Prawda

Niedziela, 19 wrzesnia 2021 - 03:12

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili


Daled Amos 2021-01-19


W 2010 roku Jackson Diehl – zastępca kierownika działu artykułów redakcyjnych w “Washington Post” – napisał artykuł pod tytułem How Obama sabotaged Middle East peace talks [Jak Obama sabotował bliskowschodnie rozmowy pokojowe] między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Obiegową mądrością w owym czasie było twierdzenie, że to Netanjahu jest odpowiedzialny za impas.

 

Diehl nie zgadzał się z tym:


Przez ponad 15 lat palestyński prezydent, Mahmoud Abbas, prowadził rozmowy pokojowe z Izraelem bez żądania zamrożenia budowy żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie. Teraz wydaje się prawdopodobne, że jego nowonarodzone negocjacje z izraelskim premierem, Benjaminem Netanjahu – i ich cel porozumienia o państwie palestyńskim w ciągu roku – umrze, ponieważ Abbas odmawia kontynuowania rozmów bez takiego zamrożenia.  


...Dlaczego więc Abbas upiera się przy tym daremnym stanowisku? W wywiadzie dla izraelskiej telewizji w niedzielę wieczorem przedstawił zadziwiająco szczere wyjaśnienie: "Kiedy Obama doszedł do władzy, oznajmił, że działalność w osiedlach musi ustać" - powiedział. "Kiedy Ameryka to mówi i Europa to mówi, i cały świat to mówi, pan chce, żebym ja tego nie powiedział?"

Ta wypowiedź potwierdziła coś, co wielu obserwatorów Bliskiego Wschodu podejrzewało od dawna: impas w kwestii osiedli rozpoczął się nie od Netanjahu ani Abbasa, ale od Obamy – który przez naleganie na izraelskie zamrożenie stworzył niemal nieprzezwyciężalną przeszkodę dla procesu pokojowego, jaki próbuje promować. [podkreślenia dodane]

Czy Obama umyślnie naciskał na zamrożenie osiedli w nadziei zmuszenia Izraela do ustępstw, czy niezręczną wypowiedzią stworzył impas – tak czy inaczej, ingerencja Obamy zmieniła palestyńskie stanowisko, zamieniając zamrożenie osiedli w nowe żądanie.


Obecnie widzimy, jak coś podobnego dzieje się z koronawirusem.


Jednym z tych, którzy prowadzili kampanię, był “Guardian”, który 3 stycznia oskarżył Izrael o umyślne odmawianie szczepionki palestyńskim Arabom:


[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadnikówGrupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]

[Palestyńczycy wykluczeni z izraelskiego programu szczepień, podczas gdy zastrzyki idą do osadników

Grupy praw człowieka oskarżają Izrael o uchylaniem się przed swoim obowiązkiem wobec milionów na okupowanych terytoriach, którzy mogą miesiącami czekać na szczepienia]Za tym poszedł cały gang. „Haaretz” 10 stycznia:


[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życiaBlokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]

[Szczepionki COVID: Najbardziej zabójczy przykład pogardy Izraela dla palestyńskiego życia

Blokada ludzi w Gazie rzekomo dla celów bezpieczeństwa, to jedno.

Czymś z innego poziomu jest godne pogardy odmawianie im ratującej życie szczepionki]Al Jazeera 13 stycznia:


[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]

[Palestyńczycy rozpaczliwie oczekują szczepionki COVID-19

Odczuwająca brak gotówki AP musi radzić sobie sama, bo Izrael wyklucza Palestyńczyków na okupowanych terytoriach ze swojego programu szczepień COVID-19]I wiele innych mediów.

 

NIE to jednak mówili sami Palestyńczycy.

 

Palestinian Media Watch informuje, że początkowo AP konsekwentnie mówiła, że są zdecydowani nabyć szczepionkę sami bez pomocy Izraela:

 

21 listopada 2020:‎
AP kontaktuje się z WHO, UNICEF, UNRWA, “by zapewnić, że Palestyna zostanie zaopatrzona we właściwe szczepionki przeciwko koronawirusowi” (Izrael nie jest zaproszony) 

12 grudnia 2020:‎
AP zamawia “cztery miliony dawek rosyjskiej szczepionki… jest oczekiwana w Palestynie pod koniec roku” (pomoc Izraela nie wymagana)

9 stycznia 2021:‎
AP oznajmia: “Cztery firmy produkujące szczepionki [dostarczą szczepionek dla] 70% Palestyńczyków… WHO dostarczy dla 20%” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

9 stycznia 2021:
AP oznajmia: “Zamówiono dwa miliony dawek [od AstraZeneca]… otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od firmy…[Także] od rosyjskiej firmy ‎Sputnik i szczepionka została zamówiona… Nie oczekujemy tylko… pracujemy …” (pomoc Izraela niepotrzebna)‎

Ale z pomocą mediów, które szerzyły fałsz i napadały na Izrael, AP po prostu nie mogła się oprzeć:

 

10 stycznia 2021:‎
Ministerstwo spraw zagranicznych AP żąda, by Izrael “zaopatrzył palestyńską ludność w szczepionki przeciwko koronawirusowi… [Izrael] rasowo dyskryminuje naród palestyński i odmawia mu prawa do [opieki] zdrowotnej… apartheid wobec palestyńskiego narodu w dziedzinie zdrowia”

Niemal można by usłyszeć Abbasa mówiącego teraz: “Kiedy amerykańskie media to mówią i europejskie media to mówią, i cały świat to mówi, chcecie, żebym tego nie powiedział?”

Idąc o krok dalej, oskarżenia o szczepionkę zaczynają zdobywać także miejsce w Kongresie:


[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla PalestyńczykówDemokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]

[Nowa kongresmenka krytykuje Izrael w sprawie szczepionek dla Palestyńczyków

Demokratka z Illinois, Marie Newman, powiedziała, że izraelski premier, Benjamin Netanjahu, powinien zapewnić, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu także są szczepieni. Podobno Autonomia Palestyńska bada możliwości otrzymania szczepionek od Izraela]Według tego artykułu, nowa kongresmenka, członkini “progresywnego” skrzydła Partii Demokratycznej” udostępniła artykuł “Guardiana” na swoim koncie mediów społecznościowych.


A teraz, z tą sprawą nadal krążącą w mediach, organizacja “praw człowieka”, B'Tselem, wystosowała raport z oskarżeniem Izraela o apartheid.


[Jewish Voice for PeaceWczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]

[Jewish Voice for Peace

Wczoraj B’Tselem, największa grupa praw człowieka w Izraelu, opublikowała artykuł oznajmiający o zmianie ich języka z opisu Izraela jako “przeciągającej się okupacji” na opisywanie go jako apartheid.

Jesteśmy największą grupą praw człowieka w Izraelu i nazywamy to…

Systematyczne propagowanie supremacji jednej grupy ludzi nad inną musi skończyć się, mówi Hagai El-Ad, dyrektor wykonawczy…]


B'Tselem i jej przyjaciele zamieszczają to i przekazują dalej w całym Internecie, żeby uzyskać maksymalne nagłośnienie, rzucając wokół twierdzenie, że Izrael jest winny  "żydowskiej supremacji"


[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:TO JEST APARTHEID]

[Reżim żydowskiej supremacji od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego:

TO JEST APARTHEID]Oczywiście, Autonomia Palestyńska już oskarża Izrael o apartheid, więc ten raport nie będzie miał wpływu na palestyńską propagandę.

 

Jednak moment opublikowania tego raportu i jego olbrzymie rozpowszechnienie w mediach społecznościowych mogą wskazywać na kampanię wpływania na reprezentantów w Kongresie.

 

To może być jeden ze składników kampanii, której celem jest wywarcie wpływu na nadchodzącą administrację Bidena. Oskarżenia Izraela o odmawianie szczepionki także mogą być częścią tej kampanii.

Jeśli tak, będą to długie 4 lata.

 

When It Comes To Media Attacks On Israel, Timing Is Everything

Elder of Ziyon, 14 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 951 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk