Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:16

« Poprzedni Następny »


Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza


Hugh Fitzgerald 2020-10-07


Nerdeen Kiswani jest studentką w City University of New York (CUNY) Law School, która na widok młodego mężczyzny w bluzie sportowej z logo Izraelski Sił Zbrojnych (IDF) powiedziała mu, że nienawidzi tej bluzy i zamierza ją podpalić – mówiąc to, wyciągnęła w jego kierunku palącą się zapalniczkę. Obejrzyjcie, od 0:12 do 0:20, tutaj.


W końcu nie podpaliła go, ale z pewnością groziła mu ciężkim uszkodzeniem ciała. Jednak, zamiast tego, by ją aresztowano, w tych moralnie postawionych na głowie czasach to ona stała się stroną, której mamy współczuć z powodu “nienawiści” i “islamofobii” rzekomo skierowanych przeciwko niej. Ta historia ze Świata Bizarro [Świat Bizarro to fikcyjna planeta pojawiająca się w amerykańskich komiksach. Nazwa weszła do języka potocznego na oznaczanie sytuacji, które są dziwacznie odwrócone. przyp. tłum.] jest dokładnie opisana tutaj.


City University of New York School of Law potępiła antysemityzm, a później wycofała się, kiedy ostatnio pojawiło się wideo, które wydawało się pokazywać [nie “wydawało się pokazywać” – istotnie pokazywało] jedną ze studentek grożącą podpaleniem człowieka noszącego bluzę sportową Izraelskich Sił Obronnych.  


Mówi się, że wideo pokazuje studentkę Nerdeen Kiswani, która trzyma palącą się zapalniczkę koło brzucha czarnego mężczyzny w bluzie z logo izraelskiej armii.  


“Nienawidzę twojej bluzy – mówi żeński głos. – Podpalę ją. Mówię poważnie!” 


Wideo rozprzestrzeniło się jak ogień na prerii, kiedy w zeszłym tygodniu grupa Stop Antysemityzmowi zamieściła je na Twitterze, nazywając je „przerażającym”.


“Żądamy, by zajęto się tym natychmiast i by panią Kiswani spotkały kroki dyscyplinarne” – powiedziała ta grupa.


Szkoła prawnicza początkowo potępiła ten incydent, mówiąc: “CUNY School of Law jest przeciwko nienawiści i antysemityzmowi”.


Jednak, po burzy ze strony zwolenników Kiswani, dziekan CUNY Law School, Mary Lu Bilek, wydała kolejne oświadczenie, skierowane do wszystkich studentów, w którym wycofała początkowe potępienie i przeprosiła za nie, twierdząc, że Kiswani po prostu “korzystała ze swojego prawa wyrażania swojej opinii zgodnie z Pierwszą Poprawką”.

Oczywiście. Nic nie mówi “korzystam tylko z mojego prawa do wyrażenia opinii” równie dobrze jak zbliżenie płomienia zapalniczki i mówienie: „Nienawidzę twojej bluzy. Podpalę ją. Mówię poważnie”. 

“W reagowaniu na tę sytuację, szliśmy zbyt pospiesznie, co doprowadziło do szeregu błędów – zapewniła Bilek. – Przepraszam za podjęcie tych działań i za słowa, jakich użyliśmy oraz za szkody, jakie wyrządziły”.


Ubolewała, że pierwsze oświadczenie nie przekazało “stanowiska szkoły ani nie poparło studentki” – tj. Kiswani.

Dlaczego miano popierać Kiswani? Ona była tą, która groziła; ona miała palącą się zapalniczkę; ona powiedziała “podpalę ją [bluzę]” i “mówię poważnie”. Czy różni się to czymś od wymachiwania wobec kogoś nożem i grożenia: “Potnę twoją bluzę na tobie”? Nie, nie różni się.

“W tym poście nagłówek głosił, że Law School ‘stoi przeciwko nienawiści i antysemityzmowi’ - kontynuowała Bilek. – Znam różnice między sprzeciwem wobec sił zbrojnych Izraela (lub polityki Izraela wobec Palestyńczyków) a antysemityzmem i post studentki wyraźnie wyrażał to pierwsze.


Jak na Szkołę Prawniczą z naszymi wartościami, ten błąd jest niewybaczalny” – dodała.

A Najwyższą Wartość CUNY Law School, jak długo Mary Lu Bilek jest jej dziekanem, można podsumować jako: nie wywołuj wilka z lasu; zadowalaj się banałami; dołącz do programu Od Rzeki do Morza/Palestyna Będzie Wolna, i tak dalej.

Następnie [dziekan Bilek] oznajmiła, że uniwersytet zapewni, że “skorzysta z [działań] Zespołu Przeciwko Uprzedzeniom przy Komitecie Rasy, Przywileju i Różnorodności, by pomógł kierować naszą reakcją i zapewnił, że jest zgodna z naszymi obowiązkami, prawem i wartościami Law School”.

Brak mi słów. A więc “Zespół Przeciwko Uprzedzeniom” z “Komitetu Rasy, Przywileju i Różnorodności” będzie “pomagał kierować naszą reakcją”. Dziekan Bilek stała się parodią samej siebie.

“Będziemy musieli również nauczyć się trudnej lekcji z naszego błędu w tej sytuacji” – zakończyła Bilek. – Obiecujemy lepsze uwypuklanie naszego poparcia i praktyki przywracającej sprawiedliwości w naszych reakcjach w przyszłości”.


Gwałtowna reakcja na początkowe potępienie przez uniwersytet była intensywna. Wkrótce po jego opublikowaniu skrajnie lewicowa grupa żydowska w CUNY, Jewish Law Students Association, wydała oświadczenie, w którym powiedzieli, że ujawnienie czynu Kiswani było „nienawistne” i „islamofobiczne”. Zapewniano w nim także, że początkowa reakcja szkoły „błędnie splata antysyjonizm z antysemityzmem”.

A więc to “ujawnienie” zachowania Kiswani w 10 sekundowym wideo, prawdopodobnie zrobionym i upublicznionym przez samą Kiswani, w którym grozi komuś:  „Nienawidzę twojej bluzy. Podpalę ją. Mówię poważnie” — było “nienawistne” i “islamofobiczne”. Czy było tam cokolwiek o islamie? Czy upublicznienie wideo było “nienawistne”? W jaki sposób? Czy nadal byłoby “nienawistne”, gdyby okazało się, że to sama Kiswani lub któryś z jej przyjaciół zrobił je i zamieścił? Czy ktokolwiek wie, kto to zrobił? Czy wideo mówi nieprawdę o Nerdeen Kiswani, czy po prostu sfilmowano ją w tym bardzo niepokojącym akcie, o którym dziekan Mary Lu Bilek myśli, że jest tylko wyrażaniem opinii?

Krąży także mem z oświadczeniem i hashtagiem #WeStandWithNerdeen, twierdzący, że uniwersytet “ugiął się pod rasistowskim, syjonistycznym naciskiem” i spowodował, że Kiswani jest “zagrożona”.

Nerdeen Kiswani, która groziła człowiekowi podpaleniem, stała się dzięki słownemu szalbierstwu i moralnemu debilizmowi tą, która jest zagrożona. Jest jasne, że dziekan Bilek nie “ugięła się pod rasistowskim, syjonistycznym naciskiem”, ale ugięła się pod naciskiem ludzi takich jak Kiswani i jej gorliwi kolaboranci, którzy ociekają antyizraelskim jadem i oczekują, że będą traktowani jako ofiary bestialskiej, syjonistycznej kliki. Plemię   #WeStandWithNerdeen triumfowało.

Komunikat [#WeStandWithNerdeen] stwierdził, że CUNY Law “zobowiązała się do chronienia i umożliwiania syjonizmu”.  


Kiswani, czytamy dalej, jest “cenioną aktywistką społeczną”, która “jest bombardowana przez nikczemną, islamofobiczną, antypalestyńską przemoc”.   

Próbkę działań tej cenionej aktywistki społecznej, najlepiej chyba znanej z wielokrotnego  zakłócania spotkań Rady Miejskiej Nowego Jorku, można zobaczyć tutaj.


Jest także dużo więcej o Nerdeen Kiswani tutaj. Wybrałem kilka pikantnych szczegółów z jej bardzo wypełnionego życia:

8 stycznia 2017 roku Kiswani chwaliła na Facebooku palestyńskie świętowanie z powodu ataku staranowania ludzi samochodem na ulicy Jerozolimy, w którym zginęły cztery osoby, a 17 innych odniosło rany.


Kiswani zachęcała do świętowania morderstw, pisząc: “Podczas gdy Palestyńczycy i ‘sojusznicy’ na Zachodzie spieszą, by potępić, przeprosić, wyjaśnić, ukryć, racjonalizować etc. to, co zdarzyło się dzisiaj rano, Palestyńczycy w Palestynie rozdają słodycze, by świętować. Nie będę się przed tym ukrywać. Nie będę tym zawstydzona lub zażenowana. Te świętujące działania są tym, co pcha ruch oporu do przodu, tym, co trzyma go przy życiu”.  


Kiswani kontynuowała: “W świecie, który próbuje zdławić nasze wyzwolenie i samostanowienie, największym ‘pieprzcie się!’ na to jest palestyńskie świętowanie, które 1) przypomina osadnikom, że nigdy nie będzie pokoju na skradzionej ziemi 2) przypomina światu, że nadal jesteśmy tutaj 3) galwanizuje innych Palestyńczyków do walki. To jest twoja racjonalizacja, żadne przepraszanie nie jest potrzebne”.  


8 września 2016 roku, Kiswani i inni członkowie NYC SJP [Students for Justice in Palestine] wielokrotnie zakłócali spotkanie Rady Miejskiej Nowego Jorku, gdzie dyskutowano o ustawie przeciwko BDS, zmuszając organizatorów do wezwania personelu bezpieczeństwa, by usunęli ich z sali.  


Pod koniec zebrania, Kiswani wstała i krzyczała [01:16:04] : “Tak, chcemy zamknąć syjonistów, bo syjonizm jest rasizmem … Jako Palestynka nie mogę wrócić do mojego kraju z waszego powodu. F**K Izrael i F**K syjonizm!”


Kiswani dodała też [01:17:00]: “To gó**o po prostu wku**a mnie i wychodzę trzęsąc się i jestem tak kur**sko zbrzydzona. Nie chcę być w pokoju z piep**ym izraelskim konsulatem, a ludzie tam, mam nadzieję, także zakłócają, bo nie powinniśmy, kur*a udzielać wiarygodności tym kawałkom gó**a. Trzeba ich zamknąć. Mam nadzieję, że oni, kur*a oczyszczą całą izbę, bo chcę, żeby ludzie zamknęli to gó**o”.


10 lutego 2018, Kiswani tweetowała: “”Już miałam zabić parę kolonialnych osadników Ale oni zrobili to sobie sami Każdy jest samobójczy Oni nawet nie potrzebują mojej pomocy” –ja, kiedy tylko Izrael ogłasza nową politykę, która wpycha go dalej w izolację i ujawnia światu jego zbrodnie.”


29 lipca 2016, Kiswani tweetowała: “Jest tylko jedno rozwiązanie Intifada Rewolucja!! Jest słuszne buntować się wobec Izraela, Idźcie do diabła Nie chcemy dwóch państw Chcemy ‘48.”


16 maja 2016 roku Kiswani podzieliła się albumem z współsponsorowanego przez  NYC SJP “Marszu w Dzień Nakby dla Oporu i Powrotu”. Na wiecu wzywano do przemocy jako “jedynego rozwiązania”.


Przed wiecem rozdzielono teksty haseł do skandowania i agitatorzy krzyczeli [00:00:18]: “Intifada Intifada” i “5-6-7-8 Rozbij Syjonistyczne Państwo Osadników”, jak również [00:00:41] “nie chcemy dwóch państw; chcemy ‘48!” i [00:00:20] “Jest tylko jedno rozwiązanie: Intifada rewolucja” — a wszystko to jest nawoływaniem do zniszczenia Izraela.


Kiswani zamieściła wideo z protestu, które przedstawiało ją i innych protestujących, podżegających [00:00:01] przeciwko Żydom, którzy przenieśli się z Nowego Jorku do Izraela, krzycząc [00:00:32]: “osadniku osadniku wróć do domu, Palestyna jest wyłącznie nasza!” i [00:00:52] “Miasto Nowy Jork, zrozum, uchodźcy powrócą!”


4 października 2015 roku, Kiswani promowała wydarzenie na Facebooku, w którym wzywano do przemocy. Wydarzenie zorganizowało kilka antyizraelskich organizacji, włącznie z Samidoun Palestinian Prisoner Solidarity Network, NY4Palestine, Al Awda, American Muslims for Palestine (AMP) i NYC SJP.


Wzywano tam do wsparcia “Dnia Wściekłości” ogłoszonego przez „siły palestyńskie”. Kiswani dopisała: “Rozprowadzajcie to na swoich listservach, na wszystkich stronach fb i do waszych sjps! Jeśli możecie wydrukować i rozdawać, zróbcie to! Zmieńcie swoje zdjęcia profilowe, żeby zapewnić, że wszyscy to zobaczą!!!”


18 października 2015 roku na antyizraelskim wiecu w Nowym Jorku Kiswani znowu wzywała do “Intifady”. Stojąc na podium czytała hasła ze swojego telefonu i dyrygowała skandowaniem tłumu  [00:00:36]: “1,2,3,4 nie ma więcej okupacji, 5,6,7,8 rozbij osadniczo-syjonistyczne państwo” a następnie [00:01:21] “jest tylko jedno rozwiązanie, Intifada, Rewolucja!”


Inni protestujący na tym wiecu śpiewali [00:01:42]: “Falasteen ibladna Wel yahood ichlabna”, co — przetłumaczone z arabskiego — znaczy: “Palestyna jest naszym krajem a żydzi są naszymi psami”.

To jest właściwe miejsce, żeby się zatrzymać: “Palestyna jest naszym krajem, a Żydzi są naszymi psami”. To chwyta istotę, quidditas [skrót od łac. „quid erat esse”  – „to, czym rzecz bywszy jest”], głębokie i jedyne przekonanie Nerween Kiswani.


Nerween Kiswani ma prywatny Panteon palestyńskich terrorystów: Rasmeah Odeh, Leila Khaled, Bilad Kayed, Ahmed Saadat, Mohammed Allan, Nouf Infeat, Sawson Ali Mansour, Fadi Aloon, Muhammad Halabi, Hudhaifa Suleiman i wielu więcej. Jednych z nich jedynie lubi, innych ubóstwia.

11 czerwca 2019 roku Kiswani zamieściła na swoim koncie w Instagram własne zdjęcie z Rasmeą Odeh i napisem: “Co za niezwykła kobieta z inspirującym, rewolucyjnym duchem”.


Odeh była kluczową agentką w terrorystycznej grupie Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP). W 1969 roku Odeh zorganizowała zamach bombowy LFWP, w którym zginęło dwóch studentów uniwersyteckich w Jerozolimie. Odeh próbowała także wysadzić w powietrze brytyjski konsulat.


Odeh przyznała się w dzień po tym, jak została aresztowana. W nadanym w 2004 roku filmie dokumentalnym jedna ze wspólniczek Odeh bezpośrednio podała [00:10:53] Odeh jako organizatorkę.


W 1970 roku izraelski sąd skazał Odeh na dożywocie za jej udział w obu zamachach bombowych. Jednak po 10 latach Odeh odzyskała wolność w wymianie więźniów i wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.


10 listopada 2014 roku federalna ława przysięgłych w Michigan skazała Odeh za oszustwo imigracyjne, ponieważ ukryła swoje poprzednie skazanie na dożywocie, gdy składała podanie o imigrację. 12 marca 2015 roku została skazana na 18 miesięcy więzienia. 


W 2017 roku, po apelacjach i długich walkach sądowych, Odeh przyznała się do oszustwa imigracyjnego, odebrano jej amerykańskie obywatelstwo, deportowano do Jordanii z zakazem powrotu do USA.


5 marca 2017 roku Kiswani zamieściła zdjęcie książki wydane przez terrorystyczną organizację Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP), zatytułowaną Strategia wyzwolenia Palestyny i dodała hashtag “#lfwp.”


17 grudnia 2016 roku Kiswani zamieściła na swoim koncie w Instagramie swoje zdjęcie we własnym pokoju z wiszącymi na ścianie portretami skazanych terrorystów, Leili Khaled i Ahmeda Saadata.  


Khaled była czołowym członkiem Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) i uczestniczyła w porwaniu samolotów  TWA Flight 840 in 1969 i El Al Flight 219 w 1970 roku.


Khaled powiedziała, że druga intifada poniosła porażkę, ponieważ było w niej zbyt mało przemocy, opowiadała się za używaniem dzieci w akcjach terrorystycznych i porównywała syjonistów do nazistów ….


21 sierpnia 2015 roku Kiswani zamieściła swoje zdjęcie na koncie w Instagramie, gdzie trzyma plakat przedstawiający Mohammada Allana z hashtagiem “#freemuhammadallan.” Allan jest członkiem terrorystycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad (PIJ), której celem “jest zniszczenie Izraela przemocą”.


3 czerwca 2015 roku Kiswani zamieściła na Facebooku wideo i zdjęcia Nouf Infeat — która została zastrzelona przez izraelskiego żołnierza, w którego wbiła nóż – i skomentowała: „Ich trwająca taktyka i strategia. Zamienić młode palestyńskie ciała w widowisko… To wykracza poza okrucieństwo i sadyzm. Nienawidzę patrzeć na takie wideo i nienawidzę dzielić się nimi, ale nienawidzę jeszcze bardziej pozwolenia syjonistycznemu brudowi, by bezkarnie robił to moim ludziom”.  


23 maja 2016 roki Kiswani zamieściła na Facebooku zdjęcie Sawsan Ali Mansour — która próbowała dźgnąć nożem izraelskiego żołnierza na punkcie kontrolnym  w pobliżu Jerozolimy — z komentarzem: “dzisiaj żołnierze syjonistycznej okupacji dokonali jej egzekucji na wojskowym punkcie kontrolnym Beit Exa, została zabita, bo jest Palestynką”…


15 kwietnia 2015 roku Kiswani tweeteowała, że Izrael “Promuje genderową przemoc przeciwko Palestyńczykom”.


25 lutego 2014 roku Kiswani tweetowała: “‘BDS jest ruchem ludobójczym’ – przeciwnik BDS. Tymczasem Izrael popełnia rzeczywiste ludobójstwo na Palestyńczykach”…

Macie dość? Tylko jeszcze jeden raz posłuchajmy niezrównanego głosu Nerdeen Kiswani na spotkaniu Rady Miejskiej Nowego Jorku:

“To gó**o po prostu wku**a mnie i wychodzę trzęsąc się i jestem tak kur**sko zbrzydzona. Nie chcę być w pokoju z piep**ym izraelskim konsulatem, a ludzie tam, mam nadzieję, także zakłócają, bo nie powinniśmy, kur*a udzielać wiarygodności tym kawałkom gó**a. Trzeba ich zamknąć. Mam nadzieję, że oni, kur*a oczyszczą całą izbę, bo chcę, żeby ludzie zamknęli to gó**o”.

Nie całkiem Ruth Bader Ginsburg. Ale czego spodziewaliście się?


I ostatnia myśl. Zadajcie sobie oczywiste pytanie: gdyby nie-muzułmański student z CUNY Law School powiedział dziewczynie w hidżabie: „Nienawidzę tego, co nosisz. Podpalę to. Mówię poważnie!" podsuwając palącą się zapalniczkę, co by się zdarzyło? Wybuchłoby piekło. Wszyscy — dziekan Mary Lu Bilek, Zespół Przeciwko Uprzedzeniom, Komitet Rasy, Przywileju i Różnorodności, nowojorski oddział CAIR, zgodnie napadliby na niego. Zostałby wyrzucony z uniwersytetu w ciągu minuty.


NYC Law Student Threatens to Set Pro-Israel Student on Fire

Jihad Watch, 3 października 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujBrunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk