Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 11:28

« Poprzedni Następny »


Multikulturowi wielbiciele Hitlera


Daniel Greenfield 2021-06-14


Nie musisz być białym suprematystą, żeby kochać Hitlera. „Dzisiejszy świat potrzebuje Hitlera”, tweetował  korespondent CNN, Adeel Raja. Tala Halawa, „palestyńska” specjalistka w BBC, wcześniej tweetowała wymysły, które zawierały #HitlerMiałRację.


Badacze odkryli, że hashtag #HitlerMiałRację występował nie tylko na kontach białych suprematystów, ale splatał się z "postępowymi" hashtagami, takimi jak #FreePalestine.


Raja, pakistański muzułmanin, i Halawa, która pochodzi z Zachodniego Brzegu, nie pasują do wizerunku, jaki mają ludzie o wielbicielach Hitlera, ale są jednak bardziej typowi, niż sobie wyobrażacie.


Podczas ostatniego konfliktu między Izraelem a terrorystami Hamasu, Pakistańczycy świętowali, a ich politycy wysławiali Hitlera.


„Pamiętam słowa Hitlera, który powiedział, że oszczędził kilku Żydów, żeby świat zobaczył, dlaczego ich zabijał. Dzisiaj głęboko w to wierzę” - oświadczył pakistański parlamentarzysta.


Pakistańska aktorka, Veena Malik tweetowała ten sam fałszywy cytat z Hitlera. „Zabiłbym wszystkich Żydów na świecie… ale zostawiłem kilku, żeby pokazać światu, dlaczego ich zabiłem”.


Nie chodzi jednak tylko o Izrael lub Żydów.


Fajaz ul Hasan Chohan, minister w rządzie pakistańskiego premiera, Imrana Khana, podobno wymienił Hitlera jako jednego ze swoich idoli. Następnie z aprobatą porównał Khana do Hitlera. Kiedy CNN zerwała kontakty z Rają z powodu jego tweetu o Hitlerze, jeden z najbliższych doradców Khana i jego prawa ręka tweetował poparcie dla niego.


Ale przecież, jak mogliśmy przeczytać w artykule w “Der Spiegel”: „Nie jest trudno Niemcowi mieszkającemu w Pakistanie przyzwyczaić się do tych różnic, ale jedną różnicę trudno przełknąć: większość ludzi lubi Hitlera”.


„Pakistańczycy zawsze nawiązują do tego, kiedy rozmawiają z Niemcami. ‘My też jesteśmy aryjczykami’, mówią” – napisał autor artykułu.


Sytuacja nie jest dużo lepsza na Zachodnim Brzegu, skąd pochodzi Halawa, gdzie “Hitler” jest popularnym imieniem lub przydomkiem używanym przez miejscowych terrorystów. Wśród nich jest Dżamal 'Hitler' Abu Roub, terrorystyczny przywódca Brygady Męczenników Al-Aksa, którego kampania wyborcza doprowadziła do takich nagłówków, jak „Człowiek o imieniu Hitler ubiega się o miejsce” i „Palestyńczycy głosują na Hitlera”.


„O Hitlerze, przyniosłeś dumę ojczyźnie i Allahowi” – rozpływali się jego zwolennicy.


Media
przywódcy Autonomii Palestyńskiej rutynowo chwalą Hitlera. Nie jest niczym niezwykłym zobaczenie nazistowskich flag powiewających nad domami muzułmańskich Arabów na Zachodnim Brzegu lub nazistowskich salutów na terrorystycznych wiecach.


Mahmoud Abbas, szef Autonomii Palestyńskiej, napisał pracę doktorską zaprzeczającą Holocaustowi jako część edukacji w ZSRR. Kilka lat temu twierdził, że Holocaust był winą Żydów.


Podziw dla Hitlera wśród nie-białych, rasistowskich nacjonalistów i suprematystów wychodzi jednak daleko poza znajomy, przewidywalny antysemityzm w świecie muzułmańskim. I można go znaleźć tutaj też.  


W Stanach Zjednoczonych dwa główne rodzaje nie-białego rasistowskiego nacjonalizmu – czarny nacjonalizm i ruch La Raza – pełne były i są podziwu dla Hitlera i nazistowskich Niemiec.  


„Tym, czego potrzebuje Murzyn, jest Hitler” - oświadczył Marcus Garvey [ideolog czarnego nacjonalizmu, 1887-1940. przyp. tłum] i wezwał swoich zwolenników do czytania Mein Kampf. “Kapelusze z głów dla Hitlera i nazistowskich Niemiec”.


Podziw dla Hitlera i nazistowskich Niemice nie był niezwykłością wśród czarnych nacjonalistów.


The German Case Against the Jews, W. E. B. DuBois [działacz przeciwko dyskryminacji i segregacji rasowej, 1868-1963. przyp. tłum.] bronił nazistowskiej bigoterii. Za Hitlera, twierdził, było „więcej demokracji w Niemczech niż było tam we wcześniejszych latach”.  


„Naród Islamu” prowadził dalej czarną, nacjonalistyczną agendę. Podobnie jak Garvey, Malcolm X spotkał się z KKK. Witał także przywódcę amerykańskiej Nazi Party na imprezie Narodu Islamu. Po jego przejściu na bardziej normatywny islam, czego często używa się, by fałszywie przedstawić go jako człowieka, który umiarkował swoje poglądy, spotkał się z osławionym islamskim duchownym, znanym jako Mufti Hitlera.  


Louis Farrakhan, obecny przywódca Narodu Islamu, powiedział: „Tu przychodzą Żydzi. Nie lubią Farrakhana, wiec nazywają mnie Hitlerem. No cóż, to jest dobre imię. Hitler był bardzo wielkim człowiekiem”. Ten przywódca czarnych suprematystów powiedział dalej: „Wzniósł Niemcy z niczego. W pewnym sensie możecie powiedzieć, że jest w tym podobieństwo, bo my też wznosimy nasz lud z niczego”. 


Ta idea Hitlera jako wzoru osobowego dla czarnych przywódców przenika ruch czarnych nacjonalistów.


„Musimy uczyć się od Hitlera - argumentował przywódca ruchu o prawa obywatelskie, Stokley Carmichael, który później zmienił nazwisko na Kwame Ture. – Nigdy nie podziwiałem białego człowieka, ale największym z nich, moim zdaniem, był Hitler”.


Po drugiej stronie trójcy polityki tożsamości jest La Raza.


„Hitler reprezentuje, w skrócie, ideę, niemiecką ideę, tak często poniżaną przez francuski militaryzm i angielską perfidię – pisał w 1940 roku Jose Vasconcelos. – Co staje się ewidentne, nawet dla najbardziej upartych, to triumf Niemiec nad swoimi rywalami i historyczna zmiana, która w wyniku tego zajdzie na świecie”.   


„Ale my zwyciężymy wraz z niemieckim zwycięstwem!" – zapewniał czytelników swojego pronazistowskiego magazynu.  


Vasconcelos, były lewicowy minister edukacji w Meksyku, przyjął nową wizje Latynosów jako La Raza Cosmica: nowa rasa panów ukształtowana przez kontynentalną eugenikę.  


La Raza Cosmica zdobyła popularność wśród latynoskich rasistów w Stanach Zjednoczonych, prowadząc do powstania rasistowskiego ruchu Raza Unida, którego hasło "Viva La Raza!" znaczyło "Witaj raso”.  


Nie ma niczego niezwykłego w kolaboracji Vasconcelosa z nazistami. Eugenicy z Ameryki Łacińskiej byli często socjalistami z faszystowskimi sympatiami, którzy podziwiali nazistowskie Niemcy. A kiedy Ford Foundation i inne lewicowe organizacje wsparły latynoskich nacjonalistów w Ameryce, wprowadzili do głównego nurtu eugenikę, narodowy socjalizm i rasową supremację jako postępowe idee.


Tak samo, jak to zrobili z czarnymi suprematystami i ruchem Black Lives Matter.


Zgubny mit, że rasizm jest zasadniczo innym zjawiskiem wśród nie-białych grup, politycznie i moralnie, leży u sedan wszystkiego, od politycznej poprawności do krytycznej teorii rasy. Jednak podziw dla Hitlera i nazistów, przekraczający linie rasowe, pokazuje, że jest to kłamstwo.  


Rasizm jest rasizmem. A rasistowskie nacjonalizmy żywią do siebie naturalną sympatię. To pchnęło do sojuszu między Malcolmem X a KKK. To zamieniło rasistowski traktat sympatyka nazizmu w podstawę ruchu La Raza w Stanach Zjednoczonych. To dlatego Hitler pozostaje popularny w muzułmańskim świecie i w rozmaitych nie-białych rasistowskich i nacjonalistycznych organizacjach.  


Można zobaczyć zdjęcia czarnych żołnierzy w nazistowskich mundurach jako część Wolnego Legionu Arabskiego Muftiego Jerozolimy, w którym byli arabscy i afrykańscy muzułmanie.  Wiele lat po tym, jak Mufti wzywał Hitlera do wymazania Żydów z powierzchni ziemi, Malcolm X spotkał się z nim w Arabii Saudyjskiej na pielgrzymce do Mekki.


Malcolm X nazwał Muftiego Hitlera “serdecznym człowiekiem o wielkiej godności” i przelotnie wspomniał, że “mówił on o New York jako Jew York”. Trzy lata wcześniej Malcolm X dzielił scenę z przywódcą amerykańskiej Nazi Party. I nic się właściwie nie zmieniło od jego słynnego „olśnienia”.


Popularność Hitlera niewiele mówi o tym syfilitycznym, nieudanym malarzu, ale mówi bardzo wiele o jego bazie wielbicieli i o naturze rasizmu. Nienawiść jest uniwersalna i wszechobecna. Przekracza wszystkie rasowe granice. Nie ma podziału między rasizmem i odwróconym rasizmem, między uderzaniem do góry i uderzaniem w dół.


Wykraczając poza antysemityzm, Hitler i naziści pozostają popularni wśród rasistowskich suprematystów i nacjonalistów, ponieważ ucieleśniają ostateczny model i ideał zabijania „innego”. Ludobójstwo jest najwyższą nęcącą i morderczą fantazją, jaka znajduje się w grupach islamistycznych, ruchach czarnych suprematystów i ideologii La Raza.


Ci, którzy nie są członkami grupy, muszą wymrzeć lub zostać zabici.


Nie ma niczego “białego” w tej idei. Jest równie stara jak plemię i czas. A wśród najgorszych rasistów na świecie są dzisiaj nie-biali członkowie rasistowskich ruchów, które podziwiają Hitlera.


Hitler’s Multicultural Supporters

Frontpage.mag, 4 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk