Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 04:59

« Poprzedni Następny »


Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków


Victor Rosenthal 2022-05-21

Źróło zdjęcia: Wikipedia.
Źróło zdjęcia: Wikipedia.

Jeśli film pod tytułem „Śmierć Muhammada al-Dury” to Przeminęło z wiatrem Pallywood*, to niedawna ekstrawagancja z Shireen abu Akleh jest na dobrej drodze, by stać się jego Gwiezdnymi Wojnami. Obie te sprawy przyniosły Palestyńczykom ogromne zwycięstwa na światowej arenie wojny informacyjnej.

Obraz przestraszonego 12-letniego al-Dury, rzekomo pod ostrzałem izraelskich żołnierzy, stał się inspiracją dla przemocy drugiej intifady. Według dziennikarki Nidry Poller, to

…natychmiast rozpaliło antyizraelskie i antyżydowskie namiętności na całym świecie, prowokując falę przemocy od zlinczowania dwóch izraelskich rezerwistów w Ramallah po spalenie synagogi we Francji. W następnych latach historia Muhammada al-Dury osiągnęła niemal mityczną rangę w świecie arabskim i muzułmańskim. …

 

To, że śmierć Muhammada al-Dury była prawdziwym emocjonalnym pretekstem dla następującej lawiny palestyńskiej przemocy – i o wiele silniejszym wyzwalaczem niż „prowokacyjna” wizyta Szarona na Wzgórzu Świątynnym – potwierdza natychmiastowe i szerokie rozpowszechnienie jego historii i podobnego do piety obrazu jego ciała leżącego u stóp ojca. Ulice, place i szkoły zostały nazwane imieniem młodego szahida islamskiego. Jego scena śmierci została powielona na malowidłach ściennych, plakatach i znaczkach pocztowych, a nawet pojawiła się w filmie ze ścięciem Daniela Pearla.

Europejskie stacje telewizyjne i Al-Dżazira pokazywały w kółko film o al-Durze – nakręcony przez palestyńskiego kamerzystę Talala Abu Rahmeha – a szanowany francuski komentator (Żyd), szef biura France 2 w Jerozolimie, Charles Enderlin, ręczył za jego autentyczność – i udzielił własnego rozdzierającego głosu w roli lektora.

 

Zaskoczeni IDF i izraelscy urzędnicy rządowi początkowo jąkali się niespójnie, a nawet przeprosili za zabicie al-Dury, chociaż wkrótce stało się jasne, że to niemożliwe, aby ogień IDF mógł trafić al-Durę i jego ojca. Albo Palestyńczycy zastrzelili al-Durę, albo w ogóle go nie zastrzelono. Dowody (artykuł Poller zawiera dobre podsumowanie) wskazują, że cała scena została sfałszowana.

 

Mimo to, ani Palestyńczycy, ani Enderlin nigdy nie przyznali, że prawda była czymkolwiek innym niż tym, że brutalni żołnierze IDF celowo zamordowali palestyńskie dziecko, tylko dlatego, że mogli. I dlaczego mieliby się do czegokolwiek przyznać? Praktycznie wszyscy byli gotowi uwierzyć w ich kłamstwa, z wyjątkiem Izraelczyków i garstki syjonistycznych blogerów i dziennikarzy.


Historia al-Dury wspierała jeden aspekt palestyńskiej propagandy, który zawsze był widoczny – oskarżenie, że IDF celowo bierze na cel palestyńskie dzieci. Dzieje się tak pomimo faktu, że prawda jest dokładnie odwrotna: IDF stara się unikać krzywdzenia cywilów, zwłaszcza dzieci; podczas gdy Palestyńczycy przeprowadzili liczne ataki na cywilów, których ofiarami były dzieci: krwawy autobus (masakra na wybrzeżu), masakra Ma'alot, atak na Misgav Am, zamachy bombowe na Delfinarium i pizzerię Sbarro i inne.

 

Niezależnie od tego, czy jest to po prostu projekcja – oskarżanie wroga o zbrodnie, które popełniasz – czy też technika ta została im zasugerowana przez ekspertów od wojny psychologicznej, palestyńskie oszczerstwa o IDF były skuteczne. Być może dlatego, że historyczne oszczerstwa o rytuale krwi, w których oskarża się Żydów o porywanie, torturowanie i zabijanie nieżydowskich dzieci, wciąż żyją w ciemnych zakamarkach współczesnych umysłów.

 

Historia zabójstwa Shireen abu Akleh różni się pod jednym względem od historii Muhammada al-Dury: zniesławienie w sprawie al-Dury wymagało pewnego nakładu pracy, podczas gdy dar śmierci abu Akleh po prostu wpadł w ręce Palestyńczyków. Reporterka Al-Dżaziry poszła na miejsce walk wraz z terrorystami związanymi z Palestyńskim Islamskim Dżihadem w Dżeninie, gdzie została złapana w krzyżowy ogień między nimi a żołnierzami IDF. Palestyńczycy natychmiast ogłosili, że abu Akleh została celowo zastrzelona – „rozstrzelana” – przez snajperów IDF. Odbiło się to natychmiast w antyizraelskich mediach, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie samozwańczy eksperci, tacy jak Susan SarandonIlhan Omar i Rashida Tlaib, wyjaśnili, że została „zamordowana” z zimną krwią przez Izrael.

 

Abu Akleh była bardzo popularna i lubiana w świecie arabskojęzycznym, a zwłaszcza wśród Palestyńczyków. To zrozumiałe, że są zdenerwowani i opłakują jej śmierć. Byłoby jednak błędem zaakceptowanie ich wyroku, że IDF popełniła morderstwo. W tym momencie nie wiadomo, czy kula, która ją zabiła, pochodziła z izraelskiego czy palestyńskiego karabinu. Nawet jeśli to pierwsze okaże się prawdą (a pamiętajmy, że Palestyńczycy uniemożliwili dostęp do dowodów w postaci kuli, zdjęć i wyników sekcji zwłok), zabicie popularnej dziennikarki nie leżało w interesie Izraela. Gdyby to była kula IDF, z pewnością nie była umyślnie wycelowana w abu Akleh.

 

W każdym razie pochodzenie tej kuli nie ma żadnego znaczenia dla odpowiedzialności za jej śmierć. Do wymiany ognia doszło, ponieważ terroryści zamordowali 19 Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku tygodni – i tutaj nie ma wątpliwości co do zamiaru! Większej liczbie morderstw zapobiegły jedynie działania sił bezpieczeństwa, takie jak operacja w Dżanin. Dżanin był epicentrum ataków terrorystycznych, a IDF był tam w celu aresztowania terrorystów, którzy planowali dalsze zamachy. Krew Shireen abu Akleh jest na rękach terrorystów, podobnie jak zamordowanych przez nich Izraelczyków.

 

Nic z tego nie ma znaczenia dla całego świata arabskiego i muzułmańskiego, dla większości Europy, a także dla wielu kręgów w USA i Kanadzie, gdzie twierdzenia palestyńskie są akceptowane bez żadnych wątpliwości. Palestyńczycy i ich zwolennicy już dawno zdecydowali, że „okupacja” – to znaczy obecność państwa żydowskiego w dowolnym miejscu między rzeką a morzem – jest podstawową przyczyną wszystkiego złego, co się tam dzieje. Ich zdaniem żydowskie ofiary terroryzmu to „osadnicy”, których zabijanie nie jest niesprawiedliwe; terroryści, którzy ich mordują nożami, siekierami i pistoletami, są bohaterami, a nie przestępcami; a izraelska armia i policja są ciemiężcami, którym należy się oprzeć wszelkimi możliwymi środkami. Argumenty o kulach nie są więc na temat.

 

Palestyńscy przywódcy rozumieją swoją publiczność i wiedzą, że silne emocje, takie jak te wywołane śmiercią tak popularnej osobistości jak abu Akleh, mogą być skierowane przeciwko Izraelowi. Im bardziej emocjonalna sytuacja, tym bardziej przydatne będzie inspirowanie aktów przemocy wobec Izraelczyków. Celem jest fala terroryzmu „samotnych wilków”, której nie można bezpośrednio powiązać z organizacjami, które do tego terroru podżegają. Media społecznościowe nawet umożliwiają OWP i Hamasowi zlecanie na zewnątrz nie tylko terroryzmu, ale także podżegania.

 

Więc Palestyńczycy usunęli wszelkie hamulce i zorganizowali pogrzeb być może większy niż jakikolwiek od czasu Jasera Arafata. Rozpętali akcję w swoich przyjaznych mediach, które papugują ich oskarżenia o celową egzekucję, a także każdy antyizraelski głos w mediach społecznościowych. Będą szkoły, ulice i obozy letnie nazwane imieniem „męczennicy”, a małe dziewczynki będą się na niej wzorować. Stanie się symbolem „oporu”.

 

Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak w przypadku al-Dury, wkrótce usłyszymy terrorystów, którzy twierdzą, że zostali zainspirowani do wykonania swojej krwawej pracy ku pamięci Shireen abu Akleh.

_______________________________
________________________________
* Termin „Pallywood” został ukuty przez Richarda Landesa w celu opisania fałszywych filmów informacyjnych tworzonych przez Palestyńczyków. Zobacz jego wideo „ Pallywood, 'Według źródeł palestyńskich…' .

 

Shireen abu Akleh’s Blood is on Palestinian Hands

15 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Vic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1067 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk