Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 13:43

« Poprzedni Następny »


YouTube  i polscy neonaziści


Z materiałów MEMRI 2023-09-19


YouTube, popularna platforma udostępniania plików wideo, jest używana przez ekstremistów od czasu jej uruchomienia w 2005 r. Chociaż w ostatnich latach znacznie poprawiły się starania jej kierownictwa, jeśli chodzi o usuwanie z platformy nienawiści i ekstremizmu, starania te skupiały się głównie na treściach w języku angielskim. Tak więc, podczas gdy brytyjscy, australijscy, amerykańscy i nowozelandzcy neonaziści oraz zwolennicy białej supremacji zostali w dużej mierze usunięci z You Tube, ekstremiści, których treści są w innych językach, zwłaszcza polskim, węgierskim, rumuńskim i francuskim, mogą w dalszym ciągu szerzyć na YouTube antysemityzm, rasizm, homofobię i nienawiść. 

MEMRI DTTM opublikował raporty na temat węgierskich, rumuńskich i francuskich ekstremistów szerzących nienawiść na YouTube, jak również o grupach kanadyjskich i australijskich, które nadal używają tej platformy, ale miarkują swoje słowa, by podporządkować się obowiązującym standardom[1].


Szczególnie polscy ekstremiści mogli rozpowszechniać na YouTube treści nienawistne docierając do dużej publiczności. Na platformie odbywają się zjadliwie antysemickie kazania religijne, bigoteryjne tyrady neonazistów skierowane przeciwko LGBTQ oraz podcasty i transmisje na żywo, których uczestnicy angażują się w nienawiść antyimigrancką i rasistowską. Zwolennicy białej supremacji i neonaziści wymieniają wzajemnie swoje treści z YouTube z innymi, bardziej przyjaznymi ekstremistom platformami, w tym Telegram, Bitchute, Rumble, a także własnymi stronami internetowymi i platformami. Dlatego YouTube odegrał znaczącą rolę w maksymalizacji ich zasięgu i umożliwieniu im szerszego rozpowszechniania swojego przekazu, niż byłoby to możliwe w innym przypadku.


Poniższy raport pokazuje korzystanie z YouTube przez polskich neonazistów i zwolenników białej supremacji od początku 2023 r., a także niektórych ekstremistów, którzy twierdzą, że zostali usunięci z platformy. Raport zawiera próbkę treści zebranych przez MEMRI DTTM i przedstawia osobistości polityczne, przywódców religijnych oraz wpływowe osoby ekstremistyczne.


ABY PRZECZYTAĆ PEŁEN RAPORT, MUSISZ ZAPRENUMEROWAĆ KRAJOWY MONITOR ZAGROŻEŃ TERRORYZMEM (DTTM) MEMRI. RZĄD I MEDIA MOGĄ POPROSIĆ O KOPIĘ, PISZĄC NA ADRES  
DTTMSUBS@MEMRI.ORG , PODAJĄC TYTUŁ RAPORTU. PROSIMY O PODANIE WE WNIOSKU PEŁNYCH DANYCH ORGANIZACYJNYCH ORAZ OFICJALNEGO ADRESU E-MAIL. UWAGA: MOŻEMY UDOSTĘPNIĆ KOPIĘ TYLKO CZŁONKOM RZĄDU, ORGANIZACJI PORZĄDKU PUBLICZNEGO, MEDIÓW I ŚRODOWISK AKADEMICKICH ORAZ ABONENTOM; JEŻELI NIE SPEŁNIASZ TYCH KRYTERIÓW PROSZĘ NIE SKŁADAĆ WNIOSKU.  


Polscy neonaziści i zwolennicy białej supremacji szerzą nienawiść na YouTube


Prorosyjski kanał antysemicki powiązany z ruchem „Bracia Kamraci” zamieścił 6 lipca wideo, najprawdopodobniej nagrane 4 lipca. Na nagraniu widać przywódcę ruchu „Bracia Kamraci”, który twierdzi, że założył partię polityczną zwaną także „Rodacy Kamraci”, która prawdopodobnie chce wykorzystać kampanię przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w Polsce. Cele partii to: „Rewolucja narodowa [...] Chcemy wybić zęby naszym wrogom [...] To jest partia nacjonalistyczna […] Żeby w celu kupienia mieszkania nie trzeba było zadłużać się na dziesięciolecia w pieprzonym żydowskim banku [...] Zbudujemy polskie państwo narodowe [tylko dla Polaków].”


Prorosyjski antysemita Rafał Mossakowski zamieścił 15 lipca wywiad wideo z przywódcą ruchu „Bracia Kamraci”, który omówił program swojej niedawno utworzonej partii „Rodacy Kamraci”: „Polska [tylko] dla Polaków, Polak jako gospodarz w Polsce, [tylko] Polak w Polsce może być właścicielem [...] [Tylko] Polak w Polsce może być ustawodawcą, Polska jest etnopaństwem [...] Nie zgadzamy się, że narodowe mniejszości powinny mieć w Polsce takie same prawa jak Polacy, na przykład mieć prawo głosu [...] Będziemy kandydować w nadchodzących wyborach parlamentarnych [...] Chcemy zniesienia podatku dochodowego, bo wtedy kraje takie jak Izrael albo Ukraina stracą źródło dochodu, a jednocześnie Polacy będą mieli z czego żyć.”Zarówno na YouTube, jak i na platformie streamingowej „BanBye”, która powstała w celu udostępniania kanałów ekstremistycznych zakazanych w głównych platformach mediów społecznościowych, wydawnictwo CapitalBook, specjalizujące się w publikacjach rasistowskich i antysemickich, zamieściło 14 lipca film przedstawiający debatę na temat niedawno wydanej przez firmę książki. Obraz znajdujący się w filmie przedstawia antysemicką karykaturę izraelskiego żołnierza oraz tekst: „Kłamali, kłamali i będą kłamać”. Film nosi tytuł: „Przemysł H*lokaust. Niebezpieczeństwa i absurdy”. Antysemita Stanisław Michalkiewicz, komentator wpływowych mediów katolickich, stwierdził w debacie: „W imieniu przemysłu Holokaustu, po informacji, że Niemcy nie będą już płacić odszkodowań za Holokaust [... ] zdecydował, że konieczne jest znalezienie zastępczego sprawcy do wykorzystania. Wasz wybór, Polska [...] żydowska polityka historyczna i niemiecka była skoordynowana [przeciwko Polsce]”.

10 lipca polska skrajnie prawicowa, ultranacjonalistyczna i antyukraińska organizacja młodzieżowa zamieściła na Facebooku i YouTubie kompilację wideo z archiwalnymi materiałami przedstawiającymi działania grupy, m.in. niszczenie pomnika ukraińskich żołnierzy z II wojny światowej, udział w demonstracjach upamiętniających masakrę Polaków na Wołyniu podczas II wojny światowej, atak na ukraińskie uroczystości religijne w Polsce i zakłócanie spotkań z mówcami z Ukrainy. Na Facebooku grupa napisała: „W ciągu ostatnich kilku lat grupy narodowościowe aktywnie włączały się w upowszechnianie pamięci o ofiarach ludobójstwa na Kresach Wschodnich [...] Nasze działania na tym się nie kończą, żądamy ekshumacji [szczątek naszych] brutalnie zamordowanych rodaków.”

Antysemicki, antyukraiński i prorosyjski reżyser i autor filmowy zamieścił 27 czerwca film, w którym odczytał cytat: 10 lipca o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich na uroczystości do Jedwabnego [miasta, w którym żydowscy mieszkańcy zostali zamordowani przez Polaków w czasie II wojny światowej; polscy nacjonaliści twierdzą, że masakry dokonali Niemcy. Po czym powiedział: „Tym razem przygotowujemy coś specjalnego. Chcemy, aby polskie uroczystości były przed żydowskimi [...] To tutaj odbędzie się bitwa o naszą przyszłość [...] Aby zdobyć brudne pieniądze i władzę, Żydzi mówią, że Polacy byli tam mordercami [...] Są wśród nas ludzie, którzy nie ujawniają swojej prawdziwej narodowości i podają się za Polaków [sugerując, że polityczni przeciwnicy to ukrywający swoją tożsamość Żydzi] [...] Ukrywają się wśród nas i w odpowiednim momencie atakują Polaków [...] Szykują nam Ukro-polin – kraj składający się z symbiozy trzech narodów [tj. Polaków, Żydów i Ukraińców] [...] Żydzi zawsze atakowali Polaków [...] Żydzi zawsze tworzyli sojusze z tymi, którzy chcieli nas zniszczyć [...] Dziś atakują Kościół katolicki, wspierają wszelkie inicjatywy, które atakują Kościół polski.”
Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk