Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 08:39

« Poprzedni Następny »


Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice


Maurice Hirsch 2023-01-01

Oficjalna gazeta AP przedstawia terrorystycznego mordercę żydowskiej nastolatki jako Jezusa
Oficjalna gazeta AP przedstawia terrorystycznego mordercę żydowskiej nastolatki jako Jezusa

Jednym z wielu sposobów, w jaki Autonomia Palestyńska wypacza historię, aby wymyślić wielowiekową palestyńską tożsamość, jest przekształcenie Jezusa Judejczyka (Żyda), który promował pokój na ziemi, w palestyńskiego terrorystę zamordowanego przez Izraelczyków, stając się w ten sposób pierwszym palestyńskim „męczennikiem”, który teraz rozkoszuje się w niebie z Allahem, w ramionach 72 ciemnookich dziewic.

 

Podczas gdy język używany przez AP do opisania Jezusa jako terrorysty i kogoś cieszącego się jego dziewicami jest mniej bezpośredni, znaczenie jest takie samo.


Mówiąc o palestyńskich terrorystach, Autonomia Palestyńska nazywa ich „poświęcającymi się bojownikami” lub „fidai”. Tak więc, kiedy AP i jej funkcjonariusze używają tych samych terminów do opisania Jezusa, w rzeczywistości mówią, że jest terrorystą. 

 

Jak pokazał Palestinian Media Watch, między innymi, tutaj, tutajtutajtutaj i tutaj, definicja Jezusa jako terrorysty cieszącego się dziewicami nie jest ideą marginalnych grup, ale raczej wyrażaną przez najwyższe władze w Autonomii Palestyńskiej.

Jezus „palestyński” terrorysta zamordowany przez Żydów


Kiedy premier AP, Muhammad Sztajjeh, starał się ogłosić Jezusa terrorystą i powiązać go z palestyńskim terrorem, nazwał go „poświęcającym się bojownikiem palestyńskim”, który, podobnie jak AP opisuje zamachowców-samobójców, „zapłacił za swoją misję swoim życiem” i którego narodziny przypadają „w tym samym czasie, co rocznica wybuchu rewolucji palestyńskiej” – tj. rocznica pierwszego zamachu terrorystycznego Fatahu:

„Urodziny naszego Pana Jezusa, niech spoczywa w pokoju – pierwszego Palestyńczyka, samopoświęcającego się bojownika, od którego nauczyliśmy się męczeńskiej śmierci i który swoją misję przypłacił życiem – przypadają w tym samym czasie, co rocznica wybuchu palestyńskiej rewolucji (tj. rocznica „startu” Fatahu, liczona od pierwszego ataku terrorystycznego na Izrael), za którą tysiące Męczenników zapłaciło życiem, abyśmy żyli i pozostali, i aby nasze dzieci mogły marzyć o lepszej przyszłości”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida” , 28 grudnia 2020 r.]

Muwaffaq Matar, członek Rady Rewolucyjnej partii przywódcy AP, Mahmuda Abbasa, Fatahu, i stały felietonista oficjalnej gazety AP, także uznał Jezusa za Palestyńczyka i porównał go do terrorystów, nazywając go „poświęcającym się wojownikiem”: 

„To był nasz los, że pierwszym poświęcającym się wojownikiem (Jezus) [nawiasy w źródle] był Palestyńczyk, i że poświęcający się bojownik o pokój na ziemi Palestyny i na [całej] ziemi również był Palestyńczykiem”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 10 listopada 2022 r.]

To samo powtórzył Omar Hilmi Al-Ghoul, stały publicysta oficjalnej gazety AP i były doradca ds. narodowych byłego premiera AP Salama Fajjada. W ramach ogólnej demonizacji  syjonizmu i Izraela, Al-Ghoul porównał Jezusa do terrorystów zabitych przez Izrael, oskarżając, że terroryści zostali zabici „tak jak oni [syjoniści] ukrzyżowali Jezusa”:

„Z ich perspektywy dobry palestyński Arab to martwy, zamordowany i ukrzyżowany Palestyńczyk – tak jak oni ukrzyżowali Jezusa, pierwszego palestyńskiego, ofiarnego wojownika. 

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 20 czerwca 2022 r.]

Mówiąc, że jego zdaniem „naród palestyński jest bliski wielkiej intifady” i mówiąc o znaczeniu Jerozolimy, członek Komitetu Centralnego Fatahu, Abbas Zaki, oświadczył również, że Jezus był Palestyńczykiem ukrzyżowanym przez Izrael/Żydów:

„Kiedy Jezus, syn Marii, który był Palestyńczykiem, wstąpił do nieba, kiedy Izraelczycy lub Żydzi go ukrzyżowali, my [muzułmanie] mówimy, że wstąpił do nieba”.

[Strona na Facebooku członka Komitetu Centralnego Fatahu, Abbasa Zakiego, 31 maja 2022 r.]

Zakki złożył podobne oświadczenie zaledwie kilka dni wcześniej:


„[Ktokolwiek] zaprzedał się ruchowi syjonistycznemu, wie, że Jezus, syn Marii, jest Palestyńczykiem ”.[Kanał YouTube Al-Mayadeen (Liban), 28 maja 2022 r.]

„[Ktokolwiek] zaprzedał się ruchowi syjonistycznemu, wie, że Jezus, syn Marii, jest Palestyńczykiem ”.

[Kanał YouTube Al-Mayadeen (Liban), 28 maja 2022 r.]Ponieważ AP od tak dawna twierdzi, że Jezus był Palestyńczykiem, nic dziwnego, że komentują, kiedy inni przyjmują ich narrację. Tak było, gdy zagrano piosenkę „Ocalić Palestynę” w ramach konkursu piosenki imienia byłego przewodniczącego OWP i Autonomii Palestyńskiej, Jasera Arafata w Zimbabwe. Konkurs został zorganizowany przez Związek Dziennikarzy i Radę Solidarności z Palestyną w Zimbabwe. Oprócz odniesienia do Jezusa Palestyńczyka, tekst piosenki dodaje, że ci, którzy wtedy walczyli z Jezusem, teraz niszczą „jego lud”:Prezenter oficjalnej AP TV 1: „Obejrzyjmy piosenkę „Uratować Palestynę”, zgłoszoną do konkursu o Nagrodę Jasera Arafata w Zimbabwe”. …


Tekst w języku angielskim:
 „Jezus jest Palestyńczykiem. Ci, którzy walczyli z nim 2000 lat temu, teraz niszczą jego lud”.

Ambasador OWP w Zimbabwe Tamer Al-Masri: „Uzgodniono ze Związkiem Dziennikarzy Zimbabwe, że Dziennikarska Nagroda im. Jasera Arafata zostanie przyznana jako część dorocznych nagród za doskonałość.

 

[Oficjalna telewizja AP, Palestyna dziś rano, 21 listopada 2021 r.]

Tak było również w przypadku, gdy libański ksiądz demonizował Żydów, mówiąc, że są „niewiernymi”, którzy „ukrzyżowali Jezusa”Patriarcha kościoła Mar Elias Btina, Gerasimos Ataya: „Ci [Żydzi], którzy powstają przeciwko Palestyńczykom, to ci, którzy ukrzyżowali Jezusa. Jeśli ukrzyżowali Jezusa i nie obchodziło ich to, i zabili go, ukrzyżowali go, to to, co robią [palestyńskiemu] narodowi [nie jest niespodzianką]. [Żydzi] są narodem niewiernych, niech Allah zadecyduje o ich losie”.

[Oficjalna AP TV, Z diaspory, 25 lipca 2022]

Obrazy w mediach AP pokazują również palestyńską równoważność między Jezusem a palestyńskimi terrorystami.

 

23 sierpnia 2019 r. palestyńska komórka terrorystyczna należąca do Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP) zdetonowała bombę w pobliżu źródła często odwiedzanego przez Żydów. Rina Shnerb, 17-letnia Izraelka została zamordowana w wyniku wybuchu bomby, a jej ojciec i brat zostali ciężko ranni. Terrorystą, który wraz z innymi terrorystami LFWP zaplanował i przeprowadził atak, był Samer Arbid. Po jego aresztowaniu ilustracja, która ukazała się w oficjalnej gazecie AP, przedstawiała mordercę-terrorystę jako Jezusa:Jezus i jego 72 ciemnookie dziewice

 

Jak pokazał PMW, AP nieustannie nazywa terrorystów „męczennikami”. Praktyka opiera się na jasnej polityce, która głosi, że męczeństwo jest przejawem najwyższej formy pobożności w islamie. Kiedy terroryści zostają zabici, AP i Palestyńczycy zawsze mówią o nich jako idących na ślub.

 

To jest przesłanie, które AP wzmocniło podczas niedawnej fali przemocy, kiedy oficjalna telewizja AP pokazała nagranie z pogrzebu terrorysty, puszczając piosenkę, w której martwy terrorysta rzekomo wzywa swoją matkę, aby towarzyszyła mu na ślubie:Piosenka: Matko, w nowej sukience, chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko”.


Prezenter oficjalnej AP TV:
 „Piosenka ta była rozpowszechniana w mediach społecznościowych i przedstawia jednego z młodych ludzi podczas konfrontacji z żołnierzami okupanta w Hebronie. Być może jest w nim przesłanie: że nawet żyjący młodzieńcy nie powrócą żywi do matek, ale będzie im wyprawione wesele jako Męczennikom.

 

Młoda Palestynka: „Matko, w nowej sukience chodź ze mną na [mój] ślub. Przyszedłem do Ciebie jako Męczennik, o matko, o matko.

[Oficjalna telewizja AP, Wycieczka po mediach społecznościowych, 28 października 2022 r.]

Kiedy terrorysta Diya Al-Sabarini, który strzelał do izraelskich sił bezpieczeństwa w Jenin 3 sierpnia 2021 r., został zastrzelony, jego matka oświadczyła, że nie miał pogrzebu, ale raczej „ślub”:Matka terrorysty „Męczennika” Diya Al-Sabarini: „Chwała Allahowi, mój syn nie miał nic, co nazywa się pogrzebem, raczej ślub… Nie czułam, że to był pogrzeb, czułam, że to był ślub. Powiedziałem im: „Ślub”.

 

[Oficjalne wiadomości AP TV, 28 sierpnia 2021 r.]

Także dzieci są nauczane, że ciemnookie dziewice tęsknią za męczennikami:Lin Kamel Szahin: „Jestem lwiątkiem palestyńskim…

W moich żyłach płynie krew męczenników

Jestem jak lew na polach [bitwy]

Jeśli rozlegną się bębny wojny, zbieram dusze na polach

Mój miecz jest wyciągnięty i nie chce wrócić do pochwy…

Armie zdrady boją się mnie

a Ciemnookie [Dziewice] tęsknią za mną

Nie sprzedałem ojczyzny i nie oddałem karabinu szturmowego

Dziś niosę mój całun i w sercu umacnia się moja wiara

Ponieważ zwycięstwo i wyzwolenie nadchodzą z rąk młodych lwów”

 

Prezenter oficjalnej AP TV: „Brawo! Brawo!"

 [Oficjalna telewizja AP, Najlepszy dom, 21 i 22 listopada 2019 r.] 

 

Według AP, ciemnookie dziewice same były kobietami zamachowcami-samobójczyniami, które miały „spotkać swojego pana młodego”.

 

Kiedy więc AP odnosi się do Jezusa jako „męczennika”, nie jest to tylko nic nie znacząca alegoria, ale raczej ma bardzo specyficzne, zdefiniowane i zrozumiałe znaczenie:

Prezenter oficjalnej AP TV: „Jerozolima, miasto Wstąpienia do Nieba [Proroka Mahometa], Al-Buraka i Via Dolorosa proroka Jezusa, skąd udał się na Golgotę i do miejsca spoczynku [Bazyliki Grobu Świętego] i był pierwszym Męczennikiem i pierwszym samopoświęcającym się bojownikiem”.

 [Oficjalna telewizja AP, W zaułkach , 4 grudnia 2022 r.]

Jesus the Palestinian terrorist and his 72 dark-eyed virgins

Palestinian Media Watch, 25 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Maurice Hirsch jest badaczem i publicystą Palestinian Media Watch.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk