Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 23:03

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory


Khaled Abu Toameh 2020-11-22

Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Na zdjęciu: Ówczesny sekretarz stanu USA, John Kerry (po lewej) spotyka się z Morsim w Kairze 3 marca 2013 roku. (Zdjęcie: wikipedia)
Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Na zdjęciu: Ówczesny sekretarz stanu USA, John Kerry (po lewej) spotyka się z Morsim w Kairze 3 marca 2013 roku. (Zdjęcie: wikipedia)

Czy nowa administracja USA, prawdopodobnie pod przywództwem Joe Bidena, pomoże ożywić Bractwo Muzułmańskie, które jest uważane za organizację terrorystyczną przez Egipt,  Arabie Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Syrię? Dlaczego Bractwo Muzułmańskie nie posiada się z radości z powodu „zwycięstwa” Bidena?  


Niektórzy Arabowie mówią, że niepokoją się, kiedy widzą Bractwo Muzułmańskie świętujące wynik wyborów prezydenckich w USA. Ci Arabowie obawiają się, że Bractwo Muzułmańskie, wspierane przez Katar i Turcję, przygotowuje powrót w czasach (potencjalnej) administracji Bidena.


Komunikat, jaki Arabowie wysyłają nowej administracji USA: nie powtarzajcie błędów byłego prezydenta, Baracka Obamy, którego administracja stanęła po stronie egipskiego prezydenta, Mohammeda Morsiego, członka Bractwa Muzułmańskiego. Arabowie chcą także przypomnieć potencjalnie nowej administracji USA, że islamiści i ich zwolennicy są  notorycznymi kłamcami, którzy dbają tylko o własne interesy.  


"Aktywiści i media Bractwa Muzułmańskiego wydają się bardzo entuzjastyczni wobec postępów demokratycznego kandydata, Joe Bidena w wynikach wyborów w USA” – pisze wychodzące w Londynie pismo „The Arab Weekly”.

"Analitycy przypisywali ten entuzjazm ich [Bractwa Muzułmańskiego] pragnieniu powtórki ich doświadczeń z epoki poprzedniego prezydenta, Baracka Obamy, podczas której grali niezwykłą rolę, jadąc na fali powstania ‘Wiosny Arabskiej’…


Popierający Bractwo Muzułmańskie aktywiści i osobistości medialne w Egipcie, Tunezji i państwach Zatoki, nie ukrywali modlitw o zwycięstwo Bidena…


Od początku Bractwo Muzułmańskie nie ukrywało swego poparcia dla Bidena. Przedstawiali go jako zwolennika islamu i muzułmanów, podkreślając fakt, że cytuje hadisy Proroka [Mahometa]…”

W zeszłym tygodniu Bractwo Muzułmańskie opublikowało oświadczenie na swojej oficjalnej witrynie internetowej, w którym napisano, że Bractwo “docenia amerykański proces wyborczy, który dał panu Joemu Bidenowi zwycięstwo w walce o stanowisko nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, zwycięstwo, które dowodzi, że naród amerykański nadal jest w stanie narzucić swoją wolę".  


Oznakowana jako terrorystyczna organizacja oznajmiła z śmiertelną powagą, że “życzy panu Bidenowi, amerykańskiemu narodowi i narodom całego świata dalszego życia w godności z zasadami wolności, sprawiedliwości, demokracji i respektowania praw człowieka”.  


Bractwo Muzułmańskie wezwało Bidena "do zrewidowania polityki poparcia dla [arabskich] dyktatur i zbrodni oraz pogwałceń popełnianych przez tyrańskie reżimy na całym świecie”.


To oświadczenie zdumiało niewielu Arabów, wielu szydziło ze słów Bractwa Muzułmańskiego o "wolności, sprawiedliwości, demokracji i respekcie dla praw człowieka”. Saudyjski autor, Tarik Al-Homajed napisał:

"Jak oczekiwano, organizacja Bractwa Muzułmańskiego wylazła z nory i wydała oświadczenie gratulujące Joemu Bidenowi oraz proszące go, by działał przeciwko tym, których nazywają dyktatorami… Powiedzieliśmy, oczekiwano, ponieważ  Bractwo Muzułmańskie, które potępiało swoich krytyków jako agentów Zachodu i syjonistów, ujawniło swoje oblicze i wzywa Amerykę do interwencji przeciwko naszym krajom, [robiąc to] obecnie pod pretekstem demokracji”.  

Al-Homajed zastanawiał się, czy dyktatury, o których mówi Bractwo Muzułmańskie, obejmują Iran, Turcję i Katar. "Czy dyktaturami są ci, którzy chcą chronić kraje arabskie przed złem Bractwa Muzułmańskiego, przed ich kłamstwami i ich terrorem?” -  Al-Homajed podkreślił, że Bractwo Muzułmańskie opłakiwało Kasema Solejmaniego, dowódcę Siły Kuds Iranu „który walczył z Irakijczykami, Syryjczykami i Libańczykami, i był architektem dewastacji regionu”.


Solejmaniego zabito w precyzyjnym uderzeniu dronu USA 3 stycznia 2020 w Bagdadzie. ONZ oraz Unia Europejska miały nałożone na niego osobiste sankcje i od 2005 roku był na liście terrorystów w USA.  


Egipski politolog, Israa Ahmed Fuad, reagując na wypowiedzi Bractwa Muzułmańskiego, powiedział, że ta organizacja terrorystyczna “na różne sposoby stara się wykorzystać międzynarodowe okoliczności, by odnowić się i wyjść do pierwszego szeregu po tym jak jej sabotażowy projekt zawiódł wraz z upadkiem ich reżimu w Egipcie w 2013 roku” – chodziło o upadek reżimu prezydenta Mohammeda Morsiego.


"Było wiele doniesień, które potwierdzają poparcie Bractwa Muzułmańskiego dla Bidena, żeby organizacja mogła uniknąć restrykcji nałożonych na islamskie ruchy polityczne - dodał Fuad. - Epoka Obamy była dla nich idealnym okresem. Obecnie mają nadzieję, że USA zdejmą ich z listy organizacji terrorystycznych”.  


Marokański badacz, Amin Al-Alawi powiedział, że “świętowanie [przez Bractwo Muzułmańskie] wygranej Bidena odzwierciedla nostalgię za epoką rewolucji i poparcia Demokratów dla Wiosny Arabskiej”. Oskarżył Bractwo Muzułmańskie o to, że “są partnerami administracji Demokratów w rujnowaniu regionu i wspieraniu ekstremizmu. Bractwo Muzułmańskie wierzy, że Biden sprowadzi ich z powrotem do władzy [w Egipcie], szczególnie po tym, jak czteroletnia obecność [prezydenta Donalda] Trumpa przerwała spełnianie ich ambicji”.


Chaled Salah, redaktor naczelny egipskiej gazety “Al-Youm Al-Sabi'”, szydził z gratulacji Bractwa Muzułmańskiego dla Bidena. Salah powiedział, że Bractwo Muzułmańskie ma nadzieję, że Biden będzie naciskał na Egipt, by wypuścił z więzienia wysokich rangą członków tej organizacji terrorystycznej. "Ignorancka grupa [Bractwo Muzułmańskie] tańczy z radości z powodu zwycięstwa Bidena, jak gdyby przygotowywali się do powrotu do władzy na rozkaz z Białego Domu” - skomentował.


Nabil Na'im, były członek egipskiej Organizacji Islamskiego Dżihadu, powiedział, że on także wierzy, iż Bractwo Muzułmańskie stara się “otworzyć nową kartę” z administracją USA. Przez gratulowanie Bidenowi, twierdził Na'im, Bractwo Muzułmańskie oczekuje, że Partia Demokratyczna adoptuje ich, będzie bronić ich istnienia i utoruje im drogę do powrotu na arenę polityczną.


Żadna administracja USA nie może pozwolić sobie na zlekceważenie dzwonów alarmowych, w jakie biją Arabowie po próbach Bractwa Muzułmańskiego przedstawienia siebie jako pokojowej grupy, która chce przynieść wolność i demokrację do świata arabskiego.


Islamiści desperacko pragną powrócić do władzy w Egipcie i dla osiągnięcia tego celu są nawet gotowi umizgiwać się do amerykańskiego “szatana”. To są ci sami islamiści, którzy potępiali Arabów mających jakiekolwiek kontakty z Amerykanami. W obliczu możliwej zmiany administracji w Ameryce Arabowie, którzy nie popierają Bractwa Muzułmańskiego – szczególnie ci, którzy żyją w Egipcie i w państwach Zatoki – mają gorącą nadzieję, że Biden i jego grupa usłyszą głośno i wyraźnie ich dzwony alarmowe.


Why the Muslim Brotherhood Came Out of Its Hole

Gatestone Institute, 11 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk