Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 02:44

« Poprzedni Następny »


Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków


Victor Rosenthal 2022-05-21

Źróło zdjęcia: Wikipedia.
Źróło zdjęcia: Wikipedia.

Jeśli film pod tytułem „Śmierć Muhammada al-Dury” to Przeminęło z wiatrem Pallywood*, to niedawna ekstrawagancja z Shireen abu Akleh jest na dobrej drodze, by stać się jego Gwiezdnymi Wojnami. Obie te sprawy przyniosły Palestyńczykom ogromne zwycięstwa na światowej arenie wojny informacyjnej.

Obraz przestraszonego 12-letniego al-Dury, rzekomo pod ostrzałem izraelskich żołnierzy, stał się inspiracją dla przemocy drugiej intifady. Według dziennikarki Nidry Poller, to

…natychmiast rozpaliło antyizraelskie i antyżydowskie namiętności na całym świecie, prowokując falę przemocy od zlinczowania dwóch izraelskich rezerwistów w Ramallah po spalenie synagogi we Francji. W następnych latach historia Muhammada al-Dury osiągnęła niemal mityczną rangę w świecie arabskim i muzułmańskim. …

 

To, że śmierć Muhammada al-Dury była prawdziwym emocjonalnym pretekstem dla następującej lawiny palestyńskiej przemocy – i o wiele silniejszym wyzwalaczem niż „prowokacyjna” wizyta Szarona na Wzgórzu Świątynnym – potwierdza natychmiastowe i szerokie rozpowszechnienie jego historii i podobnego do piety obrazu jego ciała leżącego u stóp ojca. Ulice, place i szkoły zostały nazwane imieniem młodego szahida islamskiego. Jego scena śmierci została powielona na malowidłach ściennych, plakatach i znaczkach pocztowych, a nawet pojawiła się w filmie ze ścięciem Daniela Pearla.

Europejskie stacje telewizyjne i Al-Dżazira pokazywały w kółko film o al-Durze – nakręcony przez palestyńskiego kamerzystę Talala Abu Rahmeha – a szanowany francuski komentator (Żyd), szef biura France 2 w Jerozolimie, Charles Enderlin, ręczył za jego autentyczność – i udzielił własnego rozdzierającego głosu w roli lektora.

 

Zaskoczeni IDF i izraelscy urzędnicy rządowi początkowo jąkali się niespójnie, a nawet przeprosili za zabicie al-Dury, chociaż wkrótce stało się jasne, że to niemożliwe, aby ogień IDF mógł trafić al-Durę i jego ojca. Albo Palestyńczycy zastrzelili al-Durę, albo w ogóle go nie zastrzelono. Dowody (artykuł Poller zawiera dobre podsumowanie) wskazują, że cała scena została sfałszowana.

 

Mimo to, ani Palestyńczycy, ani Enderlin nigdy nie przyznali, że prawda była czymkolwiek innym niż tym, że brutalni żołnierze IDF celowo zamordowali palestyńskie dziecko, tylko dlatego, że mogli. I dlaczego mieliby się do czegokolwiek przyznać? Praktycznie wszyscy byli gotowi uwierzyć w ich kłamstwa, z wyjątkiem Izraelczyków i garstki syjonistycznych blogerów i dziennikarzy.


Historia al-Dury wspierała jeden aspekt palestyńskiej propagandy, który zawsze był widoczny – oskarżenie, że IDF celowo bierze na cel palestyńskie dzieci. Dzieje się tak pomimo faktu, że prawda jest dokładnie odwrotna: IDF stara się unikać krzywdzenia cywilów, zwłaszcza dzieci; podczas gdy Palestyńczycy przeprowadzili liczne ataki na cywilów, których ofiarami były dzieci: krwawy autobus (masakra na wybrzeżu), masakra Ma'alot, atak na Misgav Am, zamachy bombowe na Delfinarium i pizzerię Sbarro i inne.

 

Niezależnie od tego, czy jest to po prostu projekcja – oskarżanie wroga o zbrodnie, które popełniasz – czy też technika ta została im zasugerowana przez ekspertów od wojny psychologicznej, palestyńskie oszczerstwa o IDF były skuteczne. Być może dlatego, że historyczne oszczerstwa o rytuale krwi, w których oskarża się Żydów o porywanie, torturowanie i zabijanie nieżydowskich dzieci, wciąż żyją w ciemnych zakamarkach współczesnych umysłów.

 

Historia zabójstwa Shireen abu Akleh różni się pod jednym względem od historii Muhammada al-Dury: zniesławienie w sprawie al-Dury wymagało pewnego nakładu pracy, podczas gdy dar śmierci abu Akleh po prostu wpadł w ręce Palestyńczyków. Reporterka Al-Dżaziry poszła na miejsce walk wraz z terrorystami związanymi z Palestyńskim Islamskim Dżihadem w Dżeninie, gdzie została złapana w krzyżowy ogień między nimi a żołnierzami IDF. Palestyńczycy natychmiast ogłosili, że abu Akleh została celowo zastrzelona – „rozstrzelana” – przez snajperów IDF. Odbiło się to natychmiast w antyizraelskich mediach, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie samozwańczy eksperci, tacy jak Susan SarandonIlhan Omar i Rashida Tlaib, wyjaśnili, że została „zamordowana” z zimną krwią przez Izrael.

 

Abu Akleh była bardzo popularna i lubiana w świecie arabskojęzycznym, a zwłaszcza wśród Palestyńczyków. To zrozumiałe, że są zdenerwowani i opłakują jej śmierć. Byłoby jednak błędem zaakceptowanie ich wyroku, że IDF popełniła morderstwo. W tym momencie nie wiadomo, czy kula, która ją zabiła, pochodziła z izraelskiego czy palestyńskiego karabinu. Nawet jeśli to pierwsze okaże się prawdą (a pamiętajmy, że Palestyńczycy uniemożliwili dostęp do dowodów w postaci kuli, zdjęć i wyników sekcji zwłok), zabicie popularnej dziennikarki nie leżało w interesie Izraela. Gdyby to była kula IDF, z pewnością nie była umyślnie wycelowana w abu Akleh.

 

W każdym razie pochodzenie tej kuli nie ma żadnego znaczenia dla odpowiedzialności za jej śmierć. Do wymiany ognia doszło, ponieważ terroryści zamordowali 19 Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku tygodni – i tutaj nie ma wątpliwości co do zamiaru! Większej liczbie morderstw zapobiegły jedynie działania sił bezpieczeństwa, takie jak operacja w Dżanin. Dżanin był epicentrum ataków terrorystycznych, a IDF był tam w celu aresztowania terrorystów, którzy planowali dalsze zamachy. Krew Shireen abu Akleh jest na rękach terrorystów, podobnie jak zamordowanych przez nich Izraelczyków.

 

Nic z tego nie ma znaczenia dla całego świata arabskiego i muzułmańskiego, dla większości Europy, a także dla wielu kręgów w USA i Kanadzie, gdzie twierdzenia palestyńskie są akceptowane bez żadnych wątpliwości. Palestyńczycy i ich zwolennicy już dawno zdecydowali, że „okupacja” – to znaczy obecność państwa żydowskiego w dowolnym miejscu między rzeką a morzem – jest podstawową przyczyną wszystkiego złego, co się tam dzieje. Ich zdaniem żydowskie ofiary terroryzmu to „osadnicy”, których zabijanie nie jest niesprawiedliwe; terroryści, którzy ich mordują nożami, siekierami i pistoletami, są bohaterami, a nie przestępcami; a izraelska armia i policja są ciemiężcami, którym należy się oprzeć wszelkimi możliwymi środkami. Argumenty o kulach nie są więc na temat.

 

Palestyńscy przywódcy rozumieją swoją publiczność i wiedzą, że silne emocje, takie jak te wywołane śmiercią tak popularnej osobistości jak abu Akleh, mogą być skierowane przeciwko Izraelowi. Im bardziej emocjonalna sytuacja, tym bardziej przydatne będzie inspirowanie aktów przemocy wobec Izraelczyków. Celem jest fala terroryzmu „samotnych wilków”, której nie można bezpośrednio powiązać z organizacjami, które do tego terroru podżegają. Media społecznościowe nawet umożliwiają OWP i Hamasowi zlecanie na zewnątrz nie tylko terroryzmu, ale także podżegania.

 

Więc Palestyńczycy usunęli wszelkie hamulce i zorganizowali pogrzeb być może większy niż jakikolwiek od czasu Jasera Arafata. Rozpętali akcję w swoich przyjaznych mediach, które papugują ich oskarżenia o celową egzekucję, a także każdy antyizraelski głos w mediach społecznościowych. Będą szkoły, ulice i obozy letnie nazwane imieniem „męczennicy”, a małe dziewczynki będą się na niej wzorować. Stanie się symbolem „oporu”.

 

Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak w przypadku al-Dury, wkrótce usłyszymy terrorystów, którzy twierdzą, że zostali zainspirowani do wykonania swojej krwawej pracy ku pamięci Shireen abu Akleh.

_______________________________
________________________________
* Termin „Pallywood” został ukuty przez Richarda Landesa w celu opisania fałszywych filmów informacyjnych tworzonych przez Palestyńczyków. Zobacz jego wideo „ Pallywood, 'Według źródeł palestyńskich…' .

 

Shireen abu Akleh’s Blood is on Palestinian Hands

15 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Vic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk