Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 20:28

« Poprzedni Następny »


Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem


Mitchell Bard 2022-03-11

Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)
Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)

Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

 

Reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę pokazuje, co potrafi zrobić zjednoczony Zachód, kiedy rozumie zagrożenie demokracji i bezpieczeństwa swoich sojuszników. Uginając się przed rzeczywistością ryzyka bezpośredniej konfrontacji zbrojnej, która może prowadzić do wojny jądrowej, prezydent Joe Biden poprowadził naszych sojuszników do narzucenia tego, co uważa się za miażdżące sankcje na Rosję. Krytycy sankcji jako narzędzia przeciwko agresorom stali się dziś ich głównymi orędownikami. Nieskuteczne nagle uważane jest za miażdżące.


Tymczasem, mimo ataku na Ukrainę, USA są zależne od Rosji, by pomogła zabezpieczyć nowe porozumienie nuklearne z Iranem. Podczas gdy sankcje mają wpłynąć na zachowanie jednego z najpotężniejszych na świecie ludzi, przedstawiciele Zachodu przygotowują się do usunięcia wszystkich sankcji, by ugłaskać Iran. Powiedzenie, że jest to hipokryzja, jest niedopowiedzeniem.  


Wiele mówiono przez ostatnich parę lat o “Wielkim Kłamstwie”; no cóż, jeśli poprawne są najnowsze doniesienia o zaawansowaniu negocjacji, Biden sam skłamał, kiedy obiecał “dłuższe i silniejsze” porozumienie nuklearne. Nakreślone porozumienie nie wymaga, by Iran zniszczył centryfugi, co było jednym z największych błędów oryginalnej umowy, która pozwoliła Iranowi do wzbogacania uranu niemal do poziomu potrzebnego do budowy bomby. Iran jest na progu do zbudowania bomby – z potrzebnym na to czasem zaledwie sześciu miesięcy. (Prezydent Barack Obama myślał, że wygrał na loterii, kiedy oznajmił, że jego umowy przedłużyła ten czas do pełnego roku.)  

 

Negocjatorzy raz jeszcze zależą od zarówno irańskiego podporządkowania się postanowieniom, jak od weryfikacji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), a jedno i drugie okazało się być kiepskim dowcipem. Wiemy teraz, jak Iran wykorzystywał luki w porozumieniu i kontynuował najpierw tajne, a w ostatnim roku jawne starania o zdobycie nuklearnego potencjału. MAEA, jak spodziewali się krytycy tej umowy, nie zrobiła niczego, by wyegzekwować warunki umowy i w niektórych wypadkach świadomie przymykano oczy, a w innych po prostu ignorowali działalność Iranu.   

 

USA oferuje złagodzenie sankcji, jeśli Iran powróci do pełnej wad umowy. Nie ma znaków, że umowa zostanie przedłużona, co znaczy, że Iran będzie miał pełną swobodę robienia, co chce w 2026 roku, co wydawało się orędownikom wielkim zwycięstwem, a co teraz oznacza zaledwie cztery lata. 

 

Nawet kampania “maksymalnego nacisku”  prezydenta Donalda Trumpa nie była tak ostra jak sankcje zastosowane teraz wobec Rosji, a co gorsza, nasi sojusznicy starali się je podważać. Jeszcze przed osiągnięciem jakiegokolwiek porozumienia Biden zgodził się na zwolnienie z pewnych sankcji, co pozwoliło Iranowi na pracę nad nuklearnym projektem, która przynosi korzyści Chinom i – tak – Rosji.  

 

Doniesienia wskazują, że USA przygotowują się także do odmrożenia 7 miliardów irańskich funduszy trzymanych w bankach Korei Południowej. Te pieniądze pozwolą Iranowi na wzrost finansowania terroru, dalsze prace nad balistycznymi pociskami zaprojektowanymi do przenoszenia głowic jądrowych i dalszego destabilizowania regionu i grożenia sąsiadom.


Rosja była główną przeszkodą do narzucenia ostrzejszych warunków na Iran, a teraz ma ważniejsze sprawy na głowie, więc jest to idealny czas na wzmocnienie naszej pozycji w rozmowach w Wiedniu zamiast kapitulowania przed irańskimi żądaniami, takimi jak skandaliczny nacisk na to, by USA usunęły Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej z listy organizacji terrorystycznych.  


Możesz go kochać lub nienawidzić, ale były izraelski premier Benjamin Netanjahu ma rację, kiedy przedstawia cztery zasadnicze elementy nowego porozumienia: demontaż możliwości wzbogacania uranu; demontaż wszystkich międzykontynentalnych pocisków balistycznych; zakończenie wszystkich badań broni jądrowej; i zakończenie terroryzmu i agresji na całym Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata. Niestety, Biden, podobnie jak Obama, wydaje się gotowy do porzucenia wszystkich tych wymogów, byle tylko osiągnąć porozumienie.


Narzucenie podobnych do rosyjskich sankcji mogłoby jeszcze zadziałać, by przynieść koniec rządów terroru mułłów i rozwojowi bomby. Pozostaję sceptyczny i nadal sądzę, że bez rewolty irańskiego narodu nic nie powstrzyma ich przed uzyskaniem bomby.  


Lekcja, jaką irańscy autokraci wyciągają z wojny w Ukrainie, którą już rozumieją, jest to, że sposobem zapewnienia własnego przetrwania przy równoczesnej realizacji planu szerzenia islamu na całym świecie i zniszczenia Izraela, jest posiadanie nuklearnego potencjału. Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

.

W sytuacji niezdolności MAEA do weryfikowania wypełniania umowy przez Iran oraz pewności, że przywódcy Iranu nie zrezygnują ze swojego program nuklearnego, konieczne jest uderzenie Iranu zanim będziemy musieli siedzieć z boku i patrzeć na rzeź naszych bliskowschodnich sojuszników. Także teraz, kiedy nie posiada on bomby, USA i reszta zachodnich sojuszników pozwoliła Iranowi na atakowanie naszych żołnierzy i sojuszników w Iraku, Syrii i Jemenie (którego wspieranych przez Iran terrorystów Huti w z niewytłumaczalnego powodu administracja Bidena usunęła z listy terrorystycznych organizacji).


Rosja jest natychmiastowym priorytetem, a Chiny bardziej długofalowym zagrożeniem bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale Biden, wiedząc, że nie możemy użyć armii, użył przeciw Rosjanom sankcji. Mamy zasoby i możliwość wyeliminowania irańskiego zagrożenia, jeśli nie zgodzą się na dłuższą i mocniejszą umowę. Nie ma powodu ugłaskiwać dziś jeszcze nie nuklearnego Iranu, kiedy USA pokazują, co przewodzenie zjednoczonemu zachodniemu sojuszowi potrafi zrobić przeciwko agresorowi, który nie widzi granic dla swoich wybujałych ambicji. 

 

The longer and stronger Iran deal lie

JNS. Org., 2 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk