Prawda

Poniedziałek, 3 października 2022 - 22:56

« Poprzedni Następny »


Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili


Daled Amos 2021-01-19


W 2010 roku Jackson Diehl – zastępca kierownika działu artykułów redakcyjnych w “Washington Post” – napisał artykuł pod tytułem How Obama sabotaged Middle East peace talks [Jak Obama sabotował bliskowschodnie rozmowy pokojowe] między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Obiegową mądrością w owym czasie było twierdzenie, że to Netanjahu jest odpowiedzialny za impas.

 

Diehl nie zgadzał się z tym:


Przez ponad 15 lat palestyński prezydent, Mahmoud Abbas, prowadził rozmowy pokojowe z Izraelem bez żądania zamrożenia budowy żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie. Teraz wydaje się prawdopodobne, że jego nowonarodzone negocjacje z izraelskim premierem, Benjaminem Netanjahu – i ich cel porozumienia o państwie palestyńskim w ciągu roku – umrze, ponieważ Abbas odmawia kontynuowania rozmów bez takiego zamrożenia.  


...Dlaczego więc Abbas upiera się przy tym daremnym stanowisku? W wywiadzie dla izraelskiej telewizji w niedzielę wieczorem przedstawił zadziwiająco szczere wyjaśnienie: "Kiedy Obama doszedł do władzy, oznajmił, że działalność w osiedlach musi ustać" - powiedział. "Kiedy Ameryka to mówi i Europa to mówi, i cały świat to mówi, pan chce, żebym ja tego nie powiedział?"

Ta wypowiedź potwierdziła coś, co wielu obserwatorów Bliskiego Wschodu podejrzewało od dawna: impas w kwestii osiedli rozpoczął się nie od Netanjahu ani Abbasa, ale od Obamy – który przez naleganie na izraelskie zamrożenie stworzył niemal nieprzezwyciężalną przeszkodę dla procesu pokojowego, jaki próbuje promować. [podkreślenia dodane]

Czy Obama umyślnie naciskał na zamrożenie osiedli w nadziei zmuszenia Izraela do ustępstw, czy niezręczną wypowiedzią stworzył impas – tak czy inaczej, ingerencja Obamy zmieniła palestyńskie stanowisko, zamieniając zamrożenie osiedli w nowe żądanie.


Obecnie widzimy, jak coś podobnego dzieje się z koronawirusem.


Jednym z tych, którzy prowadzili kampanię, był “Guardian”, który 3 stycznia oskarżył Izrael o umyślne odmawianie szczepionki palestyńskim Arabom:


[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadnikówGrupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]

[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadników

Grupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]Za tym poszedł cały gang. „Haaretz” 10 stycznia:


[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życiaBlokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]

[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życia

Blokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.

Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]Al Jazeera 13 stycznia:


[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]

[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19

Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]I wiele innych mediów.

 

NIE to jednak mówili sami Palestyńczycy.

 

Palestinian Media Watch informuje, że początkowo AP konsekwentnie mówiła, że są zdecydowani nabyć szczepionkę sami bez pomocy Izraela:

 

21 listopada 2020:‎
AP kontaktuje się z WHO, UNICEF, UNRWA, “by zapewnić, że Palestyna zostanie zaopatrzona we właściwe szczepionki przeciwko koronawirusowi” (Izrael nie jest zaproszony) 

12 grudnia 2020:‎
AP zamawia “cztery miliony dawek rosyjskiej szczepionki… jest oczekiwana w Palestynie pod koniec roku” (pomoc Izraela nie wymagana)

9 stycznia 2021:‎
AP oznajmia: “Cztery firmy produkujące szczepionki [dostarczą szczepionek dla] 70% Palestyńczyków… WHO dostarczy dla 20%” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

9 stycznia 2021:
AP oznajmia: “Zamówiono dwa miliony dawek [od AstraZeneca]… otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od firmy…[Także] od rosyjskiej firmy ‎Sputnik i szczepionka została zamówiona… Nie oczekujemy tylko… pracujemy …” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

Ale z pomocą mediów, które szerzyły fałsz i napadały na Izrael, AP po prostu nie mogła się oprzeć:

 

10 stycznia 2021:‎
Ministerstwo spraw zagranicznych AP żąda, by Izrael “zaopatrzył palestyńską ludność w szczepionki przeciwko koronawirusowi… [Izrael] rasowo dyskryminuje naród palestyński i odmawia mu prawa do [opieki] zdrowotnej… apartheid wobec palestyńskiego narodu w dziedzinie zdrowia”

Niemal można by usłyszeć Abbasa mówiącego teraz: “Kiedy amerykańskie media to mówią i europejskie media to mówią, i cały świat to mówi, chcecie, żebym tego nie powiedział?”

Idąc o krok dalej, oskarżenia o szczepionkę zaczynają zdobywać także miejsce w Kongresie:


[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla PalestyńczykówDemokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]

[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla Palestyńczyków

Demokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]Według tego artykułu, nowa kongresmenka, członkini “progresywnego” skrzydła Partii Demokratycznej” udostępniła artykuł “Guardiana” na swoim koncie mediów społecznościowych.


A teraz, z tą sprawą nadal krążącą w mediach, organizacja “praw człowieka”, B'Tselem, wystosowała raport z oskarżeniem Izraela o apartheid.


[Jewish Voice for PeaceWczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]

[Jewish Voice for Peace

Wczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.

Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…

Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]


B'Tselem i jej przyjaciele zamieszczają to i przekazują dalej w całym Internecie, żeby uzyskać maksymalne nagłośnienie, rzucając wokół twierdzenie, że Izrael jest winny  "żydowskiej supremacji"


[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:TO JEST APARTHEID]

[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:

TO JEST APARTHEID]Oczywiście, Autonomia Palestyńska już oskarża Izrael o apartheid, więc ten raport nie będzie miał wpływu na palestyńską propagandę.

 

Jednak moment opublikowania tego raportu i jego olbrzymie rozpowszechnienie w mediach społecznościowych mogą wskazywać na kampanię wpływania na reprezentantów w Kongresie.

 

To może być jeden ze składników kampanii, której celem jest wywarcie wpływu na nadchodzącą administrację Bidena. Oskarżenia Izraela o odmawianie szczepionki także mogą być częścią tej kampanii.

Jeśli tak, będą to długie 4 lata.

 

When It Comes To Media Attacks On Israel, Timing Is Everything

Elder of Ziyon, 14 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk