Prawda

Niedziela, 4 grudnia 2022 - 22:53

« Poprzedni Następny »


Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu


Hugh Fitzgerald 2022-02-23


Shahd Abusalama jest Palestynką i uczy na brytyjskim uniwersytecie. Przedstawia terrorystów jako „bohaterów” i głosi antysyjonistyczne teorie spiskowe w mediach społecznościowych. Kiedy pojawiły się głosy zaniepokojenia, uniwersytet, na którym pracuje od grudnia, zbadał jej sprawę. Wynik? Nie tylko została oczyszczona z wszelkich zarzutów, ale otrzymała „bezpieczniejszy kontrakt”. Tę historię opisał JNS 11 lutego 2022, w artykule pod tytułem: „Brytyjski uniwersytet zatrudnia Palestynkę, która nazywa terrorystów „bohaterami”.

Palestynka, była doktorantka Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii, której sprawa wychwalania przez nią terrorystów i propagowania antysyjonistycznych teorii spiskowych była badana, została oczyszczona z wszelkich zarzutów i otrzymała od uniwersytetu lepszą umowę o pracę.


Shahd Abusalama w ubiegłym tygodniu poinformowała o swoim nowym stanowisku na Twitterze pisząc: „Dziś świętujemy fantastyczne zwycięstwo Palestyny. … Zostałam całkowicie oczyszczona z fałszywych zarzutów o antysemityzm. … Dostanę również bezpieczniejszą umowę, która pozwoli [sic] na uzyskanie statusu pracowniczki Sheffield Hallam University”.

„Fantastyczne zwycięstwo Palestyny”? Można tak to określić. Z pewnością jest to również groteskowy zamach na moralność i zdrowy rozsądek.

Abusalama została w grudniu asystentką tym uniwersytecie.


Władze uniwersytetu wszczęły dochodzenie i zawiesiły ją po zgłoszeniu zarzutów dotyczących jej aktywności w mediach społecznościowych.


Abusalama wzięła udział w wydarzeniu z okazji 46. rocznicy powstania  terrorystycznej organizacji Front Ludowego Wyzwolenia Palestyny (PFLP), a wcześniej – jak informowała „Jewish Chronicle - nazywała „bojownikiem o wolność” japońskiego terrorystę Kozo Okamoto, który brał udział w masakrze na lotnisku Lod w Izraelu w 1971 roku.


Urodzona w Gazie działaczka opisała również w mediach społecznościowych Akrama Rikhawiego – Palestyńczyka skazanego na dziewięć lat więzienia za transport zamachowców-samobójców – jako „legendarną postać” i nazwała bohaterami sześciu więźniów, którzy uciekli z izraelskiego więzienia, w tym byłego dowódcę palestyńskiej Al-Aksa. Brygada Męczenników.

PFLP od dawna jest uznawana za grupę terrorystyczną przez cały zachodni świat, w tym przez Brytyjczyków. Kozo Okamoto był jednym z trzech członków japońskiej Armii Czerwonej zwerbowanych przez LFWP, który dokonał masakry na lotnisku Lod, zabijając 26 osób i raniąc 80. To jest moralny potwór, którego Abusalama nazwała „bojownikiem o wolność”. Już samo to powinno spowodować zwolnienie jej z uniwersytetu. Ale było więcej. Pochwaliła Akrama Rikhawi, Palestyńczyka uwięzionego w Izraelu za pomoc zamachowcom-samobójcom i dowiezienie ich na miejsce zamachu. Sześciu terrorystów, którym udało się na krótko uciec z więzienia Gilboa, nazwała „bohaterami”. Ich „bohaterstwo” polegało na mordowaniu z zimną krwią izraelskich cywilów. Na przykład Zakaria Zubeidi, najbardziej znany z tej szóstki, był członkiem Brygad Męczenników Al-Aksa, który wziął udział w masakrze w Beit She'an w 2002 roku, kiedy terroryści otworzyli ogień i obrzucili granatami lokal wyborczy; zginęło wówczas sześciu izraelskich cywilów, a 34 osoby zostały ranne.

W 2012 roku Abusalama napisała na Twitterze, że „lobby syjonistyczne… kupuje prezydentów/niewolników” i że były prezydent USA Barack Obama był „syjonistyczną marionetką”.

Jak wielu innych powielała antysemickie brednie o bogatych Żydach, którzy kontrolują świat. Żydzi jej zdaniem „kupują” wsparcie „prezydentów/niewolników”. W jej obłąkanej wyobraźni nawet Barack Obama, którego wyraźna niechęć do Izraela jest dobrze znana, był „syjonistyczną marionetką”.

W 2019 roku ta pracownica dydaktyczna brytyjskiego uniwersytetu udostępniła w mediach społecznościowych wideo, na którym twierdzi się, że Talmud „pozwala na kradzież od nie-Żydów”. Powiedziano w nim również o Żydach: „Pamiętasz, jak kradli i nadal kradną palestyńską ziemię? Pamiętasz, jak obrabowali banki Ameryki? Nie obwiniaj ich, po prostu byli wierni swojej religii!” Abusalama dodała, że wideo „mówi prawdę o #syjonistycznych #Żydach. Czerpią swoją legitymację z #Talmudu”.

Najwyraźniej nawet rozpowszechnianie przez Abusalamę antysemickich opowieści o Talmudzie zezwalającym Żydom na kradzież od nie-Żydów (ponieważ „kradną palestyńską ziemię” i „rabują banki Ameryki”) nie wystarczyły, by zdyskwalifikować ją jako nauczycielkę akademicką na Sheffield Hallam University.

Po ukończeniu badania w sprawie zarzutów wobec Abusalamy, rzecznik Sheffield Hallam oświadczył, że: „jako uniwersytet przestrzegamy zasad wolności słowa i wolności akademickiej”

Mało prawdopodobne, żeby Sheffield Hallam mówił o prawie do „wolności słowa” pracownika uniwersytetu, który powiedziałby studentom, że Koran mówi muzułmanom, iż są „najlepszymi z narodów” (3:110), że niemuzułmanie są „najbardziej nikczemni” ze stworzonych istot” (98:6)? Co by było, gdyby taki pracownik uniwersytetu powiedział, że wersety Koranu instruują muzułmanów, aby „walczyli”, „zabijali”, „uderzali w karki” i „siali terror w sercach” nie-muzułmanów – a potem zaczął cytować dosłownie, na poparcie tej prawdziwej obserwacji, Koran 2:191-193, 3:151, 8:12, 8:60, 9:5, 9:29 i 47:4? Co by było, gdyby jakiś członek wydziału stwierdził, że Mahomet powiedział, (jak stwierdza „wiarygodny” hadis Buchari), że „wojna jest oszustwem” i że „odniosłem zwycięstwo przez terror”? Co by się stało, gdyby pracownik tego uniwersytetu napisał w mediach społecznościowych, że „Mohamet skonsumował swoje małżeństwo z Aishą, gdy miała dziewięć lat”? Wszystko to prawda, ale każdy pracownik uniwersytetu, który odważyłby się zacytować te wersety Koranu lub wypowiedzi Mahometa zapisane w hadisach, albo wspomniał o wieku małej Aiszy, z pewnością zostałby zwolniony, (nawet gdyby miał stały etat), za „rasizm” ”, islamofobię” i „mowę nienawiści”.


Ale jeśli okrzykniesz „bojownikiem o wolność” kogoś, kto z pistoletem maszynowym  i granatami jedzie na izraelskie lotnisko, żeby mordować znajdujących się tam pasażerów, jeśli bohaterem jest dla ciebie człowiek, który wiezie morderców na miejsce zamachu, jeśli gloryfikujesz organizację terrorystyczną i powielasz teorie spiskowe o Żydach kontrolujących swoimi pieniędzmi prezydentów, którzy są jedynie „niewolnikami”, jeśli powielasz nieprawdę o treści Talmudu, masz szansę na otrzymanie lepszej umowy na brytyjskim uniwersytecie. Tak jak ją dostała Shahd Abusalama. Miała powód, żeby napisać, że jest to: „fantastyczne zwycięstwo Palestyny”.


UK: Terrorist-Praising Antisemitic Muslim Gets A ‘More Secure Contract’

Jihad Watch, 15 lutego 2022r,.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski  

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1149 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk