Prawda

Niedziela, 3 lipca 2022 - 04:50

« Poprzedni Następny »


Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie


Raymond Ibrahim 2022-05-21


Dwudziestego czwartego kwietnia 2022 r. wielki imam Al Azhar, najbardziej prestiżowego uniwersytetu islamu, wygłosił przemówienie przed głowami państw, z prezydentem Egiptu al-Sisi siedzącym w pierwszym rzędzie, podczas państwowych obchodów Laylat al-Qadr („Noc Mocy”), która w nauczaniu islamu jest nocą, w której Allah po raz pierwszy objawił Koran Mahometowi.


Przy tej podniosłej okazji wygłaszający przemówienie, Wielki Imam Szejk Ahmed al-Tayeb – prawdopodobnie „ najbardziej wpływowy muzułmanin na świecie ” – wychwalał islam pod niebiosa. Szczególnie interesujące było jednak przedstawienie historii przez al-Tayeba. W pewnym momencie powiedział:


W kilka lat po śmierci proroka Mahometa (Allahu miej go w swojej opiece i obdarz go pokojem) islamskie podboje [dosłownie „otwarcie”, futuhat] spowodowały upadek dwóch najpotężniejszych imperiów, które dzieliły i kontrolowały każdy zakątek Bliskiego Wschodu, a ich ziemie w Iraku, Syrii, Egipcie i Afryce Północnej, po dziś dzień stały się ziemiami islamskimi.

To oczywiście jest prawdą. Dwa imperia, o których mówi szejk, to Cesarstwo Wschodniorzymskie („Bizancjum”) i Imperium Sassanidów w Persji. Większość ziem, o których mówił al-Tayeb — od Syrii i Egiptu na wschodzie po Maroko i Algierię na zachodzie — była chrześcijańska i zarządzana przez Wschodnie Cesarstwo Rzymskie. Tylko Iran i część Iraku znajdowały się pod rządami Sassanidów i religii Zoroastrian. W VII wieku muzułmanie podbili i zislamizowali wszystkie te ziemie.


Jak zwykle jednak, jeśli chodzi o przekazy islamskie, fakty szybko mieszają się z fikcją. Po złożeniu powyższego oświadczenia al-Tayeb zaoferował to:

Te [muzułmańskie] podboje nie były podbojami kolonialnymi, które opierają się na metodach grabieży, ucisku, kontroli i polityce dominacji i zależności, [które wszystkie] pozostawiają narody w ruinie.

Następnie potępił podboje kolonialne, które  uciskiem i grabieżą – co było atakiem na historyczną kolonizację Bliskiego Wschodu przez Europę i kontynuował:

Tak, islamskie podboje nie były takie – nie były dominowaniem nad narodami i kontrolowaniem ich z arogancją siły i broni; raczej doprowadziły do nowego wytrysku życia – pełnej wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości – która płynęła w żyłach tych [kiedyś] bezsilnych ludzi.

Trudno jest wystarczająco mocno podkreślić, jak całkowicie surrealistyczne są takie twierdzenia, przynajmniej dla tych, którzy znają prawdziwą historię islamu. Podboje wszystkich ziem chrześcijańskich wymienionych przez Wielkiego Imama (od Syrii na wschodzie po Maroko na zachodzie), jak również chrześcijańskich ziem podbitych przez islam później (które al-Tayeb zignorował, ponieważ rządy islamskie zostały ostatecznie obalone) –  Hiszpanii, wysp śródziemnomorskich, Azji Mniejszej, krajów na Bałkanach itd. – charakteryzowały się rozlewem krwi, masakrami, terrorem, zniewoleniem, grabieżą oraz uciskiem podbitych i eksploatacją ich zasobów na wielką skalę. Strona po stronie Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islamem and the West wyraźnie to dokumentuje, opierając się zarówno na chrześcijańskich, jak i muzułmańskich źródłach.


Jeszcze bardziej absurdalne jest twierdzenie wielkiego imama, że narody chrześcijańskie i wyznające zaratusztrianizm, żyjące pod imperiami wschodniorzymskim i Sasaanidzkim, były szczęśliwe, że zostały „wyzwolone” mieczem islamu i że – widząc, że islam był religią „wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości” — chętnie odpowiedzieli masowym nawracaniem się na islam.


Jak dobrze wiadomo, rzekomo „wyzwolone” narody – te, które przeżyły początkowe masakry i zniewolenia – które wolały pozostać chrześcijanami, zaratusztrianami lub żydami, mogły to zrobić tylko stając się dhimmi, obywatelami drugiej kategorii, którzy musieli regularnie opłacać daninę (dżizja) i stosować się do wielu upokarzających restrykcji społecznych (jak opisano w „ Warunkach Omara ”). Pragnienie, by nie być finansowo oskubanym lub traktowanym gorzej – lub prześladowanym, jak wielu dhimmi było, w zależności od tego, czy następny władca był „radykalny”, czy nie – spowodowało, że tak wielu niemuzułmanów na przestrzeni wieków nawróciło się na islam.


To był jedyny sposób, w jaki mogli doświadczyć „sprawiedliwości, wolności lub równości” – przynajmniej do pewnego stopnia.


Szczególnie groteskowo śmieszne jest to, że al-Tayeb przedstawia muzułmańskie podboje jako w jakiś sposób bardziej cnotliwe niż europejska kolonizacja Bliskiego Wschodu. W rzeczywistości, podczas gdy kulminacją dżihadów było niewolnictwo, wyludnienie i dewastacja — niektóre regiony, zwłaszcza w Afryce Północnej, Hiszpanii i Anatolii, nigdy się nie podniosły — europejscy kolonialiści znieśli niewolnictwo i wprowadzili swoich muzułmańskich poddanych do nowoczesności, od postępu naukowego i medycznego po radykalne koncepcje demokracji i wolności religijnej.


Chociaż trudno jest znaleźć analogię z historii Zachodu, która uchwyciłaby szaleństwo twierdzeń al-Tayeba, zastanówmy się przez chwilę, jaki może być najgorszy moment amerykańskiej historii – powiedzmy niewolnictwo. A teraz wyobraźmy sobie państwową ceremonię z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas której czołowy chrześcijanin wygłasza przemówienie o tym, jak zniewolenie Czarnych było cudowną i altruistyczną rzeczą – z pewnością nie do porównania z okrutnym zniewoleniem praktykowanym przez tych złych niechrześcijan – i że tak naprawdę chodziło o przyniesienie „wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości” zniewolonym Afrykanom.


To właśnie jest poziom absurdu twierdzeń al-Tayeba.


Ale po co te wszystkie kłamstwa? Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Aby czuć się dobrze ze sobą i ze swoją religią, muzułmanie muszą podtrzymywać tę szczęśliwą fikcję – że ich niemuzułmańscy przodkowie zostali „wyzwoleni” przez islam i że byli chętni do jej przyjęcia, w którym to momencie zaczęli cieszyć się „wiedzą, sprawiedliwością, wolnością i równością”.


Prawda – że ich przodkowie byli chrześcijanami lub innymi nie-muzułmanami, którzy zostali podbici i zmuszeni do przyjęcia islamu z powodu prześladowań i systemowej dyskryminacji – nie jest aż tak satysfakcjonująca, nie wspominając o tym, że może skłonić ich do myślenia.


Stąd chroniczne krętactwo Wielkiego Imama najbardziej prestiżowego uniwersytetu świata muzułmańskiego – znanego również jako najbliższy muzułmański sojusznik papieża Franciszka.


Mind-Blowing Lie by the World’s Most Influential Muslim

Frontpagemag, 16 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2160 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk