Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 01:56

« Poprzedni Następny »


Electronic Intifada w pełni popiera Putina


David Collier 2022-03-07

Electronic Intifada oskarża Zachód o wywołanie wojny w Ukrainie. (Zdjęcie: Electronic Intifada  FB)
Electronic Intifada oskarża Zachód o wywołanie wojny w Ukrainie. (Zdjęcie: Electronic Intifada  FB)

Podobnie jak większość ludzi z przerażeniem obserwuję to, co dzieje się w Ukrainie. W odróżnieniu od wielu innych zupełnie nie jestem zaskoczony. Mój syjonizm opiera się zasadniczo na zrozumieniu, że świat jest paskudnym miejscem. Rosnące od lat 1990. (niemniej całkowicie bezpodstawne) poczucie nadmiernego bezpieczeństwa zakorzeniło się na Zachodzie. Sowiecką groźbę zimnej wojny zastąpiła groźba islamistyczna – i choć te radykalne grupy mogły spowodować, że krwawiliśmy – nie postrzegało się ich jako egzystencjalnego zagrożenia.

Rosyjska inwazja na Ukrainę jest brutalnym przebudzeniem. Kiedy ludność Ukrainy jest powoli miażdżona przez stalową ośmiornicę Rosjan, oklaskujemy ukraińskich obrońców w naszych parlamentach, mówimy o tym, jacy są dzielni i biegniemy wysyłać im paczki z pomocą, żeby odrobinę zmniejszyć ich cierpienia. To jednak jest wszystko, co robimy. Nie będziemy walczyć z Rosją. Putin znalazł teren poza parasolem NATO i rozpoczął walkę wiedząc, że my powstrzymamy się od eskalacji. Ma swobodę robienia, co zechce.


Jedyni ludzie, którym możesz ufać


Żadna kawaleria nie przyjdzie na pomoc Ukrainie. Nikt nie może uratować Ukrainy poza samymi Ukraińcami lub implozją po rosyjskiej stronie. I ta prawda stanowi podstawę mojej polityki i mojego syjonizmu. W ostatecznym rachunku jedynymi ludźmi, którym można powierzyć bezpieczeństwo żydowskiego narodu, jest żydowskie państwo. Każdy inny kraj, włącznie z najbliższymi sojusznikami Izraela, przyjdzie Izraelowi z pomocą tylko, jeśli mu to będzie pasowało. Jeśli, tak jak Ukraina, Żydzi będą zależni od pomocy krajów, które z dowolnych powodów czują się ograniczone – rzeczywista pomoc nigdy nie przyjdzie.  


I nie łudźmy się, jedynym powodem, dla którego Ukraina jest teraz nieustannie w wiadomościach, jest to, że leży w Europie, uchodźcy, których widzimy na naszych ekranach są biali i czujemy się dobrze z nienawiścią do agresora. Główną sprawą nie są rozmiary barbarzyństwa tej inwazji ani zdławienie demokracji lub praw człowieka – ale raczej to, że dzieje się to na naszym geopolitycznym progu.   


Nasza uwaga i współczucie zawsze są skierowane na konkretne sprawy. Często zachowujemy się jak kot, podczas gdy politycy i media trzymają wskaźnik laserowy skłaniając nas do skupienia uwagi na ruchomym punkcie. Weźmy Biafrańczyków. “Kogo?” – zapytasz, i o to właśnie chodzi. Biafrańczycy dzisiaj cierpią pod butem Nigerii, przemoc wobec nich jest coraz brutalniejsza. Są tam niewinni cywile masakrowani codziennie i ci ludzie nigdy nie pojawiają się w naszych wiadomościach. Ale Biafrańczycy są przyzwyczajeni do tego, że są ignorowani. W jednym prawdziwie mrocznym epizodzie brytyjskiej historii siedzieliśmy bezczynnie, kiedy umierały ich miliony. „Siedzieliśmy bezczynnie” jest niedopowiedzeniem – popieraliśmy reżim, który dokonywał ludobójstwa.  

 

Na całym świecie są dzisiaj “Biafrańczycy”. Zapomniane ludy, które cierpią pod takim lub innym despotycznym butem. Bezpieczeństwo i przetrwanie żydowskiego narodu zależy od silnego, niepodległego żydowskiego państwa i nigdy nie powinno się zapominać lub pomniejszać tego prostego faktu.


Palestyński podział


Rosyjska inwazja na Ukrainę otworzyła kolejny, dawno zapomniany podział, który leży u samych podstaw “palestyńskiej walki”. Od upadku muru berlińskiego propalestyński ruch zakorzenił się w głównym nurcie zachodniej myśli lewicowej. Był czas, kiedy było to niemożliwe. Związek Radziecki sprzymierzył się z blokiem arabskim, a następnie użył poniewieranych uchodźców, pozostałości konfliktu z 1948 roku, do zrobienia tego, co robili najlepiej – tworzenia podziałów i utrwalania niepokojów. Niepotrzebne utworzenie palestyńskiej tożsamości było świadomym aktem, który doprowadził do niezmiernych cierpień po wszystkich stronach. To jest jedyny powód, że konflikt, który powinien był zakończyć się w 1949 roku, trwa do dzisiaj.  


I jak długo Sowieci siedzieli za swoim murem, status quo pozostawał nienaruszony, ale wszystko zmieniło się w 1989 roku. W posowieckim świecie części zachodniego społeczeństwa zaczęły wierzyć, że ich środowiskowa bańka jest “światem” i że tym, co naprawdę się liczy, są tożsamość gender, dekolonizacja, biały przywilej i krytyczna teoria rasy. Bądźmy całkiem szczerzy – poza naszym zachodnim światkiem – który w najlepszym wypadku obejmuje 10% populacji świata – większość ludzi uważa, że oszaleliśmy. Czy Biafrańczycy - wraz z Kurdami, Ujgurami i niezliczonymi innymi, którzy dawno zostali sprzedani – muszą upewniać się, że w każdym błaganiu o pomoc wszystkie zaimki są politycznie poprawne? Świat nie zmienił się – tylko niektórzy ludzie wmawiają sobie wiarę, że tak się stało.  


Era posowieckiej propagandy


Posowiecki świat był nadal niebezpieczny. Świat z Rosją, Chinami, Pakistanem, Iranem, Nigerią, Mianmą i tak dalej w żadnym razie nie jest wizją utopii. Jednak z wyeliminowaniem “wielkiego złoczyńcy” coraz więcej ludzi na Zachodzie  zmniejszyło czujność i przez dziesięciolecia rosyjska propaganda państwowa szerzyła niekończące się kłamstwa w naszej „bańce”. Z pomocą islamistycznych sił, takich jak Bractwo Muzułmańskie i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, to, co kiedyś było “nie do pomyślenia”, stało się nową prawdą zakorzenioną w głównym nurcie zachodniej lewicy.  


Zachodni politycy / dziennikarze / świat akademicki / aktywiści wszyscy powtarzali te propagandowe kłamstwa. Nie trzeba pójść daleko, żeby znaleźć dowody przekazywania treści RT Today lub licznych innych rosyjskich mediów propagandowych. Kłamstwa, które mówili, płynęły niekończącą się rzeką – i te kłamstwa stały się nową prawdą.

 

“Izrael jest państwem apartheidu” jest tak oczywistym kłamstwem – niemniej wszyscy, od BBC do CNN, dawali tej propagandzie czas na antenie. W tym miejscu znajduje się obecnie konwersacja i to pokazuje, jak wielki sukces odniosła ta propaganda przez ostatnich kilkadziesiąt lat. W ostatnich dniach Twitter zaczął umieszczać ostrzeżenia na mediach informacyjnych rosyjskiego państwa. Dlaczego teraz? Co oddziela kłamstwa rosyjskiej propagandy dzisiaj od jej wczorajszych kłamstw? Lub tych z zeszłego roku? Lub tych z wcześniejszych lat?


Ujawnienie sojuszu


Ale z Rosją po jednej stronie i Zachodem po drugiej – ten pierwotny podział znowu stał się widzialny. Mam nadzieję, że wszyscy zwracają uwagę na to, że banda z “Electronic Intifada” pompuje teraz proputinowską, antyzachodnią propagandę. Ilu naszych polityków, radnych i ludzi świata akademickiego czuło się znakomicie, szerząc antyizraelskie kłamstwa przez powielanie latami artykułów z Electronic Intifada?

 

Pomyślcie o tym. Propagandziści tacy jak Asa Winstanley i Ali Abunimah (Electronic Intifada) byli kluczowymi postaciami walki przeciwko Izraelowi. Ich artkuły były przekazywane niezliczoną ilość razy, rozdawane na salonach władzy na Zachodzie i używane do wspierania apeli od bojkotu towarów i ludzi do wezwań do zniszczenia państwa Izrael.  


Teraz są oni zaangażowani w wyraźnie proputinowską, antyzachodnią kampanię propagandową.  


[Codzienne przypomnienie, że USA, Wielka Brytania, Kanada i Izrael zbroją i szkolą najbardziej chyba na świecie niebezpieczną neonazistowską milicję – jednostki Ukraińskiej Gwardii Narodowej zwane Batalionem Azowa]

[Codzienne przypomnienie, że USA, Wielka Brytania, Kanada i Izrael zbroją i szkolą najbardziej chyba na świecie niebezpieczną neonazistowską milicję – jednostki Ukraińskiej Gwardii Narodowej zwane Batalionem Azowa]
[Czy BBC otrzymała po cichu telefon, mówiący im, by się tego pozbyli?Oczywiście Twitter nie będzie dodawał ostrzeżeń do tweetów @BBCWorld, jak to robi do @sputnikint i @rt_com.]

[Czy BBC otrzymała po cichu telefon, mówiący im, by się tego pozbyli?

Oczywiście Twitter nie będzie dodawał ostrzeżeń do tweetów @BBCWorld, jak to robi do @sputnikint i @rt_com.]Większość ich postów w ostatnich kilku tygodniach wpychało antyukraińską propagandę. Zauważyło to nawet kilku ich zwolenników. Jeden z nich skontaktował się z Abunimahem, żeby zapytać, czy on „oszalał”:


[Przykro mi, ale brzmisz, jakbyś całkowicie oszalał. Mam nadzieję, że masz przyjaciół, którzy mogą ci przemówić do rozumu. Twoje uzasadnione oburzenie na zachodnie/USA mocarstwa wyraźnie cię zaślepia. Przez lata czytałem cię, dziękuję za światłe teksty o BDS.]
[Przykro mi, ale brzmisz, jakbyś całkowicie oszalał. Mam nadzieję, że masz przyjaciół, którzy mogą ci przemówić do rozumu. Twoje uzasadnione oburzenie na zachodnie/USA mocarstwa wyraźnie cię zaślepia. Przez lata czytałem cię, dziękuję za światłe teksty o BDS.]

Te prywatnie wysłane słowa są dowodem na króliczą norę, w jaką wpadło wielu lewicowych aktywistów praw człowieka. Dali się nabrać na niekończący się potok rosyjskiej i islamistycznej propagandy, szerzonej przez dziesięciolecia, przy coraz głośniejszym biciu werbli. Naprawdę wierzyli, że zaangażowali się w walkę o prawa człowieka. Szalone? Nie bardziej szalone niż wiara, że jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie jest państwem apartheidu.


Widoczne wszędzie


Sojusz widać wszędzie, gdzie tylko spojrzysz. Pamiętacie Elleanne Green – założycielkę notorycznie antysemickiej grupy Palestine Live?A co z Middle East Eye. Middle East Eye (MEE) jest mieszczącym się w Londynie medium informacyjnym o Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Jest częścią sieci informacyjnej, z której czerpie “każdy” antyizraelski aktywista na Zachodzie.


[Wojna Rosja-Ukraina: Jak Zachód wepchnął Putina w kąt]
[Wojna Rosja-Ukraina: Jak Zachód wepchnął Putina w kąt]

MEE ma skupiać się na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej – niemniej są w to tak zaangażowani, że stworzyli specjalny dział dla tego konfliktu w głównym menu swojej platformy internetowej! A co z Mickiem Napierem, szefem antysemickiej Scottish Palestine Solidarity Campaign:


[Jest sprzed sześciu lat, ale to przemówienie czołowego krytyka establishmentu, profesora Johna Mearsheimera, dostarcza kilku kluczowych informacji, by zrozumieć starcie NATO-Rosja w Ukrainie.1. NATO prowokuje kryzys.<br />2. Neutralna Ukraina jest możliwa i pożądana.NB: Wszystkie cztery główne partie polityczne w Szkocji popierają NATO. Potrzebujemy antymilitarystycznego ruchu i partii.]

[Jest sprzed sześciu lat, ale to przemówienie czołowego krytyka establishmentu, profesora Johna Mearsheimera, dostarcza kilku kluczowych informacji, by zrozumieć starcie NATO-Rosja w Ukrainie.

1. NATO prowokuje kryzys.
2. Neutralna Ukraina jest możliwa i pożądana.

NB: Wszystkie cztery główne partie polityczne w Szkocji popierają NATO. Potrzebujemy antymilitarystycznego ruchu i partii.]Shahd Abusalama, aktywistka Sheffield Hallam, wobec której toczyło się niedawno dochodzenie w sprawie komentarzy w mediach społecznościowych, w których popierała terrorystów, jest kolejną osobą, która ma trudności ze zrozumieniem prostych kwestii etycznych:

 


[! Moskwa rozprawiła się ostro z #Izraelem po ogłoszeniu poparcia Tel Awiwu dla #Ukrainy!Dlaczego Izrael tak stanowczo popiera Ukrainę?]

[! Moskwa rozprawiła się ostro z #Izraelem po ogłoszeniu poparcia Tel Awiwu dla #Ukrainy!

Dlaczego Izrael tak stanowczo popiera Ukrainę?] 

Albo Jackie Walker:

 


[DONIESIENIA: Ukraiński parlament uchwala prawo o przymusowym przejęciu całego dobytku rosyjskich obywateli w Ukrainie.Tim Anderson<br />Czy neo#naziści są marginalni w #Ukrainie po 2014 r.? Nie sądzę. #Ukraiński nazista Stepan #Bandera jest upamiętniany dzisiaj w centrum #Kijowa w #Muzeum Majdanu (które świętuje zamach stanu z 2014 r.]

[DONIESIENIA: Ukraiński parlament uchwala prawo o przymusowym przejęciu całego dobytku rosyjskich obywateli w Ukrainie.

Tim Anderson
Czy neo#naziści są marginalni w #Ukrainie po 2014 r.? Nie sądzę. #Ukraiński nazista Stepan #Bandera jest upamiętniany dzisiaj w centrum #Kijowa w #Muzeum Majdanu (które świętuje zamach stanu z 2014 r.]Mógłbym napisać raport na 2000 stron, pokazujący jak wiele z kluczowych postaci stojących za antyizraelską kampania albo popiera Putina, albo pochowało się za maskami, żeby nie ujawnić twarzy.


Zaledwie kilka dni temu poseł do parlamentu Bob Seely nazwał i zawstydził kilku “niemoralnych” brytyjskich prawników, którzy, jak twierdził, pozwolili „pachołkom” Władimira Putina zastraszać i uciszać wolną prasę. Nie wszyscy z nich są dla nas nieznani. Na liście był Hugh Tomlinson, członek palestry wynajęty przez skrajnie lewicowe grupy do zdyskredytowania definicji antysemityzmu IHRA.

 

Jawne opowiedzenie się po stronie Putina nie jest jedyną strategią. Wielu zaczęło haniebnie nazywać Ukrainę – demokratyczne państwo z żydowskim przywódcą – „państwem nazistowskim”. Inni, jak Mohammed El Kurd próbują zrównywać Ukraińców walczących przeciwko rosyjskiej inwazji i zamachowców-samobójców z Hamasu, którzy wsiadają do autobusów i wysadzają w powietrze dzieci. Ci ludzie nie mają wstydu – niemniej przez lata byli bez końca przedstawiani na Zachodzie jako przywódcy „moralnego” sumienia.  

 

Wszystko to stało się przejrzyste teraz, kiedy opadły maski. Antyizraelski aktywizm jest wspierany przez rosyjską kampanię dezinformacji. Tak jak zawsze był.


A wszyscy ci, którzy przekazywali dalej Electronic Intifada, MEE, lub szerzyli słowa któregokolwiek z propagandowych mediów proputinowskich, by demonizować żydowskie państwo – jak wyjaśniają to dzisiaj? To nie są tylko marginalne postaci. Tutaj jest poseł do parlamentu, Wes Streeting, przekazujący dalej propagandowe wideo MEE podczas konfliktu z Hamasem wiosną zeszłego roku:Czy nadal wierzą, że te media są wiarygodnymi źródłami informacji, wartymi dzielenia się nimi ze swoimi zwolennikami? A co z tymi, którzy wymachują palestyńskimi flagami na demonstracjach “Stop the War”? Powinni ze wstydu zwiesić głowy!


Zawsze znaliśmy prawdę. Teraz jest wystawiona na pokaz i wszyscy mogą ją zobaczyć. Ale zasadniczą sprawą jest to:


Musimy być wdzięczni jako Żydzi, że Izrael jest silny i zdolny obronić się przed tymi, którzy chcą go zniszczyć. Poza naszą postępową kawiarnią nadal istnieje stary, niebezpieczny świat, taki jaki był zawsze. Łatwo o tym pamiętać, kiedy rosyjskie czołgi otaczają Kijów. Musimy zapewnić, że wszyscy będziemy o tym pamiętać, także kiedy wody raz jeszcze będą wydawały się zwodniczo spokojne.


Electronic Intifada goes full Putin

3 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier
Brytyjski badacz i bloger dokumentujący antysemityzm brytyjskich mediów, NGO, polityków. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk