Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 12:44

« Poprzedni Następny »


Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”


Mitchell Bard 2022-12-28

Antony Blinken, (Zdjęcie: Wikipedia)
Antony Blinken, (Zdjęcie: Wikipedia)

W zeszłym tygodniu omawiałem kilka błędnych pomysłów arabistów, które wskrzesił Departament Stanu Bidena. Pominąłem jeden z najbardziej podstępnych: „zrównywanie”.

 

Jest to przekonanie, że palestyńska i izraelska strona konfliktu są mniej więcej takie same, że państwo demokratyczne nie różni się od państwa autokratycznego, że terroryzmu nie można odróżnić od antyterroryzmu i że złowrogie zachowanie Palestyńczyków musi mieć swoje lustrzane odbicie w zachowaniu Izraela.


Na przykład sekretarz stanu Antony Blinken wyraził zaniepokojenie w swoim przemówieniu do J Street na temat przemocy w Judei i Samarii „popełnionej zarówno przez Palestyńczyków, jak i izraelskich osadników”. Osadnicy czasami angażują się w przemoc, ale porównywanie ich działań do codziennego terroryzmu popełnianego przez Palestyńczyków jest odrażające. W 2022 roku IDF poinformowało, że udaremniło 500 ataków terrorystycznych w Judei i Samarii. Liczba aktów przemocy popełnianych przez Palestyńczyków, takich jak zamieszki czy rzucanie kamieniami, wzrosła o blisko 20%.


Blinken powiedział: „Sprawcy muszą stanąć przed równym wymiarem sprawiedliwości zgodnie z prawem”. Ale dobrze wie, że Izrael nie toleruje przemocy, podczas gdy Autonomia Palestyńska gloryfikuje terror i nigdy nie karze terrorystów.


Ulubioną mantrą urzędników Departamentu Stanu jest wezwanie „wszystkich stron do zachowania powściągliwości”. Zazwyczaj jest to ostrzeżenie, które mówi Izraelowi, że nie wolno mu odpowiadać na palestyńskie prowokacje. Jest to również wybitny przykład tendencji arabistów do utożsamiania terroru z działaniami antyterrorystycznymi. To tak jakby zrównać strażaków z podpalaczami.


Zamiast potępiać szefa Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa za wielokrotne używanie oszczerstwa głoszącego „Al-Aksa jest w niebezpieczeństwie” w celu podżegania do przemocy, Departament Stanu zabiera głos dopiero po zamieszkach palestyńskich muzułmanów na Wzgórzu Świątynnym.

 

Na przykład 15 kwietnia 2022 r. Specjalny Koordynator ONZ ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie powiedział, że starcia rozpoczęły się, gdy Palestyńczycy rzucali kamieniami, petardami i innymi przedmiotami w izraelskich funkcjonariuszy policji. Niemniej Departament Stanu oświadczył: „Wzywamy wszystkie strony do zachowania powściągliwości, unikania prowokacyjnych działań i retoryki oraz zachowania historycznego status quo na Haram al-Szarif /Wzgórzu Świątynnym”.


Nawet użycie nazwy tego miejsca ma wyglądać na bezstronne, ale należy zauważyć, że chociaż Departament Stanu używa arabskiej nazwy Wzgórza, nigdy nie używa hebrajskiej nazwy Har Habajit.

 

„Wzywamy urzędników palestyńskich i izraelskich do współpracy w celu obniżenia napięć i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa” – dodał przedstawiciel Departamentu, ignorując fakt, że to Palestyńczycy stosowali przemoc. Podobnego języka używa się, ilekroć Palestyńczycy uciekają się do przemocy w odpowiedzi na to, że Żydzi korzystają ze swojego prawa do odwiedzenia ich najświętszego miejsca.


W przemówieniu do J Street Blinken nie powiedział nic o prawach palestyńskiej społeczności LGBT ani o łamaniu praw człowieka przez AP. Ale w wyraźnym ostrzeżeniu dla przyszłego premiera Benjamina Netanjahu stwierdził, że Stany Zjednoczone oczekują od Izraela przestrzegania zasad demokratycznych, „w tym poszanowania praw społeczności LGBT i równego wymiaru sprawiedliwości dla wszystkich obywateli Izraela”. Jest to aluzja do anty-LGBT poglądów jednego z prawdopodobnych członków gabinetu, Avi Maoza, który zakłada, że dostanie pozwolenie na zmianę reputację Izraela jako jednego z najbardziej przyjaznych gejom krajów na świecie.


Biorąc pod uwagę częste niepowodzenia Ameryki w przestrzeganiu własnych zasad, Blinken nie powinien pouczać innej demokracji. Jeśli zależy mu na prawach LGBT, niech wypowiada się przeciwko odrażającej polityce krajów muzułmańskich.


Kiedy Blinken pojechał do Kataru na mistrzostwa świata, nie powiedział ani słowa o niezliczonych naruszeniach praw człowieka w tym emiracie, w tym o wykorzystywaniu niewolniczej siły roboczej do budowy boisk dla mistrzostw świata. Zamiast tego wychwalał „wieloletnią przyjaźń i silne partnerstwo Ameryki z Katarem”.


Wyobraźcie sobie reakcję Blinkena, gdyby Izraelczycy oczerniali amerykańską demokrację za pozwolenie antysemitom, takim jak Ilhan Omar i Marjorie Taylor Greene, na zasiadanie w amerykańskim rządzie.


Podczas gdy sekretarz stanu nadzoruje politykę zagraniczną, jego podwładni często podtrzymują myślenie arabistyczne. Pismo „Forward” doniosło, że jedna z czołowych dyplomatek odpowiedzialnych za politykę wobec Izraela, główna zastępczyni asystenta sekretarza w Biurze ds. Bliskowschodnich, Yael Lempert, „prawdopodobnie pierwsze wrażenia o Bliskim Wschodzie otrzymała od swojej matki, Lesley Lempert, aktywistki praw człowieka, która dokonała obszernej pracy fałszując los Palestyńczyków pod izraelską okupacją”. Jako dyplomatka Lempert ma przeszłość typowego arabisty, służąc w Libii, Egipcie i konsulacie jerozolimskim – de facto ambasadzie USA dla Palestyńczyków.

 

Departament Stanu czasami robi wszystko, by podkreślić swoją pogardę dla polityki Izraela. Na przykład Blinken powiedział J Street, że Stany Zjednoczone sprzeciwiają się „rozszerzaniu osiedli; posunięciom w kierunku aneksji Zachodniego Brzegu; zakłóceniom historycznego status quo w miejscach świętych; wyburzaniu i eksmisjom”. Wszystko to była krytyka Izraela. Dopiero na końcu Blinken odniósł się do wymierzonego w obie strony potępienia „podżegania do przemocy”.


Mimo przemocy i podżegania Palestyńczyków, Departament Stanu nadal udziela im pomocy wbrew ustawie Taylora Force’a. Podobnie pomoc dla UNRWA jest kontynuowana także wtedy, gdy agencja nie spełnia stawianych jej warunków. Niedawno odkryto tunel terrorystyczny pod jedną ze szkół UNRWA w Gazie, co jeszcze raz ilustruje jej współudział w wykorzystywaniu dzieci jako żywych tarcz przez Hamas.

 

Powtarzając palestyńską narrację, doroczny raport Departamentu Stanu na temat praw człowieka błędnie odnosił się do Zachodniego Brzegu, Gazy, wschodniej Jerozolimy i Wzgórz Golan jako do „terytoriów okupowanych”. Judea, Samaria i Gaza są sporne, a nie okupowane. Jeśli Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela, dlaczego Departament Stanu odnosi się do wschodniej Jerozolimy jako odrębnej jednostki? Co więcej, Biden nie cofnął uznania Wzgórz Golan przez Stany Zjednoczone za część Izraela, więc jak można je „okupować”?

 

Administracja Bidena ma również krótkowzroczną obsesję na punkcie rozwiązania w postaci dwóch państw. W skrajnie „zrównującym” oświadczeniu ambasadorka USA przy ONZ, Linda Thomas-Greenfield powiedziała, że Palestyńczycy są „uprawnieni” do państwa.


"Uprawnieni"? Czemu? Bo Żydzi mają państwo? Czy 21 państw arabskich nie wystarczy, w tym jedno (Jordania), które historycznie było uważane za część „Palestyny”?


„Uprawnienie” oznacza ponadto, że Palestyńczycy nie mają żadnych zobowiązań, takich jak uznanie drugiej strony w rozwiązaniu w postaci dwóch państw.


Thomas-Greenfield posunęła się tak daleko, że absurdalnie „uznała zadeklarowane zobowiązanie prezydenta Abbasa do niestosowania przemocy i jego potwierdzenie poparcia dla rozwiązania w postaci dwóch państw”. W tym tygodniu Abbas wychwalał Nassera Abu Hmeida, mordercę siedmiu Izraelczyków, w tym dwóch obywateli amerykańskich, jako „bohaterskiego męczennika”.


Czy może być lepszy dowód na to, że niektórzy funkcjonariusze Departamentu Stanu są po prostu głupi?

 

Stupid is as stupid does, part 2 evenhandedness

JNS Org, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Mitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library.

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1430 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk