Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 08:33

« Poprzedni Następny »


Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go


Jonathan S. Tobin 2022-05-18


Z Komisją Śledczą ustanowioną przez Radę Praw Człowieka ONZ do szkalowania Izraela jako “państwa apartheidu” zwolennicy żydowskiego państwa muszą zrozumieć, że ta groźba jest czymś więcej niż tylko pustymi słowami.  

 

Przez dziesięciolecia zwolennicy Izraela debatowali, co zrobić z ONZ. Czy powinni ignorować tę organizację jako miejsce, gdzie jest dużo hałasu, ale które nie ma wpływu na wydarzenia na Bliskim Wschodzie? A może jednak powinni traktować jej rosnące wysiłki oczerniania Izraela jako „państwa apartheidu” jako rzeczywiste zagrożenie dla państwa żydowskiego?


Wielu Izraelczyków, w tym członkowie rządu, ma problemy z poważnym traktowaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Słynne są słowa pierwszego premiera i ojca-założyciela Izraela, Davida Ben-Guriona, jakimi odrzucił obawy Mosze Szareta, ówczesnego ministra spraw zagranicznych. Używając hebrajskiego akronimu ONZ (UM), Ben-Gurion zakwestionował ideę, że bez poparcia ONZ w rezolucji o podziale z 1947 r. państwo żydowskie nie zostałoby założone.


„Wręcz przeciwnie — odpowiedział Ben-Gurion.  - Tylko odwaga Żydów założyła ten kraj, a nie jakaś rezolucja UM-szmum ”.

 

Był to wyraz jego godnej podziwu filozofii, że działania Żydów są o wiele ważniejsze niż opinie świata nieżydowskiego. Kilkadziesiąt lat później nadal dokładnie podsumowuje to, co wielu Izraelczyków myśli o Organizacji Narodów Zjednoczonych, która jest znacznie bardziej wrogo nastawiona do ich narodu niż w czasach Ben-Guriona.


Uprzedzenie tego światowego organu wobec państwa żydowskiego jest weń wtopione z powodu dominacji narodów islamistycznych, marksistowskich i krajów Trzeciego Świata, które propagują kłamstwo, że syjonizm jest rasizmem. To uprzedzenie było wyrażane w niezliczonych wystąpieniach na przestrzeni lat – od uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne w 1975 r. haniebnej rezolucji „Syjonizm to rasizm” do jego roli w zwołaniu w 2001 r. Konferencji o Rasizmie w Durban, która stała się antysemickim festiwalem nienawiści.


Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej różne agencje to parada raportów, programów i rezolucji mających na celu podważenie bezpieczeństwa państwa żydowskiego i ustawiczne wzmacnianie stuletniej wojny Palestyńczyków z syjonizmem. Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich (UNRWA) koncentruje się wyłącznie na zapewnieniu, aby potomkowie palestyńskich Arabów, którzy uciekli z kraju podczas izraelskiej wojny o niepodległość w 1948 r., pozostali bezpaństwowcami, wykorzystywanymi jako narzędzie propagandy do delegitymizacji istnienia państwa żydowskiego.


Niemniej to Rada Praw Człowieka – ciało, w którego skład wchodzą jedni z najgorszych gwałcicieli praw człowieka na świecie – stała się głównym źródłem antyizraelskich inwektyw poprzez stronnicze raporty, które wypaczają prawdę o konflikcie i rzeczywistości demokratycznego kraju, który każdego dnia swojego istnienia zmuszony jest bronić się przed zagrożeniami terrorystycznymi, militarnymi, a nawet nuklearnymi.


Jest to szczególnie ważne teraz, odkąd Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosowało sfinansowanie Komisji Śledczej prowadzonej przez Radę Praw Człowieka w sprawie praw człowieka w Izraelu i na administrowanych terytoriach. Podobnie jak stronnicze i antysyjonistyczne ataki na państwo żydowskie ze strony międzynarodowych grup lewicowych, które udają obrońców praw człowieka, takich jak Amnesty International i Human Rights Watch, Komisja Śledcza ma wydać werdykt w sprawie postępowania Izraela. Ma to niewiele wspólnego z teoretycznym porozumieniem pokojowym, którym Palestyńczycy nie są zainteresowani, ale raczej ma na celu demonizowanie samej idei państwa żydowskiego i delegitymizację jego prawa do samoobrony.

 

Biorąc pod uwagę nieograniczony mandat, który pozwolił wrogom Izraela cofnąć się w czasie i oskarżyć go o rzekome zbrodnie sprzed powstania państwa żydowskiego, komisja zaprosiła Palestyńczyków i innych do składania wniosków w celu udowodnienia ich racji. Ta Komisja, trafnie scharakteryzowana jako „sąd kangurowy”, ma dostarczyć jeszcze w tym roku raport, który wzmocni kłamstwo o „państwie apartheidu”.

 

To stawia zarówno Izrael, jak i grupy monitorujące ONZ i zakłamaną społeczność praw człowieka przed trudnym wyborem.


Rząd Izraela postanowił nie współpracować z komisją. Uważał, że taka współpraca legitymizowałaby  całkowicie nieobiektywny proces, ponieważ wszystko, co robi Rada Praw Człowieka i jej Komisja, ma na celu zbudowanie sprawy, według której istnienie państwa żydowskiego jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Personelu w siedzibie Rady Praw Człowieka w Genewie nie obchodzi, co Izraelczycy mogą mieć do powiedzenia na temat wojny w ich kraju. Mimo to wiele organizacji zajmujących się tym problemem było przekonanych, że ten fałszywy proces nie powinien pozostać bez odpowiedzi.


Rezultatem ich działań była bezprecedensowa próba przypomnienia światu, że jego ograniczona wizja ignorowała cierpienia Żydów i Izraelczyków podczas arabskiej i muzułmańskiej wojny z syjonizmem. Jeśli ONZ i społeczność praw człowieka chcą policzyć ofiary, mogą zacząć od rozważenia milionów Żydów, którzy padli ofiarą antysyjonistycznej polityki i działań. Obejmuje to Żydów, którzy zginęli w Holocauście, w wyniku wysiłków mających zapobiec ich ucieczce do Palestyny lub w wyniku retoryki antysyjonistycznej, lub późniejszych wojen i ataków terrorystycznych wymierzonych w Izrael przez jego wrogów. Wśród tych, których los zasługuje na uwagę, jest również około 800 000 Żydów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w świecie arabskim i muzułmańskim z powodu antysemickiej nienawiści antyizraelskich rządów i ruchów.


Zebranie tych nazwisk
 było herkulesowym zadaniem, które wymagało wielu trudnych badań i pracy. Podczas pracy kierowanej przez profesor Anne Bayefsky, szefową Human Rights Voices i Touro Institute on Human Rights and the Holocaust, grupy takie jak Palestinian Media Watch, Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center, Middle East Media Research Institute (MEMRI), amerykańsko-izraelski Cooperative Enterprise i Committee for Accuracy in Middle East Reporting and Analysis (CAMERA) przyczyniły się do zebrania nazwisk żydowskich ofiar i uchodźców.


W sumie przedstawili ponad 2 miliony nazwisk Żydów, którzy zostali zabici lub zranieni przez antysyjonistycznych żydożerców.


Prawdą jest, że komisja raczej nie zwróci uwagi na listę żydowskich ofiar, ponieważ jeszcze nawet nie potwierdziła otrzymania tych oświadczeń. Jedynym celem Komisji jest omówienie krzywd Palestyńczyków i rzekomej niesprawiedliwości, jaką odzyskanie przez Żydów suwerenności nad ich starożytną ojczyzną wyrządziło światu. Mimo to jest to ważne przypomnienie, że prawdziwą niesprawiedliwością jest niechęć świata do pełnego uznania zbrodni popełnionych na narodzie żydowskim i pragnienie, by znowu był on bezsilny i bezdomny.


Jest to również ważne, ponieważ o ile Organizacji Narodów Zjednoczonych brakuje legitymacji, to nie zniknie ona w przewidywalnej przyszłości. W bardziej sprawiedliwym świecie takie skorumpowane i antysemickie ciało, które służy interesom tyranów, zostałoby zniesione. Powinna zostać zastąpiona przez światowy organ nadzorowany przez demokracje, którego zadaniem jest obrona praw człowieka, a nie ich podważanie. Ale nie żyjemy w takim świecie. Organizacja Narodów Zjednoczonych niestety z nami zostanie.


Chociaż Izrael wyrósł na kwitnącą gospodarkę i regionalną potęgę militarną, nie jest odporny na wysiłki społeczności międzynarodowej mające na celu napiętnowanie go. Nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie większość Amerykanów jest zdecydowanie proizraelska, poparcie dla intersekcjonalnej ideologii i krytycznej teorii rasy, która określa Izrael jako ciemiężące państwo „białego przywileju”, jest szeroko rozpowszechnione w hałaśliwej lewicy Partii Demokratycznej. A im bardziej takie ciała z pieczęcią międzynarodowej legitymacji popierają kłamstwa na temat Izraela i syjonizmu, tym bardziej niepewna będzie pozycja obrońców Izraela.


Stany Zjednoczone powinny wycofać się z Rady Praw Człowieka i przestać ją finansować. To zrobiła administracja Trumpa, ale zostało to cofnięte przez administrację Bidena, której zespół ds. polityki zagranicznej pozostaje zauroczony multilateralizmem i dyplomacją dla pseudo dyplomacji.


Dlatego postawa UM, szmum jest luksusem, na który Izrael i jego przyjaciele nie mogą już sobie pozwolić. Reakcja na Komisję Śledczą była dobrym początkiem, ale po niej musi nastąpić zmasowane działanie w reakcji na zagrożenie ze strony Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kłamstwa tego światowego organu mogą wyrządzić prawdziwą szkodę Izraelowi i narodowi żydowskiemu, jeśli pozostaną bez odpowiedzi.

 

The UN’s anti-Semitism problem won’t be solved by ignoring it

JNS Org., 10 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Jonathan S. Tobin jest redaktorem naczelnym JNS (Jewish News Syndicate). Możesz go śledzić na Twitterze pod adresem: @jonathans_tobin.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1068 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk