Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 02:22

« Poprzedni Następny »


Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?


Sheri Oz 2022-02-20


Organizacje „praw człowieka” nękają żydowskich mieszkańców Judei i Samarii tydzień za tygodniem – i oskarżają Żydów o nękanie Arabów.


Na specjalnej sesji Komisji Prawa zajmującej się tak zwaną “przemocą osadników” dyrektor wykonawczy organizacji Rabini na Rzecz Praw Człowieka, Avi Dabusz miał zaszczyt wygłoszenia zamykających uwag. W komunikacie prasowym streszczającym sesję czytamy co powiedział:


"Givat Ronen jest znane jako miejsce, które nęka Palestyńczyków… Wrócimy do Burin w następny piątek [28 stycznia]."


Apele w mediach społecznościowych zapraszały ludzi do dołączenia do ich akcji w piątek 4 lutego na kolejny spektakl kampanii „sadzenia drzew”. To będzie trzeci kolejny tydzień zorganizowanej aktywności przeciwko Givat Ronen. Trzeba jednak zapytać: kto nęka kogo?


Co się tam właściwie działo?


Podczas incydentu 21 stycznia, który spowodował zwołanie specjalnej sesji Komisji, dwóch lewicowych aktywistów odniosło rany i podobno zamaskowani Żydzi podpalili samochód. Mieszkaniec Givat Ronen powiedział, że Arabowie z Burin i grupa żydowskich aktywistów sadzili drzewa na państwowej ziemi na Obszarze C pod wyłączną kontrolą izraelską), a nie w granicach ziemi otaczającej Burin (Obszar B – pod palestyńską kontrolą cywilną). Niektórzy byli o mniej niż 100 metrów od żydowskich domów, co oznacza, że sadzili drzewa wewnątrz niebieskiej linii, odgraniczającej ziemię należącą do Givat Ronen.


Co kilka miesięcy “lewicowcy przychodzą na ‘dzień prowokacji’ pod pretekstem sadzenia drzew i innych podobnych akcji” – powiedziała mieszkanka pobliskiego Jitzhar. Powiedziała, że armia doskonale wie o tych akcjach jeszcze zanim mają miejsce, i nie robi niczego, by powstrzymać to nękanie żydowskich mieszkańców. Terroryści także wkradają się do Jitzhar, ale jeśli nikt nie zostaje ranny albo zabity, media nie informują o tych systematycznie powtarzających się incydentach.  


To nie usprawiedliwia przemocy ze strony Żydów. Jeśli jednak ludzie (niezależnie od tego, kim są) wielokrotnie i agresywnie zbliżają się do twojego domu, czasami wystarczająco blisko, by zajrzeć ci w okno, chcesz ich odpędzić. Jeśli podczas jazdy z domu i do domu czujesz się, jakbyś był ruchomym celem, to chcesz, by siły bezpieczeństwa patrolowały drogi.


Jeśli władze, których zadaniem jest zapewnienie prawa i porządku, nie wykonują swoich obowiązków, to ludzie biorą prawo we własne ręce. Pamiętając jak często żydowskie społeczności w Judei i Samarii są nękane, jak również to, że są nieustannie narażeni na przemoc w postaci rzucania kamieniami i koktajlami Mołotowa, jest zdumiewające, że  obywatelska samoobrona nie przybiera form gwałtowniejszych niż to, co widzieliśmy.


4 lutego grupa około 500 lewicowych aktywistów wraz z trojgiem członków Knesetu: Ahmadem Tibim (Wspólna Lista), Gaby Lasky (Meretz) i Mossim Razem (Meretz) przybyli na ziemię w pobliżu Givat Ronen. Podobno zorganizowała tę wyprawę organizacja Rabini na Rzecz Praw Człowieka (RHR), a wśród uczestniczących NGO byli między innymi przedstawiciele, Peace Now, Standing Together, Breaking the Silence, Mothers Against Violence, Combatants for Peace, Zazim i inne.


Należy zauważyć, że ŻADNA z tych organizacji nie ma statusu wyłączenia spod opodatkowania w Izraelu, co znaczy, że są uważane za organizacje polityczne, nie zaś za humanitarne.  


W emailu RHR składała sobie gratulacje za “przeciwstawienie się żydowskiemu terrorowi” twierdząc, że “ich” judaizm dąży do “praw człowieka, pokoju i solidarności” i jest odpowiedzią na „niefortunne zło, które przeżera izraelskie społeczeństwo… w oparciu o nienawiść i izolację”.  


Niemniej deklarowanym celem wszystkich tych lewicowych NGO i posłów do Knesetu, którzy je popierają, jest zdemontowanie wszystkich żydowskich osiedli na Obszarze C, regionie Judei i Samarii przypisanym pod nadzór Izraela w międzynarodowym kontrakcie znanym jako Porozumienia z Oslo. Wiedzą oni, że żadne palestyńskie państwo, jakie może powstać, nie będzie tolerować Żydów na swoim terenie. Niemniej mówią o żydowskiej przemocy, o żydowskiej nienawiści i o Żydach chcących pozbyć się Arabów.


Czy ci humanitarni ludzie „sadzący drzewa” wybrali się z żydowskich pól do pobliskiego arabskiego miasta Burin? Gdyby to zrobili, zauważyliby, że tam upamiętnia się morderców Żydów, takich jak Hamdan Elnajar, który w 1988 roku obciął głowę Jaakova Perega i zabił innego żołnierza bronią odebraną Peregowi. Czy wiedzą, że strona Facebooka OWP w Burim otwarcie wzywa do kontynuowania zbrojnego oporu przeciwko „okupacji”?


Czy powiedzieliby, że „zbrojny opór” jest uzasadniony, kiedy przemocy dopuszczają się palestyńscy Arabowie, choć oni sami mogą uważać się za wyższych moralnie, bo tylko zajmują się sadzeniem drzew i zbiorami oliwek? Czy powiedzieliby, że nienawiść palestyńskich Arabów jest uzasadniona i nie jest “niefortunnym złem”, ani w ogóle żadnym złem?


Kraj przeraził się w zeszłym miesiącu na wiadomość o przemocy ze strony zamaskowanych Żydów. Tak jest zawsze w tych nielicznych wypadkach dokonania przemocy przez Żydów skierowanej przeciwko Arabom w Judei-Samarii, jak również na pozostałym terenie Izraela.


Codzienna przemoc arabska wobec Żydów na Obszarze C wywołuje jednak tylko ziewnięcia, jeśli w ogóle przedostanie się do głównego lub nie głównego nurtu mediów.


Dlatego też trzeba wyciągnąć wniosek, że kiedy organizacja RHR oskarża Żydów z Givat Ronen o nękanie Palestyńczyków z Burin, ma na myśli prosty fakt, że samo istnienie Żydów stanowi nękanie. I zdaniem tej organizacji rozwiązaniem jest zorganizowanie takich prowokacji, żeby naznaczyć całą żydowską populację Judei-Samarii piętnem nielegalności, oznaczającym wyłącznie dążenie do tego, by ich domy zostały zburzone, a ziemia oczyszczona z Żydów.


The harrassment in Judea and Samaria has to stop – but who is harrassing whom?

Israel National News, 12 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSheri Oz


Urodzona w Kanadzie w 1951 roku, w wieku 26 lat wyemigrowała do Izraela, gdzie studiowała rolnictwo, po studiach wróciła do Kanady, studiowała psychologię. W 1986 wróciła do Izraela zajmując się psychoterapią rodzin. Autorka książki  Overcoming Childhood Sexual Trauma: A Guide to Breaking Through the Wall of Fear for Practitioners and Survivors

 

Sheri Oz prowadzi blog Israel  Diaries.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk