Prawda

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 - 00:56

« Poprzedni Następny »


Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”


Elder of Ziyon 2023-09-04


Naziści słynęli z korumpowania środowiska akademickiego, tworząc zupełnie nową dziedzinę „badań żydowskich” (Judenforschung), w ramach której szanowani naukowcy  z różnych dziedzin  stworzyli zbiór artykułów akademickich uzasadniających nazistowską politykę ludobójstwa Żydów. Jeden z wczesnych przykładów tego wypaczenia środowiska akademickiego opisał Alan E. Steinweis w książce Studying the Jew: Scholarly Antisemitism in Nazi Germany:

Na początku reżimu [nazistowskiego], kiedy przyjęcie przez uniwersytety antysemickich studiów żydowskich nadal wydawało się niepewne, zwolennicy nazistów postanowili wypełnić lukę, tworząc własny, niezależny instytut studiów żydowskich. Główną siłą napędową tej inicjatywy był historyk Walter Frank. W 1935 roku, przy wsparciu wysokich rangą nazistów, takich jak Alfred Rosenberg i Rudolf Hess, Frank założył Instytut Historii Nowych Niemiec (Institut für Geschichte des neuen Deutschlands), którego celem było zaszczepienie perspektywy narodowosocjalistycznej w niemieckiej nauce historycznej. Niedługo później ten tak zwany Instytut Rzeszy utworzył w Monachium specjalny Zakład Badań nad Kwestią Żydowską i oddał go pod kierownictwo historyka Wilhelma Graua. ...Działając pod administracyjną opieką Ministerstwa Oświaty Rzeszy, w drugiej połowie lat trzydziestych XX wieku Dział Badań zajmował centralną pozycję w powstającej dziedzinie nazistowskich studiów nad Żydami. Sponsorował projekty badawcze na uniwersytetach, zwoływał konferencje, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych dyscyplin akademickich, a materiały konferencyjne publikował w roczniku naukowym Forschungen zur Judenfrage (Badania nad kwestią żydowską). 

To, co stare, znów wraca. 


Współcześni spadkobiercy nazistowskiego antysemityzmu właśnie utworzyli własną pseudoakademicką instytucję, Instytut  Krytycznych Badań nad Syjonizmem.


Nie daj się zwieść określeniu „badania krytyczne”. Jest to tak samo nieuczciwe intelektualnie, jak nazistowskie badania akademickie nad Żydami.Artykuł Mondoweissa „Dlaczego stworzyliśmy Instytut Krytycznych Badań nad Syjonizmem” już w pierwszym akapicie dowodzi, że ten instytut stworzono wyłącznie w celu nadania antysemityzmowi patyny akademickiej akceptowalności:

W ostatnich latach izraelska flaga coraz częściej pojawia się na całym świecie wraz z politycznymi przekazami nawołującymi do supremacji rasowej – na przykład podczas zamieszek 6 stycznia w Waszyngtonie, na wiecach Hindutwy w Indiach, na wiecach nazistów w Europie, a przede wszystkim podczas antypalestyńskich pogromów na Zachodnim Brzegu. W tym momencie nie może być jaśniejsze, że syjonizm jest ideologią polityczną ściśle powiązaną z rasizmem, faszyzmem i wywłaszczeniem kolonialnym.   

Nie trzeba mieć wyższego kursu logiki, żeby zrozumieć, że „rasiści trzymają izraelską flagę” nie oznacza, że „syjoniści są rasistami”. To jakby powiedzieć, że używanie przez KKK krzyży dowodzi, że wszyscy chrześcijanie są rasistami. 


Ale intencją tego nowego „Instytutu Krytycznych Badań nad Syjonizmem” nie są teoretyczne, akademickie badania syjonizmu. Cel instytutu ma charakter czysto polityczny i jest antysemicki.


Już pierwszy z „Punktów jedności” tej grupy jest antysemickim kłamstwem: „Syjonizm jest osadniczym kolonialnym projektem rasowym. Podobnie jak USA, Izrael jest osadniczym państwem kolonialnym. Instytut sprzeciwia się syjonizmowi i kolonializmowi”.


Syjoniści nie definiują siebie w ten sposób. Robią to tylko antysyjoniści. „Krytyczne badania” tematu są niemożliwe, jeśli z góry ustali się wyniki badań. To wcale nie są „badania” – po prostu zestawienie dowodów, nieważne jak słabych, po jednej stronie skali i ignorowanie wszelkich dowodów przeciwnych. 


Syjonizm jest ruchem samostanowienia narodu żydowskiego. Dąży do powrotu Żydów do ziem ich przodków. Jest antykolonialny. Nie jest rasistowski. Jednakże zaprzeczanie, że Żydzi są narodem mającym prawa narodowe – i etykietowanie Żydów, którzy upominają się o te prawa, jako rasistów z natury – jest w istocie antysemityzmem.


Ich program polityczny i brak zainteresowania obiektywnymi badaniami uwidaczniają się w innych „punktach jedności”: „Badania akademickie nie są politycznie ani moralnie neutralne… Projekt Instytutu polega na wspieraniu badań oddolnych, prowadzonych przez społeczność kierowaną przez ludzi, którzy są celem represji syjonistycznych i państwowych, a program badań został ustalony we współpracy ze społecznościami stawiającymi opór represjom”.


Innymi słowy, jeśli wierzysz, że Żydzi mają prawa – prawo do państwa, prawo do samoobrony, prawo do tego, aby nie zostać zamordowanym przez palestyńskich terrorystów – nie jesteś mile widziany w tym towarzystwie.


To nie są „badania krytyczne”. To propaganda antysyjonistyczna. A kiedy już zajrzysz poza ich nazwę, nawet nie udają, że to ukrywają. Jako warunku wstępnego badania syjonizmu żądają odrzucenia syjonizmu i potępienia narodu żydowskiego.


Ta część ich manifestu jest najbardziej pouczająca:

Badanie syjonizmu z tak wszechstronnej [sic!] perspektywy oznacza na przykład spojrzenie na rolę instytucji syjonistycznych na arenie poza Palestyną, jak również na zasięg społeczności, organizacji i instytucji żydowskich, gdzie nie jest ona równie przejrzysta

Ci współcześni nienawidzący Żydów „badacze” przyjmują paranoiczną koncepcję Davida Millera dotyczącą szukania i magicznego znajdowania powiązań między organizacjami żydowskimi a tym, czego dzisiaj nienawidzą. Zakładają, że syjonistyczni Żydzi mają jeden, nikczemny program, a całość jest kontrolowana przez małą grupę Żydów, którzy potajemnie kierują wszystkimi tymi projektami – i zawsze mają niemoralne cele. 


Cały projekt nadaje akademickie oblicze czystej nienawiści. Jego podstawowe zasady opierają się na bigoterii i kłamstwach. 


Antysemityzm przechodzi do głównego nurtu i to właśnie tacy ludzie są na czele.

 

(h/t  Andrew)


Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/08/nazis-put-academic-face-on-jew-hatred.html

Elder of Ziyon, 25 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk