Prawda

Poniedziałek, 25 października 2021 - 16:49

« Poprzedni Następny »


Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie


David Collier 2021-09-10

Kawalkada samochodów w północnym Londynie 16 maja 2021, z powtarzanym przez megafon sloganem: „Fack the Jews. Rape their daughters”. Zrzut z ekranu wideo.
Kawalkada samochodów w północnym Londynie 16 maja 2021, z powtarzanym przez megafon sloganem: „Fack the Jews. Rape their daughters”. Zrzut z ekranu wideo.

Wątpię, by wielu słyszało nazwisko Safiyya Shaikh. Była to kobieta nawrócona na islam, która chciała wysadzić Katedrę św. Pawła w Londynie, a potem zabić się w zamachu samobójczym gdzieś w pobliżu londyńskiego metra. Na szczęście służby wywiadowcze dotarły do niej wcześniej. Wiadomości BBC w owym czasie skupiały się na aspekcie “narkomanii”, który, podobnie jak wymówka możliwej “choroby psychicznej” odciąga uwagę od morderczej islamistycznej ideologii, która w rzeczywistości była siłą napędową planowanych zamachów.Shaikh uwięziono w trzy miesiące po tym, jak inny islamistyczny terrorysta, Khairi Saadallah, który wybrał na miejsce ataku park Reading, zamordował troje ludzi, ponieważ – jak informowała BBC – „cierpiał na epizody psychozy”. Dziennikarze posunęli się tak daleko, że już w tytule podali, iż zainteresowanie tego terrorysty islamskim dżihadem było tylko „przelotne”.Wydaje się, że tak samo jak BBC wypacza nagłówki i artykuły, by ukryć prawdziwe cele sił, które atakują Izrael, BBC chce także minimalizować zagrożenia ze strony radykalnego islamistycznego ekstremizmu, przed jakimi stoi brytyjskie społeczeństwo. Tym jednak, co jest ciekawe w tym artykule, nie jest błędna informacja BBC, ale raczej zamierzony cel Safiyyi Shaikh – którym była Katedra św. Pawła – jeden z najważniejszych i rozpoznawalnych chrześcijańskich obiektów w Wielkiej Brytanii.


Tuszowanie prześladowań


W lipcu miał miejsce atak terrorystyczny na chrześcijańską misjonarkę i nadal nie znaleziono islamisty, który próbował zamordować Hatun Tash. Muzułmańscy konwertyci na chrześcijaństwo zawsze są ulubionymi celami. Inny konwertyta, Nissar Hussain skończył w szpitalu po ataku islamistycznej zgrai. Budynki i własność kościelna także są od ponad dwudziestu lat obiektami ataków islamistów w Wielkiej Brytanii. Ponieważ metodą ataku często jest podpalenie, tożsamość atakujących zazwyczaj jest niepotwierdzona i skazana na domysły.  

 

Nie przydarza się to tylko chrześcijanom i konwertytom - Nur Dahri, dobrze znany muzułmanin, który jest także sojusznikiem brytyjskich Żydów (i moim osobistym przyjacielem) także wylądował w szpitalu po tym, jak został zaatakowany na ulicy na początku roku 2020. Jeśli jesteś „inny” lub masz inne zdanie, jesteś celem. Saqib Rehman i jego brat Wasiq zostali niedawno skazani na więzienie za stawanie na głowie przewróconego  przez nich geja.

 

Przywódcy brytyjskiego kościoła wezwali do działania, by ratować chrześcijan na świecie, ponieważ są „atakowani”. Raport rządu brytyjskiego informował, że poziom ataków jest tak wysoki, że na niektórych terenach można go nazwać „ludobójstwem”. Niewiele mediów głównego nurtu chce podejmować sprawę islamistycznego terroru za granicą – jeszcze mniej ma ochotę mówić o tym, co dzieje się na naszych ulicach. Ci, którzy to robią, zostają automatycznie napiętnowani jako „islamofobi”. Kiedy inni w mediach głównego nurtu są zmuszeni do wspomnienia o tym – jak na przykład BBC – nieodmiennie mówią nam, że atak był wynikiem narkomanii lub choroby psychicznej. Na ogół nie mówią także niczego zaniepokojeni przywódcy kościelni – z obawy, że będą kolejnym celem. Zastraszanie przez radykalnych islamistów brytyjskich jest tematem tabu.   

 

Jeśli twoją odpowiedzią na to wszystko jest, że powodem jest “Dewsbury”, „Bradford” lub „Luton” – (miasta zdominowane przez muzułmanów), popełniasz olbrzymi błąd. Okazujesz również rasizm niskich oczekiwań i oddajesz naszą muzułmańską populację ekstremistom, którzy dążą do zdobycia panowania nad nią. Jeśli pozostaje to bez reakcji w “Dewsbury” a nawet w “Speakers Corner”, będzie również brak reakcji w Leicester, Birmingham i Blackburn. Jak również w wielu częściach Londynu. Co wtedy?  


Usankcjonowane ataki na Żydów


Podczas gdy ataki na chrześcijan nadal dzieją się pod osłoną ciemności, ataki na Żydów mają miejsce w biały dzień. Ostatnio aresztowano mężczyznę po serii ataków na Żydów w Stamford Hill. Sposób działania tego człowieka był prosty. Podchodził do kogoś, po kim było widać, że jest Żydem i uderzał go pięścią.

 

Minęło zaledwie kilka miesięcy od czasu, kiedy konwój samochodów jeździł po żydowskiej dzielnicy wzywając do „gwałcenia” naszych córek. Media głównego nurtu odnotowały to, ponieważ sprawa była zbyt głośna. Obwiniono jednak paru ekstremistów, udając, że to nie był element szerszego problemu.

 

W tym samym czasie, kiedy te samochody przejeżdżały przez Północny Londyn, setki innych islamistów gromadziły się w miastach w całym Zjednoczonym Królestwie i skandowały hasła o masakrowaniu Żydów. Te akcje nie były relacjonowane nigdzie poza żydowskimi mediami. Setki islamistów maszerowały ulicami Wielkiej Brytanii, obiecując Żydom, że armia Mahometa wróci, by ich wyrżnąć – i ani jedno medium głównego nurtu nie mrugnęło okiem. To jest zbyt „realne”, by się tym zająć – a i tak zapewne myślą: „to tylko Żydzi”, to wszystko z powodu „Izraela”.

 

Zamiast zobaczyć, że Izrael jest nieustanie atakowany przez islamistów, ta pokrętna logika skłania ich do obwiniania Izraela za nienawiść skierowaną na ten kraj przez radykalny islam. Jest to klasyczny przykład odwróconej przyczynowości. Jest to część społecznej piramidy kłamstw zbudowanej, by powstrzymać ludzi w Wielkiej Brytanii przed zrozumieniem, co dzieje się w miejscach takich jak Dewsbury, Bradford i dziesiątkach innych miast. Usankcjonowali ataki na Żydów i oddali Żydów islamistom w nadziei, że islamiści nie przerzucą na nich swojej uwagi.  


Zamykają więc oczy na antyżydowskie działania jak długo odbywają się one pod palestyńską flagą i nie nawołują otwarcie do gwałcenia. “Palestynizm” jest wymówką, która pozwala radykalnym islamistom szaleć na naszych ulicach z ich morderczym skandowaniem. Mogą nawet otwarcie grozić Żydom, idąc obok brytyjskich policjantów i policja nie reaguje.

 

Tym, co widzieliśmy w tym roku, nie jest sam wzrost ekstremizmu (ekstremizm już jest), ale wzrost pewności siebie. A za to cała wina spoczywa na naszym rządzie, siłach bezpieczeństwa i policji.


Kiedy odwracasz wzrok, przestajesz o tym myśleć


Umar Haque był nauczycielem w prywatnej szkole przy meczecie Ripple Road w Barking. Uczył wiedzy o islamie. Był także sympatykiem ISIS i próbował wychować “armię dzieci”, by przypuściły równoczesne ataki terrorystyczne w całym Londynie. Częścią problem jest to, że zbyt długo czekamy zanim zostaje podjęte działanie. Czy potrzeba nauczyciela, który dosłownie uczy dzieci, jak detonować bomby, zanim powiemy „dość”?

 

Niedawna książka Eda Husaina, Among the Mosques: A Journey Across Muslim Britain, ujawnia nietolerancję i nienawiść głoszone przez islamskich ekstremistów w Zjednoczonym Królestwie. Jest to przerażająca lektura – ale przynajmniej wskazuje na przyczyny wzrostu publicznego ekstremizmu. Gdyby działał proces międzywyznaniowy, gdyby islamscy przywódcy mówili (i działali) przeciwko wzrostowi islamizmu i gdyby muzułmańska społeczność wspierała normalną edukację przez umiarkowane głosy – to nie działoby się to, co obecnie obserwujemy. Najwyraźniej jest coś niedobrego, a zaniechanie mówienia o tym – czy to ze strachu, czy z politycznej poprawności – tylko przyczynia się do wzrostu problemu.    

 

Prawda jest taka, że w całym kraju są ludzie, którzy swobodnie i publicznie szerzą nienawiść. Dobrym przykładem jest ta lekcja historii zaczerpnięta ze strony internetowej głównego meczetu w Rochdale:


1929 r. – Wybuchła wojna między Żydami i Palestyńczykami, w którą interweniowali Brytyjczycy i zabili 116 Palestyńczyków, i ranili 232.1935 r. – Męczeństwo szejka Izzudina Al-Kassama, który walczył przeciwko brytyjskiej okupacji Palestyny

1929 r. – Wybuchła wojna między Żydami i Palestyńczykami, w którą interweniowali Brytyjczycy i zabili 116 Palestyńczyków, i ranili 232.

1935 r. – Męczeństwo szejka Izzudina Al-Kassama, który walczył przeciwko brytyjskiej okupacji PalestynyNie było “wojny” 1929 roku – były antyżydowskie pogromy, masakry niewinnych żydowskich społeczności w Hebronie, Sfacie i Jerozolimie. Tutaj haniebnie zamienia się Arabów w ofiary. Wzmianka o 1935 roku jest także problematyczna. Izz ad-Din al-Kassam nie był Palestyńczykiem, był Syryjczykiem. Był islamistycznym terrorystą, który atakował żydowskich i brytyjskich cywilów. Hamas nawet nazwał jego imieniem swoje skrzydło militarne. Użycie słowa “męczeństwo” do określenia mordercy cywilów, jest niepokojące. Opis Mandatu jako “okupacji” jest co najmniej mylący. Na tej stronie internetowej jest także twierdzenie, że Żydzi nie są w rzeczywistości Żydami. Czy naprawdę tego meczety uczą muzułmanów w Wielkiej Brytanii? Nic dziwnego, że antysemityzm rośnie. To są kłamstwa zamieszane z jawną sympatią dla terrorystów, by radykalizować wiernych przeciwko Żydom. Dlaczego nikt o tym nie mówi?

 

I spójrzcie na to zdjęcie, zrobione latem tego roku. Grupę dzieci użyto jako część protestu – wszystkie trzymają napis „zabity przez Izrael”:Jakiego przesłania uczą się te dzieci?


Ten typ nieakceptowalnego zachowania ma miejsce niemal wszędzie. Organizacja „Kick Off” zajmuje się sportem. Ich plugawy post na Facebooku opowiada o “syjonistycznej okupacji” i popiera islamistyczną narrację organizacji “Friends of Al Aqsa”. Nikt na to nie zwrócił uwagi.“Kick off” twierdzi, że jest akredytowanym przy FA miejscem rozgrywek piłki nożnej. Z dumą informuje, że zdobył uznanie “Bradford Safeguarding Children Board” – co nasuwa poważne pytanie. Jak może organizacja, która publikuje upolitycznione, rasistowskie komunikaty, być uznana za miejsce nadające się dla dzieci?  


I ostatni przykład. Ten chłopiec w londyńskiej Whitechapel w 2021roku – trzyma islamistyczny czarny sztandar:To jednak uważa się za niegroźne i w porządku, ponieważ cała ta nienawiść jest skierowana tylko przeciwko Żydom.


Zastraszanie działa w atmosferze milczenia


Żydzi są atakowani na ulicach, chrześcijanie są atakowani w ciemności – jak dotąd. Gwałtownie rosną także przestępstwa nienawiści wobec Sikhów. Jeśli będziemy ignorować to, co się dzieje, będzie tylko gorzej. Wielu nie rozumie, że te ataki nie muszą być powszechne. W zastraszaniu chodzi o strach i poddanie się groźbie przemocy. To wystarcza, by ludzie byli posłuszni bez potrzeby nieustannego atakowania ich.

 

Nikt nie mówi o tym, bo wszyscy boją się i nikt nie wie, co robić. Nienawiść szerzy się na naszych ulicach pod sztandarami islamizmu. Także wśród dzieci. Może nie istnieć jasna odpowiedź, jak sobie z tym poradzić, ale z pewnością chowanie głowy w piasek i udawanie, że tego nie ma, nie jest odpowiedzią. Jedna rzecz jest pewna – jeśli nie staniecie z Żydami, kiedy narasta nienawiść przeciwko nim, chrześcijanie, Sikhowie i inni będą następni. Jeśli nie zabierzemy się za to razem, w końcu wszyscy padniemy.   


Teaching to hate – UK Islamist extremism grows in confidence

5 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier

Brytyjski bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich mediach i organizacjach. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 964 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk