Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:24

« Poprzedni Następny »


Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili


Daled Amos 2021-01-19


W 2010 roku Jackson Diehl – zastępca kierownika działu artykułów redakcyjnych w “Washington Post” – napisał artykuł pod tytułem How Obama sabotaged Middle East peace talks [Jak Obama sabotował bliskowschodnie rozmowy pokojowe] między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Obiegową mądrością w owym czasie było twierdzenie, że to Netanjahu jest odpowiedzialny za impas.

 

Diehl nie zgadzał się z tym:


Przez ponad 15 lat palestyński prezydent, Mahmoud Abbas, prowadził rozmowy pokojowe z Izraelem bez żądania zamrożenia budowy żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie. Teraz wydaje się prawdopodobne, że jego nowonarodzone negocjacje z izraelskim premierem, Benjaminem Netanjahu – i ich cel porozumienia o państwie palestyńskim w ciągu roku – umrze, ponieważ Abbas odmawia kontynuowania rozmów bez takiego zamrożenia.  


...Dlaczego więc Abbas upiera się przy tym daremnym stanowisku? W wywiadzie dla izraelskiej telewizji w niedzielę wieczorem przedstawił zadziwiająco szczere wyjaśnienie: "Kiedy Obama doszedł do władzy, oznajmił, że działalność w osiedlach musi ustać" - powiedział. "Kiedy Ameryka to mówi i Europa to mówi, i cały świat to mówi, pan chce, żebym ja tego nie powiedział?"

Ta wypowiedź potwierdziła coś, co wielu obserwatorów Bliskiego Wschodu podejrzewało od dawna: impas w kwestii osiedli rozpoczął się nie od Netanjahu ani Abbasa, ale od Obamy – który przez naleganie na izraelskie zamrożenie stworzył niemal nieprzezwyciężalną przeszkodę dla procesu pokojowego, jaki próbuje promować. [podkreślenia dodane]

Czy Obama umyślnie naciskał na zamrożenie osiedli w nadziei zmuszenia Izraela do ustępstw, czy niezręczną wypowiedzią stworzył impas – tak czy inaczej, ingerencja Obamy zmieniła palestyńskie stanowisko, zamieniając zamrożenie osiedli w nowe żądanie.


Obecnie widzimy, jak coś podobnego dzieje się z koronawirusem.


Jednym z tych, którzy prowadzili kampanię, był “Guardian”, który 3 stycznia oskarżył Izrael o umyślne odmawianie szczepionki palestyńskim Arabom:


[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadnikówGrupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]

[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadników

Grupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]Za tym poszedł cały gang. „Haaretz” 10 stycznia:


[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życiaBlokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]

[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życia

Blokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.

Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]Al Jazeera 13 stycznia:


[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]

[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19

Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]I wiele innych mediów.

 

NIE to jednak mówili sami Palestyńczycy.

 

Palestinian Media Watch informuje, że początkowo AP konsekwentnie mówiła, że są zdecydowani nabyć szczepionkę sami bez pomocy Izraela:

 

21 listopada 2020:‎
AP kontaktuje się z WHO, UNICEF, UNRWA, “by zapewnić, że Palestyna zostanie zaopatrzona we właściwe szczepionki przeciwko koronawirusowi” (Izrael nie jest zaproszony) 

12 grudnia 2020:‎
AP zamawia “cztery miliony dawek rosyjskiej szczepionki… jest oczekiwana w Palestynie pod koniec roku” (pomoc Izraela nie wymagana)

9 stycznia 2021:‎
AP oznajmia: “Cztery firmy produkujące szczepionki [dostarczą szczepionek dla] 70% Palestyńczyków… WHO dostarczy dla 20%” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

9 stycznia 2021:
AP oznajmia: “Zamówiono dwa miliony dawek [od AstraZeneca]… otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od firmy…[Także] od rosyjskiej firmy ‎Sputnik i szczepionka została zamówiona… Nie oczekujemy tylko… pracujemy …” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

Ale z pomocą mediów, które szerzyły fałsz i napadały na Izrael, AP po prostu nie mogła się oprzeć:

 

10 stycznia 2021:‎
Ministerstwo spraw zagranicznych AP żąda, by Izrael “zaopatrzył palestyńską ludność w szczepionki przeciwko koronawirusowi… [Izrael] rasowo dyskryminuje naród palestyński i odmawia mu prawa do [opieki] zdrowotnej… apartheid wobec palestyńskiego narodu w dziedzinie zdrowia”

Niemal można by usłyszeć Abbasa mówiącego teraz: “Kiedy amerykańskie media to mówią i europejskie media to mówią, i cały świat to mówi, chcecie, żebym tego nie powiedział?”

Idąc o krok dalej, oskarżenia o szczepionkę zaczynają zdobywać także miejsce w Kongresie:


[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla PalestyńczykówDemokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]

[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla Palestyńczyków

Demokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]Według tego artykułu, nowa kongresmenka, członkini “progresywnego” skrzydła Partii Demokratycznej” udostępniła artykuł “Guardiana” na swoim koncie mediów społecznościowych.


A teraz, z tą sprawą nadal krążącą w mediach, organizacja “praw człowieka”, B'Tselem, wystosowała raport z oskarżeniem Izraela o apartheid.


[Jewish Voice for PeaceWczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]

[Jewish Voice for Peace

Wczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.

Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…

Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]


B'Tselem i jej przyjaciele zamieszczają to i przekazują dalej w całym Internecie, żeby uzyskać maksymalne nagłośnienie, rzucając wokół twierdzenie, że Izrael jest winny  "żydowskiej supremacji"


[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:TO JEST APARTHEID]

[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:

TO JEST APARTHEID]Oczywiście, Autonomia Palestyńska już oskarża Izrael o apartheid, więc ten raport nie będzie miał wpływu na palestyńską propagandę.

 

Jednak moment opublikowania tego raportu i jego olbrzymie rozpowszechnienie w mediach społecznościowych mogą wskazywać na kampanię wpływania na reprezentantów w Kongresie.

 

To może być jeden ze składników kampanii, której celem jest wywarcie wpływu na nadchodzącą administrację Bidena. Oskarżenia Izraela o odmawianie szczepionki także mogą być częścią tej kampanii.

Jeśli tak, będą to długie 4 lata.

 

When It Comes To Media Attacks On Israel, Timing Is Everything

Elder of Ziyon, 14 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk