Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 04:24

« Poprzedni Następny »


Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”


Itamar Marcus 2020-06-30

Palestyński chłopiec rzuca kamieniami w izraelskich żołnierzy podczas starć na Zachodnim Brzegu(zdjęcie: REUTERS)

Palestyński chłopiec rzuca kamieniami w izraelskich żołnierzy podczas starć na Zachodnim Brzegu

(zdjęcie: REUTERS)Słyszymy doniesienia izraelskich przedstawicieli i mediów, że Autonomia Palestyńska (AP) mówi, że jest przeciwna zbrojnemu terrorowi w reakcji na spodziewane rozciągnięcie izraelskiego prawa na części Judei i Samarii. Jednak Palestinian Media Watch pokazuje, że komunikaty AP do własnej ludności zupełnie otwarcie prowadzą kampanię terroru. Które z tych dwóch sprzecznych przesłań reprezentuje obecną strategię AP?


Jednak istnieje tylko jedno przesłanie AP, a problem polega na tym, że izraelscy przywódcy, media i społeczność międzynarodowa nie opanowali palestyńskiego języka – nie rozumieją “palestyńskiego”.


Po pierwsze, sygnały i komunikaty, że AP chce, by palestyński terror towarzyszył izraelskiej zapowiedzi, są wysyłane codziennie w kluczowych miejscach. Kontrolowane przez AP oficjalne stacje telewizyjne nadają audycje promujące skrajny terror od momentu, kiedy izraelskie porozumienie koalicyjne z 20 kwietnia obiecało rozciągnięcie izraelskiej suwerenności. Język przypomina propagowanie terroru przez telewizję AP podczas kampanii terroru AP w latach 2000 – 2005, podczas której Palestyńczycy zabili ponad 1000 Izraelczyków.  

 

Były wezwania do zamachów samobójczych: “Załóż kamizelkę wybuchową, zdetonuj ją najpierw w Hajfie, a potem w Atlit [oba są miastami izraelskimi], O córko mojej ziemi, i zdetonuj ją przed wrogami. Jak słodki jest smak Męczeństwa, nie znalazłem niczego jak to”. Te słowa nadawano w telewizji AP cztery razy w ciągu 2 tygodni po porozumieniu koalicyjnym.

 

Inne powtarzające się przesłania w stacjach telewizyjnych AP pokazują jasno, że terror jest dokładnie tym, czego AP chce:  

“... Ten wielki naród walczy sztyletami, nożami i kulami armatnimi... ”

“Gdzie jest arabska krew?... Allah jest z nami. On jest silniejszy i większy niż Dzieci Syjonu… Moja czerwona krew nawadnia zieleń… Jesteśmy zwycięzcami… Moja pierś jest magazynkiem karabinu maszynowego”.

 

“Na Allaha, uratuję Jerozolimę z moimi dziećmi”.

“O Arabowie, Al-Aksa ma prośbę, rozpalcie ogień wściekłości, ten obowiązek jest niezbędny… Syjoniści stali się aroganccy… Synowie Syjonu są na mojej ziemi, gwałcąc dzisiaj mój honor. O narodzie Allaha, odpowiedz!.. O Al-Akso, nasza krew jest twoją pochodnią... ”

 

“Al-Aksa wzywa i to wezwanie jest cenne, wobec niego życie nic nie znaczy… Boże, daj nam tam Męczeństwo”.

Po tych słowach pokazane jest zdjęcie Wafy Idris – pierwszej kobiety, zamachowca-samobójczyni – i Ajjat Al-Achras – najmłodszej, bo 17-letniej samobójczyni.

 

Jedna powtarzająca się piosenka jest szczególnie znacząca: “Ciemiężca posunął się zbyt daleko, dlatego Dżihad jest konieczny”. AP zaczęła nadawać te słowa wraz z rozpętaniem kampanii terroru w 2000 roku, a teraz AP nadała dokładnie tę samą piosenkę co najmniej 7 razy w czerwcu.

 

Inną wskazówką agitacji do terroru są wypowiedzi ministra spraw zagranicznych AP. Al-Malki dwukrotnie powtórzył ostatnio oszczerstwo, że Izrael planuje „zniszczenie meczetu Al-Aksa i zbudowanie rzekomej Świątyni” w jego miejsce. To kłamstwo było przez lata najpotężniejszym oszczerstwem używanym przez AP do podżegania do fali śmiertelnego, palestyńskiego terroru. Nie ma powodu dla przywódców AP, by dwukrotnie powtórzyć to kłamstwo teraz – chyba, że AP jest zainteresowana w stworzeniu tego rodzaju strachu i religijnego gniewu, który pobudza indywidualnych Palestyńczyków do terroru.

 

Jak więc możemy wyjaśnić sprzeczność między propagandą terroru, jaką AP karmi swoich ludzi, a upartymi twierdzeniami pewnych izraelskich przywódców i mediów, że AP nie chce terroru?

 

Odpowiedzią jest to, że niestety wielu Izraelczyków nie rozumie palestyńskiego języka. Wysoki rangą przywódca Fatahu, Dżibril Radżoub, oznajmił w zeszłym tygodniu, co planuje AP: “Dzisiaj wzywamy do ‘pokojowego powszechnego powstania’… To była jednogłośna decyzja Komitetu Centralnego Fatahu”.  

 

Radżoub powiedział, że nadchodzi “pokojowe powszechne powstanie”. To brzmi wspaniale. Dla tych, którzy nie rozumieją „palestyńskiego”, brzmi to jak wezwanie Martina Luther Kinga lub Mahatmy Gandhiego do obywatelskiego nieposłuszeństwa bez używania przemocy. Jednak w wewnętrznym języku palestyńskim Radżoub jawnie wzywał do terroru.

 

W listopadzie 2015 roku, kiedy terroryści podczas “intifady noży” już zamordowali 14 Izraelczyków i ranili 167 w 65 zamachach nożowniczych i 8 wypadkach zamachów z bronią palną, Mahmoud Abbas wystąpił w telewizji AP i określił tę morderczą falę terroru mianem „pokojowego powszechnego powstania” prowadzonego według instrukcji AP: “Powiedzieliśmy wszystkim, że chcemy pokojowego powszechnego powstania, i tym właśnie to jest. Tym właśnie to jest”. [Oficjalna telewizja AP, 16 listopada 2015]. W języku palestyńskim zamordowanie 14 ludzi i ranienie 167 jest “pokojowym” kontaktem Palestyńczyków z Izraelczykami. Faktycznie, przez cały okres działania tej długiej fali terroru, podczas której Palestyńczycy zamordowali 40 ludzi, AP wielokrotnie nazywała to działaniem “pokojowym i powszechnym” i nigdy nie przyznała, by choćby jedno z tych morderstw można było nazwać atakiem terrorystycznym. Dość to ironiczne, ale obecnie przez oznajmienie, że chce “pokojowego powszechnego powstania”, AP mówi własnej ludności, że chce, by zabijali Izraelczyków.

 

Niezbędne jest zrozumienie, że w języku palestyńskim różnica między “zbrojną intifadą” a “pokojową powszechną” fala terroru nie polega na głównym źródle tego terroru – którym zawsze jest kierownictwo AP – ale na tych, którzy dokonują terroru. Podczas “zbrojnej intifady” lat 2000-2005 – palestyńskie służby bezpieczeństwa systematycznie atakowały i mordowały Izraelczyków. Tawfik Tirawi, który w owym czasie był  szefem służb wywiadowczych AP, przyznał: “Siły Bezpieczeństwa AP były tymi, które kierowały drugą intifadą… W więzieniu [izraelskim] było ponad 300 lub 400 palestyńskich funkcjonariuszy ze służb bezpieczeństwa. I było ponad 200 Męczenników”.  [Strona Facebooka Tawfika Tirawiego 6 maja 2014]

 

W “pokojowej i powszechnej” fali terroru przywódcy AP nie dawali instrukcji służbom bezpieczeństwa ani konkretnym terrorystom, by mordowali Izraelczyków. Przekazywali ogólną, ale wyraźną instrukcję dla wszystkich Palestyńczyków, by zabijali Izraelczyków. Oszczerstwa, kłamstwa, wideo z nienawiścią i mową nienawiści były w użyciu, by rozwścieczyć Palestyńczyków. W odpowiedzi dziesiątki, setki, a czasami tysiące Palestyńczyków zostało terrorystycznymi “samotnymi wilkami”, stając do obrony Al-Aksy, islamu i palestyńskiego honoru. AP podżega następnie do terroru przez honorowanie go, wychwalanie i nagradzanie poszczególnych morderców jako „bohaterów”. Podczas “pokojowego powszechnego powstania” Abbasa zamordowano Amerykanina Taylora Force’a i telewizja AP uczciła mordercę jako „bohaterskiego Męczennika”, który „wstąpił do nieba w Jaffie… Został przyjęty w ojczyźnie jako Męczennik”. Dżibril Radżoub, który grozi teraz kolejnym “pokojowym powszechnym powstaniem”, sponsorowane przez niego  zawody piłkarskie nazwał imieniem terrorysty Muhannada Halabiego, z powodu jego „pokojowego powszechnego” zamordowania dwóch Izraelczyków 3 października 2015 roku, co było iskrą, która wywołała długą falę terroru.

 

AP – OWP przewodzą światu w finezyjnym dostrajaniu wielu środków terroru do atakowania cywilów. Obejmują one porywanie samolotów, bombowe zamachy samobójcze, ataki nożownicze, strzelanie z przejeżdżającego samochodu, taranowaniu samochodami i wiele form ataków.  Stworzyli cały leksykon różnych słów na ukrywanie własnego terroru. W terminologii AP słowami na terror są: amalija = operacja, mukawama = “opór” i fidaa = samopoświęcenie. I, oczywiście, silmija sza’abija = “pokojowe powszechne” mordowanie “sztyletami i nożami”, na które kierownictwo AP jednogłośnie się obecnie zgodziło.  

 

Ten język palestyński, obejmujący mowę nienawiści, promujące terror wideo, eufemizmy, roszczenia do roli ofiary i tak dalej, okazał się dla palestyńskich przywódców językiem odnoszącym sukcesy. Mogą mieć fale terroru, które przynoszą im międzynarodową uwagę i rosnącą międzynarodową popularność ich przywódców, a równocześnie mogą twierdzić wobec międzynarodowej społeczności, że są niewinni. AP, jak to robiła w przeszłości, będzie wówczas obwiniać Izrael za powodowanie, że prześladowani Palestyńczycy “spontanicznie” uciekają się do przemocy i wielu światowych przywódców posłusznie stanie z nimi w szeregu, by winić Izrael za terror Palestyńczyków.

 

Palestyński język zawiera wiele niewinnie brzmiących eufemizmów, by ukryć arsenał terroru i maskować swoje strategie. Jeśli izraelscy przywódcy nie zrozumieją, kto stoi za palestyńskim terrorem i nie zaaresztują, nie postawią w stan oskarżenia i nie skażą na więzienie tych na samym szczycie piramidy terroru – a nie tylko tych, którzy trzymają noże i karabiny – cykle palestyńskiego terroru będą trwały. 

 

Przez 27 lat nazwiska terrorystów zapełniających izraelskie więzienia zmieniały się, ale kilku lalkarzy pociągających za sznurki pozostaje nieruszonych przez ramię sprawiedliwości i podróżują przez Izrael z kartami VIP-ów. Jeśli Izraelczycy i przywódcy światowi chcą wiedzieć, co planuje AP, kto stoi za terrorem i kto musi zostać ukarany, to najwyższa pora, by opanowali język palestyński.

 

Israel must learn to speak ‘Palestinese’ to punish PA terror perpetrators

Jerusalem Post, 27 czerwca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaItamar Marcus 

Badacz, założyciel i dyrektor Palestinian Media Watch, organizacji monitorującej media palestyńskie oraz palestyńskie podręczniki szkolne.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk