Prawda

Sobota, 24 lipca 2021 - 09:44

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory


Khaled Abu Toameh 2020-11-22

Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Na zdjęciu: Ówczesny sekretarz stanu USA, John Kerry (po lewej) spotyka się z Morsim w Kairze 3 marca 2013 roku. (Zdjęcie: wikipedia)
Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Na zdjęciu: Ówczesny sekretarz stanu USA, John Kerry (po lewej) spotyka się z Morsim w Kairze 3 marca 2013 roku. (Zdjęcie: wikipedia)

Czy nowa administracja USA, prawdopodobnie pod przywództwem Joe Bidena, pomoże ożywić Bractwo Muzułmańskie, które jest uważane za organizację terrorystyczną przez Egipt,  Arabie Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Syrię? Dlaczego Bractwo Muzułmańskie nie posiada się z radości z powodu „zwycięstwa” Bidena?  


Niektórzy Arabowie mówią, że niepokoją się, kiedy widzą Bractwo Muzułmańskie świętujące wynik wyborów prezydenckich w USA. Ci Arabowie obawiają się, że Bractwo Muzułmańskie, wspierane przez Katar i Turcję, przygotowuje powrót w czasach (potencjalnej) administracji Bidena.


Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Arabowie chcą także przypomnieć potencjalnie nowej administracji USA, że islamiści i ich zwolennicy są  notorycznymi kłamcami, którzy dbają tylko o własne interesy.  


"Aktywiści i media Bractwa Muzułmańskiego wydają się bardzo entuzjastyczni wobec postępów demokratycznego kandydata, Joe Bidena w wynikach wyborów w USA” – pisze wychodzące w Londynie pismo „The Arab Weekly”.

"Analitycy przypisywali ten entuzjazm ich [Bractwa Muzułmańskiego] pragnieniu powtórki ich doświadczeń z epoki poprzedniego prezydenta, Baracka Obamy, podczas której grali niezwykłą rolę, jadąc na fali powstania ‘Wiosny Arabskiej’…


Popierający Bractwo Muzułmańskie aktywiści i osobistości medialne w Egipcie, Tunezji i państwach Zatoki, nie ukrywali modlitw o zwycięstwo Bidena…


Od początku Bractwo Muzułmańskie nie ukrywało swego poparcia dla Bidena. Przedstawiali go jako zwolennika islamu i muzułmanów, podkreślając fakt, że cytuje hadisy Proroka [Mahometa]…”

W zeszłym tygodniu Bractwo Muzułmańskie opublikowało oświadczenie na swojej oficjalnej witrynie internetowej, w którym napisano, że Bractwo “docenia amerykański proces wyborczy, który dał panu Joemu Bidenowi zwycięstwo w walce o stanowisko nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, zwycięstwo, które dowodzi, że naród amerykański nadal jest w stanie narzucić swoją wolę".  


Oznakowana jako terrorystyczna organizacja oznajmiła z śmiertelną powagą, że “życzy panu Bidenowi, amerykańskiemu narodowi i narodom całego świata dalszego życia w godności z zasadami wolności, sprawiedliwości, demokracji i respektowania praw człowieka”.  


Bractwo Muzułmańskie wezwało Bidena "do zrewidowania polityki poparcia dla [arabskich] dyktatur i zbrodni oraz pogwałceń popełnianych przez tyrańskie reżimy na całym świecie”.


To oświadczenie zdumiało niewielu Arabów, wielu szydziło ze słów Bractwa Muzułmańskiego o "wolności, sprawiedliwości, demokracji i respekcie dla praw człowieka”. Saudyjski autor, Tarik Al-Homajed napisał:

"Jak oczekiwano, organizacja Bractwa Muzułmańskiego wylazła z nory i wydała oświadczenie gratulujące Joemu Bidenowi oraz proszące go, by działał przeciwko tym, których nazywają dyktatorami… Powiedzieliśmy, oczekiwano, ponieważ  Bractwo Muzułmańskie, które potępiało swoich krytyków jako agentów Zachodu i syjonistów, ujawniło swoje oblicze i wzywa Amerykę do interwencji przeciwko naszym krajom, [robiąc to] obecnie pod pretekstem demokracji”.  

Al-Homajed zastanawiał się, czy dyktatury, o których mówi Bractwo Muzułmańskie, obejmują Iran, Turcję i Katar. "Czy dyktaturami są ci, którzy chcą chronić kraje arabskie przed złem Bractwa Muzułmańskiego, przed ich kłamstwami i ich terrorem?” -  Al-Homajed podkreślił, że Bractwo Muzułmańskie opłakiwało Kasema Solejmaniego, dowódcę Siły Kuds Iranu „który walczył z Irakijczykami, Syryjczykami i Libańczykami, i był architektem dewastacji regionu”.


Solejmaniego zabito w precyzyjnym uderzeniu dronu USA 3 stycznia 2020 w Bagdadzie. ONZ oraz Unia Europejska miały nałożone na niego osobiste sankcje i od 2005 roku był na liście terrorystów w USA.  


Egipski politolog, Israa Ahmed Fuad, reagując na wypowiedzi Bractwa Muzułmańskiego, powiedział, że ta organizacja terrorystyczna “na różne sposoby stara się wykorzystać międzynarodowe okoliczności, by odnowić się i wyjść do pierwszego szeregu po tym jak jej sabotażowy projekt zawiódł wraz z upadkiem ich reżimu w Egipcie w 2013 roku” – chodziło o upadek reżimu prezydenta Mohammeda Morsiego.


"Było wiele doniesień, które potwierdzają poparcie Bractwa Muzułmańskiego dla Bidena, żeby organizacja mogła uniknąć restrykcji nałożonych na islamskie ruchy polityczne - dodał Fuad. - Epoka Obamy była dla nich idealnym okresem. Obecnie mają nadzieję, że USA zdejmą ich z listy organizacji terrorystycznych”.  


Marokański badacz, Amin Al-Alawi powiedział, że “świętowanie [przez Bractwo Muzułmańskie] wygranej Bidena odzwierciedla nostalgię za epoką rewolucji i poparcia Demokratów dla Wiosny Arabskiej”. Oskarżył Bractwo Muzułmańskie o to, że “są partnerami administracji Demokratów w rujnowaniu regionu i wspieraniu ekstremizmu. Bractwo Muzułmańskie wierzy, że Biden sprowadzi ich z powrotem do władzy [w Egipcie], szczególnie po tym, jak czteroletnia obecność [prezydenta Donalda] Trumpa przerwała spełnianie ich ambicji”.


Chaled Salah, redaktor naczelny egipskiej gazety “Al-Youm Al-Sabi'”, szydził z gratulacji Bractwa Muzułmańskiego dla Bidena. Salah powiedział, że Bractwo Muzułmańskie ma nadzieję, że Biden będzie naciskał na Egipt, by wypuścił z więzienia wysokich rangą członków tej organizacji terrorystycznej. "Ignorancka grupa [Bractwo Muzułmańskie] tańczy z radości z powodu zwycięstwa Bidena, jak gdyby przygotowywali się do powrotu do władzy na rozkaz z Białego Domu” - skomentował.


Nabil Na'im, były członek egipskiej Organizacji Islamskiego Dżihadu, powiedział, że on także wierzy, iż Bractwo Muzułmańskie stara się “otworzyć nową kartę” z administracją USA. Przez gratulowanie Bidenowi, twierdził Na'im, Bractwo Muzułmańskie oczekuje, że Partia Demokratyczna adoptuje ich, będzie bronić ich istnienia i utoruje im drogę do powrotu na arenę polityczną.


Żadna administracja USA nie może pozwolić sobie na zlekceważenie dzwonów alarmowych, w jakie biją Arabowie po próbach Bractwa Muzułmańskiego przedstawienia siebie jako pokojowej grupy, która chce przynieść wolność i demokrację do świata arabskiego.


Islamiści desperacko pragną powrócić do władzy w Egipcie i dla osiągnięcia tego celu są nawet gotowi umizgiwać się do amerykańskiego “szatana”. To są ci sami islamiści, którzy potępiali Arabów mających jakiekolwiek kontakty z Amerykanami. W obliczu możliwej zmiany administracji w Ameryce Arabowie, którzy nie popierają Bractwa Muzułmańskiego – szczególnie ci, którzy żyją w Egipcie i w państwach Zatoki – mają gorącą nadzieję, że Biden i jego grupa usłyszą głośno i wyraźnie ich dzwony alarmowe.


Why the Muslim Brotherhood Came Out of Its Hole

Gatestone Institute, 11 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 921 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk