Prawda

Czwartek, 24 czerwca 2021 - 18:25

« Poprzedni Następny »


Kostiumowy dramat i kompromitacja


Vic Rosenthal 2021-06-05


Niedawno, kiedy Żydzi na Zachodzie myśleli, że są bezpieczni, stanęli nagle przed tym samym gatunkiem antysemityzmu, jaki jest powszechny w arabskim i szerszym muzułmańskim świecie, z którego tak wiele importowano do Europy wraz z imigrantami z Bliskiego Wschodu. W USA, Kanadzie, kontynentalnej Europie i Wielkiej Brytanii muzułmańska nienawiść do Żydów skrzyżowała się z rodzimą postacią i przyniosła skrajną przemoc, jaka charakteryzuje ją w krajach pochodzenia tych imigrantów. Jak na ironię, sam tradycyjny islamski antysemityzm stał się bardziej radykalny przez zastrzyki bestialskiego eliminacjonizmu z nazistowskich Niemiec, których dostarczanie zaczęło się jeszcze przed II wojną światową trwało przez wojnę dzięki zatrudnieniu Amina al-Husseiniego jako propagandysty Hitlera i po wojnie wraz z przybyciem do krajów arabskich setek uciekających zbrodniarzy nazistowskich. Teraz wraca na post-chrześcijański Zachód.

Czerwone linie są przekraczane w wywołującym mdłości tempie, kiedy przemoc, która najpierw była skierowana na Żydów w europejskich krajach, gdzie jest duża imigracja muzułmańska, przesuwała się w zachodnim kierunku. Kto w Ameryce mógł spodziewać się jeszcze rok temu, że gang pogromistów wpadnie do restauracji, żądając odpowiedzi, kto wśród gości jest Żydem, żeby bić Żydów? To jest coś, co zdarzało się w Berlinie w 1938 roku lub w Bagdadzie w 1941 roku; ale zdawało się, że jest niewyobrażalne w Los Angeles dzisiaj. A jednak zdarzyło się.


Od pewnego czasu niebezpieczeństwo czyhało na ortodoksyjnych Żydów chodzących ulicami swoich dzielnic w Nowym Jorku. Sprawcami tej przemocy byli młodzi czarni lub latynoscy mężczyźni. Celem ataków często były kobiety i starcy. Na całym Zachodzie żydowskie instytucje, synagogi, szkoły, nawet cmentarze, muszą być strzeżone przed wandalizmem. Do niedawna takie ataki były rzadkie w USA, ale teraz są częste. I, co ciekawe, wandalizm – poza zniszczeniami – polega na malowaniu graffiti z hasłami takimi jak „Uwolnić Palestynę”.


Kiedy antyizraelscy demonstranci w Londynie wołali o “żydowską krew” i wzywali do gwałcenia żydowskich kobiet (w obecności policji, która ograniczała się do patrzenia), nieco zmniejszyła się siła argumentów, że “antysyjonizm nie jest antysemityzmem”. Ktoś, kto nadal dziś szczerze w to wierzy, nie zrozumiał przesłania.


Często mówi się, że za każdym razem, kiedy jest nasilenie działań obronnych w długiej wojnie Izraela o przetrwanie w swoim kraju, odbija się to na całym świecie w postaci antysemickiej przemocy. To rzekomo wyjaśnia wygnanie setek tysięcy Żydów (i kradzież ich majątku) przez dosłownie wszystkie kraje arabskie po 1948 roku. Ta akcja była sprzeczna z narodowymi interesami tych krajów, ponieważ Żydzi byli wśród edukacyjnych, finansowych, medycznych i technicznych elit (ich strata jest naszym zyskiem, ponieważ większość wygnanych Żydów przybyła do Izraela). Ale antyżydowska obsesja zawsze jest irracjonalna, ekstremalna i fanatyczna.


Dla żydożercy wszystko złe, osobiste i polityczne, można wyjaśnić odniesieniem do Żydów. Fakty i logiczne rozumowanie są nieistotne; w rzeczywistości, im bardziej nieprawdopodobne mogą wydawać się antysemickie przekonania, tym bardziej potwierdzają one ich prawdę w umyśle wierzącego. Nie dziwi, że antyizraeleizm czyli misosyjonizm, ma ten sam wzór: irracjonalny, ekstremalny, obsesyjny


Wszystko to prowadzi mnie do przekonania, że łańcuch przyczynowości jest odwrotny w tradycyjnej relacji historycznej. Z tego samego gatunku antysemickiego impulsu wyłoniły się zarówno próby (nieudane) usunięcia Żydów przemocą z Palestyny, jak i bardziej udanego starania krajów arabskich, by wygnać swoich Żydów. To wyjaśnienie ma więcej sensu.


Jedną z interesujących rzeczy w nienawiści do Żydów jest to, że stanowi potężny motyw do działania, szczególnie do działania z przemocą. W przeszłości nie było w tym nic wstydliwego, więc można to było robić otwarcie. Hitler i jego towarzysze uznali to za użyteczne narzędzie do wywoływania społecznego gniewu i tworzenia poparcia dla swojej partii, która obiecywała rozwiązanie. W wypadku samego Hitlera jednak, podobnie jak w wypadku krajów arabskich po 1948 roku, antysemityzm był raczej motywacją niż narzędziem i jego obsesja mogła spowodować, że Niemcy przegrały wojnę. Po wojnie sam koszmar Holocaustu spowodował, że nienawiść do Żydów została zdyskredytowana. Tak więc KGB ubrało nienawidzący Żydów ruch palestyński w nowoczesne idee narodowego wyzwolenia, antykolonializmu i socjalizmu. Ten kostium rozpadał się jednak od czasu do czasu, jak kiedy porywacze z Entebbe oddzielili Żydów (Żydów, nie Izraelczyków!) od pozostałych zakładników. Coś się odsłoniło, coś co miało pozostać w ukryciu; nazywam to “kostiumową  kompromitacją”, jak te, które przytrafiają się czasem celebrytkom.  


Stosunkowo niedawno nienawiść do Żydów przywdziała jeszcze bardziej nowoczesny mundur jako ruch sprawiedliwości społecznej. I jakiż odniosła sukces! Uczelnie i uniwersytety na Zachodzie co roku produkują dziesiątki tysięcy oddanych, propalestyńskich aktywistów. Organizacje poparcia mniejszości rasowych, takie jak Black Lives Matter, rutynowo włączają palestyńskich Arabów jako jedną z uciskanych grup, którą chcą wyzwolić.  A sprawą palestyńską masturbują się obsesyjnie, irracjonalnie i często w połączeniu  z ekstremizmem.


To daje nam wskazówkę, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rzadko kiedy nawet najbardziej fanatyczni “antyrasiści” wspominają fakt istnienia w pewnych częściach świata starego opartego na rasie niewolnictwa. Nie jakiejś “mikroagresji”, ale rzeczywistego nieludzkiego niewolnictwa. Wiemy oczywiście, co kryje się za tym entuzjazmem. Ci nowocześni orędownicy praw człowieka (dla niektórych ludzi), ci na uniwersytetach, ci w Komisji Europejskiej i w redakcji „New York Times” mogą mówić, a nawet wierzyć, że są zmotywowani do słusznego gniewu na Izrael za jego rzekomą odmowę praw Palestyńczykom, ale my wiemy, skąd pochodzi ich emocjonalny  napęd. I, podobnie jak Hitlera i kraje arabskie, ich obsesja zżera ich a czasami następuje kostiumowy dramat i kompromitacja, jak w sytuacjach tych bojowników o prawa człowieka w Londynie krzyczących o gwałceniu żydowskich kobiet. Oczywiście, bo Palestyna.


Dla niektórych jest to irytujące. Michelle Goldberg opublikowała artykuł w “New York Timesie”, którego tytuł brzmiał pierwotnie: “Ataki na Żydów są darem dla prawicy”, ale kiedy wielu czytelników wskazało na implikację tego, że ataki na Żydów są złe głównie z powodów konsekwencji politycznych, “New York Times” zmienił tytuł na „Kryzys antysemickiej przemocy”. Max Blumenthal poszedł na całego i stwierdził, że eksplozja antysemityzmu została “sfabrykowana… by oderwać wzrok mediów od martwych dzieci w Gazie” (nie dam linku, znajdźcie sami, jeśli chcecie tarzać się w tym szambie). Kostiumowy dramat odsłaniający zbyt wiele.


Niestety, choć IDF odniosła stosunkowy sukces w niszczeniu arsenałów w Gazie (przerwany zbyt wcześnie na rozkaz z Waszyngtonu), Izrael został zdecydowanie pobity w kampanii informacyjnej.


Wojnę rozpoczął Hamas wściekłymi salwami śmiercionośnych rakiet na izraelskie miasta i miasteczka, wystrzelone z cywilnych terenów, co stanowi podwójną zbrodnię wojenną. Hamas wystrzelił około 4350 rakiet, z których 600-700 spadły na ich ludność w Gazie. Odpowiedź Izraela była bardzo starannie wycelowana i użyto rozmaitych technik, by ostrzec cywilów na obszarach, gdzie były cele militarne. Nie ma jeszcze ostatecznych danych dotyczących ofiar śmiertelnych, ale obecnie informuje się, że liczba tych, którzy zginęli w Gazie, wynosi około 250. IDF ocenia, że mniej niż połowa z nich to cywile. Biorąc pod uwagę liczbę rakiet Hamasu, które spadły “za wcześnie”, jest prawdopodobne, że większość z nich została zabita rakietami Hamasu. Działaniom IDF zmierzającym do niszczenia infrastruktury militarnej przy równoczesnym oszczędzaniu życia cywilów nie dorównuje nic w annałach wojen prowadzonych w środowisku miejskim.


Niemniej opinia mediów na Zachodzie nadal systematycznie obwinia Izrael za tę wojnę, jak również oskarża go o apartheid, czystkę etniczną, umyślne zabijanie cywilów i inne zbrodnie. Premier Netanjahu, centrysta, którego wielu Izraelczyków oskarża o to, że jest zbyt łagodny wobec terrorystów, jest nazywany “twardogłowym ekstremistą skrajnej prawicy”, który przewodzi “masowej ekspansji osiedli”, chociaż obszar zajmowany przez żydowskie społeczności w Judei i Samarii ledwo zmienił się od lat 1990.


Jest powód po temu i nie jest nim tylko izraelska nieudolność w prowadzeniu hasbara. Jest to konsekwencja wschodzących i rozkwitających nasion nienawiści do Żydów, które przez lata leżały uśpione, czekając na właściwy bodziec, by ożyć.  


Jeśli uważacie, że się mylę, po prostu bądźcie uważni. Wcześniej czy później kostium obsunie się i odsłoni to, co jest pod spodem.

 

Wardrobe Malfunction!

26 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Czekamy na midterm elections Marek Eyal 2021-06-05


Brunatna fala

Znalezionych 897 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk