali się, że sami zostaną zaatakowani fizycznie. A około 50% uczniów odczuwa potrzebę ukrycia swojej żydowskiej tożsamości”.

Podczas gdy ich prześladowcy swobodnie i otwarcie wyrażają swoje własne religijne lub kulturowe przekonania słowami, czynami i symbolami, wielu żydowskich studentów musi milczeć na te tematy, zdejmując jarmułki, chowając wisiorki z gwiazdą Dawida pod koszulami, a nawet dwa razy zastanawiając się nad umieszczeniem mezuzy na drzwiach ich domów.


Wiedzą, że lepiej nie dawać żadnych wskazówek na temat związku z Izraelem w mediach społecznościowych, które są obsesyjnie monitorowane przez szakale, które chcą ich dręczyć, wykluczać i anulować.


Niektórzy odważni studenci — a to niewiarygodne, że w Ameryce XXI wieku potrzebna jest do tego odwaga — nie chcąc ukrywać swoich przekonań ani uchylać swojego prawa do wolności słowa, przeciwstawiają się zastraszaniu, z jakim spotykają się na kampusie. W tym miejscu składam hołd grupom edukacyjnym, takim jak Club Z, Stand With Us i UK Pinsker Centre, które między innymi ciężko pracują, aby pomóc wzmocnić takie osoby. Jednak niektórzy żydowscy studenci czują potrzebę zmiany strony, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i znaleźć akceptację we wrogim środowisku. To znacząco przyczyniło się do rozwoju żydowskich organizacji antysyjonistycznych, takich jak Jewish Voice for Peace i jest ogromną nagrodą dla ludzi nienawidzących Żydów. Według raportu Amcha, obecność tych grup na kampusie ponad dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia antysemickich incydentów wypaczających lub oczerniających żydowską tożsamość.


Nie jest ani przesadą, ani hiperbolą stwierdzenie, że ciągła kampania przeciwko Żydom na amerykańskich uniwersytetach w XXI wieku mogła być wzorowana na nienawiści do Żydów na niemieckich uniwersytetach w latach trzydziestych.


Powszechnie uważa się, że całkowite wykluczenie żydowskich studentów i wykładowców z niemieckich uniwersytetów pod koniec 1938 r. było dziełem nazistowskiej biurokracji rządowej, a zatem jest to zupełnie inne zjawisko, którego nie należy porównywać z antysemityzmem na amerykańskich kampusach dzisiaj. Jednak, to nieprawda.


W rzeczywistości to nie-żydowscy studenci niemieccy, byli pionierami antysemityzmu na kampusie przed 1933 r., a nie rząd, przewodzili oskarżeniom przeciwko żydowskim kolegom ze studiów we wczesnych latach nazistowskich, zastraszając ich i wywierając presję na władze, aby ich wydalić. Innymi słowy, było to praktycznie to samo zjawisko, jakie obserwujemy dzisiaj w Ameryce i innych częściach Zachodu. Niemiecki student-dziennikarz pisał wówczas, że sami studenci wnieśli ważny wkład w powstanie nazistowskiego uniwersytetu w III Rzeszy. (Źródło: Die Bewegung , 47 (1938), Bundesarchiv (BA) Koblenz, ZSg 129/152.)


Wobec ataków ze strony swoich kolegów studentów, jak obecnie na amerykańskich uniwersytetach, wielu Żydów uznało wtedy za rozsądne ukrywanie swojego pochodzenia etnicznego i przekonań religijnych, na wiele lat zanim można było przewidzieć ostateczny los Żydów w Niemczech.


Żydzi zostali wykluczeni lub wydaleni z Niemieckiej Federacji Studentów i innych grup studenckich nie z powodu jakiegokolwiek edyktu państwowego, ale z powodu nacisków ze strony innych studentów. To samo dzieje się dzisiaj na amerykańskich uniwersytetach, z ostatnimi przykładami żydowskich studentów wykluczonych z rad studenckich i z grup społecznych, właśnie dlatego, że są syjonistami – czytaj, Żydami.


Tak jak bractwa żydowskie były celem ataków włącznie z atakami fizycznymi w Niemczech w latach 30., raport Amcha dokumentuje systematyczne działania, włącznie z fizycznymi napaściami na żydowskie bractwa i grupy studenckie na dzisiejszych kampusach, w tym na  Alpha Epsilon Pi (AEPi) i Hillel, jak również jadowite potępienia za udział w projektach proizraelskich, takich jak Birthright.


Mimo wydatkowania tak wielkiej energii na prześladowanie swoich kolegów studentów, niemieckim nie-Żydom pozostało jeszcze dużo sił na akcje przeciwko swoim żydowskim profesorom. Niezadowoleni z nazistowskich przepisów rasowych ograniczających wykładowców żydowskich, studenci bojkotowali zajęcia tych, którym pozwolono pozostać na mocy prawa rasowego, i naciskali na władze uniwersyteckie, by ich zwolnić. W rezultacie wszyscy żydowscy profesorowie, którym nadal legalnie wolno było nauczać, zrezygnowali do 1935 roku.


Podobnie jak w Niemczech lat 30., żydowscy profesorowie odczuwają naciski w dzisiejszej Ameryce, znosząc złe traktowanie i ataki ze strony kolegów z wydziału i studentów, a niektórzy porzucają jarmułki dla spokojnego życia. Według raportu Israel on Campus Coalition proizraelscy uczeni są często blokowani przez władze uniwersyteckie, w prawdziwym stylu Trzeciej Rzeszy, a wykładowcy niechętnie angażują się w publiczne lub nawet prywatne wsparcie dla żydowskich studentów lub swoich kolegów.


Ilustrując toksyczną atmosferę na niektórych kampusach, w styczniu ubiegłego roku sześciu profesorów CUNY złożyło pozew przeciwko związkowi zawodowemu ich wydziału, oskarżając go o antysemityzm.


Raport Amcha charakteryzuje dzisiejszą sytuację na amerykańskich kampusach jako kryzys dla amerykańskich Żydów. To jest jednak coś znacznie poważniejszego. To kryzys dla nas wszystkich, że jedna część naszego ciała studenckiego jest prześladowana, maltretowana, zastraszana i odrzucana przez innych studentów, a często porzucana przez swoich profesorów i władze wydziałowe. Czy powstaniemy, by bronić naszych żydowskich braci podczas ich prześladowań, czy też usiądziemy i w milczeniu załamiemy ręce, jak wcześniej? Być może powinniśmy pójść za przykładem niemieckich studentów Hansa i Sophie Schollów oraz ich kolegów z Białej Róży, studenckiej grupy oporu, która w latach czterdziestych wystąpiła przeciwko nazistowskiej tyranii i prześladowaniom Żydów. Ich przeznaczeniem była gilotyna.


Najwyższy czas, aby rząd federalny, zgodnie z Title VI ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r., wycofał finansowanie wszystkich uniwersytetów, które uczestniczą w takiej bigoterii.


Jew-Hate at American Universities

Gatestone Institute, 11 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Richard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.
 

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk