Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 20:49

« Poprzedni Następny »


Electronic Intifada w pełni popiera Putina


David Collier 2022-03-07

Electronic Intifada oskarża Zachód o wywołanie wojny w Ukrainie. (Zdjęcie: Electronic Intifada  FB)
Electronic Intifada oskarża Zachód o wywołanie wojny w Ukrainie. (Zdjęcie: Electronic Intifada  FB)

Podobnie jak większość ludzi z przerażeniem obserwuję to, co dzieje się w Ukrainie. W odróżnieniu od wielu innych zupełnie nie jestem zaskoczony. Mój syjonizm opiera się zasadniczo na zrozumieniu, że świat jest paskudnym miejscem. Rosnące od lat 1990. (niemniej całkowicie bezpodstawne) poczucie nadmiernego bezpieczeństwa zakorzeniło się na Zachodzie. Sowiecką groźbę zimnej wojny zastąpiła groźba islamistyczna – i choć te radykalne grupy mogły spowodować, że krwawiliśmy – nie postrzegało się ich jako egzystencjalnego zagrożenia.

Rosyjska inwazja na Ukrainę jest brutalnym przebudzeniem. Kiedy ludność Ukrainy jest powoli miażdżona przez stalową ośmiornicę Rosjan, oklaskujemy ukraińskich obrońców w naszych parlamentach, mówimy o tym, jacy są dzielni i biegniemy wysyłać im paczki z pomocą, żeby odrobinę zmniejszyć ich cierpienia. To jednak jest wszystko, co robimy. Nie będziemy walczyć z Rosją. Putin znalazł teren poza parasolem NATO i rozpoczął walkę wiedząc, że my powstrzymamy się od eskalacji. Ma swobodę robienia, co zechce.


Jedyni ludzie, którym możesz ufać


Żadna kawaleria nie przyjdzie na pomoc Ukrainie. Nikt nie może uratować Ukrainy poza samymi Ukraińcami lub implozją po rosyjskiej stronie. I ta prawda stanowi podstawę mojej polityki i mojego syjonizmu. W ostatecznym rachunku jedynymi ludźmi, którym można powierzyć bezpieczeństwo żydowskiego narodu, jest żydowskie państwo. Każdy inny kraj, włącznie z najbliższymi sojusznikami Izraela, przyjdzie Izraelowi z pomocą tylko, jeśli mu to będzie pasowało. Jeśli, tak jak Ukraina, Żydzi będą zależni od pomocy krajów, które z dowolnych powodów czują się ograniczone – rzeczywista pomoc nigdy nie przyjdzie.  


I nie łudźmy się, jedynym powodem, dla którego Ukraina jest teraz nieustannie w wiadomościach, jest to, że leży w Europie, uchodźcy, których widzimy na naszych ekranach są biali i czujemy się dobrze z nienawiścią do agresora. Główną sprawą nie są rozmiary barbarzyństwa tej inwazji ani zdławienie demokracji lub praw człowieka – ale raczej to, że dzieje się to na naszym geopolitycznym progu.   


Nasza uwaga i współczucie zawsze są skierowane na konkretne sprawy. Często zachowujemy się jak kot, podczas gdy politycy i media trzymają wskaźnik laserowy skłaniając nas do skupienia uwagi na ruchomym punkcie. Weźmy Biafrańczyków. “Kogo?” – zapytasz, i o to właśnie chodzi. Biafrańczycy dzisiaj cierpią pod butem Nigerii, przemoc wobec nich jest coraz brutalniejsza. Są tam niewinni cywile masakrowani codziennie i ci ludzie nigdy nie pojawiają się w naszych wiadomościach. Ale Biafrańczycy są przyzwyczajeni do tego, że są ignorowani. W jednym prawdziwie mrocznym epizodzie brytyjskiej historii siedzieliśmy bezczynnie, kiedy umierały ich miliony. „Siedzieliśmy bezczynnie” jest niedopowiedzeniem – popieraliśmy reżim, który dokonywał ludobójstwa.  

 

Na całym świecie są dzisiaj “Biafrańczycy”. Zapomniane ludy, które cierpią pod takim lub innym despotycznym butem. Bezpieczeństwo i przetrwanie żydowskiego narodu zależy od silnego, niepodległego żydowskiego państwa i nigdy nie powinno się zapominać lub pomniejszać tego prostego faktu.


Palestyński podział


Rosyjska inwazja na Ukrainę otworzyła kolejny, dawno zapomniany podział, który leży u samych podstaw “palestyńskiej walki”. Od upadku muru berlińskiego propalestyński ruch zakorzenił się w głównym nurcie zachodniej myśli lewicowej. Był czas, kiedy było to niemożliwe. Związek Radziecki sprzymierzył się z blokiem arabskim, a następnie użył poniewieranych uchodźców, pozostałości konfliktu z 1948 roku, do zrobienia tego, co robili najlepiej – tworzenia podziałów i utrwalania niepokojów. Niepotrzebne utworzenie palestyńskiej tożsamości było świadomym aktem, który doprowadził do niezmiernych cierpień po wszystkich stronach. To jest jedyny powód, że konflikt, który powinien był zakończyć się w 1949 roku, trwa do dzisiaj.  


I jak długo Sowieci siedzieli za swoim murem, status quo pozostawał nienaruszony, ale wszystko zmieniło się w 1989 roku. W posowieckim świecie części zachodniego społeczeństwa zaczęły wierzyć, że ich środowiskowa bańka jest “światem” i że tym, co naprawdę się liczy, są tożsamość gender, dekolonizacja, biały przywilej i krytyczna teoria rasy. Bądźmy całkiem szczerzy – poza naszym zachodnim światkiem – który w najlepszym wypadku obejmuje 10% populacji świata – większość ludzi uważa, że oszaleliśmy. Czy Biafrańczycy - wraz z Kurdami, Ujgurami i niezliczonymi innymi, którzy dawno zostali sprzedani – muszą upewniać się, że w każdym błaganiu o pomoc wszystkie zaimki są politycznie poprawne? Świat nie zmienił się – tylko niektórzy ludzie wmawiają sobie wiarę, że tak się stało.  


Era posowieckiej propagandy


Posowiecki świat był nadal niebezpieczny. Świat z Rosją, Chinami, Pakistanem, Iranem, Nigerią, Mianmą i tak dalej w żadnym razie nie jest wizją utopii. Jednak z wyeliminowaniem “wielkiego złoczyńcy” coraz więcej ludzi na Zachodzie  zmniejszyło czujność i przez dziesięciolecia rosyjska propaganda państwowa szerzyła niekończące się kłamstwa w naszej „bańce”. Z pomocą islamistycznych sił, takich jak Bractwo Muzułmańskie i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, to, co kiedyś było “nie do pomyślenia”, stało się nową prawdą zakorzenioną w głównym nurcie zachodniej lewicy.  


Zachodni politycy / dziennikarze / świat akademicki / aktywiści wszyscy powtarzali te propagandowe kłamstwa. Nie trzeba pójść daleko, żeby znaleźć dowody przekazywania treści RT Today lub licznych innych rosyjskich mediów propagandowych. Kłamstwa, które mówili, płynęły niekończącą się rzeką – i te kłamstwa stały się nową prawdą.

 

“Izrael jest państwem apartheidu” jest tak oczywistym kłamstwem – niemniej wszyscy, od BBC do CNN, dawali tej propagandzie czas na antenie. W tym miejscu znajduje się obecnie konwersacja i to pokazuje, jak wielki sukces odniosła ta propaganda przez ostatnich kilkadziesiąt lat. W ostatnich dniach Twitter zaczął umieszczać ostrzeżenia na mediach informacyjnych rosyjskiego państwa. Dlaczego teraz? Co oddziela kłamstwa rosyjskiej propagandy dzisiaj od jej wczorajszych kłamstw? Lub tych z zeszłego roku? Lub tych z wcześniejszych lat?


Ujawnienie sojuszu


Ale z Rosją po jednej stronie i Zachodem po drugiej – ten pierwotny podział znowu stał się widzialny. Mam nadzieję, że wszyscy zwracają uwagę na to, że banda z “Electronic Intifada” pompuje teraz proputinowską, antyzachodnią propagandę. Ilu naszych polityków, radnych i ludzi świata akademickiego czuło się znakomicie, szerząc antyizraelskie kłamstwa przez powielanie latami artykułów z Electronic Intifada?

 

Pomyślcie o tym. Propagandziści tacy jak Asa Winstanley i Ali Abunimah (Electronic Intifada) byli kluczowymi postaciami walki przeciwko Izraelowi. Ich artkuły były przekazywane niezliczoną ilość razy, rozdawane na salonach władzy na Zachodzie i używane do wspierania apeli od bojkotu towarów i ludzi do wezwań do zniszczenia państwa Izrael.  


Teraz są oni zaangażowani w wyraźnie proputinowską, antyzachodnią kampanię propagandową.  


[Codzienne przypomnienie, że USA, Wielka Brytania, Kanada i Izrael zbroją i szkolą najbardziej chyba na świecie niebezpieczną neonazistowską milicję – jednostki Ukraińskiej Gwardii Narodowej zwane Batalionem Azowa]

[Codzienne przypomnienie, że USA, Wielka Brytania, Kanada i Izrael zbroją i szkolą najbardziej chyba na świecie niebezpieczną neonazistowską milicję – jednostki Ukraińskiej Gwardii Narodowej zwane Batalionem Azowa]
[Czy BBC otrzymała po cichu telefon, mówiący im, by się tego pozbyli?Oczywiście Twitter nie będzie dodawał ostrzeżeń do tweetów @BBCWorld, jak to robi do @sputnikint i @rt_com.]

[Czy BBC otrzymała po cichu telefon, mówiący im, by się tego pozbyli?

Oczywiście Twitter nie będzie dodawał ostrzeżeń do tweetów @BBCWorld, jak to robi do @sputnikint i @rt_com.]Większość ich postów w ostatnich kilku tygodniach wpychało antyukraińską propagandę. Zauważyło to nawet kilku ich zwolenników. Jeden z nich skontaktował się z Abunimahem, żeby zapytać, czy on „oszalał”:


[Przykro mi, ale brzmisz, jakbyś całkowicie oszalał. Mam nadzieję, że masz przyjaciół, którzy mogą ci przemówić do rozumu. Twoje uzasadnione oburzenie na zachodnie/USA mocarstwa wyraźnie cię zaślepia. Przez lata czytałem cię, dziękuję za światłe teksty o BDS.]
[Przykro mi, ale brzmisz, jakbyś całkowicie oszalał. Mam nadzieję, że masz przyjaciół, którzy mogą ci przemówić do rozumu. Twoje uzasadnione oburzenie na zachodnie/USA mocarstwa wyraźnie cię zaślepia. Przez lata czytałem cię, dziękuję za światłe teksty o BDS.]

Te prywatnie wysłane słowa są dowodem na króliczą norę, w jaką wpadło wielu lewicowych aktywistów praw człowieka. Dali się nabrać na niekończący się potok rosyjskiej i islamistycznej propagandy, szerzonej przez dziesięciolecia, przy coraz głośniejszym biciu werbli. Naprawdę wierzyli, że zaangażowali się w walkę o prawa człowieka. Szalone? Nie bardziej szalone niż wiara, że jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie jest państwem apartheidu.


Widoczne wszędzie


Sojusz widać wszędzie, gdzie tylko spojrzysz. Pamiętacie Elleanne Green – założycielkę notorycznie antysemickiej grupy Palestine Live?A co z Middle East Eye. Middle East Eye (MEE) jest mieszczącym się w Londynie medium informacyjnym o Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Jest częścią sieci informacyjnej, z której czerpie “każdy” antyizraelski aktywista na Zachodzie.


[Wojna Rosja-Ukraina: Jak Zachód wepchnął Putina w kąt]
[Wojna Rosja-Ukraina: Jak Zachód wepchnął Putina w kąt]

MEE ma skupiać się na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej – niemniej są w to tak zaangażowani, że stworzyli specjalny dział dla tego konfliktu w głównym menu swojej platformy internetowej! A co z Mickiem Napierem, szefem antysemickiej Scottish Palestine Solidarity Campaign:


[Jest sprzed sześciu lat, ale to przemówienie czołowego krytyka establishmentu, profesora Johna Mearsheimera, dostarcza kilku kluczowych informacji, by zrozumieć starcie NATO-Rosja w Ukrainie.1. NATO prowokuje kryzys.<br />2. Neutralna Ukraina jest możliwa i pożądana.NB: Wszystkie cztery główne partie polityczne w Szkocji popierają NATO. Potrzebujemy antymilitarystycznego ruchu i partii.]

[Jest sprzed sześciu lat, ale to przemówienie czołowego krytyka establishmentu, profesora Johna Mearsheimera, dostarcza kilku kluczowych informacji, by zrozumieć starcie NATO-Rosja w Ukrainie.

1. NATO prowokuje kryzys.
2. Neutralna Ukraina jest możliwa i pożądana.

NB: Wszystkie cztery główne partie polityczne w Szkocji popierają NATO. Potrzebujemy antymilitarystycznego ruchu i partii.]Shahd Abusalama, aktywistka Sheffield Hallam, wobec której toczyło się niedawno dochodzenie w sprawie komentarzy w mediach społecznościowych, w których popierała terrorystów, jest kolejną osobą, która ma trudności ze zrozumieniem prostych kwestii etycznych:

 


[! Moskwa rozprawiła się ostro z #Izraelem po ogłoszeniu poparcia Tel Awiwu dla #Ukrainy!Dlaczego Izrael tak stanowczo popiera Ukrainę?]

[! Moskwa rozprawiła się ostro z #Izraelem po ogłoszeniu poparcia Tel Awiwu dla #Ukrainy!

Dlaczego Izrael tak stanowczo popiera Ukrainę?] 

Albo Jackie Walker:

 


[DONIESIENIA: Ukraiński parlament uchwala prawo o przymusowym przejęciu całego dobytku rosyjskich obywateli w Ukrainie.Tim Anderson<br />Czy neo#naziści są marginalni w #Ukrainie po 2014 r.? Nie sądzę. #Ukraiński nazista Stepan #Bandera jest upamiętniany dzisiaj w centrum #Kijowa w #Muzeum Majdanu (które świętuje zamach stanu z 2014 r.]

[DONIESIENIA: Ukraiński parlament uchwala prawo o przymusowym przejęciu całego dobytku rosyjskich obywateli w Ukrainie.

Tim Anderson
Czy neo#naziści są marginalni w #Ukrainie po 2014 r.? Nie sądzę. #Ukraiński nazista Stepan #Bandera jest upamiętniany dzisiaj w centrum #Kijowa w #Muzeum Majdanu (które świętuje zamach stanu z 2014 r.]Mógłbym napisać raport na 2000 stron, pokazujący jak wiele z kluczowych postaci stojących za antyizraelską kampania albo popiera Putina, albo pochowało się za maskami, żeby nie ujawnić twarzy.


Zaledwie kilka dni temu poseł do parlamentu Bob Seely nazwał i zawstydził kilku “niemoralnych” brytyjskich prawników, którzy, jak twierdził, pozwolili „pachołkom” Władimira Putina zastraszać i uciszać wolną prasę. Nie wszyscy z nich są dla nas nieznani. Na liście był Hugh Tomlinson, członek palestry wynajęty przez skrajnie lewicowe grupy do zdyskredytowania definicji antysemityzmu IHRA.

 

Jawne opowiedzenie się po stronie Putina nie jest jedyną strategią. Wielu zaczęło haniebnie nazywać Ukrainę – demokratyczne państwo z żydowskim przywódcą – „państwem nazistowskim”. Inni, jak Mohammed El Kurd próbują zrównywać Ukraińców walczących przeciwko rosyjskiej inwazji i zamachowców-samobójców z Hamasu, którzy wsiadają do autobusów i wysadzają w powietrze dzieci. Ci ludzie nie mają wstydu – niemniej przez lata byli bez końca przedstawiani na Zachodzie jako przywódcy „moralnego” sumienia.  

 

Wszystko to stało się przejrzyste teraz, kiedy opadły maski. Antyizraelski aktywizm jest wspierany przez rosyjską kampanię dezinformacji. Tak jak zawsze był.


A wszyscy ci, którzy przekazywali dalej Electronic Intifada, MEE, lub szerzyli słowa któregokolwiek z propagandowych mediów proputinowskich, by demonizować żydowskie państwo – jak wyjaśniają to dzisiaj? To nie są tylko marginalne postaci. Tutaj jest poseł do parlamentu, Wes Streeting, przekazujący dalej propagandowe wideo MEE podczas konfliktu z Hamasem wiosną zeszłego roku:Czy nadal wierzą, że te media są wiarygodnymi źródłami informacji, wartymi dzielenia się nimi ze swoimi zwolennikami? A co z tymi, którzy wymachują palestyńskimi flagami na demonstracjach “Stop the War”? Powinni ze wstydu zwiesić głowy!


Zawsze znaliśmy prawdę. Teraz jest wystawiona na pokaz i wszyscy mogą ją zobaczyć. Ale zasadniczą sprawą jest to:


Musimy być wdzięczni jako Żydzi, że Izrael jest silny i zdolny obronić się przed tymi, którzy chcą go zniszczyć. Poza naszą postępową kawiarnią nadal istnieje stary, niebezpieczny świat, taki jaki był zawsze. Łatwo o tym pamiętać, kiedy rosyjskie czołgi otaczają Kijów. Musimy zapewnić, że wszyscy będziemy o tym pamiętać, także kiedy wody raz jeszcze będą wydawały się zwodniczo spokojne.


Electronic Intifada goes full Putin

3 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier
Brytyjski badacz i bloger dokumentujący antysemityzm brytyjskich mediów, NGO, polityków. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk