Prawda

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 - 00:43

« Poprzedni Następny »


Walka Indii z dżihadem


Uzay Bulut 2023-08-31


Pomimo historycznych prześladowań, kampanii czystek etnicznych, a także ciągłego nacisku ze strony dżihadystów wspieranych przez Pakistan, Dżammu i Kaszmir pozostaje częścią Indii, których suwerenność w regionie sprzyja poprawie praw obywatelskich mieszkańców, umożliwia walkę z islamistycznym zagrożeniem i zwiększa stabilność w Azji Południowej.


Dziś Dżammu i Kaszmir są demograficznie zamieszkałe w większości przez muzułmanów, ale znajdują się w granicach Indii, które od tysiącleci są historycznie i duchowo powiązane z regionem.


Rdzenni Hindusi są pierwotnymi mieszkańcami Kaszmiru i posiadają wyjątkową kulturę etniczno-religijną istniejącą od ponad 5000 lat. W Kaszmirze przeważała ludność hinduska, rządzona przez królów hinduskich aż do XIV wieku, kiedy to muzułmanie z Azji Środkowej najechali region.


Pod rządami islamu Hindusi w Kaszmirze byli prześladowani. Na początku XIX wieku region kontrolowali władcy sikhijscy, a od połowy XIX wieku do 1947 roku panowała dynastia hinduska.


W 1947 roku księstwo Dżammu i Kaszmir stało się częścią świeckiej Republiki Indii. Wkrótce potem pakistańskie siły zbrojne najechały ten obszar. W odpowiedzi siły indyjskie zostały rozmieszczone, aby odeprzeć ataki Pakistanu. W okupowanym przez Pakistan Kaszmirze, na tych obszarach Kaszmiru, które pozostały poza Indiami, tysiące rodzin hinduskich zostało zmuszonych do ucieczki, ratując życie.


W 1948 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła  Rezolucję nr 47  wzywającą armię pakistańską do wycofania się. Pakistan jednak odmówił.


Od tego czasu Pakistan zwiększył swoją obecność wojskową oraz wznieca niepokoje i terroryzm w regionie. Tysiące cywilów zginęło w atakach dokonanych przez grupy terrorystyczne wspierane przez Pakistan.


Obecna struktura demograficzna Dżammu i Kaszmiru nie jest wynikiem przyczyn naturalnych. W latach 1989–1991 rdzenna ludność hinduska w Dolinie Kaszmiru stała się ofiarą jednej z najbardziej zapomnianych na świecie kampanii czystek etnicznych, której towarzyszyły morderstwa, gwałty, groźby oraz niszczenie mienia i świątyń.


To sponsorowane przez Pakistan powstanie dżihadystów miało na celu wyeliminowanie niemuzułmanów w Kaszmirze, by zmienić demografię regionu.


Arman Sharma i Neelay Trivedi piszą dla Stanford Review:

„W latach 1989–1991 ponad 95% hinduskiej populacji Doliny Kaszmiru (ogólnie określanej jako ‘kaszmirscy Pandici’) stanęło w obliczu kampanii czystek etnicznych dokonanej przez islamistyczną grupę ekstremistyczną zwaną Frontem Wyzwolenia Dżammu-Kaszmir (JKLF). Terroryści JKLF zmusili ponad 100 tysięcy kaszmirskich Panditów do opuszczenia Kaszmiru i zabili ich setki. Dziś tysiące Panditów nadal żyje jako wysiedleni uchodźcy we własnym kraju”.

W 2022 r. Międzynarodowa Komisja Praw Człowieka i Wolności Religijnej (ICHRRF) z siedzibą w USA uznała okrucieństwa dokonane na kaszmirskich Hindusach w latach 1989–1991 za akt ludobójstwa.


Pułkownik dr Tej Kumar Tikoo pisze o tym, jak islamiści w Dolinie Kaszmiru terroryzowali rdzennych Hindusów, aby uciekli ze swojej ojczyzny, dając im trzy możliwości – „Ralive, Tsaliv ya Galive” (przejdź na islam, opuść to miejsce lub zgiń):

„Zaczęto często nadawać groźby i podżegające przemówienia przez głośniki w meczetach. W wielu miejscach Doliny odtwarzano tysiące kaset audio niosących podobną propagandę, aby zasiać strach w i tak już przerażonej społeczności kaszmirskich Panditów [hinduskich]. Wspominając te wydarzenia, były dyrektor generalny policji w Dżammu i Kaszmirze, Shri MM Khajooria, mówi: ‘Intrygi z lata 1989 roku zaczęły się od wezwania prominentnych członków społeczności mniejszościowej do opuszczenia Kaszmiru’.


W liście napisano: ‘Nakazujemy wam natychmiastowe opuszczenie Kaszmiru, w przeciwnym razie wasze dzieci doznają krzywdy – nie straszymy was, ale ta ziemia jest tylko dla muzułmanów i jest ziemią Allaha. Sikhowie i Hindusi nie mogą tu zostać’. List z pogróżkami kończył się ostrzeżeniem: ‘Jeśli nie posłuchacie, zaczniemy od waszych dzieci’…


Dziesiątki tysięcy kaszmirskich muzułmanów wyszło na ulice Doliny, krzycząc ‘śmierć Indiom’ i ‘śmierć kafirom’.


Te hasła, nadawane z głośników każdego meczetu, w liczbie około 1100, nawoływały histeryczny tłum do rozpoczęcia Dżehad [dżihadu]. Wszyscy muzułmanie płci męskiej, łącznie z ich dziećmi i osobami starszymi, chcieli, aby postrzegano ich jako uczestników tego Dżehadu. Ci, którzy zorganizowali taki pokaz siły w środku mroźnej zimowej nocy, mieli tylko jeden cel: wlanie strachu przed śmiercią w serca już przerażonych Panditów [Hindusów]”.

W rezultacie zginęło tysiące Hindusów, a tysiące domów, firm i miejsc kultu należących do Hindusów zostało zniszczonych lub okupowanych.

Według  Hindu American Foundation „około 350 tysięcy Hindusów… zostało zmuszonych do opuszczenia regionu pod groźbą śmierci. Do dziś w dużej mierze nie mogą wrócić do swoich domów”.


Tymczasem w regionie nadal działają wspierane przez Pakistan grupy terrorystyczne, takie jak Laszkar-e Taiba (LeT) i Dżaisz-e-Mohammed (JeM), uznane przez Stany Zjednoczone za zagraniczne organizacje terrorystyczne. LeT była odpowiedzialna za ataki w Bombaju w listopadzie 2008 r., w wyniku których zginęło 166 osób, a JeM przeprowadziła atak na bazę armii indyjskiej 18 września 2016 r., w wyniku którego zginęło 19 indyjskich żołnierzy. Te same grupy terrorystyczne zagrażają także Zachodowi i Izraelowi.


Mimo prowokacji w 2019 roku rząd Indii prawnie uchylił art. 370 i 35A indyjskiej konstytucji, czyli przepisy tymczasowe przyznające stanowi Dżammu i Kaszmir specjalny status. Posunięcie to ogromnie poprawiło sytuację w zakresie bezpieczeństwa i praw obywatelskich mieszkańców Dżammu i Kaszmiru – zwłaszcza kobiet, dzieci i grup mniejszościowych.


Od czasu tej zmiany prawnej kobiety w Dżammu i Kaszmirze mają więcej praw w zakresie własności, małżeństwa, rozwodu, ochrony przed przemocą domową oraz dostępu do edukacji i możliwości ekonomicznych.


Tymczasem, według danych dostarczonych przez Portal Terroryzmu Azji Południowej (SATP) Instytutu Zarządzania Konfliktami, lokalne wsparcie dla powstania w Kaszmirze stale maleje, a region ogólnie stał się bezpieczniejszy. Poprawa sytuacji w zakresie bezpieczeństwa doprowadziła również do ożywienia turystyki. Na przykład 22 i 23 maja 2023 r. Indie były gospodarzem kluczowej konferencji turystycznej G20 w Srinagar, stolicy Dżammu i Kaszmiru.


Chociaż Indie mają niezaprzeczalną i dobrze udokumentowaną więź historyczną, kulturową i duchową z Kaszmirem, Pakistan zajmuje około 30 tysięcy mil kwadratowych, obszar znany jako Kaszmir okupowany przez Pakistan (POK) i Obszary Północne. W POK nie ma już Hindusów  z powodu zabójstw i przymusowych nawróceń, chociaż nadal znajdują się tam starożytne hinduskie święte miejsca.


Dlatego też islamska przemoc w Kaszmirze nie jest walką o demokrację czy niepodległość przeciwko rządowi Indii. Jest to kampania dżihadu mająca na celu destabilizację, ucisk i islamizację całego Kaszmiru. Ta wojna dżihadystyczna jest prowadzona przez rząd Pakistanu i jego twardogłowe islamistyczne grupy sojusznicze w celu ustanowienia państwa islamskiego w Kaszmirze, które będzie wolne od Hindusów i w którym kobiety i mniejszości będą miały niższy status.


Kaszmir kontrolowany przez Pakistan lub kontrolowany przez islamistów oznaczałby zatem, że Kaszmir zamieniłby się w kolejny kontrolowany przez talibów Afganistan, w którym mnożą się łamania praw człowieka i przemoc. Umiarkowani muzułmanie, hindusi, sikhowie i buddyści – a zwłaszcza kobiety i dzieci – nie byliby w stanie bezpiecznie żyć pod takim reżimem. To ostatecznie zdestabilizowałoby cały region, tworząc kolejną falę uchodźców, terroryzm i niepokoje nie tylko w Azji Południowej, ale także na Zachodzie. Aby temu zapobiec, Zachód powinien zacieśnić współpracę z Indiami w Kaszmirze i w całym regionie.


Link do oryginału: https://www.frontpagemag.com/indias-battle-against-jihad/?utm_source=FrontPage+Magazine&;utm_campaign=1aeb448790-EMAIL_CAMPAIGN_2023_08_25_04_36&utm_medium=email&utm_term=0_57e32c1dad-1aeb448790-%5BLIST_EMAIL_ID%5D&mc_cid=1aeb448790&mc_eid=c49162a98e

Frontpage Mag, 25 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Uzay Bulut – turecka publicystka z Ankary, która od kilku lat mieszka na Zachodzie. Pisze o sobie: „urodziłam się muzułmanką.”


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk