28 stycznia, z okazji Międzynarodowego Dnia Holocaustu, jordańska internetowa witryna informacyjna almamlakahnews.com zamieściła artykuł stwierdzający, że Holocaust był najbardziej ohydną zbrodnią w historii ludzkości i że wszystkie narody muszą z tego wyciągnąć lekcję. Dalej w artykule napisano, że chociaż reżim Niemiec nazistowskich przestał istnieć, antysemityzm nie zniknął ze świata i także dzisiaj jesteśmy świadkami ataków na Żydów. Tak więc z antysemityzmem musi się walczyć, jak też z wszystkimi innymi rasistowskimi i ekstremistycznymi ideologiami, które w ostatecznym rachunku zawsze prowadzą do rozlewu krwi.
Należy zauważyć, że artykuł został także zamieszczony na stronie Facebooka tej witryny, którą śledzi około 10 tysięcy ludzi. Poniżej podajemy fragmenty:
Holocaust jest najbardziej ohydną zbrodnią w historii ludzkości Od 2006 r. świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Holocaustu 27 stycznia. Ponad 100 krajów na całym świecie obchodzi ten dzień, włącznie z niektórymi krajami muzułmańskimi, jak Albania, Azerbejdżan i Senegal... Każdy, kto bada lekcje Holocaustu, znajduje, że są one uniwersalne i muszą być nauczane wszystkim narodom, niezależnie od ich tożsamości i religii, żeby zapobiec w przyszłości zdarzeniu się innego ludobójstwa.
Należy powiedzieć, że żydowski Holocaust jest najbardziej ohydną i koszmarną zbrodnią w historii ludzkości. Kierownictwo Niemiec nazistowskich w owych dniach rozpoczęło II wojnę światową z motywów czysto ideologicznych, które były zakotwiczone w dwóch głównych zasadach:
1. Ambicji opanowania Europy i całego świata i ustanowienia globalnej hierarchii rasowej, na której szczycie byłyby ludy północy, które należą do rasy aryjskiej.
2. Antysemityzmie: naziści uważali Żydów za diabłów i za swoich najgorszych wrogów, próbujących przeszkodzić im w realizacji ideologii nazistowskiej. Dlatego też zabrali się za eksterminację całego narodu żydowskiego. Ich planem strategicznym, nazwanym Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Żydowskiej w Europie, było zabicie 11 milionów Żydów. W oparciu o ideologię nazistowską, [której celem było] ustanowienie nowego, rasowego porządku świata, większość Niemców została przekonana o konieczności unicestwienia tylu [ludzi] narodu żydowskiego, ile to możliwe, jak również innych narodów, takich jak Polacy.
Zaprzeczanie Holocaustowi jest także niebezpiecznym zjawiskiem
Żydowski Holocaust w Europie ma daleko idące implikacje globalne, nikt bowiem nie może przewidzieć, kto będzie kolejną ofiarą szalonych ideologii ekstremistycznych. Nie zapominajmy, że ekstremistyczne ideologie globalne, jak nazizm w przeszłości i globalny terror obecnie, w ostatecznym rachunku prowadzą do straszliwego rozlewu krwi. Należy podkreślić, że także po II wojnie światowej i po żydowskim Holocauście świat był świadkiem – i nadal jest świadkiem – kolektywnych masakr i eksterminacji, jak ludobójstwo w Darfurze w Sudanie, w Kambodży i w Ruandzie, lub masy ofiar [zabitych podczas] konfliktu w Syrii.
W świetle tego wszystkiego podkreślmy raz jeszcze, że antysemityzm nie skończył się, mimo że reżim nazistowski już nie istnieje. [W rzeczywistości] jesteśmy dzisiaj świadkami wzrostu tego zjawiska, włącznie z atakami na Żydów europejskich przez organizacje neonazistowskie. Nie mniej groźne… jest to, że niektórzy ludzie nadal zaprzeczają Holocaustowi, kwestionując jego prawdziwość lub zakres. Inni są niechętni do zajęcia zdecydowanego stanowiska przeciwko tym, którzy są odpowiedzialni za propagandę antysemicką.
Dlatego też musimy współpracować i przeciwstawić się niebezpieczeństwu rasizmu i jego koszmarnym implikacjom, bowiem rasizm jest śmiertelną trucizną, która pochłania ludzi, włącznie z tymi, którzy ją szerzą.
Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/
If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org.
MEMRI WASHINGTON, 1819 L St., NW, 5th floor
Washington DC, 20036
Tel: 1-202-955-9070