Prawda

Czwartek, 8 grudnia 2022 - 20:59

« Poprzedni Następny »


Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie


Raymond Ibrahim 2022-05-21


Dwudziestego czwartego kwietnia 2022 r. wielki imam Al Azhar, najbardziej prestiżowego uniwersytetu islamu, wygłosił przemówienie przed głowami państw, z prezydentem Egiptu al-Sisi siedzącym w pierwszym rzędzie, podczas państwowych obchodów Laylat al-Qadr („Noc Mocy”), która w nauczaniu islamu jest nocą, w której Allah po raz pierwszy objawił Koran Mahometowi.


Przy tej podniosłej okazji wygłaszający przemówienie, Wielki Imam Szejk Ahmed al-Tayeb – prawdopodobnie „ najbardziej wpływowy muzułmanin na świecie ” – wychwalał islam pod niebiosa. Szczególnie interesujące było jednak przedstawienie historii przez al-Tayeba. W pewnym momencie powiedział:


W kilka lat po śmierci proroka Mahometa (Allahu miej go w swojej opiece i obdarz go pokojem) islamskie podboje [dosłownie „otwarcie”, futuhat] spowodowały upadek dwóch najpotężniejszych imperiów, które dzieliły i kontrolowały każdy zakątek Bliskiego Wschodu, a ich ziemie w Iraku, Syrii, Egipcie i Afryce Północnej, po dziś dzień stały się ziemiami islamskimi.

To oczywiście jest prawdą. Dwa imperia, o których mówi szejk, to Cesarstwo Wschodniorzymskie („Bizancjum”) i Imperium Sassanidów w Persji. Większość ziem, o których mówił al-Tayeb — od Syrii i Egiptu na wschodzie po Maroko i Algierię na zachodzie — była chrześcijańska i zarządzana przez Wschodnie Cesarstwo Rzymskie. Tylko Iran i część Iraku znajdowały się pod rządami Sassanidów i religii Zoroastrian. W VII wieku muzułmanie podbili i zislamizowali wszystkie te ziemie.


Jak zwykle jednak, jeśli chodzi o przekazy islamskie, fakty szybko mieszają się z fikcją. Po złożeniu powyższego oświadczenia al-Tayeb zaoferował to:

Te [muzułmańskie] podboje nie były podbojami kolonialnymi, które opierają się na metodach grabieży, ucisku, kontroli i polityce dominacji i zależności, [które wszystkie] pozostawiają narody w ruinie.

Następnie potępił podboje kolonialne, które  uciskiem i grabieżą – co było atakiem na historyczną kolonizację Bliskiego Wschodu przez Europę i kontynuował:

Tak, islamskie podboje nie były takie – nie były dominowaniem nad narodami i kontrolowaniem ich z arogancją siły i broni; raczej doprowadziły do nowego wytrysku życia – pełnej wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości – która płynęła w żyłach tych [kiedyś] bezsilnych ludzi.

Trudno jest wystarczająco mocno podkreślić, jak całkowicie surrealistyczne są takie twierdzenia, przynajmniej dla tych, którzy znają prawdziwą historię islamu. Podboje wszystkich ziem chrześcijańskich wymienionych przez Wielkiego Imama (od Syrii na wschodzie po Maroko na zachodzie), jak również chrześcijańskich ziem podbitych przez islam później (które al-Tayeb zignorował, ponieważ rządy islamskie zostały ostatecznie obalone) –  Hiszpanii, wysp śródziemnomorskich, Azji Mniejszej, krajów na Bałkanach itd. – charakteryzowały się rozlewem krwi, masakrami, terrorem, zniewoleniem, grabieżą oraz uciskiem podbitych i eksploatacją ich zasobów na wielką skalę. Strona po stronie Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islamem and the West wyraźnie to dokumentuje, opierając się zarówno na chrześcijańskich, jak i muzułmańskich źródłach.


Jeszcze bardziej absurdalne jest twierdzenie wielkiego imama, że narody chrześcijańskie i wyznające zaratusztrianizm, żyjące pod imperiami wschodniorzymskim i Sasaanidzkim, były szczęśliwe, że zostały „wyzwolone” mieczem islamu i że – widząc, że islam był religią „wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości” — chętnie odpowiedzieli masowym nawracaniem się na islam.


Jak dobrze wiadomo, rzekomo „wyzwolone” narody – te, które przeżyły początkowe masakry i zniewolenia – które wolały pozostać chrześcijanami, zaratusztrianami lub żydami, mogły to zrobić tylko stając się dhimmi, obywatelami drugiej kategorii, którzy musieli regularnie opłacać daninę (dżizja) i stosować się do wielu upokarzających restrykcji społecznych (jak opisano w „ Warunkach Omara ”). Pragnienie, by nie być finansowo oskubanym lub traktowanym gorzej – lub prześladowanym, jak wielu dhimmi było, w zależności od tego, czy następny władca był „radykalny”, czy nie – spowodowało, że tak wielu niemuzułmanów na przestrzeni wieków nawróciło się na islam.


To był jedyny sposób, w jaki mogli doświadczyć „sprawiedliwości, wolności lub równości” – przynajmniej do pewnego stopnia.


Szczególnie groteskowo śmieszne jest to, że al-Tayeb przedstawia muzułmańskie podboje jako w jakiś sposób bardziej cnotliwe niż europejska kolonizacja Bliskiego Wschodu. W rzeczywistości, podczas gdy kulminacją dżihadów było niewolnictwo, wyludnienie i dewastacja — niektóre regiony, zwłaszcza w Afryce Północnej, Hiszpanii i Anatolii, nigdy się nie podniosły — europejscy kolonialiści znieśli niewolnictwo i wprowadzili swoich muzułmańskich poddanych do nowoczesności, od postępu naukowego i medycznego po radykalne koncepcje demokracji i wolności religijnej.


Chociaż trudno jest znaleźć analogię z historii Zachodu, która uchwyciłaby szaleństwo twierdzeń al-Tayeba, zastanówmy się przez chwilę, jaki może być najgorszy moment amerykańskiej historii – powiedzmy niewolnictwo. A teraz wyobraźmy sobie państwową ceremonię z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas której czołowy chrześcijanin wygłasza przemówienie o tym, jak zniewolenie Czarnych było cudowną i altruistyczną rzeczą – z pewnością nie do porównania z okrutnym zniewoleniem praktykowanym przez tych złych niechrześcijan – i że tak naprawdę chodziło o przyniesienie „wiedzy, sprawiedliwości, wolności i równości” zniewolonym Afrykanom.


To właśnie jest poziom absurdu twierdzeń al-Tayeba.


Ale po co te wszystkie kłamstwa? Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Aby czuć się dobrze ze sobą i ze swoją religią, muzułmanie muszą podtrzymywać tę szczęśliwą fikcję – że ich niemuzułmańscy przodkowie zostali „wyzwoleni” przez islam i że byli chętni do jej przyjęcia, w którym to momencie zaczęli cieszyć się „wiedzą, sprawiedliwością, wolnością i równością”.


Prawda – że ich przodkowie byli chrześcijanami lub innymi nie-muzułmanami, którzy zostali podbici i zmuszeni do przyjęcia islamu z powodu prześladowań i systemowej dyskryminacji – nie jest aż tak satysfakcjonująca, nie wspominając o tym, że może skłonić ich do myślenia.


Stąd chroniczne krętactwo Wielkiego Imama najbardziej prestiżowego uniwersytetu świata muzułmańskiego – znanego również jako najbliższy muzułmański sojusznik papieża Franciszka.


Mind-Blowing Lie by the World’s Most Influential Muslim

Frontpagemag, 16 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRaymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2272 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Izrael powinien bojkotować palestyńskich Arabów?   Amos   2022-12-08
Komu wierzymy i dlaczego tak niechętnie?   Koraszewski   2022-12-07
Kolejne medialne wymówki dla Palestyńczyków i ich terroru   Bard   2022-12-07
Dwoje ludzi przekraczających rzeczywistość we wnętrzu jednego katalońskiego domu   Zbierski   2022-12-02
“New York Times” i jego współpracownicy   Fitzgerald   2022-12-02
Niewinne zdumienie pewnego socjologa   Koraszewski   2022-12-01
Wyjście ze stalinowskiego zimna   Ashenden   2022-11-29
Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk