Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 01:03

« Poprzedni Następny »


Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem


Mitchell Bard 2022-03-11

Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)
Najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu przemawiający do oficerów irańskiej armii. (Zrzut z ekranu wideo.)

Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

 

Reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę pokazuje, co potrafi zrobić zjednoczony Zachód, kiedy rozumie zagrożenie demokracji i bezpieczeństwa swoich sojuszników. Uginając się przed rzeczywistością ryzyka bezpośredniej konfrontacji zbrojnej, która może prowadzić do wojny jądrowej, prezydent Joe Biden poprowadził naszych sojuszników do narzucenia tego, co uważa się za miażdżące sankcje na Rosję. Krytycy sankcji jako narzędzia przeciwko agresorom stali się dziś ich głównymi orędownikami. Nieskuteczne nagle uważane jest za miażdżące.


Tymczasem, mimo ataku na Ukrainę, USA są zależne od Rosji, by pomogła zabezpieczyć nowe porozumienie nuklearne z Iranem. Podczas gdy sankcje mają wpłynąć na zachowanie jednego z najpotężniejszych na świecie ludzi, przedstawiciele Zachodu przygotowują się do usunięcia wszystkich sankcji, by ugłaskać Iran. Powiedzenie, że jest to hipokryzja, jest niedopowiedzeniem.  


Wiele mówiono przez ostatnich parę lat o “Wielkim Kłamstwie”; no cóż, jeśli poprawne są najnowsze doniesienia o zaawansowaniu negocjacji, Biden sam skłamał, kiedy obiecał “dłuższe i silniejsze” porozumienie nuklearne. Nakreślone porozumienie nie wymaga, by Iran zniszczył centryfugi, co było jednym z największych błędów oryginalnej umowy, która pozwoliła Iranowi do wzbogacania uranu niemal do poziomu potrzebnego do budowy bomby. Iran jest na progu do zbudowania bomby – z potrzebnym na to czasem zaledwie sześciu miesięcy. (Prezydent Barack Obama myślał, że wygrał na loterii, kiedy oznajmił, że jego umowy przedłużyła ten czas do pełnego roku.)  

 

Negocjatorzy raz jeszcze zależą od zarówno irańskiego podporządkowania się postanowieniom, jak od weryfikacji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), a jedno i drugie okazało się być kiepskim dowcipem. Wiemy teraz, jak Iran wykorzystywał luki w porozumieniu i kontynuował najpierw tajne, a w ostatnim roku jawne starania o zdobycie nuklearnego potencjału. MAEA, jak spodziewali się krytycy tej umowy, nie zrobiła niczego, by wyegzekwować warunki umowy i w niektórych wypadkach świadomie przymykano oczy, a w innych po prostu ignorowali działalność Iranu.   

 

USA oferuje złagodzenie sankcji, jeśli Iran powróci do pełnej wad umowy. Nie ma znaków, że umowa zostanie przedłużona, co znaczy, że Iran będzie miał pełną swobodę robienia, co chce w 2026 roku, co wydawało się orędownikom wielkim zwycięstwem, a co teraz oznacza zaledwie cztery lata. 

 

Nawet kampania “maksymalnego nacisku”  prezydenta Donalda Trumpa nie była tak ostra jak sankcje zastosowane teraz wobec Rosji, a co gorsza, nasi sojusznicy starali się je podważać. Jeszcze przed osiągnięciem jakiegokolwiek porozumienia Biden zgodził się na zwolnienie z pewnych sankcji, co pozwoliło Iranowi na pracę nad nuklearnym projektem, która przynosi korzyści Chinom i – tak – Rosji.  

 

Doniesienia wskazują, że USA przygotowują się także do odmrożenia 7 miliardów irańskich funduszy trzymanych w bankach Korei Południowej. Te pieniądze pozwolą Iranowi na wzrost finansowania terroru, dalsze prace nad balistycznymi pociskami zaprojektowanymi do przenoszenia głowic jądrowych i dalszego destabilizowania regionu i grożenia sąsiadom.


Rosja była główną przeszkodą do narzucenia ostrzejszych warunków na Iran, a teraz ma ważniejsze sprawy na głowie, więc jest to idealny czas na wzmocnienie naszej pozycji w rozmowach w Wiedniu zamiast kapitulowania przed irańskimi żądaniami, takimi jak skandaliczny nacisk na to, by USA usunęły Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej z listy organizacji terrorystycznych.  


Możesz go kochać lub nienawidzić, ale były izraelski premier Benjamin Netanjahu ma rację, kiedy przedstawia cztery zasadnicze elementy nowego porozumienia: demontaż możliwości wzbogacania uranu; demontaż wszystkich międzykontynentalnych pocisków balistycznych; zakończenie wszystkich badań broni jądrowej; i zakończenie terroryzmu i agresji na całym Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata. Niestety, Biden, podobnie jak Obama, wydaje się gotowy do porzucenia wszystkich tych wymogów, byle tylko osiągnąć porozumienie.


Narzucenie podobnych do rosyjskich sankcji mogłoby jeszcze zadziałać, by przynieść koniec rządów terroru mułłów i rozwojowi bomby. Pozostaję sceptyczny i nadal sądzę, że bez rewolty irańskiego narodu nic nie powstrzyma ich przed uzyskaniem bomby.  


Lekcja, jaką irańscy autokraci wyciągają z wojny w Ukrainie, którą już rozumieją, jest to, że sposobem zapewnienia własnego przetrwania przy równoczesnej realizacji planu szerzenia islamu na całym świecie i zniszczenia Izraela, jest posiadanie nuklearnego potencjału. Przywódcy Iranu widzą, że strach przed wojną jądrową ogranicza militarne działania przeciwko Rosji, i mułłowie wierzą, że będą mieli tę samą osłonę, kiedy uda im się spełnić swoją misję.

.

W sytuacji niezdolności MAEA do weryfikowania wypełniania umowy przez Iran oraz pewności, że przywódcy Iranu nie zrezygnują ze swojego program nuklearnego, konieczne jest uderzenie Iranu zanim będziemy musieli siedzieć z boku i patrzeć na rzeź naszych bliskowschodnich sojuszników. Także teraz, kiedy nie posiada on bomby, USA i reszta zachodnich sojuszników pozwoliła Iranowi na atakowanie naszych żołnierzy i sojuszników w Iraku, Syrii i Jemenie (którego wspieranych przez Iran terrorystów Huti w z niewytłumaczalnego powodu administracja Bidena usunęła z listy terrorystycznych organizacji).


Rosja jest natychmiastowym priorytetem, a Chiny bardziej długofalowym zagrożeniem bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale Biden, wiedząc, że nie możemy użyć armii, użył przeciw Rosjanom sankcji. Mamy zasoby i możliwość wyeliminowania irańskiego zagrożenia, jeśli nie zgodzą się na dłuższą i mocniejszą umowę. Nie ma powodu ugłaskiwać dziś jeszcze nie nuklearnego Iranu, kiedy USA pokazują, co przewodzenie zjednoczonemu zachodniemu sojuszowi potrafi zrobić przeciwko agresorowi, który nie widzi granic dla swoich wybujałych ambicji. 

 

The longer and stronger Iran deal lie

JNS. Org., 2 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk