Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 09:27

« Poprzedni Następny »


Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”


Mitchell Bard 2022-12-28

Antony Blinken, (Zdjęcie: Wikipedia)
Antony Blinken, (Zdjęcie: Wikipedia)

W zeszłym tygodniu omawiałem kilka błędnych pomysłów arabistów, które wskrzesił Departament Stanu Bidena. Pominąłem jeden z najbardziej podstępnych: „zrównywanie”.

 

Jest to przekonanie, że palestyńska i izraelska strona konfliktu są mniej więcej takie same, że państwo demokratyczne nie różni się od państwa autokratycznego, że terroryzmu nie można odróżnić od antyterroryzmu i że złowrogie zachowanie Palestyńczyków musi mieć swoje lustrzane odbicie w zachowaniu Izraela.


Na przykład sekretarz stanu Antony Blinken wyraził zaniepokojenie w swoim przemówieniu do J Street na temat przemocy w Judei i Samarii „popełnionej zarówno przez Palestyńczyków, jak i izraelskich osadników”. Osadnicy czasami angażują się w przemoc, ale porównywanie ich działań do codziennego terroryzmu popełnianego przez Palestyńczyków jest odrażające. W 2022 roku IDF poinformowało, że udaremniło 500 ataków terrorystycznych w Judei i Samarii. Liczba aktów przemocy popełnianych przez Palestyńczyków, takich jak zamieszki czy rzucanie kamieniami, wzrosła o blisko 20%.


Blinken powiedział: „Sprawcy muszą stanąć przed równym wymiarem sprawiedliwości zgodnie z prawem”. Ale dobrze wie, że Izrael nie toleruje przemocy, podczas gdy Autonomia Palestyńska gloryfikuje terror i nigdy nie karze terrorystów.


Ulubioną mantrą urzędników Departamentu Stanu jest wezwanie „wszystkich stron do zachowania powściągliwości”. Zazwyczaj jest to ostrzeżenie, które mówi Izraelowi, że nie wolno mu odpowiadać na palestyńskie prowokacje. Jest to również wybitny przykład tendencji arabistów do utożsamiania terroru z działaniami antyterrorystycznymi. To tak jakby zrównać strażaków z podpalaczami.


Zamiast potępiać szefa Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa za wielokrotne używanie oszczerstwa głoszącego „Al-Aksa jest w niebezpieczeństwie” w celu podżegania do przemocy, Departament Stanu zabiera głos dopiero po zamieszkach palestyńskich muzułmanów na Wzgórzu Świątynnym.

 

Na przykład 15 kwietnia 2022 r. Specjalny Koordynator ONZ ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie powiedział, że starcia rozpoczęły się, gdy Palestyńczycy rzucali kamieniami, petardami i innymi przedmiotami w izraelskich funkcjonariuszy policji. Niemniej Departament Stanu oświadczył: „Wzywamy wszystkie strony do zachowania powściągliwości, unikania prowokacyjnych działań i retoryki oraz zachowania historycznego status quo na Haram al-Szarif /Wzgórzu Świątynnym”.


Nawet użycie nazwy tego miejsca ma wyglądać na bezstronne, ale należy zauważyć, że chociaż Departament Stanu używa arabskiej nazwy Wzgórza, nigdy nie używa hebrajskiej nazwy Har Habajit.

 

„Wzywamy urzędników palestyńskich i izraelskich do współpracy w celu obniżenia napięć i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa” – dodał przedstawiciel Departamentu, ignorując fakt, że to Palestyńczycy stosowali przemoc. Podobnego języka używa się, ilekroć Palestyńczycy uciekają się do przemocy w odpowiedzi na to, że Żydzi korzystają ze swojego prawa do odwiedzenia ich najświętszego miejsca.


W przemówieniu do J Street Blinken nie powiedział nic o prawach palestyńskiej społeczności LGBT ani o łamaniu praw człowieka przez AP. Ale w wyraźnym ostrzeżeniu dla przyszłego premiera Benjamina Netanjahu stwierdził, że Stany Zjednoczone oczekują od Izraela przestrzegania zasad demokratycznych, „w tym poszanowania praw społeczności LGBT i równego wymiaru sprawiedliwości dla wszystkich obywateli Izraela”. Jest to aluzja do anty-LGBT poglądów jednego z prawdopodobnych członków gabinetu, Avi Maoza, który zakłada, że dostanie pozwolenie na zmianę reputację Izraela jako jednego z najbardziej przyjaznych gejom krajów na świecie.


Biorąc pod uwagę częste niepowodzenia Ameryki w przestrzeganiu własnych zasad, Blinken nie powinien pouczać innej demokracji. Jeśli zależy mu na prawach LGBT, niech wypowiada się przeciwko odrażającej polityce krajów muzułmańskich.


Kiedy Blinken pojechał do Kataru na mistrzostwa świata, nie powiedział ani słowa o niezliczonych naruszeniach praw człowieka w tym emiracie, w tym o wykorzystywaniu niewolniczej siły roboczej do budowy boisk dla mistrzostw świata. Zamiast tego wychwalał „wieloletnią przyjaźń i silne partnerstwo Ameryki z Katarem”.


Wyobraźcie sobie reakcję Blinkena, gdyby Izraelczycy oczerniali amerykańską demokrację za pozwolenie antysemitom, takim jak Ilhan Omar i Marjorie Taylor Greene, na zasiadanie w amerykańskim rządzie.


Podczas gdy sekretarz stanu nadzoruje politykę zagraniczną, jego podwładni często podtrzymują myślenie arabistyczne. Pismo „Forward” doniosło, że jedna z czołowych dyplomatek odpowiedzialnych za politykę wobec Izraela, główna zastępczyni asystenta sekretarza w Biurze ds. Bliskowschodnich, Yael Lempert, „prawdopodobnie pierwsze wrażenia o Bliskim Wschodzie otrzymała od swojej matki, Lesley Lempert, aktywistki praw człowieka, która dokonała obszernej pracy fałszując los Palestyńczyków pod izraelską okupacją”. Jako dyplomatka Lempert ma przeszłość typowego arabisty, służąc w Libii, Egipcie i konsulacie jerozolimskim – de facto ambasadzie USA dla Palestyńczyków.

 

Departament Stanu czasami robi wszystko, by podkreślić swoją pogardę dla polityki Izraela. Na przykład Blinken powiedział J Street, że Stany Zjednoczone sprzeciwiają się „rozszerzaniu osiedli; posunięciom w kierunku aneksji Zachodniego Brzegu; zakłóceniom historycznego status quo w miejscach świętych; wyburzaniu i eksmisjom”. Wszystko to była krytyka Izraela. Dopiero na końcu Blinken odniósł się do wymierzonego w obie strony potępienia „podżegania do przemocy”.


Mimo przemocy i podżegania Palestyńczyków, Departament Stanu nadal udziela im pomocy wbrew ustawie Taylora Force’a. Podobnie pomoc dla UNRWA jest kontynuowana także wtedy, gdy agencja nie spełnia stawianych jej warunków. Niedawno odkryto tunel terrorystyczny pod jedną ze szkół UNRWA w Gazie, co jeszcze raz ilustruje jej współudział w wykorzystywaniu dzieci jako żywych tarcz przez Hamas.

 

Powtarzając palestyńską narrację, doroczny raport Departamentu Stanu na temat praw człowieka błędnie odnosił się do Zachodniego Brzegu, Gazy, wschodniej Jerozolimy i Wzgórz Golan jako do „terytoriów okupowanych”. Judea, Samaria i Gaza są sporne, a nie okupowane. Jeśli Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela, dlaczego Departament Stanu odnosi się do wschodniej Jerozolimy jako odrębnej jednostki? Co więcej, Biden nie cofnął uznania Wzgórz Golan przez Stany Zjednoczone za część Izraela, więc jak można je „okupować”?

 

Administracja Bidena ma również krótkowzroczną obsesję na punkcie rozwiązania w postaci dwóch państw. W skrajnie „zrównującym” oświadczeniu ambasadorka USA przy ONZ, Linda Thomas-Greenfield powiedziała, że Palestyńczycy są „uprawnieni” do państwa.


"Uprawnieni"? Czemu? Bo Żydzi mają państwo? Czy 21 państw arabskich nie wystarczy, w tym jedno (Jordania), które historycznie było uważane za część „Palestyny”?


„Uprawnienie” oznacza ponadto, że Palestyńczycy nie mają żadnych zobowiązań, takich jak uznanie drugiej strony w rozwiązaniu w postaci dwóch państw.


Thomas-Greenfield posunęła się tak daleko, że absurdalnie „uznała zadeklarowane zobowiązanie prezydenta Abbasa do niestosowania przemocy i jego potwierdzenie poparcia dla rozwiązania w postaci dwóch państw”. W tym tygodniu Abbas wychwalał Nassera Abu Hmeida, mordercę siedmiu Izraelczyków, w tym dwóch obywateli amerykańskich, jako „bohaterskiego męczennika”.


Czy może być lepszy dowód na to, że niektórzy funkcjonariusze Departamentu Stanu są po prostu głupi?

 

Stupid is as stupid does, part 2 evenhandedness

JNS Org, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Mitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk