Prawda

Piątek, 1 lipca 2022 - 03:27

« Poprzedni Następny »


Zawieszenie broni? Śliska sprawa, kiedy masz do czynienia z Hamasem


Sheri Oz 2021-05-23


Przeglądanie Twittera i Facebooka pokazuje, że większość świata uważa, że Izrael nie grał fair podczas najnowszej operacji pod kryptonimem Strażnik Murów, więc naciskał na zawieszenie ognia. My mamy Żelazną Kopułę i schrony, a biedni Gazańczycy zaledwie słyszą ostrzegające stuknięcie w dach lub dostają telefon z informacją, że budynek za chwilę zostanie zrównany z ziemią, ponieważ Hamas trzyma w nim terrorystyczną infrastrukturę. Choć więc ratują życie, bo ludzie mają dość czasu na opuszczenie budynku, ich domy zostają zniszczone. Tak właśnie dzieje się, kiedy terroryści prowadzą militarne operacje wśród cywilnej populacji.

Kiedy Izraelczycy zaczęli słyszeć pogłoski o rychłym zawieszeniu broni, wielu reagowało w mediach społecznościowych wyrazami poparcia dla dalszej walki aż do rozstrzygającego zwycięstwa Izraela. Na przykład:


Netanjahu i Gantz:<br />Czy możecie spojrzeć w oczy tej matki i powiedzieć jej – Nigdy więcej!<br />Jeśli nie, to nie jest to zawieszenie ognia, ale haniebne poddanie się terrorowi.
Netanjahu i Gantz:
Czy możecie spojrzeć w oczy tej matki i powiedzieć jej – Nigdy więcej!
Jeśli nie, to nie jest to zawieszenie ognia, ale haniebne poddanie się terrorowi.


Już planowano demonstrację na 23 maja, by uświadomić rządowi, że ludzie rozumieją i popierają potrzebę kontynuowania do czasu, kiedy całkowicie wyeliminuje się zagrożenie ze strony Hamasu:20 maja około godziny 21, napisałam następujące słowa na mojej stronie Facebooka:

Nie podoba mi się to, co słyszę o zawieszeniu broni. Zupełnie mi się to nie podoba!!
Musimy rzucić Hamas na kolana. Nie mogą mieć wobec nas absolutnie żadnych żądań. Jeśli pozwolimy im na dyktowanie nam CZEGOKOLWIEK, to przegraliśmy i olbrzymie szkody uczynione terrorystycznej infrastrukturze i personelowi nie zdadzą się na nic. Po prostu marnowanie czasu i pieniędzy. Niech podniosą białą flagę.

Nie interesuje mnie, co mówi się za zamkniętymi drzwiami. Musi to być jasne dla wszystkich, że próbowali nas zabić – ZNOWU! – i że przegrali – ZNOWU!

Gdyby nasi przywódcy mieszkali w Otef Gaza [miejscowości blisko granicy z Gazą] nie rozważaliby tego zawieszenia ognia i nie rozważaliby zawieszenia ognia w 2014 roku i zajęliby się zapalającymi latawcami i balonami. To jest skandal.

A potem wczoraj, 21 maja o 2 godzinie w nocy, zawieszenie broni, któremu jest przeciwna większość populacji Izraela, weszło w życie. Zamieściłam moją reakcję około 6:30 rano, kiedy obudziłam się do tej ponurej wiadomości:

Jestem przeciwko temu zawieszeniu ognia. I będę jeszcze bardziej przeciwko, jeśli okaże się, że ustąpiliśmy przed żądaniami Hamasu. Nigdy jeszcze nie byłam tak wściekła na nasz rząd jak jestem teraz.

Hamas nadal przetrzymuje zwłoki naszych żołnierzy; Hamas nadal więzi dwóch psychicznie chorych Izraelczyków i nie pozwala na żaden kontakt z rodzinami ani na zweryfikowanie ich sytuacji przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Hamas jest nadal uzbrojony i wkrótce odnowi swój zapas broni. Chcą, by młodzi Arabowie mogli gromadzić kamienie i koktajle Mołotowa w meczecie na Wzgórzu Świątynnym i by izraelska armia nie miała pozwolenia na zaprowadzenie prawa i porządku. Innymi słowy, to jest tylko chwilowa przerwa w działaniach wojennych, w których Izrael pokazał swój potencjał i możliwości technologiczne, ale w jakim celu? Odstraszenia? Wielu wątpi, by to zostało osiągnięte, szczególnie w sytuacji, kiedy prezydent USA, Biden, popiera Iran, który stoi za Hamasem i Hezbollahem.  

 

Kay Wilson, izraelska przewodniczka, autorka książki The Rage Less Travelled i pianistka jazzowa, napisała krótki post z wyjaśnieniem tego, co większość ludzi Zachodu – zarówno tych, którzy byli zaangażowani w negocjacje o zawieszeniu ognia, jak tych, którzy hałaśliwie wyrażają swoje opinie w mediach społecznościowych – wydają się nie rozumieć:


Każdy człowiek z Zachodu, który próbuje interweniować, by osiągnąć zawieszenie broni, powinien wiedzieć, że:Nie ma arabskiego słowa na “zawieszenie broni”.<br />Jest tylko “hudna”Dżihadysci zgadzają się na “hudna” (ahem *zawieszenie broni) w pewnych sytuacjach, by zyskać czas na ponowne uzbrojenie się przeciwko “Kufar” (heretykom, wrogom).  Zgadzają się na hudna, żeby móc się ponownie uzbroić aż poczują się silniejsi, niezależnie od tego, jak dużo czasu może to zabrać.  Hudna w historii zawsze były zawierane bez bezpośrednich negocjacji z wrogiem – tak samo, jak dzieje się teraz.Od 20 lat jesteśmy pod nieustannymi atakami Hamasu mimo że NIE MA ANI JEDNEGO Żyda w Gazie. Kiedy był przejściowy spokój, to dlatego, że była to hudna,Hudna nie jest i nigdy nie była krokiem ku pokojowi.

Każdy człowiek z Zachodu, który próbuje interweniować, by osiągnąć zawieszenie broni, powinien wiedzieć, że:

Nie ma arabskiego słowa na “zawieszenie broni”.
Jest tylko “hudna”

Dżihadysci zgadzają się na “hudna” (ahem *zawieszenie broni) w pewnych sytuacjach, by zyskać czas na ponowne uzbrojenie się przeciwko “Kufar” (heretykom, wrogom).  

Zgadzają się na hudna, żeby móc się ponownie uzbroić aż poczują się silniejsi, niezależnie od tego, jak dużo czasu może to zabrać.  

Hudna w historii zawsze były zawierane bez bezpośrednich negocjacji z wrogiem – tak samo, jak dzieje się teraz.

Od 20 lat jesteśmy pod nieustannymi atakami Hamasu mimo że NIE MA ANI JEDNEGO Żyda w Gazie. Kiedy był przejściowy spokój, to dlatego, że była to hudna,

Hudna nie jest i nigdy nie była krokiem ku pokojowi.Samer Berany, członek Rady Miejskiej druzyjskiego miasta, Dalijat el-Carmel, napisał:

Co za rozczarowanie! W mediach wrogowie wysławiają [swoje zwycięstwo] i radują się, są zdecydowani spełnić swoją wizję [pozbycia się Izraela], podczas gdy my w Izraelu jesteśmy entuzjastami spokoju. Właśnie osiągnęliśmy spokój i będzie on trwał do następnej rundy [działań wojennych]. Technologicznie przeważająca armia nie może zwyciężyć nad ideologią. Musimy stać się silniejsi pod względem własnej ideologii, bo zadanie rozpoczęte przez Wojnę o Niepodległość – budowanie Ziemi Izraela – nie jest zakończone.

Więcej szczegółów podaje jerozolimska autorka i komentatorka, Zehava Englard Shapiro:


O tym “zawieszeniu broni”…<br />Wszyscy znamy powody, dla których Izrael zgodził się na „zawieszenie broni”.   <br />Klika Bidena odcięłaby możliwość używania Żelaznej Kopuły, paraliżując Izrael,  uniemożliwiając naszej armii obronę obywateli przed tysiącami rakiet i pocisków wroga, zamieniając społeczeństwo w łatwy cel na łasce terrorystycznych armii u naszych granic.  <br />Demokraci w praktyce pracują w synchronizacji z Hamasem przeciwko Izraelowi. Absolutnie nie ma innego sposobu patrzenia na to. Ktokolwiek nadal uważa, że USA są prawdziwym sojusznikiem Izraela, znajduje się w poważnym stanie ułudy.<br />Te dni minęły. Są skończone. Jest niemal śmieszne jak zagorzali amerykańsko-żydowscy zwolennicy Bidena (szczególnie ci, którzy twierdzą że popierają Izrael) czepiają się jego słabiutkiego oświadczenia, że „Izrael ma prawo bronić się”, a równocześnie grozi naszemu premierowi wstrzymaniem tych właśnie środków, którymi się bronimy.<br />Uwaga: nie potrzebujemy, by jakikolwiek kraj mówił nam, że mamy prawo bronić się. Co za absurdalne oświadczenia. Czy ktokolwiek kwestionuje prawo jakiegokolwiek innego kraju do bronienia się, kiedy jest atakowany? Dość tego nonsensu. Izrael nie musi być nikomu “wdzięczny” za takie zapewnienia. <br />W świetle działań USA przeciwko Izraelowi, co jest nie do zaakceptowania ze strony domniemanego sojusznika, Izrael musi planować swoją przyszłość biorąc to pod uwagę.<br />Musi przestawić zmienne w równaniu i uwolnić się od roli ofiary taktyki silnej ręki.<br />Z całą pewnością przyjdzie następna runda ze strony Hamasu, jak również Hezbollahu. Iran nauczył się cennej lekcji ze swojego najnowszego, zastępczego ataku na Izrael.<br />Mają poparcie Bidena. Otrzymają więcej funduszy w podsypanej dolarami umowie nuklearnej, która przynosi korzyści tylko im.<br />Mają poparcie wielu izraelskich Arabów, którzy jawnie poparli Hamas  na ulicach Israela w tej najnowszej wojnie.<br />Planują następne posunięcie przeciwko Izraelowi i Izrael musi być przygotowany.

O tym “zawieszeniu broni”…


Wszyscy znamy powody, dla których Izrael zgodził się na „zawieszenie broni”.   


Klika Bidena odcięłaby możliwość używania Żelaznej Kopuły, paraliżując Izrael,  uniemożliwiając naszej armii obronę obywateli przed tysiącami rakiet i pocisków wroga, zamieniając społeczeństwo w łatwy cel na łasce terrorystycznych armii u naszych granic.  


Demokraci w praktyce pracują w synchronizacji z Hamasem przeciwko Izraelowi. Absolutnie nie ma innego sposobu patrzenia na to. Ktokolwiek nadal uważa, że USA są prawdziwym sojusznikiem Izraela, znajduje się w poważnym stanie ułudy.


Te dni minęły. Są skończone. Jest niemal śmieszne jak zagorzali amerykańsko-żydowscy zwolennicy Bidena (szczególnie ci, którzy twierdzą że popierają Izrael) czepiają się jego słabiutkiego oświadczenia, że „Izrael ma prawo bronić się”, a równocześnie grozi naszemu premierowi wstrzymaniem tych właśnie środków, którymi się bronimy.


Uwaga: nie potrzebujemy, by jakikolwiek kraj mówił nam, że mamy prawo bronić się. Co za absurdalne oświadczenia. Czy ktokolwiek kwestionuje prawo jakiegokolwiek innego kraju do bronienia się, kiedy jest atakowany? Dość tego nonsensu. Izrael nie musi być nikomu “wdzięczny” za takie zapewnienia. 


W świetle działań USA przeciwko Izraelowi, co jest nie do zaakceptowania ze strony domniemanego sojusznika, Izrael musi planować swoją przyszłość biorąc to pod uwagę.


Musi przestawić zmienne w równaniu i uwolnić się od roli ofiary taktyki silnej ręki.


Z całą pewnością przyjdzie następna runda ze strony Hamasu, jak również Hezbollahu. Iran nauczył się cennej lekcji ze swojego najnowszego, zastępczego ataku na Izrael.


Mają poparcie Bidena. Otrzymają więcej funduszy w podsypanej dolarami umowie nuklearnej, która przynosi korzyści tylko im.


Mają poparcie wielu izraelskich Arabów, którzy jawnie poparli Hamas  na ulicach Israela w tej najnowszej wojnie.


Planują następne posunięcie przeciwko Izraelowi i Izrael musi być przygotowany.Trudno jest znaleźć izraelskie głosy, czy to na lewicy, czy na prawicy, popierające zawieszenie broni, poza tymi w kraju, którzy chcą, by przestało to być żydowskie państwo.


Osobiście, choć miło jest wiedzieć, że spokojnie prześpię noc i że mogę pójść na zakupy bez groźby, że nagle będę musiała biec do schronu, mam niepokój w duszy. Nie ufam temu “spokojowi”. To jest udawany “spokój”. Jeśli będzie trwać wystarczająco długo, zapomnę o leżącym u podstaw stresie i będę funkcjonować, jakby wszystko było w porządku. Aż znowu zagrzechocze żmija. To nie jest kwestia “jeśli”, ale “kiedy”. I dlatego zastanawiam się, dlaczego nasz rząd nie opiekuje się nami lepiej od czasu, kiedy wyszliśmy z Gazy i otwarły się wrota piekieł.

 

Ceasefire: A Slippery Thing when Dealing with Hamas

Israeli Diaries, 22 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaSheri Oz


Urodzona w Kanadzie w 1951 roku, w wieku 26 lat wyemigrowała do Izraela, gdzie studiowała rolnictwo, po studiach wróciła do Kanady, studiowała psychologię. W 1986 wróciła do Izraela zajmując się psychoterapią rodzin. Autorka książki  Overcoming Childhood Sexual Trauma: A Guide to Breaking Through the Wall of Fear for Practitioners and Survivors


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 249 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24
Dlaczego Izrael jest tak nieudolny w wydalaniu Arabów?   Flatow   2022-06-20
Szawuot, wojna sześciodniowa i żałosny status quo na Wzgórzu Świątynnym   Blum   2022-06-17
Lekcja z prawdopodobnego upadku rządu? Przestańcie martwić się o międzynarodową opinię   Tobin   2022-06-14
Kto jest winien zamieszek w Jerozolimie?   Yemini   2022-06-13
Wojna sześciodniowa z 1967 roku: dlaczego nadal ma znaczenie   Harris   2022-06-06
Nieuczciwość Petera Beinarta wobec Ben Guriona i sprawa „transferu ludności”     2022-05-25
List do “Drogiej Europy”   Rosenthal   2022-05-24
Izrael, Holocaust i błąd logiczny post hoc   Jacoby   2022-05-14
Hamas musi zostać zniszczony   Rosenthal   2022-05-09
Dżihad niejedno ma imię   Ruthie   2022-04-11
Antysyjoniści dla Palestyny dyskutują o izraelskich Mizrachijczykach     2022-03-30
Pytania, które zadają Izraelczycy, kiedy jest kolejny zamach terrorystyczny     2022-03-25
Izrael i lekcje z Wiednia i Ukrainy   Fitzgerald   2022-03-21
Wielki przywilej bycia Żydem   Altabef   2022-02-26
Co naprawdę znaczy syjonizm?   Rosenthal   2022-02-21
Na pogardę nie odpowiadamy prośbą o litość   Rosenthal   2022-02-10
Amnesty zniekształca moją arabską tożsamość i niszczy Izrael   Haddad   2022-02-05
Arabski rasizm i “żydowskie państwo”   Toameh   2022-01-21
Powtarzanie słów “nigdy więcej” w obliczu narastającego antysemityzmu   Lyons   2022-01-16
Dlaczego potrzebują podwójnych standardów wobec przemocy na Zachodnim Brzegu?   Tobin   2021-12-29
Izrael – najlepsze miejsce, żeby być Arabem   Eid   2021-12-28
Myśl o żydowskiej Palestynie: nie dla salonowych Żydów     2021-12-24
Światło przewodnie dla rdzennych narodów   Trotter   2021-12-04
Co przemawia przeciw otworzeniu amerykańskiego konsulatu w Jerozolimie   Collins   2021-11-25
Syjonizm humanistyczny, czyli dlaczego warto dostrzegać łajdactwo antysyjonizmu   Koraszewski   2021-11-24
Kiedy Palestyna była koszerna   Rose   2021-11-08
Zrozumieć nienawiść do Izraela   Rosenthal   2021-11-03
To jest plemienny konflikt   Rosenthal   2021-10-30
Paragraf międzynarodowej konwencji, który dowodzi, że Human Rights Watch wypacza międzynarodowe prawo przeciwko Izraelowi     2021-10-18
Dlaczego Żydzi tak pospiesznie bronią swoich wrogów?   Julius   2021-10-16
“Syjoniści” uczą syjonizmu   Tsalic   2021-10-07
O samowystarczalności w zakresie obrony   Rosenthal   2021-10-04
Raport ONZ z 1949 roku pokazuje, że Arabowie nie chcieli Jerozolimy – chcieli tylko odebrać ją Żydom     2021-09-28
Kiedy zostanie zdyskredytowany mit o “szczęśliwym dhimmi”?   Julius   2021-09-27
Dlaczego Oslo nadal panuje   Glick   2021-09-23
Izrael i niekończąca się wojna z Gazą   Fitzgerald   2021-09-08
Walczcie wreszcie, do diabła!   Rosenthal   2021-09-05
Sprawa roszczeń: dlaczego Polska ma rację   Leibovitz   2021-08-20
Antysemityzm i żydowskie państwo   Rosenthal   2021-08-19
Co “wszyscy wiedzą”   Rosenthal   2021-08-16
Dla antysemitów Żyd jest Żydem i tylko Żydem   Harris   2021-07-22
Co możemy w tej sprawie zrobić?   Rosenthal   2021-07-17
Naiwna wiara w rozwiązania w postaci dwóch państw   Bard   2021-07-14
Krytycy Izraela są pełni odrazy wobec żydowskiej suwerenności i siły militarnej   Bernstein   2021-07-09
“Ha’aretz” jest wrogiem narodu żydowskiego   Rosenthal   2021-07-08
Apartheid – etykietka i oszczerstwo   Collins   2021-07-06
Syjonizm i demokracja   Rosenthal   2021-07-02
Komu potrzebne jest państwo Izrael?   Rosenthal   2021-07-01
Dlaczego Izrael nie powinien odwoływać jerozolimskiego marszu flag   Meir   2021-06-11
Theodor Herzl żyje, ma się dobrze i mieszka w Nowym Jorku (a także Los Angeles, Paryżu i Londynie)   Friedman   2021-06-08
Etiopscy Żydzi i słoń w antyizraelskim salonie   Frantzman   2021-06-07
Najbardziej niezwykły przykład oszczędzania cywilów w historii wojen     2021-05-28
Zawieszenie broni? Śliska sprawa, kiedy masz do czynienia z Hamasem   Oz   2021-05-23
Dlaczego arabscy posłowie do Knesetu nienawidzą państwa   Rosenthal   2021-04-16
Mansour Abbas i libanizacja Izraela   Kedar   2021-04-11
Nowa, lepsza definicja antysemityzmu     2021-04-03
Narodził się Nowy Kongres Syjonistyczny   Flayton   2021-03-27
Kiedy kulturowe zawłaszczenie i historyczny rewizjonizm są aktami wojny   Glick   2021-03-26
W Izraelu wszyscy Żydzi są rodziną. Nienawistnicy chcieliby z tym skończyć     2021-03-24
Bliski Wschód: Duchy suwerennej przeszłości   Linder Kahn   2021-03-18
Czy Palestyńczycy mogą być w błędzie?   Abdul-Hussain   2021-03-15
Wyjaśnienie Jidyszkajt… po arabsku!   Tsalic   2021-03-12
Izrael potrzebuje Ameryki, ale epoka satelickiego państwa minęła   Tobin   2021-03-11
Co dobre, a co złe dla Żydów i reszty świata?   Koraszewski   2021-03-01
Zrozumieć oszczerstwo B’Tselem o “apartheidzie”   Ini   2021-02-05
Guardian: Izrael jest państwem ”żydowskich suprematystów”, które nie ma prawa istnieć   Levick   2021-01-21
Krytyka oskarżenia Izraela o apartheid przez organizację B’Tselem   Kontorovich   2021-01-16
Pandemia zniszczyła turystykę protestu   Frantzman   2021-01-15
Czy nowy pokój na Bliskim Wschodzie jest wystarczająco zaraźliwy, by rozprzestrzenić się do arabskich Izraelczyków?   Amos   2021-01-05
Być może potencjał dla Porozumień Abrahamowych istniał przez cały czas   Amos   2020-12-18
David Ben Gurion o moralnym argumencie na rzecz żydowskiego państwa w Palestynie z arabską mniejszością   Gurion   2020-12-08
Iran i powrót do jaskini ech   Rosenthal   2020-12-04
Saeb Erekat - bohater palestyńskiej walki o pokój   Koraszewski   2020-11-08
Hej, panie “Wybitny Żydzie Brytyjski”: bądź człowiekiem i powiedz „Przepraszam”   Tsalic   2020-11-03
Czy proizraelska polityka Trumpa ostanie się po wyborach?   Tobin   2020-11-01
Pamiętając premiera Rabina w 25. rocznicę jego zamordowania   Collins   2020-10-25
Czy kiedykolwiek zapanuje pokój?   Frantzman   2020-10-23
Największym wrogiem Palestyńczyków jest archeologia   Flatow   2020-10-22
Co Trump zrobił dla pokoju na Bliskim Wschodzie?     2020-10-13
Honor/hańba i arabskie reakcje na porozumienie Izrael-ZEA     2020-08-26
Czy palestyńskie weto żyje, czy jest martwe?   Glick   2020-08-23
Pierwszy krok w kierunku pokoju?   Koraszewski   2020-08-18
Co byłoby, gdyby nie było “okupacji”? Antysyjoniści z lat 1950. dostarczają odpowiedzi     2020-08-11
Do kogo należy ta ziemia?   Rosenthal   2020-08-09
Stabilność dla naszych wrogów   Glick   2020-07-31
Żydzi z przywilejem   Kerstein   2020-07-21
Czy Izrael “kradnie” prywatną ziemię palestyńską na Zachodnim Brzegu?   Fitzgerald   2020-07-15
Proizraelscy demokraci i ich fundamentalne niezrozumienie problemu     2020-07-11
Boris, Tarcza Izraela   Tsalic   2020-07-09
Teraz jest czas na przełamanie izraelsko-palestyńskiego impasu   Rosenthal   2020-06-29
Więc myślisz, że wiesz, kim są Izraelczycy?   Collier   2020-06-25
Krótka historia niekończącego się konfliktu   Rosenthal   2020-06-06
Jerozolima 1948-1967- 2020   Steinberg   2020-05-31
Czas próby dla premiera i dla kraju   Collins   2020-05-30
Anektujcie to wreszcie   Rosenthal   2020-05-14
Petycja palestyńskich robotników: pożyczka dla AP na pomoc w związku z koronawirusem wesprze terroryzm i zignoruje robotników   Oz   2020-05-12
Palestyńczycy, Izrael i koronawirus   Kemp   2020-05-11
Jak wyglądałby świat bez państwa Izrael?   Tobin   2020-05-09
Jestem syjonistą i jestem z tego dumny     2020-05-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk